![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Bírálják a brit kormány email-ellenőrzési terveit
2012. április 3. 08:24, kedd - Forrás: MTI
Nagy-Britanniában a polgári szabadságjogok megőrzésén munkálkodó csoportok bírálták a kormányt amiatt, hogy a brit lakosság telefonhívásainak, email-jeinek illetve sms-einek ellenőrzését lehetővé tevő törvény elfogadását tervezi.
A közeljövőben nyilvánosságra hozandó jogszabály értelmében az internetes vállalatok kötelesek lesznek azonnali, azaz az eseményekkel egy időben történő hozzáférést biztosítani a brit kormány lehallgató központjának (GCHQ) a kommunikációhoz. David Davis konzervatív politikus szerint ezzel szükségtelenül kiterjesztenék az állam képességét arra, hogy "az átlagemberek után szaglásszon". A konzervatív-liberális koalíció által irányított brit belügyminisztérium szerint azonban mindez kulcsfontosságú lépés a bűnözés és a terrorizmus elleni küzdelemben. A legutóbbi munkáspárti kormány arra vonatkozó kísérlete, hogy létrehozzanak az internethasználatot és a telekommunikációt lefedő központi adatbázist, éppen az akkori konzervatív és liberális ellenzék miatt fulladt kudarcba. Ehelyett egy 2009-es uniós irányelv értelmében az internetszolgáltatók kötelesek 12 hónapon át megőrizni a felhasználók adatainak, elektronikus leveleinek valamint telefonhívásainak egyes részleteit. Noha az üzenetek tartalmát nem kell megtartaniuk, a feladó és a címzett személye valamint a kommunikáció ideje és földrajzi helye rögzítésre kerül. Az új jogszabály - amelynek bejelentését vélhetően a II. Erzsébet brit uralkodó által májusban elmondott "trónbeszéd" idejére tervezik - állítólag feljogosítja majd a GCHQ-t, hogy az eseményekkel egy időben, s nem pedig utólag jusson hozzá a szóban forgó adatokhoz. Nick Clegg liberális miniszterelnök-helyettes kijelentette; ellenezte azt a javaslatot, hogy a kormány elolvashassa az emberek email-jeit, vagy hogy egy új központi adatbázis jöjjön létre. Clegg egyben tagadta, hogy a jelenlegi szabályozás kapcsán erről lenne szó, hangsúlyozván, hogy az mindössze a hatóságok munkáját segítené a terroristák elfogásában, valamint a súlyos bűncselekmények felderítésében. Kapcsolódó cikkek
![]() Assange éveken át Ecuador londoni nagykövetségén ragadhatA WikiLeaks társalapítója hosszabb időt is a külképviseleten tölthet, ugyanis sikertelen volt William Hauge brit és Ricardo Patino ecuadori külügyminiszter találkozója.Indiában nyugdíjazzák a táviratotA fejlett államok után a végeken is eltűnik a távirat, az ázsiai szubkontinensen július 14-én küldik el az utolsót.Belépőszintű DSLR-eket jelentett be a PentaxA Pentax a K-50 és a K-500 modellek bejelentésével frissítette belépőszintű DSLR termékvonalát.Óriás Xperia, újabb Galaxy S 4 variáns A források szerint mind a Sony, mind pedig a Samsung egy újabb változaton dolgozik, ám míg előbbi egy phablet készüléket dobna piacra, addig utóbbi a meglévőn gyorsítana.Csak játékszerek az olcsó 3D-nyomtatókAz elmúlt hónapokban egyre inkább előtérbe kerültek a 3D-nyomtatók, különösen azért, mert bizonyos modellek néhány száz euróért megvásárolhatók.
| Hirdetés
|
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|