 Hozzászólások A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Fáj az igazság?
Az a jó!
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás
|
Jah es a pacsulfing bajtarsaval egyutt es hozzajuk lehet meg kotozni az M2 bohocot. :P
|
Hozzászólni nem tudsz, értelmed, tapasztalatod, hozzáértésed nincsen, ennyire telik most is, kiállsz a szektatársad mellett és kész...
Mondjuk hipocraciaert neked sem kell a szomszedba menni... a #191 meg mar a szanalmas seggnyalas kategoria :)
|
Ott a pont. A szerencsetlen mindenhol ezt csinalja.
|
Bár úgy lenne...
De rövidesen újabb hazugsággal, ferdítéssel és szemétkedéssel itt leszel te újra...
De legnagyobb bánatodra én is és mindig rád fogom kiabálni az aljasságaidat.
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás
|
Hát persze.... narumon out.
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert.
http://www.vinylnirvana.hu
|
Hat igen, a tablazatok szerinte nem igazolnak semmit. De mit varsz egy szerencsetlen rokkantnyugdijastol, aki az agybol is alig tud kikelni a gerincserve miatt es itt probalja kielni magat, meg ha a nagy hulyesegeket is hajtja. Raadasul a rossz trollok kozul is valo, mert csak mint papucslako ismetelgetni tusdd semmi mast, de szamolni, olvasni, angol szoveget forditani es megerteni, azt mar nem tudnak.
Erted a butus gyerek nem tudja felfogni meg mindig hogy 4k es 12k dollar kozott micsoda elteres van csak a kozepiskolaban, amit itthon es ott koltenek egy gyerekre, mikozben a szintjuk eppen csak jobb emiatt mint a mienk. A peldat se tudta felfogni latod, hogy a szintet mi es ok milyen osszegbol tudjak elerni.
|
Szerintem csak egy a lényeg, hogy a te szintedre ne süllyedjen senki...
Papichulo se egy magas szint, de ott még néha felvillan értelem, amit persze igen sokszor rosszra használ, de hozzád, no meg a harmadrendű M2-höz képest mégis csak képes valamire.
Hozzászólni nem tudsz, értelmed, tapasztalatod, hozzáértésed nincsen, ennyire telik most is, kiállsz a szektatársad mellett és kész...
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás
|
A gyerekét meg mindenki oda íratja be ahova akarja (vagy ahova felveszik). Van aki a Yale-re megy, van aki a karakószörcsögi református iskolába. Szabad a választás.
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert.
http://www.vinylnirvana.hu
|
Figyi soha semmit nem cáfolt eddig még (ezután sem fog tudni) ha tételesen cáfolod amit ő mondd, akkor meg elkezd teljesen másról beszélni, elkezd eddig el nem hangzó dolgokat felhozni? Miért nem hagyod rá? Elég az ha mindenki röhög az olyan aranyérvényű mondatain mint, hogy flash nélkül nem megy semmi, sőt flash nélkül a youtube videók 90%-a lejátszhatatlan - szerintem ennél jobban semmi nem világítja meg a szellemi képességeit. Hagyd rá a francba, mert lassan lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal...
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert.
http://www.vinylnirvana.hu
|
Hol allitottam, hogy az USA oktatasi rendszere lenne a vilagon a legjobb? Miert probalsz szalmababok ellen harcolni?
En ezt allitottam: ""a GDP szazalekaban csak 50%-kal tobbet kolt az USA oktatasra, mint MO"?" Cafolni nem tudtad... pufff!
|
Tovabbra is terelsz, hiszen egy valami szimplaqn a lenyeg, egy tanulora mennyi jut es nem mas. "14,991,300 vs 128,844" GDP
Tehat a 3-4szeres tobbletkiadas egy fore nem hoz egyaltalan a pontszabokban ugyanekkora kulonbseget.
Mint a pelda is jol mutatta, nem mindegy hogy egy ugyanolyan minoseget produkalnak 4ezerbol vagy 12 ezerbol, vagy 6500bol vagy 27000. Ez itt a lenyeg. De meg tovabb megyek ami mellett ugy elakarnal siklani. Akik megelozik a fene nagy USA-t is kevesebbol megtudjak oldani, sot megelozni a top allamot, aminek joval jobb lehetosegei vannak es a diakok olyan eszkozoket is lathatnak es igenybevehetnek, mint egy tobb millio dollaros keszulek, amire itthon peldaul nincs keret.
|
Ez az egesz hol cafolja a kezdeti allitasomat: "a GDP szazalekaban csak 50%-kal tobbet kolt az USA oktatasra, mint MO"?
Megmondom en neked... sehol :)
Plusz ugye, ahol a legnagyobb a kulonbseg, ott is a legnagyobb a minosegbeli elonye az USA-nak.
|
152es ertelmezeset, talan neked kellene, amire mar valaszolva volt, de te meg azt sem tudod felfogni mit jelent a GDP szazalekanak a felhasznalasa, mikor nem azonos szamokrol van szo. Amikor az mar a hozzaszolasod elott is be lett irva.
"Te retard egyaltalan tudod mi a gross domestic product ? :PPP 14,991,300 vs 128,844"
Itt vannak a szamok. Remelem mindketto szazalekat kitudod szamolni. Jah, elfelejtettem azt se tudsz, hiszen 50% a 6500/27000 illetve a 4000/12000 novekmenyenek a szazaleka. :P Raadasul meg a sokkal nagyobb osszeg szazalekabol is tobbet hasznal fel a GDP-bol az USA. DE ez sem lenyeges, hanem a tanulokra juto osszeg. Ez a mervado nem a terelesed. Marpedig a legkisebb elteresnel is 250% feletti a raforditas, azaz ket es felszerese, mar az altalanos iskolakban is es ez folyamatosan novekedik 300 illetve tobb mint 400% fole.
A terelesed meg nem erdekel, mert le lett irva mar ezt megelozve, mert gondoltam, hogy igy probalsz terelni.
"De az autos pelda ugyanugy illik a 4k vs 12k viszonyaban is, csak azert irom le, hogy ne tudjal terelni. Azaz harmad annyi koltsegbol is szinte azonos szinten allunk. Ennyi az a nagy -1 helyezes. Es akkor meg nem is beszeltunk azokrol, akik megelozik, mert azok is kevesebbet koltenek."
Azaz a kozepiskolai kepzesnel, haromszoros a tanulokenti raforditas. Szal ezt a magyarazatodat is megszivtad. 
|
"Nalad a 6500 vs 27000 dollar 50%-os elteres"
NEM! Meg mindig ajanlom a #152 ertelmezeset!
"Mintha 6500 dollarbol eloallitanank egy szinte ugyanolyan autot, amire az USAban csak 27000 dollarbol"
Dehat ezek a felsooktatas szamai.... ott meg aztan messze nem "szinte ugyanolyan" minoseget tud MO felmutatni. Ld: http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2012-13/world-ranking
|
"a befoltozott rések a befoltozás előtt is befoltozottak voltak?
Termeszetesen nem. Tortent visszaeles vele? Na ugye?!"
Nem baj, ha én nem angolul, hanem magyarul mondom el, mi ez?
KETTŐS MÉRCE, komám, ez az. Természetesen nem leptél meg vele...
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás
|
"Ugye, nem varod el, hogy az osszes commentet vegigolvassam. Ha van valami konkretum, akkor megteszem."
Háháhá, mert oly sok komment van, beszarás...
Biztos a magyar oktatásod és az amerikai nálad olyan interferenciát okoz, ami kb. 3 percet erre az egy oldalnyi, mára 27 kommentre duzzadt - akkor még talán 21 volt - és kb. még ugyanannyi válaszra nem tesz elfogadható elfoglaltságnak.
Hát, ne olvasd el azokat. Tőlem.
Mondjuk, várható is volt, hisz akkor nem magyarázhatsz itt olyat, amit ott már kilőttek... Tipikus.
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás
|
De az autos pelda ugyanugy illik a 4k vs 12k viszonyaban is, csak azert irom le, hogy ne tudjal terelni. Azaz harmad annyi koltsegbol is szinte azonos szinten allunk. Ennyi az a nagy -1 helyezes. Es akkor meg nem is beszeltunk azokrol, akik megelozik, mert azok is kevesebbet koltenek.
|
Nem kell ez a kamu ember. Nincs itt semmifele rossz angoltudas. TE akarod terelni a temat. Mert ugy tunik matekbol is fel vagy mentve es nem latod a szamok kozotti elterest. Nalad a 6500 vs 27000 dollar 50%-os elteres, amit egy diakra itt illetve az USA-ban koltenek. :D Mirol is akarsz beszelni, ha meg ezt se tudod felfogni ? De meg a 4k vs 12k sincs koszono viszonyban az 50%-al.
Az a vicc, hogy tudasrol beszelsz, es meg azt se tudod felfogni, hogy milyen elteres is az, ha sokkal kevesebb penzbol, ami egy fore jut, ugyanazt a szinvonalat kepviseljuk, mint a "fene nagy USA".
Mintha 6500 dollarbol eloallitanank egy szinte ugyanolyan autot, amire az USAban csak 27000 dollarbol kepesek. :PPPP
|
Talan a gyenge angoltudasod miatt, de eleve rossz tablazatokat neztel mivel ott csak az iskolak altal a tanulokra forditott tetelek vannak, nem pedig az orszag teljes oktatasi koltsegvetese... az altalam linkelt tablazat errol szolt es ott mindossze 50%-kal magasabb az USA oktatasi koltsegvetese GDP aranyosan. Ennyire egyszeru ez, nem ertem miert kinlodsz, ott van feketen-feheren.
"Javaslom a matek orat is a 6500 vs 27000 dollar/kopf osszehasonlitas utan"
Ez az adat pontosan a felsofoku oktatasra (tertiary education) vonatkozik, ahol pedig sokkal, de sokkal magasabban szinten van az USA... ;)
|
#157 es #160 Javaslom a matek orat is a 6500 vs 27000 dollar/kopf osszehasonlitas utan. :P
|
Meg mindig ajanlom a #153 grafikonjanak ertelmezeset a korabbi kijelentesem kontextusaban!
|
Ott a pont, de nem csak ok az eletkeptelen zombik, hanem az ilyen agybajos rokkantnyugdijasok is mint narumon, aki azt hiszi hogy mert neki van egy apple tabletje, akkor mar o amerikai es ugyanolyan szemellenzot is visel.:P Megakarja magyarazni, hogy huha milyen nagy dolog hogy az USA egy hellyel megelozi magyarorszagot az oktatasban mikozben "ezerszer" jobb feltetelekkel rendelkezik.
Aztan amikor megkapja a linkeket az oktatasrol, akkor elkezd kamuzni. :P
|
Juj ezt jol megaszontad, mikor ez pont rad vonatkozik ez a nem tudod ertelmezni a szamokat es nem ram. Ugye GDP okor, mert az vitte el a primet. :P
Es meg mindig az 50%-os kamud sehol nincs. Sot a 250%-os elso grafikon amiben legkisebb az elteres is csak 5-el nagyobb annal amit allitasz. :P Es ugyebar az egesz oktatasrol beszelunk, amikor a merteket osszehasonlitjuk, aminek az elterese meg magasabba valik, ahogy az oktatasi lepcsoket nezzuk. 6500 vs 27000 a felsooktatasban az egy szemelyre juto inveszt ? Ez aztan 50% :DDDD Jo lesz az tobb mint 400%nak is.
|
"Azt el kellene ám ismerni, hogy egy magyar iskolát végigjáró értelmes és értelmesen kezelt tanulóhoz képest egy amerikai diák kvázi életképtelen zombi."
Attól függ mire gondolsz? Általános iskolára? Ott többet tömnek a magyar gyerekek fejébe egyértelműen - lexikálisan. USA-ban inkább életre nevelnek - sokkal több olyan foglalkozás, tantárgy, fakultáció van amivel a gyerek életrevalóbb lesz (tehát pont az ellentetje az állításodnak). Hova járatnám általános iskolába a gyerekemet a kettő közül? USA iskolába egyértelműen. Egyetemről meg ugye nem kell beszélnünk arról, hogy melyik országban találhatóak jobb egyetemek?
Egyébként amit szokás szerint kihagytok a képletből az az, hogy USA össz oktatást nagyon lehúzzák az állami gettó iskolák, amik mélyen bármilyen Magyar iskola alatt vannak minden szinten. Viszont a másik oldalon meg vannak olyan iskolák amik minden szempontból verik az összes magyar iskolát. Úgy fogalmaznék, hogy Magyarországon olyan nagy különbségek nincsenek az oktatási szint nagyjából egységes - USA-ban ez nem így van, ott vannak kurva szar iskolák és a világ legjobbjai egyaránt. Ilyen szempontból nem is igazán lehet összevetni őket.
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert.
http://www.vinylnirvana.hu

|
Miért terelsz? Állítottál valamit - forrással cáfoltam - és megint elkezdtél másról beszélni. Mint mindig.
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert.
http://www.vinylnirvana.hu
|
USD/Nobel díj USA vs. USA-ba emigrált és emiatt USA-beli magyarok.
Az mar a te feladatod lesz, hogy bebizonyitsd, hogy ennek a rengeteg USA nobel nyertesnek a nagyresze kulfoldon tanult! Foleg az elmult evtizedbol szarmazokrol.Hajra!
nézz körül, a zömük sérült.
Nem mondom, hogy nem igy van, de te ezt mibol tudod ilyen biztosan?
a befoltozott rések a befoltozás előtt is befoltozottak voltak?
Termeszetesen nem. Tortent visszaeles vele? Na ugye?!
" na azokra is szentelj némi figyelmet, ha a vallásod megengedi..."
Ugye, nem varod el, hogy az osszes commentet vegigolvassam. Ha van valami konkretum, akkor megteszem.
"Amúgy, az itteni cikk záró mondatán te mennyi ideig kacarásztál? "
Szerintem ez a teljes malware/virus problema tulsagosan fel van fujva. Ugyan sok retardalt felhasznalo van, de ahhoz mar nagyon benanak kell lenni, hogy valaki berantson barmi ilyesmit. Szerintem!
Vegezetul: En sohasem allitottam, hogy az iOS vagy az OSX lenne a vilag legbiztonsagosabb rendszere, nem tudom ezt miert kepzelted bele. 
|
ÚÚÚÚÚ, elfelejtettem, az USA lélekszáma vs. Magyarország megvan?
Nos, tehát, ha tudsz korrekten vitázni, leborulok, addig nem fog menni...
Amúgy, Kertész Imrétől én csúnyán elvenném...
Szóval, ezeken el lehet vitatkozni sok tekintetben, de amit a szakbarbárságról állítottam, avval nem sikerült értelmesen szembehelyezkedned... Megsúgom, nem is lehet.
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás
|
Ok, jöhet a következő feladat:
USD/Nobel díj USA vs. USA-ba emigrált és emiatt USA-beli magyarok.
Aztán a lényeg, hogy megint nem érted, hogy mit magyarázok: magasan kvalifikált, de szinte életképtelen figurák ezek, nézz körül, a zömük sérült.
Aztán, mert oly egyszerűen gondolod elintézni a cikket, elolvastad-e a hozzászólásokat és ott megtaláltad-e a választ a kérdésedre, vagy csak gyorsan, szokás szerint kontrázol?
Aztán, hogy én is aktív legyek: a befoltozott rések a befoltozás előtt is befoltozottak voltak? Ugye, nem, na ez az inkorrekt érvelés, koma!
Azért kértelek, olvasd el a hozzászólásokat, mert egyrészt van veled együtt tapsikoló Apple fan is, hogy te is jól érezd magad, meg van ott pár értelmes gondolat is, na azokra is szentelj némi figyelmet, ha a vallásod megengedi...
Amúgy, az itteni cikk záró mondatán te mennyi ideig kacarásztál?
"A Trend Micro prognózisa alapján a legsúlyosabb fenyegetések az idén a rosszindulatú és nagy kockázatú Android alkalmazások lehetnek. A Trend jóslata szerint ezek 2013-ban elérik az 1 milliót, a 2012. év végi 350 000-hez képest."
Én egy ideig elvoltam vele...
Na, mindegy, egyetlen jó és egyáltalán biztonságos rendszer létezhet: az Apple-é!!!!!
Ezt annyi éve hallom és mosolygok rajta, hogy te itt vért izzadva is csak további mosolyt tudsz fakasztani értelmes ember arcára.
Ahogyan a nem létező sokkal nagyobb stabilitáson is jókat lehet mulatni, még akkor is, ha anno a földbuta iOS valóban kevésbé volt labilis az Android-hoz képest, ma mégis pár popóarc továbbra is ilyeneket hangoztat a nagy tapasztalata mögül, lol...
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás

|
lassan a seggét sem tudja, hogy kell kitörölni egy oly magasan képzett majom, akikre annyira felnézel...
Azert ajanlom figyelmedbe peldaul ezeket a "magasan kepzett majmokat": http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nobel_laureates_by_country#United_States
Az én véleményem amúgy a témában, hogy se sebezhető, se sebezhetetlen rendszer nincs, se mobil, se asztali. Mindenhol a lúzeren múlik a dolog
Korrekt velemenyem, egyetertek... azonban:
Amig az altalad linkelt cikk egy olyan tanulmanyra hivatkozik, mely egy vulnerability adatbazisra epit, addig en ebben az adatbazisban nem talaltam egyetlen javitatlan iOS hibat sem! A legutolso (iOS 6.1.3) szerint minden ismert hiba foltozasra kerult. Ezzel szemben az androidnal olyan merteku a fregmentacio, hogy hiaba javitanak egy exploitot gyorsan a fejlesztok, az egyszeruen nem jut el a legtobb felhasznalo telefonjara (cikk). Tehat lehet itt az esetleges multbeli iOS exploitokat feszegetni, megis a legvegen ide jutunk: Android accounted for 79% of all mobile malware in 2012 
|
"Ami gazdasagilag igen erosen szamit, az a felsooktatas. Ebben piszkosul le van maradva MO az USA-hoz kepest. Az, hogy az alsobb szintu oktatasban felvesszuk az USA-val a versenyt az nagyon dicseretes, de sajnos ez semmi pozitiv gazdasagi/tudomanyos mutatoban nem erheto nyomon pillanatnyilag. Ez a szomoru realitas..."
Ez még valamennyire igaz is, de abban semmit nem változtat, hogy lassan a seggét sem tudja, hogy kell kitörölni egy oly magasan képzett majom, akikre annyira felnézel...
Míg egy talpraesettre nevelt tanuló meg fog tudni oldani hétköznapi dolgokat is, addig egy ilyen "Agymenő" az út szélén pusztul, ha lefogy a hitelkerete, bakker.
Imádom az "Agymenők" sorozatot, de abban ez is tetten érhető amúgy.
Maradjunk tehát annyiban, hogy amíg egy átlag USA lakó a mai napig azt hiszi, hogy Bin Laden robbantotta a gyereke fejére a tornyokat, addig te itt hiába magasztalod a felsőoktatásukat, aki onnan kikerül, még ugyanúgy egy buta senki, csak van papírja és ért EGYETLEN dologhoz.
Na, grafikonozz tovább...
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás

|
Azt el kellene ám ismerni, hogy egy magyar iskolát végigjáró értelmes és értelmesen kezelt tanulóhoz képest egy amerikai diák kvázi életképtelen zombi.
Ennek okán annyira elterjedt a szifon is és van annyi a szakbarbár pöcs az USA-ban, aki a szakterületén - amit oly sokkal több pénzbe került megszerezni - túl bizony azt se tudja, merre van arccal a világban. Lehet ezt tagadni, meg grafikonokat rajzolni nyugodtan, attól semmi nem változik.
De hogy picit visszakanyarodjunk a cikk témájához, nicsak:
IPHONE FOUND TO BE MORE ‘VULNERABLE’ THAN ANDROID SMARTPHONES
Tessék, lehet magyarázni, PuniKüllő, ez a területed...
Én adtam forrást, linket, így most azzal nem söpörheted le a dolgot, hogy azt kérsz, bár megoldod, tudom...
Az én véleményem amúgy a témában, hogy se sebezhető, se sebezhetetlen rendszer nincs, se mobil, se asztali. Mindenhol a lúzeren múlik a dolog és hát, azt azért tudjuk, hogy geek kevésbé jellemző a szifonosra, így - bár hülye mindenhol van -, a cikk és a hozzászólások némelyike egybecseng a véleményemmel.
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás

|
"Tudod te kis butus az also szamok is szamitanak am."
Ugy latom a grafikonertelmezesi kepessegeid sem a legjobbak... ahogy a funkcionalis analfabetizmussal kapcsolatos szovegertelmezessel is nagyon befurodtel. De ez utobbit legalabb beladtad es nem erolteted. Majd ezt a masik temat is meg fogod erteni... talan... valamikor...
"de meg a kis magyarorszag is ilyen teren versenykepes vele"
Ami gazdasagilag igen erosen szamit, az a felsooktatas. Ebben piszkosul le van maradva MO az USA-hoz kepest. Az, hogy az alsobb szintu oktatasban felvesszuk az USA-val a versenyt az nagyon dicseretes, de sajnos ez semmi pozitiv gazdasagi/tudomanyos mutatoban nem erheto nyomon pillanatnyilag. Ez a szomoru realitas...
|
Hiaba is probalsz tovabbra is hazugsagokkal operalni, sajnos nem fog menni. Altalanos iskolai egy fore juto kiadas ? Te bohoc minden oktatasi szferaban ugyanez a helyzet. Duplaja ? Tanulj meg oreg szamolni. Tudod te kis butus az also szamok is szamitanak am. 50% mi ? Ertem en hogy probalod keresgelni a kibuvokat, csak nehezen megy szamodra, hogy az altalad favorizalt foshalmaz USA extra dollarszazmilliokkal keptelen meg a vilag elso tizbe is bekerulni, de meg a kis magyarorszag is ilyen teren versenykepes vele, ilyen rossz gazdasagi helyzet mellett is, sokkal roszabb korulmenyekkel. Szoval vergodj csak.

|
Sikeresen bizonyitottad, hogy az altalanos iskolak altali, egy fore juto kiadas az USA-ban cca. duplaja a magyar erteknek per capita PPP GDP alapjan... nem "szokszoros", nem "otszoros", ahogy allitottad hanem cca. ketszeres! :) Ez amugy nagyon specialis eset, en az orszag osszes kiadasarol linkeltem grafikont, mely sokkal jellemzobb egy orszag oktatasara. Ott viszont 50%-kal nagyobb az USA altali raforditas.
"Hat itt latszik, hogy meg azzal se vagy tisztaban mi a GDP nominal"
Mindegy, hogy nominal vagy per capita, mivel en aranyokrol beszeltem (+50%). Majd a felso tagozaton errol is fogsz tanulni ;)
|
Te bohoc idezzelek a GDP hulyesegeddel ?
"Szeritnem sokkolni fog a tudat, hogy a GDP szazalekaban csak 50%-kal tobbet kolt az USA oktatasra, mint MO"
GDP szazalekaban > Hat itt latszik, hogy meg azzal se vagy tisztaban mi a GDP nominal. :P
|
Birom am a hozzad hasonlo idiota gyerekeket, akik keresgelik a wikis dokumentumokat, de elote sose lattak es csak nyomjak vele a bullshit szoveget.
Itt a lenyeg te bohoc, amirol te hazudozol. 50% mi te bohoc ?

|
"Az egy fore juto GDP nem egyenlo a GDPvel, GDP capita vs GDP nominal."
Ki mondta, hogy igen? Vagy te eddig ezt hitted?
"Raadasul az a vicc az altalad belinkelt PDFben hogy sajat valutaval merik."
A GDP szazalekaban kifejezett adatokhoz mi koze van a nemzeti valutanak? :)
De orulok, hogy megy a magyarazkodas a reszedrol, holott: "En azt allitottam, hogy az USA GDP aranyosan 50%-kal tobbet kolt oktatasra, ezt be is bizonyitottam. Plusz ugye felsooktatasban is merfoldekkel MO felett all." A tobbit csak te kepzelted bele...
ps: A szemelyeskedesed semmivel sem erositi az allaspontodat... ellenkezoleg! ;)
|
TE marharepa ki a szart erdekel, a GDP arany, mikor annak semmi koze nincs a valos tenyekhez ? Az egy fore juto GDP nem egyenlo a GDPvel, GDP capita vs GDP nominal. Raadasul az a vicc az altalad belinkelt PDFben hogy sajat valutaval merik. LOL Megegyszer hogy megerds meg te is az ovis felfogokepessegeddel. Az USA ha egy koponyara juto eloszlast nezzuk, amit az oktatasba beleforditanak, 5-6szot tobbet invesztal az oktatasaba, mint magyarorszag. Mikozben az elso tizben nincs a vilagon es meg magyarorszag is szinte ugyanazt tudja elerni, lenyegesen kevesebb penzbol es lehetosegbol. Tehat ab ovo az USA oktatasa egy nagy vicc, ahoz merten hogy o a nagy vilagelsonek kepzeli magat es kozben az oktatasa a belefinanszirozott penzhez kepest egy vicc.
|
En azt allitottam, hogy az USA GDP aranyosan 50%-kal tobbet kolt oktatasra, ezt be is bizonyitottam. Plusz ugye felsooktatasban is merfoldekkel MO felett all.
De azt legalabb belattad, hogy az analfabetizmussal kapcsolatban butasagokat beszeltel. Koszonom.
|
Meg egyszer te szerensetlen, a GDP az nem oszt nem szoroz ,mert ha annak a szazalekat nezzuk akkor is tobbszoros eltere van. Szep es jo arra hivatkozni, hogy a GDP-hez kepest csak 8 szazalek, mikor a GDP-ben is az USA es magyarorszag kozott, kozel negyszeres elteres van. Egy ertekmero lehet csak az egy szemely oktatasara juto penz, abban pedig kozel hatszor tobbet tesz be az USA, mikozben az oktatasi szinvonala egy olyan kis orszaghoz kepest mint magyarorszag alig tud tobbet felmutatni. Te meg jo retardhoz kepest, most megakarod magyarazni, hogy a nagy USA megeloz minket. :P Jah egy hellyel, mikozben dollars szazmilliardokkal tobbet tudnak kolteni ra. Igy merten sehol nincs az USA, magyarorszaghoz kepest. Ugy meg egyszeruen nevetseges, hogy allandoan azt hajtogatja az USA hogy o a vilagmindenseg es a first of all, mikozben ilyen teren egy magyarorszag is felveszi a verseny veluk, ahol nincsenek olyan eszkozokre lehetoseg, amit ok megfizethetnek mellenyzsebbol. Szal nagy ciki ez. 
|
Ezt allitottad: "ott majdnem a lakossag kozel egy hatoda funkcionalis analfabeta, addig magyarorszagon ez az arany mindossze 1% - 1,5% koruli"
Ezzel szemben a sajat linkedrol: "A kutatók szerint a magyar népességben legalább százezerre tehető a teljesen írástudatlanok száma, s ennek többszöröse a különféle szempontok alapján funkcionális analfabétának mondható felnőtt."
Meg persze az altalam linkelt oldalak is ezt tamasztjak ala. De ezek szerint te is beleesel ebbe a kategoriaba :)
"Ugyebar ez a szam amerikaban 42 millio azaz a lakossag kozel tizenot szazaleka. A full analfabeta."
Forras? Ez a tablazat mindenkeppen ellentmond neked: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_literacy_rate

Ha ezt a grafikont ertelmezni tudod, akkor lathatod, hogy mig MO 5% koruli GDP-t kolt oktatasra, addig az USA 7.5%-ot... ez 50%-kal tobb.
|
Megint a kamu,ahogy szoktal ugyanis a magyar oktatasra alig tobb mint 5 milliard USA dollart koltenek. 1200 milliard forint korul.
33% ? hat erre annyit tudok mondani az anyad.
"A probléma nem az, hogy Magyarországon 1 és 2 százalék közötti analfabétizmus létezik, hanem az, hogy ez folyton újratermelődik. A 60-70-80-as években megadta a statisztika azt is, hogy a tanköteles korosztály hány százaléka lépett be az iskolába; akkor ez 98 százalék volt, tehát nagyjából két százalék maradt le. Az analfabétizmus újratermelődését, amely nem csak roma probléma, a kistelepüléseken és a városi perifériákon lehet tetten érni. A gyereket beíratják az iskolába, de nem megy el, elköltözik a család, esetleg intézetbe kerül a gyerek, s ott nem folytatja a tanulmányait.
nnek ellenőrzése a hivatal feladata lenne, amely ezek szerint nem működik tökéletesen - állítja a szakember.
Forrás: MTI"
http://www.hirextra.hu/2008/03/20/ujratermelodik-az-analfabetizmus/
Ugyebar ez a szam amerikaban 42 millio azaz a lakossag kozel tizenot szazaleka. A full analfabeta.
Es teged biztos sokkolni fog GDP szazalekaban 50% ? Te retard egyaltalan tudo mi a gross domestic product ? :PPP 14,991,300 vs 128,844, de megis te szerencsetlen mi koze van a GDPnek ehhez ? Meg azt se tudod mi a GDP capita es a GDP nominal ? :P Aztan te akarsz itt okoskodni ? Mar megint visit itt korulottem mindenki es rajtad rohog. 48,112 vs 14,044 Mekkora is az elteres ? :P Es ehhez plusz 50% ? Mennyi is az ? Kozel otszoros kulonbseg ? :D 
|
"ha levetitjuk egy fore sokszorosa a magyar egy fore juto atlagnak "
Szeritnem sokkolni fog a tudat, hogy a GDP szazalekaban csak 50%-kal tobbet kolt az USA oktatasra, mint MO... forras
|
"ott majdnem a lakossag kozel egy hatoda funkcionalis analfabeta, addig magyarorszagon ez az arany mindossze 1% - 1,5% koruli"
"Magyarországon a különböző becslések szerint a felnőttek 16-33%-a funkcionális analfabéta." - http://hu.wikipedia.org/wiki/Analfabetizmus "A magyar lakosság több mint negyede funkcionális analfabéta." - http://webtiger.blog.hu/2010/09/30/egy_csunya_statisztika "A magyarok negyede funkcionális analfabéta lehet" - http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-302184
Akkor most te hazudtal? Vagy megis rosszabbak vagyunk az USA-nal? :)
|
Tenyleg ? Uristen, a masik bohoc is bekopte a hulyeseget. Te szerencsetlen ott csak tobb mint szazharmincmilliard dollar pluszt tolnak az egesz oktatas rendszerbe a magyarhoz kepest es ez meg a lakossag mereteinek osztalekanal is ha levetitjuk egy fore sokszorosa a magyar egy fore juto atlagnak (http://www.usgovernmentspending.com/us_education_spending_20.html). Es nem, rank meg ugy sem igaz, mert ott majdnem a lakossag kozel egy hatoda funkcionalis analfabeta, addig magyarorszagon ez az arany mindossze 1% - 1,5% koruli.
|
Mivel azonban a Magyar előtt van - akkor ez ránk gondolom még jobban igaz...
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert.
http://www.vinylnirvana.hu
|
Mondjuk a Magyarnál még így is előrébb van: http://eduline.hu/kozoktatas/2012/12/1/Meglepo_rangsor_jobb_a_magyar_oktatas_mint__NPGCZR
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert.
http://www.vinylnirvana.hu
|
az USA oktatasa az elso tizben nincs a vilagon.
Talan megkellene tanulnod olvasni es a himvesszon kivul, mas vesszoket is figyelembe venni. :P
|
Ezt irtad: "Hagyjad mar a magasfoku kepzes ott kezdodik"
Lehet, hogy meg kene tanulnod erthetoen fogalmazni ;)
|
"Adatok? Forrás? Bizonyíték?"
Mirol?
"milyen kívánnivalók vannak? Az ékezetek használata tuti nem"
Az USA-ban? Ott nem nagyon kell ekezet... maximum a spanyolban :)
|
"Azt viszont elismerem, hogy az oktatasi rendszeruk egesze hagy kivannivalot maga utan."
Iiiiiiigen?
Végül még felfogod, amit ugatok?
Nem reméltem...
Csakhogy, mielőtt jön a bökkenő és más szögezi neked a kérdést: Adatok? Forrás? Bizonyíték? Háháhá....
Aztán, még egy kérdés: milyen kívánnivalók vannak? Az ékezetek használata tuti nem, hhhh...
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás
|
Te butus abba nem csak a felsooktatas hanem a kozepiskolaktol kezdve minden beleszamit. A nagy fejlett USA pedig sehol nincs benne, mert irastudatlan milliokkal van tele es s*gghulye emberek tizmillioival.
|
Te idiota az oktatas szo felremlik neked, hogy mit takar ? Tudod mi az ha azt mondjak az oktatas rangsora az USA-ban nincs az elso tizben ? Nehez feldolgozni a tyukkeszeddel ?
|
Erre te gyikarc belinkeled az egyetemek rangsorat
Miert, nem az a magasfoku kepzes? Bar tudom, hogy neked az altalanos iskola jelentette azt...
|
Hogyan is tudna konkret adatokat felmutatni. Csak a wikis adatokhoz ert, amit kispista irkalt, neha teljesen valotlan adatokkal. :PPPP Ezert fals a dumaja, mert jon a terelessel mindig. Bekop egy teljesen fals, kamu dolgot, aztan jon a bizonyitsd be hogy nem igy van szoveggel.Aztan ha bebizonyitjak neki, akkor jon a kifogassal, hogy most masrol volt szo es sorolhatnam.
|
AZ USA oktatasa jelenleg a 17. csak a vilagon tobb millio ember kuszkodik meg az olvasassal is, sot vannak irastudatlanok, hogy tisztaban legyel. 2009-ben tobb mint 30 millio USA allampolgar meg irni se volt kepes, mara ez mar 42 millio.
A nagy fejlett USA. :PPPPP
". Az Egyesült Államokban évente 2,25 millióval növekszik a funkcionális analfabéta felnőttek száma – a végzős középiskolások 20 százaléka is ide sorolható. Az amerikai börtönökben a rabok 70 százaléka írástudatlan, a fiatalkorú bűnelkövetők 85 százaléka funkcionális vagy félanalfabéta. A nagyon rosszul vagy egyáltalán nem író-olvasó amerikaiak 43 százaléka él szegénységben. 42 millió amerikai egyáltalán nem tud olvasni, 50 millióan pedig ötödik osztályos vagy az alatti szinten olvasnak."
"Az írás-olvasás mellett a matematikai készségek terén is számottevő a hiányosság: például ötből egy amerikai tudja csak kiszámolni a jelzálogkamatot, 42 százalékuk pedig a borravalót."
|
Hazudsz mint mindig.
"Hagyjad mar a magasfoku kepzes ott kezdodik, hogy az USA oktatasa az elso tizben nincs a vilagon. :D"
Erre te gyikarc belinkeled az egyetemek rangsorat, hogy amit allitok az oktatasrol,
"Mar te is kezded a hulyesegeket:
http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2012-13/world-ranking"
Hat hulye vagy te edesfiam ? Az hat. Tanulj meg mondatot ertelmezni, ha mar mas olvassa fel neked a mondatokat.
|
Szakemberekrol volt szo, nem az altalanos iskolarol.
Mindazonaltal ezek a tablazatok sem tamasztjak ala, hogy annyira rettenetes lenne az USA oktatasa es el lennenek maradva a vilag tobbi reszetol.
Azt viszont elismerem, hogy az oktatasi rendszeruk egesze hagy kivannivalot maga utan.
|
"Mesélj már, milyen adatok nem támasztják alá?"
Semmilyen adatok.
De akkor mutass olyan konkret adatokat melyek alatamasztjak a vilagosan megfogalmazott ervelesedet!
|
Levi ez a butuska nem lat ki a fejebol a primitiv szemellenzoje miatt, hiaba is erolkodsz az ilyen buta onmagat hazugsagokkal magyarazni probalo szerencsetlennel. :P
|
http://www.bbc.co.uk/news/education-20498356
A 2009-es adat valtozasa 3 ev mulva azaz 2012-ben
World EDUCATION TOP 20 - 2012
Finland South Korea Hong Kong Japan Singapore UK Netherlands New Zealand Switzerland Canada Ireland Denmark Australia Poland Germany Belgium USA Hungary Slovakia Russia
|
Te kis butus ez lenne a teljes oktatasi adat ? :P
|
Mesélj már, milyen adatok nem támasztják alá?
Senki nem vizsgálja ezt szerintem, nem véletlenül. De pont ezt akartam megértetni veled... Naná, hogy nem fogja alátámasztani senki. De a te szemedet se fogja kinyitni már senki, az is látszik.
Vannak dolgok, melyek egy minimálisan értelmes rétegtől felfelé kitűnően láthatóan nem igazak, ennek ellenére mást állítanak minden fronton. Rajtad áll, hogy ha a képességeid lehetővé teszik a tisztán látást és egyszerű logika használatát a mindennapjaidban, hogy ezeket a kamu dolgokat bezabálod, vagy sem.
Ha tudsz rá magad is példát, hogy USA-, vagy akár világszinten terjesztett elmélet, hír, híresztelés mocskos hazugság, akkor a saját érdekedben kezdj már el gondolkozni!
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás
|
Ez mind velemenyes es egyelore a gazdasagi es tudomanyos adatok egyaltalan nem tamasztjak ala a theoriadat.
Maradjunk annyiban, hogy majd meglatjuk... mindenesetre a Jakuza1 szintu primitiv kopkodes maximalisan megalapozatlan.
|
Mar te is kezded a hulyesegeket:
http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2012-13/world-ranking
|
Hagyjad mar a magasfoku kepzes ott kezdodik, hogy az USA oktatasa az elso tizben nincs a vilagon. :D
|
Te továbbra sem érted, amit mondok.
Mondasz helyette mást, ami igaz. De annak semmi köze ahhoz, amit én kifogásolok.
Ma egy magas fokú képzést elvégezve iszonyú jó szakembert képeznek, aki lassan olyan lesz, hogy a szakterületén kívül szinte analfabéta és a budit nem tudja lehúzni önállóan.
Érted?
Nem az ország hülye, az ember, ez tény. Az ország bűne az, hogy butaságba is dönti a polgárait minden értelmes számára jól látható módon és szintén kitűnően felfogható indítékokkal.
Na, itt lehet versenyeztetni országokat és ebben is Usákia fog győzni, ha tetszik neked, ha nem. Azért, mert ahogy a jó, úgy a rossz is csak késve gyűrűzik be ide West-Balkánra. Alapanyag természetesen van bőven... Alsó-felső szinten.
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás
|
Ez mind feltetelezes... zero bizonyitekkel alatamasztva.
Mindenhol van ertelmes ember es mindenhol van buta ember. Kiragadott peldakbol kiindulni nem bolcs dolog, ezekbol extrapolalni egesz orszagokra, meg egyenesen ostoba. Tolem peldaul kerdezte meg cipobolti elado LA-ben, hogy mennyit valtozott a magyar gazdasag az EU csatlakozas ota... akkor en most ebbol induljak ki? Na latod?!
Sajnos a magyar oktatas felsobbrendusegenek illuzioja meg mindig el egyesekben, holott ez mar regen a multe es a mai gazdasagi helyzet is bizonyitja, hogy nem volt feltetlenul jartunk jobban. Az USA felsooktatas meg de facto fenyevekkel van a magyar felett. Sajnos...
|
Nos, tehát, te és a kis partnered, M2 tagadjátok, hogy igaz lenne, amiket a szakbarbárság szándékos térnyerése érdekében szerintem tesz a világ?
Ne kérj bizonyítékot most, mert nem ez a lényeg, hanem válaszolj, szerinted úgy van-e, hogy jó szakembereket igyekeznek képezni, de lehetőleg túlszakosítva?
Nézzünk egy példát: USA autószerviz, izzócserélő kolléga: a világ talán összes izzóját ismeri és tudja azok cserélésének, szerelésének módját, de már egy ablaktörlő lapát cseréjét meg sem próbálja több okból (ha lehet, ne a példába köss bele, hanem próbáld érteni a lényegét, köszönöm!):
- nem ért hozzá - nem is akar, mert lenevelték róla, vagy eleve úgy nevelték, hogy csak a saját területéhez akarjon egyáltalán érteni - meg is tiltották neki
Emiatt egy talpraesett magyar például kint elkápráztatja őket, hogy mennyi mindent meg tud oldani. No, nem egy hozzátok hasonló, aki valószínűleg szintén szakbarbár és az izzócserét TERMÉSZETESEN szervizben képzeli el...
Nem a polihisztorok korának elmúlása a lényeg, hiszen valóban óriási fejlődés során gigantikus tudáshalmaz található már, hanem a talpraesettség kilúgozása.
Ennek eredménye az a felhasználó (tömeg), aki pl. a számküldést se képes beállítani a telefonján, vagy egy ikon arrébb rakása meghaladja a képességeit, vagy esetleg bármi olyasmi, ami azért a SAJÁT érdekében lenne nem hogy érdemes a megoldásra, hanem kötelező lenne...
Ahogyan ezt pár vígjátékban fricskázzák is, egyik példa Woody Allen az egyik filmjében, ahol valami olyat szól be a barátnőjének, hogy őt működésképtelenné tenné még az is, ha valaki elvenné a hitelkártyáját.
Szóval, kár erre bizonyítékot kérni, saját érdeketek lenne felfogni ezt.
Sajna, még párom is, akit azért egy ilyen mély agyi tespedésből rángattam ki, meglep még mindig néha avval, hogy mennyire nem tanították meg az agyát használni...
De ő legalább nem büszke erre és ez nagy különbség pár agymosotthoz képest, akiktől meg ő szenved már...
Vallom, hogy jobb volt neki, míg közéjük tartozott...
Ha mindent elhiszel, amit olvasol, inkább felejtsd el a betűket!
Japán közmondás

|
Amugy neked es az altodnak.
|
Sajnalom hogy roma letedre nem tudsz magyarul olvasni, ha mar nincs ekezet. :P
Amugy te kreten, ha leirnak egy mondatot, nem beszelni kell, hanem irni. :P De te ezt -1 IQ-val honnan is tudhatnad, ha a szakembert es a szakmunkast is osszekevered.
|
"1 felenk a keziras a folyo iras, nyomtatottal a 4 eves lanyom is tud irni."
Nem a kezzel irast, nem a legtobb allamban es nem toroltek el... minden masban igazad volt :)
"2 szamolni is megtanitanak(gondolom teged is , legalabbis megprobaltak :P ) pedig van szamologep ami kiszamolja helyetted."
Igen... es?
"3 leirtam mert fontos a keziras olvasd el es ertelmezd aztan kommentelj."
Ki mondta, hogy nem fontos? Mindazonaltal keves szakmaban letszukseglet... te peldaul nem tudtal peldat felhozni.
"Az meg hogy ostobak mindenbol lejon es ha az ember nema seggebe dugott fejjel el latja is"
Ezt mar nekik is elmondtad? http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nobel_laureates_by_country#United_States Vagy oket esetleg felvilagositottad? http://www.usnews.com/education/worlds-best-universities-rankings/top-400-universities-in-the-world
Soroljam?
"Egyebkent az egesz vilag hulyenek nezi oket ha nem tunt volna fel."
Biztos azert is olyan nagy a szerepuk a vilagpoltikaban, hogy a retardaltak eselyegyenloseget tamogassak... NOT! 
|
1 felenk a keziras a folyo iras, nyomtatottal a 4 eves lanyom is tud irni. 2 szamolni is megtanitanak(gondolom teged is , legalabbis megprobaltak :P ) pedig van szamologep ami kiszamolja helyetted. 3 leirtam mert fontos a keziras olvasd el es ertelmezd aztan kommentelj. Az meg hogy ostobak mindenbol lejon es ha az ember nema seggebe dugott fejjel el latja is. Egyebkent az egesz vilag hulyenek nezi oket ha nem tunt volna fel.
|
"Csókolom! Objekti van?" :-)))
|
A magyar tudásodon még csiszolj egy picit, mert a jelenlegi szinteden se te nem érted amit olvasol, se leírni nem vagy képes amire gondolsz.
Majd beszélgetünk ha le tudsz írni helyesen egy értelmes mondatot... :-)
|
"A cigányoknál van az, hogy aki hangosabban ordibál, annak van igaza." Ugy tunik nagyon tudod, lehetseges faji okokbol.
Megyeszer hiaba irkalsz ket nikkel te szerencsetlen, attol nem lesz igazad.
Meg valami. Egy millio dolgot bizonyitottak mar be, amirol kiderult mar, hogy nem igaz, mint a hazugsagai az USAnak.
Tudod, mint az isten a fiat lekuldte a mennybol, hogy megolhessek, es az embereket megtisztitsa a buneikt, vagy a fold lapos es ha a vegere ertek leestek egy mely szakadekba,vagy objektivan bebizonyitottak,hogy az etert lelegezzuk be, vagy objektivan megtamadtak Irakot az olajert, mert nem letezo vegyifegyverei voltak.
Jah es meg valami mar leirtam, hogy te inkabb egy maki vagy es egyaltalan nem objektiv. Jah es nezd meg a szotarban mint jelent a szubjektiv. :P
"Es te lennel aki objektiv, aki ele ha egy USA feliratu szogesdildot tesznek, azon nyomban fel is dugod magadnak ? :P
Azt IQrol meg jobb ha nem beszelsz te, aki a szakmunkas es szakember jelenteset is kepes vagy osszekeverni. 
|
A cigányoknál van az, hogy aki hangosabban ordibál, annak van igaza. Na ő hasonlóban hisz a fórumokon: szerinte ha végtelenül ordenáré és suttyó a stílusa, akkor ettől neki van igaza. :-)
Igazi IQ-nulla a fazon! :-)
|
|