Milyen gep ararol beszelsz nem ertem. :) "Annyival nem jobb..." - De sajnos jobb. :p AMD x6-ossal lehet meg kevesebb fps-ed lesz mint a mostanival, mivel a GW2 nem hasznalja ki normalisan a tobbszalusitast, a sok magot (ahogy a legtobb jatek sem, hiaba hitte azt mindenki mar 3-4 eve, hogy sok magra irjak meg az osszes jatekot a jovoben). Mar egy aranylag olcso i3-as Intel lenyomja az osszes AMD-t GW2-ben, hat meg egy i5/i7.
Figyu a te penzed, te tudod mire koltod (vagy szorod), nem beleszolni akarok, hogy mit csinalj. :p Csupan segiteni probaltam kicsit tesztek es sajat tapasztalatok alapjan.
Hát a necro az egyik legjobb ha több célpontot is kell sebezni. Pl. a mark-ok vagy a Plague form esetleg, ha célpont jól fel van condizva akkor van skill is amivel a körülötted lévők is megkapják azt a mennyiséget amit 1 célpontra feltettél (Epidemic). Scepter és Dagger-el gyorsan fel lehet pakolni a célpontot condival. Érdemes condi+toughness-re gyúrni valamint Rune-knél 3 fajtát használni: 1. 28 condi dmg 2. +15%bleed dur. (2krait, 2 affli, 2 centaur) Curses-ágon 2 fontos van ami kell még II és XI Trait. A többi már attól függ, hogy milyen stílus kell mert condi ágon is nagyon sok build van :) Csak PvP-ben vagyok jártas de Power/crit dmg necro is erős csak ott már kell lice force is Death Shroud miatt. Talán necro-ból tudtam a legtöbb életképes build-et megcsinálni az összes prof közül. Elem-el pont ez a bajom, hogy van 1-2 build és kész, vége. Erős de nem változatos, szerintem.
Küldizés közben maci van nálam ofc főleg Orr szigeten. De instában nem macit veszek elő. Nincs sebzése és nem tankol, mert az első aoe-be belehal. Olyan avoidance kellene neki amit a wowban is bevezettek, hogy az aoe ne ölje meg.
Svanir-nál nem azt teszteltem hogy tudja-e tankolni, hanem hogy mennyivel kevesebbet sebződik ha full beast master-re traitelek. Kint egy sima mob nem sebzi annyira, Svanirral csak instakörnyezetet próbáltam szimulálni. Jó nagyokat üt Svanir, kíváncsi voltam hogy bírja full BM talenten. Hát nem jól, nem sok különbség van ahhoz képest amikor egy pontot se raktam BM-re.
PvE-ben szerintem a maci kötelező. Tény, hogy nincs sebzése, de tökéletes arra, hogy tankoljon, akár 2 részletben is (visszahívod, amikor már csökken a HP-je, majd ha regenerálódott visszaküldöd). Azt ne várd el a játéktól, hogy egy pet tankoljon és DPS-t osszon, Te meg a háttérből ásítások közepette lövöldözz. Svanir és a többi eliteboss pedig természetesen egy szempillantással ölni fogja a peted, ami szintén reális. Gondolj bele, ha pl 30 secig bírná a sebzést bármi is ellene, akkor milyen marha unalmas lenne Svanirt ölni, hiszen váltogatnád a két peted, és Svanir meg se tudna sem téged, sem a többi játékost karcolni. Max minimális pet hp növelést tudnék elképzelni, de szerintem ez jól működik a játékban.
Mert egy medve 200-300-akat üt, egy lynx meg 1500-at. Hiába bírja a maci 10 seccel tovább, semmit nem ér ha épp csak karcolgatja a boss-t. tegnap mistben kipróbáltam svanir-nál a beast master talentet, azzal sem bírja sokkal tovább. Sokkal több HP és védelem talent kellene petre ha már beast mastery ág.
No offense, de mi a gond azzal, ha valaki nem dps pettel megy(csak mert ez ugy irod, mintha alapveto lenne, hogy dps pettel lehet csak menni)? Ha a dps peted 10-15-secig birja, akkor egy tankosabb birhatja 20-ig, akkor swappelsz es ennyi. Megfelelo team setup mellett jobb lehet a dps pet, de, hogy egy tankosabb pettel kenyelmesebb a harc az biztos, nem kell allandoan az allat hp-jat nezni. Egy boss specko skillje pedig nem csak a peteket oneshotolja.
Hát engem a PvP nem igazán érdekel, max sPvP de az is csak ritkán. Inkább exp instákra kellene, de én is gy látom hogy ott se egy DPS bajnok. A warrior is tetszik, de én noob vagyok a melee-hez, a legtöbb insta nem melee barát, engem valószínűleg összecsuknának már sec alatt.
Nem várj tőle sokat ilyen téren, a nekro nem egy dps bajnok, inkább támogató kaszt, úgy viszont állat. Rambózni nekroval nem lehet, mert ugyan lehet vele szépen pvp-zni (1v1), szépen óvatosan ki lehet véreztetni az ellenfelet, de a mobilitása nagyon rossz, elmenekülni nekroval csak lámák ellen lehet.
Előre is elnézést a necromancer tudatlanságomért, de vannak érthetetlen dolgok számomra. Néztem elég sok fórumot, a noxxic oldalon is és gw2guru-n is és sehol nincs egyezés hogy mi a leghatékonyabb necro build. A noxxic-on staff / scepter-dagger fegyvereket írnak, condi damage-re gyúrva. Azt írják, nagyon komoly DPS-t lehet kitolni vele. Megcsináltam ezt a buildet (lvl43 vagyok), és bementem mist-be tesztelni dummy-n. Hát elég lehangoló volt az eredmény, nagyon lassan ment le a dummy. Egy elem, ranger vagy warrior feleannyi idő alatt leviszi a dummy-t, pedig necroval eltoltam a legnagyobb CD-s spelleket. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem értek a necróhoz annyira mint kéne, de a DPS-e nekem nagyon harmatosnak tűnik. A minion-ra épülő buildeket nem szeretem, még elit skillnek sem. Azt láttam, hogy 2-3 max 4 condi megy fel egyidőben és azok is nagyon hamar lejárnak. És olyan 150-250-eket tickelnek. Mit csinálok rosszul? Vagy most ennyire gyenge a necro? Igazából csak alt, de nagyon tetszik a stílusa, ez a zöld-fekete romlás nagyon hangulatos. Kíváncsi lennék egy „endgame” necro véleményére hogy mennyire hasznos explorable instákban. Iszonyat HP-s bossok vannak ott, egyszerűen nem tudom elképzelni hogy lehet necrovan életképes és jó DPS-t tolni ezekkel a sebzésekkel. Előre is köszönöm, jól jönne egy viszonylag hosszabb, nem 1-2 szavas tanács-leírás hogy mi gond.
Sziasztok. Az utóbbi pár napban minden este játszhatatlanul laggolok. Nálam keressem a hibát vagy szerver gondok(underworld-ön játszok)? És este folyamatos nálam a client error hiba.
Az sem mind1, hogy milyen 4 magos. AMD vagy Intel. Melyik generacio, stb. Amugy tenyleg gyengecske a VGA is, de minek is jatszol very high-ban, ha 10 fpses diavetites az egesz? :D
Inkább CPU-t fejlessz, ahogy előttem írták. Egy i5-ös megoldja a gondot, sima is. Ha hozzászoktál a 10 fps-hez, akkor azzal már észre se veszed ha picit akad (így vagyok vele én is), tökéletes tuningossal se lesz tömegben, csak már nem feltűnő. Még akár i3 is elég lehet, az olcsóbban is kijön.
Csak szolok, hogy valoszinu nem lesz jobb fps-ed RAMtol es VGAtol WvWn. :p Ott szinte csak a CPU szamit sajnos, abbol viszont minel brutalisabb/huzott ha lehet, szinte csak az emeli az fpst. VGA-t nem igazan hasznalja ki ez a szuperul megirt jatek WvW-n. :p
Instában nem medvével megy az ember hanem dps pettel. A heal-t meg nem akkor nyomod el ha a pet haldoklik hanem ha te, csapattárs vagy condi-t kell leszedni. Ez az 5 sec költői túlzás volt, de 10-15 sec alatt fekszik. Ha a boss tol egy aoe-t vagy valami speciálisabb skillt akkor 1 shot a peted.
Fura, egy pontot nem raktam a Beastmastery-re, és mégsem halnak 5 sec alatt. De ha Te mondod, akkor biztos úgy van. Tény, hogy nem bírják percekig, de bosstól függően 10-20 secig simán, néha még tovább is. Tegnap is a medvém CoF p1 bossnál simán bírta, csak healelni kell néha és ennyi.
hát nagyon sajnállak haver. :S Én semmi pénzért nem válok meg ettől a gametól... Nekem WvWn van very highba [10fps]diavatités amikor több százan ütik egymást, de én veszek ramot+vga-t remélem megjavul ez a problémám.
nem, nem most derült ki, pve nagyrészt játszható low-on, és annyira élveztem, hogy elviseltem hogy 20-25 fps-el ment a játék alapból, dungeonokban már lejjebb esett, a pvp-ről meg ne is beszéljünk :)
és igen, jó lenne majd, de sajnos a pénz most jobban kell, így gépfejlesztés se lesz valószínűleg belátható időn belül.
Ott van pl a vindictus, az eger jobb bla klikkjevel castolsz. Igen, egy igy nagyon hurrá, csakhogy a karakternek állnia kell közben, az pedig semmilyen csatában nem nyerő, hogy a karival csak úgy ácsorogsz. GW2ben kifejezett pozitívum, hogy mozgás közben is castolhatsz. És akkor itt visszautalnek az egeres otletre, gyurus vagy mutatoujjal taperolom a q vagy e-t eger jobbgombbal es csuklomozduatokkal fordulok az elenfele fele, maradek ujjaimmal kalapalok 1-5-6, neha odabaszok ö(elite)-8-7re.. hat en mar tobbfele nem igazan tudnek koncentralni.
Eskü hogy nem kötözködni akarod, de van egy fullos karaktered és pár közepes. Ennyi idő után derült ki hogy nem bírja a géped? Egyébként ha majd tervezel vas fejlesztést esetleg, jól fog jönni az accountod. Szerintem (!!!) jól gondold meg hogy eladod-e.
Nem szeretném ha spam-nak vélnétek, de szerintem tegnap nem túl jó időben hirdettem és sok lett a hozzászólás, remélem most többen látjátok majd, talán érdeklődő-re is találok :)
Szóval, eladnám a Guild Wars-met!
Digitális verzió, külön gmail email címmel, minden hozzá járó adattal (cd kulcs, order id).
Az accountról : Desolation szerveren , +2 karakter hely unlockolva van. A karakterek : 80-as human guardian 40% map explore, full exo szett, 65-ös norn ranger, 32-es sylvari thief, 26-os norn elementalista, valamint egy 17-es, 14-es és egy 2-es szintű kis kari. Az accounton levő gold mennyiség 10-20 között van most, de van még néhány ritkább nyersanyag, és egy fel nem használt abysal dye is. Bővebb infót, képeket szívesen küldök. Az eladás oka, leginkább az, hogy nem elég jó a gépem a játékhoz, solo-ban még játszható, de sajnos dungeonokban és pvp-n nem igazán.
Ár megegyezés szerint! Érdeklődni itt privátban, a tamasnagy85@freemail.hu mailen, vagy skype-on (defendertomz).
Egy necromancer elmondhatná nekem hogy létezik-e a játékban olyan scepter ami illik egy full fekete-zöld gearhez. Elég bután mutat egy ilyen karakteren a világosbarna vagy bármilyen világos színű scepter. Staffot találtam ami valamennyire sötét necrós, de sceptert nem láttam. Eddig csak TP-ben néztem, de ott megnéztem mindet.
Ezek guild küldik, meg a szükséges fejlesztések igen jó ötletnek tűnnek, remélem a gyakorlatban is működnek. Adnak egy kis lökést a csapatnak, rég nem láttam olyan izgalmat ts-en, mint tegnap. 22:30-kor mindenki remegve várta a peccset, és egymást cinkeltük, kinek jön le előbb, kinek szakadt...
Hát egy ilyennél valószínűleg a billentyűzetem bánná a dolgot, biztos felforrna az agyam. Mi is kénytelenek voltunk 4-en letolni a végét, de path 2 endboss szerencsére nem olyan nehéz.
A legjobb amikor pubbal 2 pubbal mentünk le cof-ba, jól ment, majd a főbossnál, kb fél centire a halálától a party leader dc-zett, minket meg kidobott az instából, a parti rögtön feloszlott. :))
Igen valami ilyesmi. De örömteli hogy lesz benne. Sokan nem szeretnék ha lenne, de nem lesz kötelező használni. A legtöbben úgyis csak token szerzésre járnak instákba. Tegnap AC exp-ben az egyik tag DC-zett sokat, ezért a másik kilépett és nem is találtunk embert „bentről”. A petes dologban Robe77-nek annyiból valami igaza van, hogyha a traiteket BM-re teszem akkor kevésbé gyorsan halnak. Viszont akkor a sebzés csökken nem kicsit. Szóval egy pet avoidance és örömködés lesz (plusz pet név kikapcsolási opció hehe).
Ez kellett már mint egy falat kenyér: Item preview is now available on the Trading Post. Simply right-click the item you want to preview and then select Preview. The preview panel will open, showing your character with the item equipped. When previewing weapons, you may now choose to show the weapon stowed, wielded, or by itself. Use the check boxes at the bottom left of the preview panel to change the view.
Valamikor régen írták hogy dolgoznak a dolgon. ennyi, azóta semmi hír, pont ez a bajom. Pedig nagyon-nagyon kéne. Már minden MMO-ban alap, nem tudom itt miért nem csinálják meg.
Robe77: Dehogynem. Még a ranged pet is képes a boss pofájába állni. Arról nem is beszélve hogy nem követ csak megáll és lő. Ha te kimozogsz az aoe-ből, a peted szépen ott marad és belehal ha nem hívod el onnan azonnal. A melee petek pedig kb használhatatlanok instában. nem megy a boss mögé ahogy kéne, és amúgy sincs semmi védelme, mint a wowban is megoldották, itt is meg kéne.
Kérlek mutasd meg azt a linket, amiben mostanra ígérték az LFG rendszer bevezetését. Csak mert már hetekkel előtte meg szokták írni, hogy mi várható. Csak biztos én voltam olyan tompa és sötét, hogy elkerülte a figyelmemet, hogy jönni fog az LFG rendszer...
Érdemes megfigyelni mintaként a GW1 fejlesztését (ugyanaz a kiadó, ugyanaz a csapat), nagyon kemény dolgokat hoztak a kiegészítőkben (hero system, kiegenként két új kaszt, luxon-kurzick móka, emellett folyamatos apró PVP balansz -akár hetente)... szerintem itt is ilyesmire számíthatunk. És PVE-ben is behoztak olyan durvulásokat (hard mode, challenge mission), hogy sok true action combatant csak pislogna holtan, mint lvl1-es a negyvenes fractalban :)
Úgy látom, sokan félreértik ezt a játékot. Ez elsősorban PVP-orientált (akárcsak az első része), a PVE funkciója lényegében az, hogy valamennyire megismerd a karaktert, skilleket, kombókat, fegyvereket (bár jópár embernek erre a 80 szint is kevés). Az első részben pvp bajnokságok, sőt világbajnokságok voltak, a nagyobb meccseket lehetett élőben nézni, sőt utólag újranézni, kielemezni akár minden egyes játékos szemszögéből... a második rész is ebbe az irányba tart (a mai patchben elvileg jönnek a bajnokságok, később lesz observer mód, ranglisták a honlapon, stb). Ha nem szeretsz PVP-zni (ne a grindelős mmo-k PVP-jére gondolj, az csak a nevében PVP), akkor itt nem terem számodra sok babér (addig tart a játék, amíg megunod a PVE-t, néhány hónap kábé). Ha már mindenképpen más mmo-val akarjuk összehasonlítani, akkor a különbségekre célszerű figyelni: a többinél kipakolsz majd minden skillt a monitorra és csata közben nyomogathatod őket ügyesen. A GW-ben (az első részben és ebben is) már a csata előtt meg kell hoznod a legfontosabb stratégiai döntést: mit nem fogok használni (vagyis milyen skillt viszek magammal). Apróságnak tűnhet, de nagyon más megközelítés. A kombó a másik fontos játékmechanika, ami rendre kimarad az összehasonlításokból. Kombókkal csatát lehet nyerni (illetve a mellőzésükkel veszteni). Más mmo-ban nem láttam effélét. A traitrendszerrel sokkal rugalmasabban tologathatod a karakteredet a support-DD vonalon, mint másutt. A downed mód (bár sokakat idegesít) a harcokba nagyon jópofa fordulatokat hozhat -ilyennel sem találkoztam eddig.
Nem tudom meddig fogok vele játszani, de szerintem még sokáig. Ahhoz, hogy az n+1-dik manób@szó mmo elcsábítson nagyon kiemelkedőt kell alkotniuk, és az eredeti ötleteket mellőzve lopkodást nem tartom erre utaló jelnek. Egy jó sci-fi vagy sci-fi fantasy jobban megmozgatna. Szerintem évekig kihúzom még GW2-vel és SWTOR-al, ha mégsem akkor még mindig visszamehetek wowozni. Ha megszoktam egy mmot, nem szívesen hagyom ott, nagyon jó ok kell hozzá. Ahhoz hogy elcsábuljak úgy érzem egy "új wow" szintű játék kéne és nem hiszem, hogy a TESO lesz az.
Nem baj az, ha katyvasz mert ha a 30% szar is lesz a maradék 70% kihúzhatja. F2p nem hiszem, hogy lesz, de egy gw2-es modelt el tudok képzelni. Mondjuk, hogy havidíjat fizessek érte esetleg, azért nagyon jó játéknak kell lennie, abban én sem hiszek, hogy olyan jó lesz. De remélem lesz public béta ott ki lehet majd próbálni aztán lehet dönteni addig meg csak találgatás van jobbára.
Sajnos a gw2-vel meg a problémák orvoslása wvwvw, harcrendszer stb... túl sok munkát jelentene, nagyon sokat kéne újraírni átírni mind a motoron, mind egyéb kódon. Nem rossz játék a gw2 így sem sőt, ha elfogadjuk a hiányosságait, de tartósságát tekintve nem fogsz vele éveket játszani szerintem. A probléma szerintem a gw2-vel a túl hype-olás volt. Túl sokat ígértek, mint a rossz politikusok, és utána nem igazán tudták tartani minden ígéretüket, és sajnos nem is fogják hosszú távon sem.
A harcrendszer lehet jó lesz, de más szempontból egy nagy katyvasznak tartom TESO-t. Igyekeznek összeválogatni minden mmo-ból a népszerű dolgokat, így lesz benne minden, de kétlem hogy olyan színvonalon mint az eredeti. Ha f2p lesz, akkor megér egy próbát, de nekem teljesen megfelel most GW2 és SWTOR, jól kiegészítik egymást. Nem szívesen kezdenék mostanában új játékba, még ezekben is maradt bőven tartalom, nem vagyok egy rohanó típus. :D
Az igaz, hogy a hardver elvben megvan, de a gyakorlatban sokaknak messze nincs "mai gépe", rájuk is gondolni kell. A netkód is problémás, de a két probléma összeadódik. Azért bízom az APU-kban, mert az új konzolokban is az lesz. A játékgyártók így alaposan kiismerik és arra optimalizálnak. Ezért ha elterjednek PC-ben, akkor jól illeszkednek majd az ilyen architektúrára optimalizált szoftverrel.
van itt több gond is a GW2-vel. Amennyire hirdették a kasztok szabadságát, annyira nem lett így. haver a kezdetektől elemmel tolja, és most PvP-ben az elem rá van kényszerítve a dual dagger buildre mert most épp az az OP. Már eleve itt sántít a dolog, de hogy úgy alakították hogy egy távolsági casterből melee-t csináltak elég gáz. Semmiféle szabadság nincs, van egy OP build és mindenki azt használja. Sajna a GW2 is egy átlag MMO jobb grafikával, endgame mentesen. nem véletlen a nagy elvándorlás és az accountok hirdetése eladásra. lecsengett az újdonság ereje, sokan végigjátszották és nincs mit csinálni. Remélhetőleg a fejlesztők is látják és kitalálnak valami okosságot.
Hát a TERA-vl vannak problémák mások mint a gw2-vel. A GW2-ben sok minden sokkal jobb mint a TERA-ban. De a harcrendszere már már majdnem teljesen true action combat.
A két játék keverékéből lehetne egy nagyon jó mmo-t csinálni ami tényleg forradalmi, és aminek esélye lehetne egy wow szintre nőni. Ezért reménykedek a TESO-ban mert talán ott meg lesz a két játék megfelelő elegye, de csak talán.
Egy mai gép pl amd x6100 + 8 gb ram + egy ati középkategóriás kártya már el kell boldoguljon simán a fizikával meg sokkal kisebb is. A netkód inkább eben az esetben a problémás nem a hardvere a felhasználóknak.
Nem tudom időben mekkora áldozat lett volna nekik, szerintem az lehetett az okuk, hogy inkább megcsináltak egy olyan harcrendszert, amiről tudták hogy jól meg tudják valósítani és a többségnek megfelel. Nem akartak olyannal bepróbálkozni, amit ha elrontanak azzal hazavágják az egész játékot. Így lett ez az átmeneti, hybrid harcrendszer. Ha lesz valaha GW3 ott már valószínűleg ők is váltanak, addigra mások már jól kitesztelik. :)
A másik, ahogy jól látod, az akció alapú harcrendszer nagyban múlik a fizikán. Az pedig gépigényes dolog. Az APU-k elterjedésével ez sima ügy lesz, de most még azért sokan megszenvednék a gépük miatt.
TERA-t nem próbáltam, az nekem túlságosan animesnek tűnik és nem bírtam magam rávenni, de lehet jó. :)
Üdv mindenki! Desolation szerveren lévö guildünket szeretném hírdetni, azoknak akik épp új guildet keresnek és nem találják a helyüket. Nem vagyunk sokan, 5-6 aktív tagunk van, de már pár hónapja együtt vagyunk, csak most hogy így jön az új patch, rájöttünk, hogy nagy falat ez a guild mission csak jóesetben 7ünknek, az art of war level 5 (guild missionok alapja) is csak jövöhét vége fele lesz kész. Programjaink napi rendszersséggel vannak, főleg dungeonok, de paid tournamenteztünk is már sokat, meg ha lennénk elegen WvWre is szívesen mennénk. Tekintve ,hogy nagyrészünk egyetemista, az órarendünk ritkán engedi meg, hogy teljes guild csapattal menjünk, ezért is örülnénk ha páran csatlakoznának hozzánk. Nem rég avattuk fel a honlapunkat is: http://www.eousgw2.guildportal.com/Guild.aspx?GuildID=470633&TabID=4060160 Akit érdekel a dolog, kéremkeresse fel Kavezacc.7816 -ot.
Nem csak 1-2 gomb lehet az 4-5 maximum 6 gomb még elmegy azt egy kézzel gyorsan eléred, de nem 9-15-öt, több gomb már csak joypad esetén lehetséges szerintem. Az egyik probléma az egér hanyagolásában van amit sima kamarakezelővé silányít a hagyományos mmo harcrendszer. A másik probléma meg a fizika bizonyos szinten vett teljes mértékű hiányában. De látható, hogy van olyan netkód és reménykedem lesz is ami képes lekezelni a fizikát és kezelni képes harcrendszereket és azok adatait.
Igen én is most már 2 napos 20 szintes TERA tapasztalattal mondom :), azt, hogy a valóban megvalósítható lehetett volna a true action combat harcrendszer.
De valószínűleg erre már nem akartak a fejlesztők időt áldozni, mivel a fejlesztés így is ha nem csal az emlékezetem 5-6 év volt talán. Ráadásul valószínűleg a harcrendszert még az első években fixálták, akkor még tényleg forradalmi lett volna, ma már sajna nem lett az.
Nem biztos, hogy balansz problémákat hozna a egy valódi akció alapú harcrendszer. Jól kell meghatározni a skilleket, illetve lehet egy támadó és egy védekező harcállása mindenikek ezt egy gombbal válthatja és máris más lista jöhetne elő. Pont mint a dual fegyver a gw2-ben. A probléma nem megoldhatatlanan, de ahhoz olyan motor kell amiben némi fizika is felelhető.
Sokkal nagyobb balansz problémákat hozz a láthatatlanság például, amit én nettó hülyeségnek tartok.
Nem érted az alap problémát. Teljesen mindegy, hogy az egéren nyomkodod a 15 gombot vagy a billentyűzeten, ugyanúgy zongorázás. Ahhoz, hogy ne a rotára kelljen állandóan koncentrálnod a figyelmed, hanem inkább a mozgásra, célzásra, védekezésre, ahhoz ezt a 15 gombot 1-2-re kell redukálni.
A TERA-ban sokkal több skill van mint a GW2-ben és mégis működik az a harcrendszer amit Nikosi ír. Itt van a 2 fegyvernek skillje illetve a slotskillek. A TERA-ban ennek a kétszerese van minimum. A másik, hogy vannak már olyan egerek, amin 15-nél is több gomb van oldalon. Lásd Razer Naga és társai. Szóval nem kellene elvenni a skillekből, gombokkal simán megoldható lenne akár egéren akár billentyűzeten.
Az igaz, hogy nem feltétlenül kell az összmennyiséget végletesen csökkenteni, de az éppen aktívak számát igen. Ez pve-ben még talán elég is lehet, de pvp-ben már gondok vannak. Ha sok képesség közül választhattad ki amit aktívan használsz, akkor ugyanez igaz az ellenfeledre, ellenfeleidre is. Az adott helyzetben nyilván nem minden ellenféllel szemben ideális a te választásod. Tehát ahhoz, hogy ne kő-papír-olló elven dőljenek el a csaták, sorsszerűen. Ahhoz meg kell oldani a harc közbeni gyors váltást más képességekre, és vissza is jutottunk a zongorázáshoz, de még aktív védekezéssel-célzással is megnehezítettük.
Esetleg úgy tudnám ezt gyakorlatban elképzelni, hogy kombinációkat válogathatsz össze, mintha macroznál, ezeket indítod el a támadással, a kombók között harc közben pedig görgetéssel válthatsz az egéren. Ez már egy fokkal játszhatóbb, de még így is csak azt értük el, hogy zongorázás helyett rulettezünk.
Konzolokra jó lehet, az irányítás miatt, de a problémák ettől még ott is előjönnének.
Úgy látom, hogy azt amit szeretnél kellően kiegyensúlyozottan és tömegek számára élvezhetően hangvezérléssel lehetne megoldani. Így gombokkal, egérrel csak a mozgásra, célzásra kell koncentrálni, a skillezést beszéddel irányítod. Erre még várni kell néhány évet, de szerintem már nincs messze. Ha ez megvalósul, akkor jöhet egy valóban jó dinamikus harcrendszer, addig sajnos több hátrányát látom mint előnyét.
Nem akartam tovább offolni de azért ehhez kicsit hozzá kellet szóljak.
A pajzs funkciója nem az hogy 8-10 sec nem tudom pontosan a cd-jet előveszed azt annyi (nem tudom pontosan mert nem használtam, mert ez így nem pajzs csak egy plusz fegyver annak meg van jobb is mint a pajzs). A pajzs funkciója, hogy magam elé tartva védekezem, de nem fél óráig úgy tartva hanem, egy támadásnyi időt, és utána ismét, és ismét, ha úgy gondolom. Itt a pajzs olyan minta egy másik fegyver lenne, de nem olyan mint a pajzs valójában. (lásd mount and blade nevű játékban na az a pajzs)
Az elmozgás meg nem a támadás távolságából való ki gyaloglást jelenti részemről, hanem a félrelépést oldalra , ergo legyen már annyira "valószerű" a dolog, hogy a támadásból oldalra el lehessen lépni, futni stb. Tudom azaz rendszer amit látni szeretnék "sokkal" bonyolultba programozásilag, némi fizika bevezetését igényli, nem egy sima dobókocka rendszer megfűszerezve támadási távolsággal, de nem megcsinálhatatlan. Mert azért olyan sok különbséget nem tudsz felfedezni egy hagyományos (wow és klónjai) és a GW2 harcrendszere között ebben a tekintettben.
Tény a gw2 harcrendszer egyáltalán nem forradalmi csak egy feltupírozott tradicionális mmo harcrendszer. Mást igencsak megreformált a játék de sajnos ehhez nem nyúltak, legalábbis részemről sajnos.
"ha megnézzük például sajna GW2-ben a pajzs csak egy kolonc"
Na ez így egy kicsit hülyeség. Warriorral igenis használható a pajzs. Shield Bash = stun, ami nem elhanyagolható képesség, és a lényeg, Shield Stance. Traittel visszaveri a lövedékeket az ellenre (a dotokat is). Ne kelljen már magyarázni, hogy egy jól időzített Sield Bash mire képes PVP-ben és PVE-ben egyaránt.
"De nem igazán lehet elmozgással kivédeni egy támadást kivéve aoe"
Na ebbe is bele lehet kötni. Ugye minden támadásnak van range-e. Ha ebből kiállsz máris teljesítetted a számodra nem igazán kivitelezhető 'elmozgással kivédést'.
Tovább nem folytatom, mert nem kötekedni akarok, csak pontosítani
Nem feltételemül kellene a képességek számát végletesen csökkenteni csak az egyszerre használhatókat. Azt a "keveset" összes lehet válogatni széles tárházból. Ha dps-t akarsz olyanokat raksz be, ha meg tankot akkor másikat, stb...
De például egy dinamikus akció alapú harcrendszerben értelme van a blokkolásnak, pajzzsal. Mert ha megnézzük például sajna GW2-ben a pajzs csak egy kolonc.
Szerintem maximum amennyi ember elriaszt annyit hoz is a konyhára, de szerintem többet hoz. Nem beszélve arról, hogy így akár porolható a cucc konzolra is, ott meg ugye még "mmo szűz" a közönség. Olyan ez mint anno a táblás stratégia játékok és a RTS stratégiák. Én mondjuk jobban szerettem a táblás játékokat, de az RTS-nek si meg van a varázsa. Jelenleg az mmo-k olyanok mint a táblás stratégia játékok, de egy mmo nem egy gondolkodos stratégia. Kérem az mmo egy "akció" játék, akkor legyen a harcrendszer is ehhez igazítva szerintem.
Semmi baj, te rendesen leírtad a problémád, nagyjából értem is mit szeretnél. Az általad áhított harcrendszerrel is vannak azonban problémák. Az mmo-k már olyan régóta használják ezt a gombnyomogatós rendszert, a játékosok döntő többsége úgy hozzászokott, hogy nem tudna könnyen átállni, csak idegesítené és a kedvét venné el a játéktól, szerintem nekem is.
Ezen kívül olyan probléma is van vele, hogy az ember figyelme véges. Nem tudunk túl nagy számú dologra egyszerre koncentrálni. Tehát, ha behozzák a harcrendszerbe azt amit leírsz, akkor azzal bonyolítják a harc egyik részét, ezért a többi részt egyszerűsíteniük kell, hogy játszható maradjon. Honnan tudnak elvenni? A képességekből. Így aztán kapsz egy dinamikus elmozgásos-célzásos harcrendszert, de cserébe ugyanazt az 1-2 képességet spamelheted a végtelenségig, ami egy idő után éppoly kiábrándító lenne sokaknak, mint most a zongorázás. Valamit valamiért.
Ha lenne sok 80-as altotok, hamar elfogyna az a karma :) Én tegnap toltam bele a warimba az összes maradék löttyöt, kb 400k karmát, és még mindig kellene 240k a lyssa runák miatt.
GW2: Prana - Hanako - Zen Paradox [MoD] (Piken) |
Aion: Prana [c ude] (Spatalos/Elyos) |
Guild Wars: Hanako Ken - Zen Paradox
Vegyetek Orr-ban Orrian Jewelry Boxot. 1 db 4.5k karma, esik belőle mindenféle Lodestone, Obsidian Shard, Balthazar Priest minipet és a beletolt karma kétharmadának megfelelő potik is.
Én erre költöttem el a 3 karakteremen felhalmozódott 800k-t :) Másra nem tudtam...
Én is reménykedem benne, hogy a lassan 1 millió felé kúszó karmapontjaimat lesz mire elkölteni. A karma potikat, amelyek tömegével állnak a bankban, még bele sem számoltam...
Most igy eltunodtem a karma dolgon. armor? Precision + Toughness +Condition Damage ?? ez vajon melyik kasztnak jo? fegyver? durvan 50. szintig van. accessory? idetlen stat kombo, es kicsi szint. max a legzomaszk. nyersanyag cookingolni, ok. receptek. eh. gathering tools. na jo.
sovany
Most, a por mutatja a szél testét, mint a papíron a képet a festék
Az érzékek tébolyán kuporgó halál,
Tollaskigyó a biborkaktuszon nézd szandra...
Nem erről beszélek. KI kell állni az aoe-ból és ki lehet, meg el lehet dodge-olni ha időben nyomsz egy gombot ez igaz. De nem igazán lehet elmozgással kivédeni egy támadást kivéve aoe. Ráadásul a kezelés a legkevésbé sem támogatja a túlzót aktivitást.
De mint mondtam ez nem baj, csak ez nem true action based, hanem egy hibrid megoldás ami se nem az se nem ez.
Digitális verzió, külön gmail email címmel, minden hozzá járó adattal (cd kulcs, order id).
Az accountról : Desolation szerveren , +2 karakter hely unlockolva van. A karakterek : 80-as human guardian 40% map explore, full exo szett, 65-ös norn ranger, 32-es sylvari thief, 26-os norn elementalista, valamint egy 17-es, 14-es és egy 2-es szintű kis kari. Az accounton levő gold mennyiség 10-20 között van most, de van még néhány ritkább nyersanyag, és egy fel nem használt abysal dye is. Bővebb infót, képeket szívesen küldök. Az eladás oka, leginkább az, hogy nem elég jó a gépem a játékhoz, solo-ban még játszható, de sajnos dungeonokban és pvp-n nem igazán.
Ár megegyezés szerint! Érdeklődni itt privátban, a tamasnagy85@freemail.hu mailen, vagy skype-on (defendertomz).
A fórumban portálunk látogatói kapnak lehetőséget véleményük kifejezésére. Az itt megjelenő vélemények regisztrált látogatóink magánvéleménye, és nem tükrözik az SG.hu Hírmagazin szerkesztőségének álláspontját.