![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Évente több napot rabolnának el az életünkből az adatvédelmi irányelvek
2012. április 25. 22:03, szerda
A Carnegie Mellon Egyetem két kutatója érdekes szempontból közelítette meg az adatvédelem kérdését. A szakemberek azt vizsgálták, hogy vajon mennyire bonyolultak napjainkban az interneten fellelhető adatvédelmi irányelvek.
A legnagyobb problémát az jelenti, hogy a szövegek túl hosszúak és nehezen érthetők. Szerintük szükség lenne e szövegek szabványosítására és leegyszerűsítésére ahhoz, hogy a helyzet jelentős mértékben javulhasson. Az elmúlt években azonban ezen a területen gyakorlatilag semmilyen előrelépés sem történt.
Az adatvédelmi irányelvek minimum 144 és maximum 7650 szót tartalmaznak. Amennyiben azt vesszük figyelembe, hogy percenként átlagosan 250 szót olvasunk el, akkor kiderül, hogy egyes dokumentumok elolvasása akár 8 percig is tarthat. Amennyiben minden általunk felkeresett oldal adatvédelmi irányelveit el akarnánk olvasni, akkor évente 30 munkanapra lenne szükségünk. A szövegek gyors átfutása is 154 órát venne igénybe. Visszafogott internetezésnél ez a szám 181 órára csökkenne, míg "pazarló" szörfölés esetén 304 órára nőne, de ezek után még persze értelmeznünk is kellene az anyagokat. Csak az amerikai felhasználók évente 53,8 milliárd órát foglalkoznának ezekkel az irányelvekkel. A problémával sajnos sem az adatvédelmi hivatalok, sem a politikusok nem foglalkoznak. Amennyiben hoznak is új törvényt a kérdésben, akkor az többnyire túl bonyolult, s inkább ront, mint javít a helyzeten. Kapcsolódó cikkek
![]() HTC Desire 200 és 600, Samung Tizen telefonA HTC két új okostelefont dobna piacra a nyár elején, bár ezek közül csak az egyiket jelentették be.Sikeres a LiMux projektA müncheni közigazgatásban jelenleg már körülbelül 14 200 számítógépen használják a LiMux disztribúciót.Kompromisszumokkal jár táblagépeken a Windows 8Egyre több a Windows 8-as táblagép, áruk is mérséklődik, és mivel minden megszokott programot tudnak futtatni, az ember önkéntelenül is ugyanazokat a követelményeket várja el tőlük, mint a notebookoktól.2020-ban a SIM-kártya lesz a személyazonosságunk alapjaTim Jones jövőkutató szerint növekedni fog az emberek mobil követésének elfogadottsága, ami annak köszönhető, hogy a tartózkodási helyünk egyet jelent a mobiltelefonunk pozíciójával.
| Hirdetés
|
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|