Folyamatosan visszatér ugyanaz hiba a mátrixba. "Téged lát meg először" ---> itt van a gond. A csapat többi tagját is látni kéne, nem csak 1 embert, ha mindenki kempel persze, hogy agyaggalamb lövészet lesz és 1-esével mennek a vágóhídra, a csapat morál meg egyre csökken, hogy itt már csak meghalni fogunk és marad a kempelés. Mi van akkor, ha meghal valaki az artyk által? Valamelyik csapatból úgy is meg fog halni kör végére mindenki. Nagyon rossz ez hozzáállás. Attól, mert mindenki vár a másikra, hogy ő haljon meg először nem fog nyerni a csapata. Ritka az, hogy a kemper csapat nyer. Minél jobban mozogsz annál kevesebb mozgástere marad az ellenfél artynak, annál jobban beszorul az alap helyekre, esetleg elfelejt mozogni lövés után és ki lehet counterezni. Vagy csak simán olyan közel kerül a csapatod, hogy bespottolja őket. Pont ettől lesz OP az arty, ha senki sem csinál semmit, csak várja a csodát. De ezt már leírták előttem. -"Ha téged szed ki először csak nézel.." Nem, nem néz, exit és megy másik csatába és reménykedik, hogy ott jobban végzik a dolgukat a scoutok. Aki heavy tankban fél meghalni, rossz ágat választott. Azoknak nem az a dolga, hogy a csapat mögött kempeljenek. Megy a felderítők után, vagy ha nincs, akkor ő derít fel. Egy-két napja linkelt valaki Teknőcös patrol dutys képet, nem csak a light tankok tudnak deríteni. És attól hogy elől mész, amíg nem ész nélkül teszed mit veszítesz? Te kapod a spot dmgt, ha te deríted fel őket. Annyi a dolgod, hogy okosan mozogsz és kihasználod a fedezékeket. De még mindig ott van a csapat többi tagja is, akiknek szintén mozogni kell ,mert 1v15ben csak a csoda ment meg téged.
Az a baj, hogy te feltételezed, hogy olyan emberekkel vagy egy csapatban akik legalább egy átlagos játékos szintén elsajátították a játék ismeretét. De nem valójában legalább 5 semmire nem jó ember van egy csapatban, de van hogy több is.
Ideális esetben csapatmunkával 5 arty sem jelenthet gondot, de a random az nem ez, a legtöbbször nem ez. Például egy lemming traint 5 arty 1,5 perc alatt füstölgő roncshalommá változtat, minimális erőfeszítéssel.
Az arty-k és azok a csatában nyújtott teljesítménye, pláne 4-5 oldalankénti esetén, meg igenis csatadöntő, ezt kétségbe vonni meg nem érdemes.
Másrészt nem kellene sajnálni valónak beállítani szegény artykat, mert azok olyan használhatatlanan vackok, mert mindenki más op hozzájuk képest. Ugyan már.
De tény együtt lehet velük élni mivel pedig benne vannak a játékban és benne is lesznek, vagy megszöksz vagy megszoksz ennyi. De azért a nerfet nyugodtan kaphatják, nem fog ártani nekik. De ez a mostani egyelőre maximum szépségtapasznak tűnik csak.
Amúgy nem véletlen ez a nerf. A WG is rájött, hogy az már sok, ami T10-ben megy és mivel, ahogy írtam azt nem lehet megcsinálni egy ilyen arcade játékban, hogy bárki bármilyen tankkal is több, mint 1 percet várjon a csatára ezért nem számukat csökkentik, hanem nerfelik őket. Ezzel tulajdonképpen ugyanúgy elérik a célt, hogy kevesebb legyen belőlük és nem kell órákat várni a csatába kerülésre. Én úgy gondolom ez egy teljesen megfontolt, jó döntés, remélem javul is tőle a játék. És megjegyezném, hogy én a mostani állapotában is nagyon szeretem ezt, még a sok arty ellenére is. Nagyon sokat jelentett pl. a két tieres MM bevezetése. A fizikán kívül az volt még az igazán nagy lépés amúgy.
Kétlem, hogy olyan mértékű lesz a nerf, hogy kukába kéne dobni az artykat. Inkább az lesz, hogy a tapasztalt, okos játékosok továbbra is hozzák a jó eredményt, a lámák meg buknak.
Srácok ti századoztok, CW-ztek? Veqtornak is írom. Mikor láttatok ti olyat randomban, hogy egy csapat teszi a dolgát? És itt most a csapat szón van a hangsúly. Mert olyat látok, hogy egy hármas unicum platoon teszi a dolgát és láttam olyat is, hogy 3-an meg néhány hozzájuk csapódóval tényleg gyorsan végigmennek és megvan a csata, de 15 ezer csata után 1-2 ilyenre emlékszem. Én csak egyedül játszom és higgyétek el a csaták 99%-a olyan, hogy mondjuk egy-két játékos teszi a dolgát és a csapat ezt vagy kihasználja vagy sem. Álom az olyan, hogy azt várjam el a scouttol, hogy ne halljon meg a félpályán a rushban és okosan scoutoljon vagy egy med foglalja el a fontos pontot. Ezek néha-néha előfordulnak, de olyan, amiről ti beszéltek, hogy 5 arty mellett még van 10 játékos aki teszi dolgát, olyan nem igazán van randomban. De abban igazatok van, hogy ha ez így lenne akkor tényleg ülhetne unicum játékos is abban az ellen 5 artyban végük lenne, de ez csak álom.
Az, hogy egyszerre támadjon mindenki randomban tulajdonképpen nincs. A századolás más téma. Randomban mindenki félti a saját bőrét azaz egy-két játékos pedig aki tudja mit kellene csinálni vagy szerencsés és megcsinálja, vagy belepusztul. A másik, amit írsz mindkét félre igaz, legtöbbször a jobb spotter és a szerencse dönt.
hátulról okoskodni könnyű. De ha téged szed ki előszőr akokr nézel. Vannak olyan pályák ahol játszhatatlan lesz a játék az 5 nagy arty miatt, főleg heavyvel. Meddel, meg lightal még hagyján.
De amúgy kár vitetkozni, mennek a köv patchtől a kukába 50-60 seces reloadok, pontosság nerf stb stb :D Ennyi volt, kuka :D Barátkozzatok meg a gondolattal, hogy át kell ülnötök egy tankba :D
"Jó játékos egyértelműen úgy játszik azzal az artyval, hogy a 70-es töltés idő közben kilométereket vándorol, nem csak két métert előremegy, hanem pontosan oda megy, ahonnan a legjobb lőni."
Legalább több idöm lesz jo poziciot találni. Azt a 70-es töltési idöt meg majd meglátjuk, mert a SU14 203-asa alaptöltése 57mp, az tudtam levinni 38,xx-re.
Nem vagyok überpró, egy átlagos játékos vagyok. Tudom, hogy az arty-k a játék részei, de most beállítani ezt a nerf-et egy világmegváltó hű de jó most már aztán sokkal jobb lesz, artyk-nak meg sokkal rosszabb baromság.
Nem játszok sokat t10/t9-es járművekkel annak elemére, hogy van belőle bőven a garázsban átlag (200-300 csata van velük (t10) kb 50% randomban). De nem csak a top arty-kal van a baj t5-t6-ol kezdődnek a problémák.
Másrészt értem én a kivárós taktikádat, hogy a sok okoska megy oszt szétlövetik egymást te meg a végén majd lelövöldözöd azt a 200-500 hp a maradékról. De ez sokszor nem jön be (több mint 50%-ban), mivel azt veszed észre, hogy te míg jóképűen kushadsz és távolról pufogtatsz addig egyszer csak 8v3-ban találod magad.
Másrészt az állandó mozgásra oké szép és jó, hogy folyamatosan mozgásban vagy és egy 20-30-40-el haladó tankkal mennyi esélyed van valakit eltalálni, nem beszélve a weak spot kilövéséről. Egy szikla mögül meg te sem tudsz lőni nem csak téged nem tudnak sebezni.
Együtt lehet élni az artykkal, de sokkal élvezetesebb az amikor 1 maximum 2 van egy oldalon vagy egy sem.
Másrészt az ellenfél arty-a ellen tudsz védekezni, már amennyire mondjuk próbálj meg egy lassú td-vel védekezni ellenük sok sikert. De a saját arty-d ellen nem tudsz. Márpedig igencsak sokszor kapok saját artytól is a fenekembe, mert neki kell a kill a 30 HP-s ellenfélről. Meg jól besegít nekem aztán a fasza kis sziklám mögött ülve azt veszem észre, hogy hupsz belőtt valami, ja persze nem az ellenfél volt nem az én kedves és segítőkész csapattársam.
A lényeg az, hogy ettől a mostani nerftől semmivel sem lesz jobb a helyzet. A valódi nerf a létszámkorlát, sebzés csökkentés, vagy masszív rof csökkentés lenne. Nem csak top tierben lejjebb is ott még talán inkább szükséges lenne.
De amint mondtam a puding próbája az evés majd meglátjuk, de én javulást nem várok csak romlást mert most már minden tierű csatában ott fog figyelni a 3-4-5 arty több mint 50% eséllyel.
de papa nem fogszt udni elindulni, mert ha te indulsz el előszőr ki leszel spotolva és odalő 5 köcsög, neked annyi. Max akkor van esély egy sikeres támadásra, ha van egy 7-8as med wolfpack és végigdarálja az oldalt, de pl red shireon elég rizikos mindez, mert a domról lőhető minden + az artyk.
Na ez az. Szerinted mennyit fog sebezni az az 5 arty, ha a 10 tankból csak 5 is egyszerre mozog? Számoljunk 5 db 261el, meg 5 db 10es heavyvel 2200 hpval. 1 arty telibe veri az elsőt 1k hpval, aztán még 1 odalő, megint 1k hpval, majd odalő a 3ik is közben, csak az ő lőszere már egy halottba szállt bele (mert minden lövés természetesen clean hit), vagy célozhat újra. Közben a maradék 4-re jut 2 arty.
(Ha kempel a csapatod persze, hogy a szemét artyk apránként, de ha splashel is, akkor is kiszedik őket.)
De, tegyük fel mennek tovább és nem állnak meg, addig míg nem érnek az ellenfél heavyjeinek közvetlen közelébe. Nyilván lesz akit kilőnek, lesz aki odaér és közben 1. leköti az artyk figyelmét, 2. folyamatosan spotol a sajátjainak, 3. hagy időt a medeknek, tdknek flankelni, megfelelő pozíciót felvenni a tüzeléshez, 4. helyet nyit a scoutoknak, medeknek spotolni/megölni az artykat.
Remélem értitek már. Ha a csapatod teszi a dolgát nem tud RÁD figyelni egyszerre mind, és nekem ne mondja senki, hogy mind az 5 kipécéz magának és a csata végéig csak őt lövi... és minden csatában csak ő a közellenség...
Nem, áll mindenki földbe gyökerezett lábbal, és ha valaki spotolodik, akkor az artyk többségének van ideje lövöldözni nyugiban. -----> Ezek a camper csaták..
A linkelt 5 db Obj 261es körben egy sem volt ilyen, pedig legalább 4 arty volt.
De lehet csak ez a wg-féle szopóág és engem szívat a játék, csak hogy a másik fő témát is elővegyem :D.
Camperek, Olyan mint az arty, hátulról lő nagyot, és nem viszi vásárra a bőrét. A sebességük pedig egyenesen vérlázítóak. Azt nem mondom, hogy nem kénének a játékba, mivel nekem az a legnagyobb élvezet, mikoer egy 10es td mögé érkezek meg a 13-90 le vagy egy meddel :) Nekem nagyobb élvezet kinyírni egy TD-t, mint egy artyt, látni ahogy próbál forgolodni, vegődni, de semmi esélye :D Meg az mi már, hogy a fv183b 1sootolja mondjuk a batchatet...
Nem kell a tdk mögött állni, hogy bokrot találjon. Az meg teljesen lényegtelen, hogy honnan hozza le a kört. Amíg ő osztja a legtöbb sebzést nem kell élvonalban harcoljon, csak azért mert med. Leo1el sem fogsz berambózni, hogy elsőnek spottoljanak.
Már nem akarom újra leírni, amit eddig. Nem az 5 arty a hibás, hanem a csapat hozzáállása. Akárhogy nézed, van még ott 10 játékos, szóval kétszer annyi, mint arty, aki úgy döntött, hogy nem csinál semmit annak ellenére, hogy őt is támogatja 5 arty, csak mert fél attól az 5től, ami az ellenfélnél van. Egy részük önként hozta meg a döntést, a maradék pár jó játékos meg kényszerből, mert nem akar egyedül meghalni.
Meg azt a felemelő érzést se felejtsd el a Bat artynál, amikor jön az első csomag a semmiből, lánctalp le, modulsérülés, esetleg a legénységből is kidől 1-2 tag, és állsz a placc közepén. Ilyenkor 2 lehetőséged van: -1: gyorsan felteszed a lánctalpat, és szarrá dőlt tankkal megpróbálsz odébbvánszorogni a következő csomag előtt(csak néhány másodperced van...) -2: mivel fontos modul is sérült(ágyú, motor) nem pocsékolod el a javítócsomagot a lánctalpra, és megvárod, amíg magától javításra kerül. Ilyenkor szokott jönni a második csomag, ami megint viszi a lánctalpat, stb.... Szegény artyk....
A batchat arty iszonyat szar!!!!! Nekem az az 1 arty van kifejlesztve, de állítom az a legrosszabb az összes közül. 67 sec reload nagyon sok, írtó rossz a dpmje. A gunnak nincs splashje, könnyű mellélőni. Ha nem tudod gyorsan ellőni a 4-t, akkor még taktikai hátrányod is lesz.
A tier7esnek kéne a 8asnak lennie, a lori155-51 baromi jó, sokkal jobb, mint ez az autoladeres fos, remélem ha 10es lesz elveszik tőle az autoloadert és akkor talán kapok egy normális artyt.
Lövésenként 682 sebzés szerintem nagyon jó. E100 gold ammoval ritkán hozok ilyet ugyanis a fele 0 dam. vagy lepattan. És az ilyenbe sose számoljátok bele a modul és személyzet sebzést. Ha minden csatában 5-5 lenne az artyk száma, hoznák a jó winratét is. Szerencsére ez nem így van.
Pár dologra reagálnék, ami felvetődött. Egy arty HE-vel lő legtöbbször. Nagyon ritka, hogy normál tank lövésével két emberem haljon meg tankban, arty nagyon sokszor lő rám ilyet. Máris kész vagyok arra csatára, mert csak egy jó embert tudok feltámasztani. Trollgunos tank magas szinten nem is tudom van-e? A brit 10-es TD talán, meg a SU, ISU a mozsárral, de az se jellemző, mert gyorsan váltanak BL-10-re, a SU meg nem kerül 10-es csatába.
Vérvörös Pistike megtalálta, ahol jó lehet témára annyit, hogy én túlélem, ha atomgyenge a csapat, mert ilyen szerencsére nem túl gyakran fordul elő, illetve, ha nincs arty akkor is le tudom sebezni az én részem és már nem rossz szájízzel jövök ki a csatából, mert tudom a dolgom megtettem.
Jó, hogy följött a Batchat arty, mert az az igazán OP. Azért is indultam el a francia arty ágon, de nincs hozzá kedvem befejezni, meg a szétbontásig nem is végeznék. Jó játékos egyértelműen úgy játszik azzal az artyval, hogy a 70-es töltés idő közben kilométereket vándorol, nem csak két métert előremegy, hanem pontosan oda megy, ahonnan a legjobb lőni. Nem egyszer láttam vele kimagasló teljesítményeket, mert azzal akkor és abban a pillanatban van ott, ahol és amikor kell az, aki jól tud vele játszani.
Hmm, még a végén megsajnálom az artykat. Ezeket most úgy írod, mintha tankkal nem lennének problémák. A másik, ahogy mondtad ez csapat játék ha az 5 arty fejenként sebezz min 2000-et az simán csatadöntő. A nézetem még mindig az, hogy arty nélkül is simán játszható, sőt játszhatóbb lenne ez a játék. Persze így is jó játék, de ha 3 artynál több van jelentősen romlik a játékélmény.
Igen, mert az a jó, mikor beadja pl red shiret 5 tier8as artyval. És 13 percig full campvan, még a lightok se nagyon mernek előre menni, ha egyáltalán vannak. Meg az rendben van, mikor a tier6os gw panther 20 secenként 1200-t ver a tier9es leo P-be. Én amőgy a TD-ktől is elvenném ezeket a batár gunokat, és az objeketet és a fochot le is lassítanám, azért ne előzzék már le a medeket.
Tévedsz. Veszít.. 30-40 secig teljesen védtelen. Te is tudod, hogy a csaták jó részében van öngyilkos/értelmes spotter és már bajban vagy artyval, ha ellőtted magad...
Azzal nincs gond, amikor te mész 13 90el, batchattel, vagy t62-vel és beszabadulsz 3-4 arty közé? Ott hol van a kiegyenlített küzdelem esélye? Telibe verhet ott is az arty, de mind meg is ölheted őket, ha jókor mész.
Másrészt közvetett tűz... egy jó camos tankkal pont ezt csinálod, nem tudsz vele mit kezdeni amíg nem látod. T62vel számtalanszor ölök így... csak néznek... Tdvel 2 bokor mögött állsz és nem spotolnak be ha lőttél.
Értem én, hogy tehetetlennek érzi magát az ember, de attól még benne van a játékban, alkalmazkodni kell hozzá.
Neked nem tetszik az artys játék, oké. Megértelek. De veled legalább érvek mentén lehet vitatkozni, és nem csak a benyalt szöveget szajkózod.
Faboo: Sokkal kevésbé leszel csatadöntő, mint tankkal. Ezt mutatja, hogy a jó playerek artyval nem tudják ugyanazt a winratet hozni, mint a tankjaikkal.
Fostalicskaaa: Mutass nekem top artykat légy szíves 50% hit ratetel :). Ismétlen bizonyára én vagyok az artykkal béna, de még nincs sniper medálom artyval (GW, 212, 261, S-51). Egy lehetett volna 261el 13/13 hitre de nem én kaptam. Megjegyzem, hogy az egy ace tankeres, kurva mázlis kör volt. 13 lövéssel sebeztem 8866-ot. Az lövésenként 682-----> ATOMCSAPÁS sőt termonukleáris:D A másik hitratek: Gw 43% 212 38% 51 40% 261 45% a második legpontosabb top artyval..., aminek heavyre nincs normális splashe.
De ez még mindig a csapatod hibája, nem az artyé. Az, hogy nem tudsz helyezkedni valószínűleg egyedül vagy és nem segít senki, és többen is figyelnek rád egyszerre, ez már alapból rossz felállás és értelmetlen. Itt csak veszíteni tudsz. Harcértékről meg felesleges beszélni, hiszen ez nem 1v1 játék, ahol megmutathatod mennyire vagy jó. Itt, ha nincs támogatásod, és nincs veled a randomisten, halott vagy. Az arty meg szerinted mennyire víg, ha 5ből 1x talál el. T92vel ez 5x 40 sec várakozás és reménykedés, hogy nem hal meg a csapat mielőtt újratöltök. A 12500 kredit sima lőszerárról nem is beszélek, ha nem talál alig lehet fenntartani. Még mit akarsz, mit csináljon egy arty. Van elég bajuk így is. Bat arty nemrég lett meg, nagyon jó ezt beismerem, de most 70 sec az újratöltése, annyi idő alatt egyesek csatát nyernek. És akkor még lehet ő is mellélő 3x, hurrá 1 sebzés után 70 secig reménykedik, hogy nem hal meg a fél/egész csapata. GPS mód nagyon OP, meg hogy a map másik feléből lövöldöz? Akkor örülök a legjobban, ha a map másik felén van, olyankor legalább 6 sec mire átér a lövedék és ki lehet kerülni, ha nem egyenesen mozogsz, aztán vagy eltalál vagy nem, ezt már nem tudja befolyásolni a játékos, csak a játék.
"Teszted alapján nincsenek gondjaid az alkohollal. Az ivás számodra átlagos tevékenység, nem ragaszkodsz hozzá, de nem is veted meg adott esetben" ahahahah
méglassabb lesz célzásidőt tekintve a BL-10 :) töltésidő ugyanannyi.... stock 152essel faszán ráhangolódsz a BL-10.-re nekem nincs vele gondom.... nem egy sniper gun.... sokszor lő mellé, de amikor betalál, és nagyot csap akkor egy széles mosollyal a pofámon ülök a gépe előtt
"Teszted alapján nincsenek gondjaid az alkohollal. Az ivás számodra átlagos tevékenység, nem ragaszkodsz hozzá, de nem is veted meg adott esetben" ahahahah
Ezek szerint neked a célzásidejével sikerült megbarátkoznod :) Most hétvégén vettem meg, és még csak a 152-es van rajta. Nem mentem vele sokat, csak duplázgaom, amíg meglesz a BL-10. De a célzásideje annak sem lesz jobb, szóval érdekes összeszokási folyamat lesz :D
Valóban a troll gunos is ellő annyit, de neki vissza tudok lőni és 8-10-es szinten nem sok troll gunos van. A harc meg hasonlóan folyik le ahogy te írod de ha egyszer megsoroznak akkor vmiket elvisznek a modulodból mindet javítani, gyógyítani nem tudod ergo csökken a harcérték. Nem csak az artykra kell figyelni, hanem a többi tankra is akiknek ilyenkor már csak egy-két lövés vagy. Ha mind az 5 engem néz,akkor nekem kanyi és onnantól máshova tudnak koncentrálni. A lényeg: én küszködök míg az artysta vigyorogva osztja. Ezzel a helyezkedéssel meg tudtok őrjíteni, persze hogy lehet jól helyezkedni de ha 3 irányból lőnek akkor hova? Megvan a választásom, hogy az arty lőjön ki vagy más.
ííííígy van!!!!! mindjárt megyek is arany péntekezni! beverek vagy 5 sört, hazajövök leöblítem egy kis almapálesszel! Aztán isten kegyelmezzen a nooboknak akik bekerülnek a célkeresztembe.... 2 célkereszt közül csak belemegy az egyikbe :D habár 30 ellenség is lesz xD
"Teszted alapján nincsenek gondjaid az alkohollal. Az ivás számodra átlagos tevékenység, nem ragaszkodsz hozzá, de nem is veted meg adott esetben" ahahahah
Miért is gond, hogy ki lehet lőni vele egy t50est 60km/h-nál? Ha te ezt nekem 10ből 3 szor meg tudod csinálni top artyval, akkor über pro vagy, amennyiben a t50 nem egyenes vonalban halad....
Ezért linkeltem 5 replayt. Nézd meg, 5ből legalább 3ban ránk mászik legalább egy scout... hú de biztonságos lövöldözni hátulról... 4 csatában emlékeim szerint nem tököltek, kempeltek, hanem mozogtak az emberek. Sok haszna volt az artyknak ezekben a csatákban.
Mindketten azt írtok, hogy sok az 5-5 oldalanként, nem kell 66x elismételni. Ebben egyetértünk.
A játék ám blokk egy vicc, ami a valósághűséget illeti. Ebből az arty nem a legdurvább szerintem. A közvetett célzásnál... mert téged mindig eltalálnak ilyenkor...
Ja, atomcsapás... oké számoljunk csak: - telitalálatonként 1500as sebzéssel mondjuk, ami azt jelenti, hogy egy arty mivel általában 2000-2500nál a kivételesen jókat leszámítva sem produkálnak több átlag sebzést 2x, ismétlem kétszer sebeznek körönként az adatlapon kiírt átlagos sebzést (majdnem). De ezt nem két lövésből, hanem 6-12 lövésből lehet összehozni (átlagban) Hú hát ez odabasz...
Tény, hogy egy szerencsés találattal sok embered/modulod is meghalhat. De ha valaki figyel és tudja mikor kell trackelni (tankban ülve), akkor szintén halott vagy...
Igazából értelmetlennek tartom a vitát a későbbiekben. Elég sok érvet felhoztam. Azt akartam kifejezni, hogy ezzel a nerfel nem lesz megoldva a probléma, és azzal sem ha törölnénk az artykat...
A trükkös kinézés működik. Az hogy elkap szemből a splash - szemből alig sebez, olyan, mintha eltalált volna a veled szemben álló tank HEvel. Csak a T92nek van veszélyes splashe, de az meg a 10 sec újracélzásával vagy téged néz egész csatában és a többieknek nincs mitől tartani, vagy nem fog becélozni az alatt a 3 sec alatt, amíg kinézel és lősz egyet.
Az igazat megvallva csak az eredmény jelzőn láttam a végén kiket tüzérkedtem széjjel,igaz az Is-6-oson maradt valami 90hp az utolsó találatomtól...őt nem én zsákoltam be sajna:(
Tudod miért tartom viccesnek ezt a pontosságnerfet, meg az egyéb nerfeket? Mert az artik egy külön kategória a játékban, nem számítanak náluk ezek az értékek. A 7-es fr. td 0.34 pontossággal rendelkezik ami azt jelentené, hogy 100 méterenként ennyi méter a szórása. Ok. Akkor 150-200 méteres lőtávon hogy az istenbe jön össze 75% hit ration, 500+ m pedig max minden 50. lövés talál és abból is minden 20. szökőévben talán egyszer előfordul sebzés. Ezzel szemben az artik: 0.6-0.8 pontosság. lőtáv 2km és hozzák a 45-50% hit ratiot, ha a splash lövéseik is beleszámítanának akkor ez lehetne akár 80-90% is. Nem egy arti-t láttam már sniper medált szerezni... Kíváncsi lennék ha én a "pontos" ágyúmmal elkezdenék ugyanekkora távra lőni vajon mekkora találati arányom lenne. Valszeg 0%.
Tényleg, ha hazaértem csinálok is pár arti TK-t, csak úgy a lelkiismeretem megnyugtatása céljából... olyan jó érzés, amikor én is tönkretehetem az ő játékukat.
Már bocs, de nem sokkal több modult/crewt visz el, mint egy trollgunos tank. Bármelyik tank el tudja lőni 2x egymásután létfontosságú modulod/embered. Arty sem visz el mindig mindet. Sőt nekem már az is ritka, hogy 1nél többet visz el egyszerre, ha sima tankkal megyek. Kockázatvállalás: Az artyk kör elején beállnak egy helyre, és nagy valószínűséggel ott is maradnak. Ezzel az egy hellyel le tudnak fedni egy bizonyos területet, de ha normálisan mozogsz és mondjuk még mellé is lőnek, nem tudnak mit kezdeni, főleg, ha mondjuk medek/lightok miatt esélytelen a pozícióváltás, hiszen akkor bespottolnák őket. Várják a következő lehetőséget. Oké van 5 arty, szép és jó, de elfelejted, hogy ilyenkor nálatok is van 5, aki meg előtted takarítja az utat. Vagy van 4 artytok és 1 scout, aki már felborítja a balanceot, ha ért a tankjához. Az 5 artyból meg nem valószínű, hogy mind rád fog látni. Főleg, hogy ez azt jelenti, hogy MIND az 5 téged néz, azaz a többiek tudnak haladni 14v10ben. Normális heavyt top arty is 2-3 lövésből öl szemből. Ha jól helyezkedsz az az 1-2 arty, aki rád látott nem fog megölni elsőre, időt nyersz a csapatnak. Ha meg heavyvel/TDvel olyan helyen vagy ahol rád lát mind az 5 arty, miről beszélünk? Az artynak is van mitől tartani, hisz ha nem mozog a te artyjaid kiszedhetik, főleg, ha van eszed jelezni, hogy kb honnan lövöldöznek téged. Meg, mint már említettem tegnap, mindig van egy kamikaze játékos, aki berongyol kör elején az ellenfélhez, bespottolja a fél csapatot és meghal. Ha látod hol vannak az artyk, nagyjából tudsz helyezkedni (ha nem látod, akkor meg azt sejtheted, hogy melyik területre nem látnak rá)
"Ha eleget játszol velük, kiismered őket eléggé, hogy tudj ellenük védekezni."
Ez mondjuk teljesen igaz, nem véletlenül van benne még a FAQban is az arty áfium ellen való orvosság szekcióban. SAjnos én egyre kevésbé tudom rávenni magam a tüzérkedésre (eddig volt egy orosz és egy német artim, a németet már kidobtam, az orosz még porosodik), hála istennek nekem zéró játékélményt ad ez a felülről nézem és kattingatik, meg imádkozok a randomhoz játék.
"Teszted alapján nincsenek gondjaid az alkohollal. Az ivás számodra átlagos tevékenység, nem ragaszkodsz hozzá, de nem is veted meg adott esetben" ahahahah
"Teszted alapján nincsenek gondjaid az alkohollal. Az ivás számodra átlagos tevékenység, nem ragaszkodsz hozzá, de nem is veted meg adott esetben" ahahahah
Én is szoktam artyzni, még csak 4-es szinten, de ha jól válogatom meg a célokat simán csatadöntő. Elég ha egy tankba menet közben 15-öt sebzek, de 80% valószínűséggel leszedem a láncát és onnantól szabad cél. Ha nincs javítója még rá is tudok ismételni. El tudom képzelni, hogy magasabb szinten mire leszek képes velük.
Áh, tudod nem jó az a játék ahol legjobb esetben is csak maximum nem te vagy a vesztes, de nyertes nem lehetsz.
Ez a - trükkösen jöjjek ki, hogy majd az arti ellövi magát de én nem leszek ott - pont ilyen szituáció. Ha szerencsém van, akkor megúszomk, ha nincs szerencsém és az arti okosabb vagy az 5méteres splash még akkor is sebez ha nem talál el, akkor meg megjártam. De olyan nincs ahol én nyerek ebben a szituban :D
Ez a problémám az indirek tűzzel: ha ott áll valaki szemben velem, akkor van 3 kimenetele a dolognak (én nyerek, ő nyer, egál - pl mindketten sebezzük a másikat), de amikor az arti célozgat, az két kimenetel, amiben nincs benne az "ő veszít" rész.
Ez még bokorban bújkáló TDknél is megvan, hiszen rám kell látnia (nem állhat a térkép másik oldalán), és kockáztatja hogy felvillan ha lő.
Én nem keresem az artykban a hibát, csak egyszerűen a műhold nézet egy törvényes csalás, valamint a közvetett célzásnál a mozgó célpontok eltalálása túlságosan is irritáló. Vmint, támogatóként kellenek a játékba, de jelenlegi formában nem csak a camperek és beállt védelem ellen hatásos, hanem egy 60 km/h-val repesztő t50-t is ki lehet velük lőni ami eléggé irreális. Arról valóban nem is szólva, hogy a nagy tierűek atomcsapást osztogatnak.
na ezért jobb az ISU...... ez az érzés.... mindennél jobb :D:D:D ezt mind úgy hogy ott álltam velük szembe pár 100m-re és egyszer vettek csak észre! :D:D:D ISU-152
"Teszted alapján nincsenek gondjaid az alkohollal. Az ivás számodra átlagos tevékenység, nem ragaszkodsz hozzá, de nem is veted meg adott esetben" ahahahah
Már írtam ha td vagy más talál el akkor ritkábban lövi el a legénységem felét és a modulokat mint az arty. Teszem azt mellém lő akkor nem is igen sebezz,nem úgy az arty, nem igaz? A Td a lövésével legtöbbször kockázatnak teszi ki magát, hogy észreveszik, a pálya túloldaláról lövő artynak ez nem szokott gond lenni. A Td is gyakorta lő 0 sebzést, artynál ez jóval ritkább. próbáljátok itt magyarázni, hogy az arty nem rossz ha van. Könyörgöm, ha sok van itt nem az arty támogatja a tankot hanem a tank az artyt. És én leginkább ezt utálom.
Rendben olyat is fogok feltenni. Csak kicsit nehezebb összeszedni :D. Faboo: De csak azért fordulhat elő, mert kempel a csapat és hagy elég időt ezekben a csatákban az artyknak lőni. Ez nem azért van, mert op-k az artyk, hanem mert hagyják őket érvényesülni. Biztos én vagyok a béna artys, hogy alig van top gunom artyval, kevesebb az átlag sebzésem velük, mint a heavykkel, tdkel stb... . Próbáld légy szíves a többi tankosban is keresni a hibát, ne csak az artykban.
Minden ellen lehet védekezni, ha 15v15ben gondolkozol és nem 1v1 esetleg 1v15ben. Normálisan előre/hátra/oldalra mozgó tankot NEM fogsz 100%al eltalálni. Az meg, hogy elkapta a splash tegyük fel 500al? Szinte bármelyik tierbeli tank ellő belőled ennyit 1 lövésre, csak azok nem töltenek utána fél percig. FV183 meg ugyanennyi reloaddal szinte fixen egyhitelne. Arty HEvel vagy normálisan sebez, vagy nem. T92vel is lőttem már 0 sebzést clean hittel E100 lövegpajzsba, pedig a splash beterítené a tankot, ha vizualizálnám, sőt a 100 alatti splash sem ritka, hiszen ezért nincs 0.4 alatti találati aránya, hogy a körön belül bárhova lőhess, és ha jó irányba mozdul el a célpont, akkor semmit sem sebzel.
Azt még így általánosságban hadd tegyem hozzá, folyamatosan megy a panaszkodás, hogy milyen jó lenne, ha noobok nem rontanák el a csatákat. De hát pont erről vitatkoztok, hogy a vérvörös játékos is tud játszani artyval... akkor hol a gond? Miért olyan nagy baj, hogy megtalálta azt a gépet a játékban, amivel hozzá tud tenni a csatához annak ellenére, hogy nem profi. A noob artysta is tud sebezni, ha veled van, viszont nem fixen talál el, ha ellened.
hát engem akkor sem tud SENKI meggyőzni hogy a Ferdinand jobb mint az ISU-152 mert nem jobb :D előbb vert le 1v1-ben egy T25/2..... csinálja meg ezt ISU-152vel szemben :D
"Teszted alapján nincsenek gondjaid az alkohollal. Az ivás számodra átlagos tevékenység, nem ragaszkodsz hozzá, de nem is veted meg adott esetben" ahahahah
Nem kell számolni. Elég ha megnézed a végén a statisztikát és a túlélőket vmint a killeket. Magas szintű csatában, ha 3 vagy annál több arty van akkor legtöbbször ők maradnak utoljára és átlag 2-3 a csúcson van a sebzésben vmint a fele népet ők lövik ki. Legfeljebb a kivételesen ügyes tankok veszik fel velük a versenyt.Ezt nem tartom normálisnak. Amúgy jól látod, arty ellenes vagyok és nálam a kilövésük prioritást élvez.
Azok arty replayek? Munkában vagyok, nem tudom megnézni. Mert ha azok, akkor az arty ellenes tábor jobban örülne, ha dobnál fel heavy tankos replayt, hogy lássák mit, hogyan kellene csinálni. Mondjuk egy fasza 5artys, t10-es malinovkát én is megnéznék
Úgy rémlik írtam, hogy sok van belőlük... lehet ellenük védekezni. Második postoddal csak részben értek egyet. A nyomni kell nem az ész nélküli rusholásból kéne hogy álljon. A védekezés, kivárás meg nem a szikla mögött dekkolok, és számolom a felhőket módszerből. Na, most szeretnék megkérni mindenkit, aki annyira arty ellenes, meg arty oneshot párti, hogy a következő 5 csatájában heavyvel, tdvel számolja össze hányszor lőnek rá artyval, és jegyezze fel mekkorát sebződik. Kíváncsi leszek rá...
Nézte valaki a replayket :D? Csak, mert benne van hogy kellene arty ellen játszani... már aki észreveszi...
Hülyeség, arty ellen nem lehet védekezni. Vagy elbújsz,vagy kilövöd. Ha elbújsz nem haladsz, ha ki akarod lőni már legyengülve jutsz el hozzájuk (vagy nem is jutsz el). Azt mondod ritka hogy bizonyos helyekre belőjenek, vagy 1 hitteljenek. Erre azt mondom, hogy minél többen játszanak artykkal, annál többször fordul elő. Majdnem minden magas szintű csatámban van ezekre egy-egy példa. Van,hogy az én csapatom az élvezője, de szerintem akkor is sok. Érdekes módon ammoreckes oneshot 20 csatából ha egy (full hp-ról).
10-es tankok a garázsban:( 18 ) kifejlesztve, de megvételre vár még: ( 3 )
8-as arty-k a garázsban: ( 4 )
Célom a "Senior Technical Engineer" megszerzése. Már csak ( 13 ) nap!
Szerintem sem :D Megvenni nem is fogom, meg úgy általánosságban is hidegen hagy az egész brit TD ág, de ha valami zavart pillanatomban egyszer kedvet kapnék hozzájuk, akkor legalább ne tier2-től kelljen kezdenem :)
A fórumban portálunk látogatói kapnak lehetőséget véleményük kifejezésére. Az itt megjelenő vélemények regisztrált látogatóink magánvéleménye, és nem tükrözik az SG.hu Hírmagazin szerkesztőségének álláspontját.