fórum / Játékosok fóruma >> / 
Házigazda: IMYke2.0.0.0 oldalak: Listázás időrendi sorrendben A téma listázása RSS-en 







  • Ebbe a fórumba csak regisztrált és bejelentkezett fórumozók írhatnak! Bejelentkezés >>
    Tikal   
      ma 18:52 | galéria | válasz | #124250
    persze, lehet így is nézni, soha ne is adakozz akkor, ne bízz senkiben... inkább vegyél még egy öt dolláros játékot , és bízz a Remedy-ben hogy lesz AW2 :)
    Zomil - VIP   2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 18:49 | galéria | válasz | #124249
    Én mondjuk az alapitványokban/szervezetekben sem bizok, ki tudja ott is hova megy el a pénz házon belül...Persze lehet mindennek a jo oldalát nézni, de sokkal jobban jár az ember, ha mindent gyanakvo szemekkel figyel. Bármilyen ártatlan dolog a mai világban simán lehet egy csalás és haszonszerzés.
    Tikal   
      ma 18:43 | galéria | válasz | #124248
    Ez nem ilyen egyszerű. Érdemes elolvasni hogyan müködik a rendszer. Nyilván vannak rajta ilyen "csalók" akiknek nem igazán lét kérdés a pénz, de 99%ban olyanok vannak az oldalon akiknek igenis létkérdés. A pénz nem közvetlenül hozzájuk kerül, hanem helyi alapítványokhoz szervezetekhez, és rajtuk keresztü kerül a pénz az egyénhez akinek szüksége van rá. Ezek az alapítványok felügyelnek a kérőre, ők ellenörzik mire költi, ők szedik vissza a pénzt. Amit írtál, nyilván igaz, ezért is próbálják kihasználni olyanok is akiknek ez nem feltétlen lét kérdés.

    És pontosan azért megy kamat nélkül az egész, mert nem zsidók csinálják :) Gondolj bele, 25 dollár mi pénz egy olyan országban ahol havonta ennyiből kell megélni. A cég ezért non profit, és ezért függ a támogatóitól...


    Mint írtam lentebb, én már próbáltam, többször is, semmi probléma nem volt. Nem kell mindennek a rossz oldalát nézni rögtön, mert így csak kifogást találsz hogy miért is ne adj, és miért is adj inkább egy dollárt a Remedy-nek és ne egy olyannak akinek valóban szüksége van rá...
    totyak   
      ma 18:43 | válasz | #124247
    Valóban, az artbookról el is feledkeztem.

    És akkor, ha belegondol az ember, még az AC ára is nevetséges ahhoz képest, amennyibe az előállítása valójában kerülhet. Persze értem én, haszonnal kell dolgozni, de a GTA-nál ez legalább 400%.
    TBTPumpa   
      ma 18:30 | válasz | #124246
    Azért egy ArtBook is kötelező eleme a CE kiadásoknak szerintem. Illene azt is belecsempészni, ha már ilyen magas áron árulják.

    Indokolatlanul magas ára van annak a CE-nek.

    És akkor a kontraszt!
    Assassin's Creed 4: Black Flag Buccaneer Edition (Collector's Edition) - 19790 Ft

    Tartalom:

    * Assassin's Creed IV Black Flag játék
    * Gyűjtői csomagolás
    * Edward kapitány figura (46cm magas)
    * CD a játék zenéjével
    * Művészi album
    * 2 művészi nyomat
    * Bónusz egyjátékos küldetés:
    - Hidden Mistery
    - Sacrificed secrets
    - Black Island
    * Kenway kapitány öröksége játékbeli tartalom

    Kép a tartalomról (a nagy méret miatt Spoilerbe tettem):
    Zomil - VIP   2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 18:23 | galéria | válasz | #124245
    Én inkább azon csodálkozom, hogy kamat nélkül megy az egész bármilyen összegért. Lehet tul zsido vagyok, de ha valaki 2milliobol akarja a vállalkozását fejleszteni, akkor ott nem kis összegekkel játszik, és kamat nélkül kölcsönt kapni nagyon durva...igy ugyebár teljesen kijátsza a banki kamatokat és más emberek pénzén gazdagodik meg, majd csak simán ugyanannyit fizet vissza, de könnyen lehet, hogy ö 10szeresét fogja keresni.
    Meg amugy mi a biztositék arra, hogy visszafizeti? Mi van, ha nem és teljesen álnéven kamu adatokkal van ott az oldalon?
    És emberek képesek még kölcsönt is adni szo nélkül...
    Tinman - VIP   2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 18:06 | galéria | válasz | #124244
    Na most találtam egy másik jómadarat is, szintén USA, akinek a reklámcégéhez kéne 4000 dollár ÉS 86%-on áll!!!

    Már majdnem összejött neki!

    Most vesztettem el az utolsó reményem is az emberiségbe... ez így egy vicc.
    Tikal   
      ma 18:03 | galéria | válasz | #124243
    Egyébként amire az a két jómadár kunyerál, arra van egy másik site, de az csak USA lakóknak elérhető: microplace
    Tikal   
      ma 18:02 | galéria | válasz | #124242
    Gondolom nem a körömlakkosnak adnál :)
    totyak   
      ma 17:47 | válasz | #124241
    Igen, a Special Edition a maga 25 ezrével tényleg vicc kategória, mikor csak a fém doboz ér valamit belőle. Mert ugyan ott van a blueprint térkép, de könyörgöm, térképet mindig is adtak a játékhoz, még a leggagyibb kiadáshoz is alapból. Mondom, a CE tartalmával nagyjából elégedett vagyok, bár egy soundtrack lemez, vagy valami kis szobor, esetleg póló belefért volna még. De 40 ezer, az milyen ár már?
    Tinman - VIP   2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 17:45 | galéria | válasz | #124240
    AZTAKIQRTMINDENIT!


    Jon
    United States | Services | Electronics Repair

    A loan of $10,000 helps Jon to purchase more technology equipment to help protect his clients from data loss, corruption and fraud.

    Angolul kevésbé értőknek: Ennek a trógernek is van munkája, élete, etc, de kéne neki 2.250.000 Ft, hogy kvázi adatmentést végezhessen. Igen, memória kártyák, HDD-k, etc.

    A másik jómadár:

    Kitiya
    United States | Retail | Cosmetics Sales

    A loan of $8,000 helps Kitiya to develop her own line of toxin-free nail polish.

    Angolul nem tudóknak: Vegyszer mentes körömlakk kifejlesztésére kell a ribinek 1.800.000 Ft!


    ÉS AKKOR A KONTRASZT:

    Deborah
    Sierra Leone | Retail | General Store

    A loan of $150 helps Deborah to purchase cigarettes, pure water and bread to expand her business.

    Angol help: Cigi*, tiszta víz és kenyérre fordítja, mert egy picike boltja van. HARMINCNÉGYEZER Ft! 34.000 Ft

    *Sierra Leone nem egy mókás hely, ott nyilván jól megy a cigi, nagy értéke lehet, pl. kajára biztos könnyű becserélni :-(

    A pofám leszakad... azért az amcsi faxfejek helyébe erősen sürgősen elgondolkodnék. Komolyan mondom sokkot kaptam! Mennyire vastag pofa kell ehhez? A qrva életbe! -.-
    TBTPumpa   
      ma 17:40 | válasz | #124239
    De amit linkeltem az csak a Premium változat. Hasonlítsd össze a GTA 5 Speciális kiadásával, ahol kapsz egy fémtokot és egy térképet, megy egy csomó fölösleges DLC-t.

    Witcher 2 Prémium tartalmasabb volt 7990 Ft-ért. GTA 5 Spéci kiadás pedig 25 000 Ft! Mire fel? Ennél még a Diablo 3 CE is sokkal minőségibb és tartalmasabb volt (ráadásul olcsóbb, hisz 21-22 ezer forintért hozzá lehetett jutni jobb helyeken).

    Witcher 2 Gyűjtői változata is mérföldekkel tartalmasabb volt, mint most a GTA 5 Gyűjtői változata és fele ennyibe került kb.

    Vicc lett ez a játékipar mára...
    totyak   
      ma 17:37 | válasz | #124238
    Azért azt te sem gondolhatod komolyan, hogy egyetlen bolt kapja meg az exkluzív jogot, hogy árulja a CE-t Magyarországon! Amióta világ a világ, ilyen szerintem még nem fordult elő. De, ha mégis, akkor is érdemes visszatekinteni a GTA IV-re, amiből minden értelmesebb bolt kapott néhány darabot, tehát ez alapján joggal gondolható, hogy most is így lesz.
     © doggy90   
      ma 17:30 | válasz | #124237
    Mert hülyék, kirakták anélkül, hogy megvárták volna a hivatalos információt a magyar forgalmazótól.
    Tikal   
      ma 17:29 | galéria | válasz | #124236
    Érdemes átfutni, hogyan is müködik a rendszer. Szerintem remek ötlet
    Tinman - VIP   2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 17:28 | galéria | válasz | #124235
    totyak   
      ma 17:28 | válasz | #124234
    Már most minimum két bolt hirdeti.
     © doggy90   
      ma 17:26 | válasz | #124233
    Tévedés, gyorsan el fog fogyni, ugyanis nagyon kevés érkezik az országba. Még az is elképzelhető, hogy egyetlen bolt kap belőle csak. Jövő héten kiderül.
    totyak   
      ma 17:23 | válasz | #124232
    Szerintem azért a GTA ennél kicsit komolyabb lesz, de nem plusz 33 ezernyivel.

    Abban alapvetően lesz egy nagy méretű díszdoboz, benne a játékkal, fém dobozban. Lesz egy baseball sapka, egy pénzes tatyó, ami kulccsal lesz zárható. Lesz egy tervrajzokra hajazó kék színű térkép, meg a rakat letölthető tartalom.
    Ahogy nézem, a Witcher-hez csak papírokat adtak (meg valami pecsétet, nem látom jól?)

    Itt megtekinthető, elolvasható!!!
    TBTPumpa   
      ma 17:17 | válasz | #124231

    + Magyar felirat + 2 Singelpalyer DLC ingyen.

    Mindezt 7990 Ft-ért anno.
    totyak   
      ma 17:10 | válasz | #124230
    Nem tudom abban mik voltak, de mindenki abból indult ki, hogy a IV olyan 20 körüli áron ment (nem tudom pontosan, lehet több kicsivel), akkor vélhetően ez is annyi lesz. De nem jött be. Azért majd lesznek páran, akik így is megveszik, aztán tuti leárazás.
    TBTPumpa   
      ma 17:07 | válasz | #124229
    A Witcher 2 Prémium változatához több és jobb fizikális extrák voltak, mint most a GTA 5 esetében. És az csak 7990 Ft volt 0day, ez meg 40 000 Ft? WTF?!
    Rapid81   
      ma 17:04 | galéria | válasz | #124228
    *a PC-sek megszánása végett és mert elfogyott a zsé
    totyak   
      ma 17:04 | válasz | #124227
    Nem, sajnos se 24 karátos aranyat, se gyémántokat nem adnak hozzá. Ellenben teleszarják még csak igazi DLC-nek sem mondható letölthető tartalommal, amiknek véleményem szerint alapáron benne kellene lenni még a normál kiadásban is. A materiális cuccok nagyon csecsék, de nem 40k-ért. De nem aggódom, gyorsan lemegy az 20-ra, miután senki nem fogja venni.
    Rapid81   
      ma 17:00 | galéria | válasz | #124226
    Te nem akarod megérteni. Egy közel kész játékot vittek át XBOX-ra, majd a PC-sek megszánása végett "portolták" vissza PC-re! Vágod...? Nem...? Sajnálom...
    TBTPumpa   
      ma 16:59 | válasz | #124225
    WTF? 40 000 Ft-tól kezdődik egy szaros Collector's Edition?

    Mit adnak hozzá, fuxot igazi aranyból vagy egy graffitivel telefirkált válaszfalat???

    Collector's Edition tartalom (jelenleg 40 000 Ft a legolcsóbb helyen):

    Egyedi fémdobozos külső, dögös Grand Theft Auto V festéssel
    GTA 5 Térkép
    GTA 5 Sapka
    GTA 5 Táska

    Letölthető tartalmak:
    (Stunt Plane Trials)
    (Speciális képesség Boost (+25% sebességgel töltődik az egyedi képességed)
    (Extra ruhák, tetoválások, stb )
    (Egyedi Járgányok és bónusz garázs induláskor)
    (Extra fegyverek)
    (Hozzáférés a klasszikus GTA-karakterekhez az online karakterkészítés módban)


    Special Edition tartalom - 25 000 Ft:

    Egyedi fémdobozos külső, dögös Grand Theft Auto V festéssel
    GTA 5 térkép

    Letölthető tartalmak:
    (Stunt Plane Trials)
    (Speciális képesség: Boost)
    (Extra ruhák, tetoválások, stb)
    (Extra fegyverek)

    Most ide azonnal mindkettőt!
    TBTPumpa   
      ma 16:54 | válasz | #124224
    Camilla még mindig elbűvölően szép és fantasztikusan szexis hangja van.
    Azt hittem, hogy esetlegesen mond valamit a Tomb Raider 2-ről, de nem... Kár, pedig jó lett volna, ha "véletlenül" bejelenti a játékot.

    Mindegy, talán majd pár hónap múlva.
     © Zóanagyvarázsló   
      ma 16:45 | válasz | #124223
    #124209 -re ment volna, fogalmam sincs, hogy miért nem így történt.
    totyak   
      ma 16:45 | válasz | #124222
    Banyek, mit szóltok a GTA V CE hazai áraihoz? 40k-tól felfele lehet csak bezsákolni. Nincs konzolom, de gondoltam kéne egy ilyen szépség a sima PC kiadás mellé (mert abból biztosan nem lesz CE a IV mintájára), de ezek után inkább lemondok róla. Nem akarok éhezni egy hónapig.
     © Zóanagyvarázsló   
      ma 16:44 | válasz | #124221
    Na ez bizony érdekes, eddig még nem is hallottam róla.
     © Zóanagyvarázsló   
      ma 16:44 | válasz | #124220
    Ha jó a játék találnak befektetőt, ez ilyen kurva egyszerű.

    Ez meglep, mert eddig kíváncsian vártad a Kickstarter projekteket, pedig a legnagyobb nevek is éppen azért indultak ott, mert befektetőt nem találtak. Tehát akkor mégis szar játék koncepció szintjén is mind? Vagy miért nem sikerült szerinted nekik?
     © lostprophet   2007. 11. 27. óta regisztrált VIP fórumozó 2007. 11. 27. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 16:36 | válasz | #124219
    Annak örömére, hogy a játék magyarul jelent meg, elajándékoznám a tiszteletpéldányomat :)
     © Micsu   
      ma 14:52 | válasz | #124217
    thx ,valakit ki fogok nézni magamnak, érdekes 5let
    Totti5   
      ma 14:51 | válasz | #124216
    Utoljára. Amit PCre portoltak "önerőből" az egy kész játék volt, aminek a kifejlesztésébe, a reklámozásába az MS ölte a pénzt. Vagyis a PCs veziót már nem kellett kifejleszteni, mert kész volt, adott volt minden.

    Na sajnálj senkit, köpködd alázd! Az jobb. Neked amúgy tetszett a játék? vagy besértődtél és nem játszod?
    Totti5   
      ma 14:47 | válasz | #124215
    Ez történt, ha neked ez nyalás akkor egészségedre.
    TBTPumpa   
      ma 14:27 | válasz | #124214
    Olcsó játék a hazai Microsoft-tól.
    Ennél jobbra nem tudom összehozni.



    Pedig az első három helyezett még pólót is kap. Az első pedig egy Lumia 620-as telót.
    Fabio Capello - VIP   2005. 02. 03. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 02. 03. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 02. 03. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 02. 03. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 02. 03. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 14:11 | galéria | válasz | #124213
    Csak érinteném az offtémát, amerikában pont ezért lett most nagyon népszerű a "Suspend a coffee" kezdeményezés, emberek nem csak maguknak vesznek kávét, hanem "suspend"-re is, amit később - általában - hajléktalanok "használnak fel".
    Rapid81   
      ma 14:11 | galéria | válasz | #124212
    "MS pénze ami kellett a játékhoz hogy befejezhessék pedig nyilvánvaló hogy időleges exluzivitással járt. "

    És ezt megjelenéskor kinek is mondták el? Megjelenés előtt kb. 1 évvel közölték, hogy XBOX-ra jön, semmi másra, mindenki más meg bekaphatja. Tényleg, nehogy már sajnáljam a Remedy-t, hogy utána önerőből képesek voltak PC-re "portolni" egy alapjaiban PC-re készült játékot... Azt sem a PC-sek kedvéért csinálták, hanem mert XBOX-on bukás volt a játék és kellett még némi zseton, hogy az utolsó bőrt is lehúzzák a játékukról!

    A FEZ tipikus esete...
    Tikal   
      ma 14:10 | galéria | válasz | #124211
    ha már ilyen sok szó esik a jótékonykodás mellett, akkor talán tényleg tehetnénk is valamit: KIVA.org

    ez tulajdonképpen nem adomány, hanem kölcsön, amit visszakapsz részletekben, de kamat nélkül, tehát egyfajta baráti kölcsön mindenféle embereknek a világ minden tájáról. Én már próbáltam, működik,
     © Zóanagyvarázsló   
      ma 14:08 | válasz | #124210
    Természetesen nagyon sokan megszedve magukat csak arrogánsabbá válnak, és esetleg nominálisan is kevesebbet költenek normális célokra, illetve felvágnak vele. (Láttam, tapasztaltam igencsak gyomorforgató dolgokat. Általában éppen gyanakodva nézem a felkapaszkodottakat, de szerencsére látok pozitív példákat is.)

    Nyugaton azért jobban meg van a filantrópiájának a kultúrája, de a 0,soknulla1% a tények szerint még a magyar milliárdosok viszonylatára sem lenne igaz, még azokra sem feltétlen, akiket emberileg megvetek. Egyébként olyan mindenki által ismert kicsapongó gazdagok, mint Assisi Szent Ferenc vagy Buddha még a teljes vagyonuknál jóval többről is lemondtak.

    Azt pedig még egyszer leszögezném, hogy ez a topik ugyan arról szól, hogy az itteniek hajlandók valamennyit költeni a hobbijukra, gyakran erőn felül, ez szép dolog, becsülendő, de nem filantrópia, így nem értek egyet az erős szembeállítással, illetve ezért is zavart. (Szerintem Imy sem vette volna meg hardver híján a Tomb Raidert, csak mert a fejlesztők éhező gyerekeit így akarta volna támogatni.)

    10-ből 8 bazdmegel és elküld a qrva anyámba, de az a szempár amit akkor látsz, amikor TÉNYLEG éhes az a szerencsétlen és prágai sonkás szendviccsekkel, meg almalével kínálod, az PRICELESS.

    Vegyél nekik sört, jobb lenne az arány :) Hajdanán egyszer meghívtunk egy csövest pár sörre (meglepően képben volt), és elég érdekes volt történeteket hallani a másik oldal szemszögéből a kéregetésről és az adományozásról. (Arról is beszámolt, hogy öltönyös üzletemberek nem ritkán 8-10k-ért bevásárolnak nekik kaját, és ez nem most volt.)

    Na mindegy, te is leírtad a te gondolataidat, én is enyémet, hogy mennyire alakítjuk egymás véleményét, az más kérdés, de legalább végre ugyanarról beszéltünk, talán inkább ez volt a lényeg.
     © ratgab   
      ma 14:03 | galéria | válasz | #124209
    MS segge tényleg jóízű lehet, ha ennyire nyaljátok.

    Ha jó a játék találnak befektetőt, ez ilyen kurva egyszerű. MS vagy Józsi bácsi a szomszédból? Kurva mindegy! Nem ők csinálták, hanem a Remedy. End of Story!
    Rapid81   
      ma 14:00 | galéria | válasz | #124208
    Soha életemben nem hallottam róla. Utálom a reppet, akármilyen nyelven is legyen az. Ez a legkönnyebb műfaj, mert még énekhang, meg hallás sem kell hozzá, csak darálják a szöveget...
     © Micsu   
      ma 13:53 | válasz | #124207
    ez melyik vizió hogy szentnek tüntették fel magukat, miből vontad le ezt a következtetést?

    kiadták a pcs portot amire szinte már senki nem számított, nem teljes áron ment a dlcvel együtt és megköszönték a vásárlóknak a támogatást és hogy megérte nekik kiadni a portot
    Zomil - VIP   2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 13:36 | galéria | válasz | #124206
    Gondolom azok akik nem hallgatnak hip-hop-ot...
    Totti5   
      ma 13:31 | válasz | #124205
    Amit részben kukáztak mert nem volt elég jó a koncepció, ezért tartott 2 év helyett 5 évig a fejlesztés.

    Ha a PCseket leszarták volna akkor most nem lenne PCn. MS pénze ami kellett a játékhoz hogy befejezhessék pedig nyilvánvaló hogy időleges exluzivitással járt.
    TBTPumpa   
      ma 13:30 | válasz | #124204
    PM - Punnany Massif
    Van olyan ember, aki idehaza nem ismeri őket???

    Minden nap tanulok valami újat.

    TCS - Tankcsapda (bár ők az elmúlt 5 évben semmi értelmes dolgot nem csináltak, csak hozták a szokásos tinipicsáknak szóló Poprock zenéket, melyeknek semmi értelmük)
    Rapid81   
      ma 13:27 | galéria | válasz | #124203
    Már volt egy bőven béta állapotú PC-s verziójuk, majd MS seggnyalók lettek és a PC-seket le is szarták csúnyán. Majd pár évre rá, szentként feltüntetve magukat, kiadták PC-re is...
    arty   
      ma 13:23 | galéria | válasz | #124202
    Pedig tehette volna önzetlenül is, nem várva semmit a pénzéért, mi?

    Remednek pénz kellett, MS-nek játék. Deal.
     © Micsu   
      ma 13:15 | válasz | #124201
    bejöttem megnézni van e valami jó akció, mi van itt már megint :D
    Totti5   
      ma 13:14 | válasz | #124200
    A játék elkészítésére ők adták a pénzt. Tényleg nem veszed az adást?:)
    Rapid81   
      ma 13:09 | galéria | válasz | #124199
    A Remedy paktált le az MS-szel. Nehogy már sajnáljam őket. A kezdetektől PC-re készítették az AW-t, majd az MS becsókolta magát hozzájuk és hirtelen kekszboksz ekszklúzív lett...
    Tinman - VIP   2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 13:07 | galéria | válasz | #124198
    Másképp látjuk a világot. Ez van.
    grebber   
      ma 13:06 | galéria | válasz | #124197
    Ubisupport úgy néz ki csütörtök délutántól már nem trendi a "meló" nekik
    Tinman - VIP   2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 13:06 | galéria | válasz | #124196
    Jogos! Még én is keresem!

    KijazaTCS?

    arty   
      ma 13:03 | galéria | válasz | #124195
    Ettől még egy olyan játékkal játszottál, aminek elkészültét az MS támogatta. Tetszik vagy sem, ők vastagon bennevoltak, hogy igy vagy ugy de játszhattál vele.
    wantonly   
      ma 13:02 | válasz | #124194
    TCS nyomán? Egy költő veszett el benned. :)
    Tinman - VIP   2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 12:59 | galéria | válasz | #124193
    Lehetsz te sikeres és gazdag,
    ha az égiek is rád szavaznak.
    Persze nem árt ha sokat magolsz,
    közben lefelé taposva, seggeket szagolsz.

    A becsületes munka nem utópia,
    persze gyakran elmarad a minőségi pi(n)a,
    otthon meg nézheted a kibaxott sárga csekkeket
    úgy fest ma is hiába köpted ki a beledet.

    1.5 perc alatt írtam... ez a PM ez kifax? Tisztelnem kéne? Csak mert elég gyengén tolja :-(
    arty   
      ma 12:56 | galéria | válasz | #124192
    ésmég:

    "Nincs bajom a pénzesekkel, főleg, ha azt becsületes munkával szerezték meg, de NEM vagyok hajlandó sokba nézni azt ha ők a rengetegből egy picit adnak, nagy ritkán."

    pont ezért kellene értékelned amelyik viszont ad! mert látod, hogy "milyenek"!
    arty   
      ma 12:53 | galéria | válasz | #124191
    én nagyon bírtam a WOT-jaitokat, kár h "vége" :(

    ---

    "Nagyon sajnálom, ha nem látjátok a különbséget az Imi ad 2 dollárt az AW bundle-ért és a jól menő netes kereskedő !!!CÉG CÉG CÉG!!! dob 112k-t ugyan erre a célra.

    Nyilván bennem van a hiba, de én az előbbi előtt tudok fejet hajtani, az utóbbi meg KICSIT SEM hat meg."

    Nem hat meg, mert ezt könnyű megtenni?
    Ha az: miért nem teszik meg, csak kevesen? Miért nem látsz tízezer darab felajánlott 500-1000 dollárost?
    Miért nem elég, ha valaki 500x annyit segít, mint Imy? (nézd már kicsit a rászoruló gyerekek oldaláról, hogy mit jelent a hétköznapi hősök 2 dillárjai mellett még +1000 ...)

    Tátva maradt a szám az értékrendedtől mindenesetre.

    grebber   
      ma 12:50 | galéria | válasz | #124190
    De neked meg az nem esik le hogy nem érdekel engem az ms remedy az isten mert kiadta pc-re ennyi! Nem a MS adta ki és nem is ők adták rá a pénzt hogy pc-re ki legyen adva.

    Az egy dolog hogy pénzt öltek hogy elkészüljön a játék az nem érdekel konzolra csinálták!
     © ricsa008   2007. 02. 19. óta regisztrált VIP fórumozó 2007. 02. 19. óta regisztrált VIP fórumozó2007. 02. 19. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 12:49 | válasz | #124189
    Emberek lenne egy kérdésem...
    megvettem a Van Helsinget steamen de pár perc után kidobmiközben előtte a virágbolti tökéletesen ment...
    mi lehet a gond?
    arty   
      ma 12:45 | galéria | válasz | #124188
    ÉS mit adtak ki pécére? Egy MS által pénzelt játékot. Tényleg nem esik le?
    grebber   
      ma 12:29 | galéria | válasz | #124187


    kill3r21   
      ma 12:25 | galéria | válasz | #124186
    Jujj :D
    Felesel veled a kinect2 :D
    TBTPumpa   
      ma 12:24 | válasz | #124185
    "Nincs bajom a pénzesekkel, főleg, ha azt becsületes munkával szerezték meg"

    Létezik ilyen ember?
    Becsületes MUNKA és Gazdagság? Nem említhető egy lapon, habár a papír mindent elbír.

    "Van egy haverom Ottó, elitta agyát a lottó,
    lett neki nagy ház, autó, de ő azóta ortó.
    Megváltozik a miliő, ha képbe kerül pár millió,
    a bling-bling nekünk tré, de az ingyen dili jó.
    Minket nem hajtanak a bankók, megmaradunk örök punkok,
    nincs az a roppant ok, tudod, amiért bankot robbantok." - by PM

    Én is adok rendszeresen borravalót mindenkinek (pedig messze nem vagyok tehetős), hisz az elismerés talán a legjobb dolog, amit egy másik emberrel tehetsz. Még, ha egy kisebb összeget is, de mindenképp adok valamit a másik félnek. Eddig egyszer nem fordult elő ez a dolog, de az azért volt, mert a másik fél nagyon buta volt.

    Viszont tudok olyanról is (hazai sztárok, tehetős celebek), akik nem adakoznak semminek és sehova sem. Sőt, ha forgalomban lenne még az egy és kétforintos érme, még azokat is visszakérnék...
    grebber   
      ma 12:07 | galéria | válasz | #124184
    Kellenek valakinek a Be mine 8 játékokhoz adott deasura kulcsok valakinek?
    Tinman - VIP   2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 09. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 12:02 | galéria | válasz | #124183
    Ah... the good old times. Amikor a másik topikban 3 db. A4-es oldalnak megfelelő Örkény novellákban próbáltuk jobb belátásra bírni a másikat :-)

    Kár, hogy rajtunk kívül mindenki utálta :-D

    Muszáj összegeznem:

    - azt állítjátok Arty-val, hogy lenézem/elítélem a gazdagokat
    - meg azt is, hogy szerintem nem sokat ér az adomány tőlük

    Előbbit ROSSZUL hiszitek! Ismerek olyan jómódú embereket -akiktől pl. a kocsinkat is vettük-, hogy példát lehetne venni róluk korrektség, empátia, viselkedés terén bárkinek.

    Ellenben olyat is ismerek, aki egy VÉGLÉNY és ha holnap meghalna, félő még a sírásó se lenne hajlandó kiásni a sírját. (Egy szálloda igazgatója.)

    A második állításotok HELYES! Semmibe nem tudom nézni azt ha valaki a vagyona 0.000000000001%-át eladakozza. Általánosságban beszélek, nem a konkrét ügyről!

    Azt viszont hősnek tekintem aki akár a szájától elvéve a falatot költ akár az általa imádott hobbijára, vagy adakozik valamilyen jótékony célra.

    Az imádott hobbimra rendesen költök, erre talán szava sem lehet senkinek, viszont adakozni csak úgy vagyok képes, ha látom az igazságot. Nem adok koldusnak PÉNZT, de ÉTELT már SOKSZOR adtam! 10-ből 8 bazdmegel és elküld a qrva anyámba, de az a szempár amit akkor látsz, amikor TÉNYLEG éhes az a szerencsétlen és prágai sonkás szendviccsekkel, meg almalével kínálod, az PRICELESS. Ők aztán tudják értékelni a finom dolgokat... egyik annyira boldog volt, hogy mintha még a látása is bepárásodott volna :-) Ilyen is van!
    Sajna mostanában ez nem megy, Viktor királyunk és cégvezető császárunk tett róla.

    Nagyon sajnálom, ha nem látjátok a különbséget az Imi ad 2 dollárt az AW bundle-ért és a jól menő netes kereskedő !!!CÉG CÉG CÉG!!! dob 112k-t ugyan erre a célra.

    Nyilván bennem van a hiba, de én az előbbi előtt tudok fejet hajtani, az utóbbi meg KICSIT SEM hat meg.

    Még egy példa a saját életemből!

    Néha magánszemélyekkel is kapcsolatba kell kerülnöm a munkám során és bizony a SZEGÉNY az ad borravalót, a gazdag meg le sem szar.

    Máig nem felejtem el azt a kéményseprőt, aki a szutykos lelakott panelba tengeti az életét és 500 Ft-ot tömködött a zsebembe és tényleg erősködött keményen, hogy de igen, megilletem.

    Bezzeg a Porsche tulaj, akinél már vagy 20x jártam kb. 6 év alatt... az még egy pohár vízzel sem kínált soha! Pedig volt, hogy már közelebb volt az éjfél, mint kellett volna :-/

    De még a nagyon korrekt, nagyon kedves és barátságos unatkozó milliomosok se adtak még soha semmit, a jól elvégzett melóért, csak azt ami a számlán van és a cégnek megy.

    NEM TUDTOK ENNEK ELLENKEZŐJÉRŐL MEGGYŐZNI! Felesleges!

    Nincs bajom a pénzesekkel, főleg, ha azt becsületes munkával szerezték meg, de NEM vagyok hajlandó sokba nézni azt ha ők a rengetegből egy picit adnak, nagy ritkán.

    Elfogadom, hogy TI ezt másképp látjátok, másképp tapasztaltátok, de majd akkor változik a véleményem, ha én is átesek ilyen tapasztalatokon! Eddig ez NEM történt meg! 1x sem! Pedig hidd el a melóm miatt ezerféle emberrel találkozok...

    Továbbra is: NÁLAM az a mindennapok hőse, aki a kevésből keveset ad.

    PONT.
    grebber   
      ma 12:00 | galéria | válasz | #124182
    Be Mine 8-nál kicsit viccesre vették a figurát

    ONCE WE REACH 10,000,000 BUNDLES SOLD, YOU GET THIS FOR FREE
    AWESOME MYSTERY GAME (SERIOUSLY)
    Totti5   
      ma 11:58 | válasz | #124181
    Szerintem józan paraszti ésszel meg lehet érteni a dolgokat, és nem tudom mi szükség van erre a pocskondiázó stílusra, pláne hogy nem 1 MS terméket használsz amivel támogatod őket. Először magadban rendezd a dolgokat...
    grebber   
      ma 11:56 | galéria | válasz | #124180
    PC-re ők adták ki az ő érdemük nem a csira MS-é!
    Totti5   
      ma 11:54 | válasz | #124179
    Szerinted a Remedy zsebből fizetett 5 évnyi fejlesztést? ha nincs az MS a játék nem jelenik meg, nem fejezik be, vagy más kiadó csap le rá, ahol még ekkora hátszelet sem kapott volna ( mert az MS mindent megtett, nem azon múlott ), a Remedy pedig csupán egy emlék lenne.
    grebber   
      ma 11:50 | galéria | válasz | #124178
    Konzolra igen! PC-re zsebből adta ki a Remedy mert a nyomoronc MS nem is akarta pc-re kb!
    Zomil - VIP   2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó 2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó2005. 07. 19. óta regisztrált VIP fórumozó
      ma 11:35 | galéria | válasz | #124177
    Nagyon helyes! :)
    RatBaG - VIP   
      ma 10:47 | galéria | válasz | #124176
    már nem a MS-é a jogok.
    Totti5   
      ma 10:46 | válasz | #124175
    MSnek köszönheted hogy megjelent a játék.
    arty   
      ma 10:21 | galéria | válasz | #124174
    (Bevallom igen. Túl sokat képzeltem róluk? :D )
     © Evoluti0N   
      ma 10:18 | válasz | #124173
    Igazából így az elején még nem is az a legfrusztrálóbb, hogy nagyon nehéz, hanem most is pl. egy kristályt kihagytam és keresem, mint a hülye, bejárom megint a teljes pályát, ami épp vagyok. Persze nem muszáj mindet felszedni egy pálya végigjátszásához, de én szeretem kimaxolni a játékokat. :) Emellett az is kicsit zavaró, hogy amikor a "piros világban" vagyok, akkor annyira haloványak a sárga kristályok, hogy nehéz észrevenni őket. Rendszerint azokat is szoktam ott hagyni véletlenül.
     © Evoluti0N   
      ma 09:58 | válasz | #124172
    Elég korai lenne véleményt formálnom róla, mivel még az elején vagyok, de az első benyomásokat le tudom írni. Frusztráló, idegesítő és elhiteti veled, hogy egyesek tényleg azért kezdtek el öldökölni, mert videojátékoztak előtte, de valószínűleg ezt játszották és nem Call of Duty-t. Az a tipikus oldschool fílingje van, hogy szétvet az ideg, szenvedsz rohadtul, de aztán ha sikerül 100%-ra kivinni egy pályát, akkor "fákkjeszt" kiabálva élvezed a sikerélményt. Eddig tetszik :D
    Egyéb apróságok: a pályadizájn, grafika nagyon hangulatos, a zene is kiváló.
    Kb. ennyi egyelőre.
     © Zóanagyvarázsló   
      ma 09:53 | válasz | #124171
    Nem, a PC-shez nincs közük. Ha szerinted másként van, most már érdekelne, hogy mire gondolsz. Egyébként bár magam is írtam, hogy az MS pénze kellett a játék elkészültéhez, nem szabad elfelejteni, hogy 2002-ben a Max Payne jogait 10 millióért adták el a Take-Two-nak (vélhetően mint saját játékokból, részesültek addig is a szép bevételekből), tehát volt valamennyi saját tőkéjük is az Alan Wake-hez.
     © Zóanagyvarázsló   
      ma 09:48 | válasz | #124170
    Ezekkel volt bajom (többek között):

    Ez iszonyat nagy pénz... szerintem még akinek jó melója van, még az sem engedhet meg magának ilyesmit! Ennyit szegény ember NEM ad. Innentől fogva nemzeti hősnek kikiáltani én nem tudom. #123889

    Ennyi pénzt az adományoz akinek van miből... én is szívesen adnék 3x ennyit, ha lenne miből. #123870

    Pont ez a lényeg! Erről pofáztam tegnap, de csak nem akartátok felfogni! Nagy szart sem ér az a gesztus, aki 510.000 dollárból adományoz 512 dolcsit... aztán elvagytok itt ájulva bzmeg! #123806

    Természetesen az egésznek az én reakcióimmal és tőled teljes idézetekkel lenne értelme. Nem önmagukban van ezekkel baj, hanem hogy ezek a hozzászólások általánosságban értendők, hiszen azokból vezeted le, én pedig ugye végig azt írtam, hogy ne turkáljunk mások zsebében, ne az ítélkezéssel foglalkozzunk. Többször írtam, hogy elvileg olyan is adhat több 100 dollár, akinek az annyira nagy pénz, mint nekünk a miénk (felső-középosztály). Erre te újra és újra ezt hoztad elő. Ha egyszer leírod emellett azt, hogy persze lehetséges, de te többnyire máshogy tapasztalod, és a konkrét esetben szerinted másról van szó, egy szavam se lehetne, de így mindig ezen "aki sokat ad, az sokból ad, és ezért nem nagy szám" témán pörögtél.

    Azt nyilván senki nem vitatja, hogy az efféle nagyobb adományok az esetek túlnyomó százalékában gazdagabbaktól, cégektől jönnek. Ezt azért nem írtam, mert egyértelmű. Viszont máshogy is néz ki több pénzzel, más helyzetből a költekezés. Például ha egy felső-középosztálybelinek van családja, kell pénzt visszaforgatni a vállalkozásba, annak több kötöttsége van, mint egy nem családos szegénynek. Ha én 15-20 ezer dollárt keresnék is havonta, ami már igencsak zsíros lenne Amerikában is, 500 dollárokat én sem dobnék be ilyen esetekben.

    Nem csupán az említett kötöttségek miatt, hanem mert milliónyi más adakozási formát is találnék. Kár firtatni, hogy ki mennyiből ad, mert lehet, hogy ad másra is, és aki egy a mi mércénkkel nézve valóságos vagyonból ad 500 dollárt (nem a konkrét esetre értve még mindig), az sok 500 dollárt ad sok mindenkinek. (Itt pedig a legnagyobb hősök is termékeket vesznek a pénzből maguknak, többnyire olcsón, nem szó szoros értelemben adományoznak. Ezért nem tetszett a vs összevetés se. Becsülöm Imyt, a te warezmentességedet nem kevésbé, te is tudod. Csak az Imy vs gazdagok kontraszt - remélem, hogy azt nem kell idézni - is sok volt ezzel.)

    Remélem most már érthető, hogy mit kifogásoltam, ahogy az is, hogy nem téged találtalak meg, egyszerűen csak nem szeretem az efféle leegyszerűsítéseket, ismersz. Sajnálom a terjedelmet, az egymás melletti elbeszélés elkerüléséhez szükségesnek látszott. Mondom mint ezt úgy, hogy valláshoz viszonyulástól függetlenül nagyon értékes példabeszédeknek tartom azt is, amikor a szegény asszony keveset, de gyakorlatilag az egész vagyonát odaadta, ahogy a teve és a tű fokáról elhíresült részt is. (De a mások fölötti ítélkezésről szóló passzosokról is hasonlóan vélekedem.) Szóval nem vallunk nagyon más elveket, erősen szociális érzékeny vagyok jómagam is.


    Keresés a témában, vagy ugrás sorszámra:

    A fórumban portálunk látogatói kapnak lehetőséget véleményük kifejezésére.
    Az itt megjelenő vélemények regisztrált látogatóink magánvéleménye,
    és nem tükrözik az SG.hu Hírmagazin szerkesztőségének álláspontját.