Virtuális utazás Amazóniában a Google segítségével
2012. március 23. 14:11, péntek
Új felvételek kerültek fel a Google Térkép szolgáltatására. A felhasználók ezúttal az Amazonas-medencében tehetnek virtuális túrát.

Hirdetés

A képeket még tavaly nyáron készítették a keresőcég munkatársai a Rio Negro folyó mentén. A panorámafotók most kerültek be a Google Térkép rendszerébe és azokat bárki megtekintheti. A látvány lenyűgöző és így mindenki bepillantást kaphat Amazónia világába. Az internetezők virtuális látogatást tehetnek a Brazília északi részén, Manaus mellett található Tumbira városában.


A Google munkatársai összesen 50 000 felvételt készítettek és Karin Tuxen-Bettman, a Google Street View Amazonas-projektjének vezetőjének közlése szerint az emberek számos területet feltérképezhetnek. Követhetik a Rio Negrót és annak mellékágait, elindulhatnak ösvényeken, megnézhetik, hogy miként szedik le a brazil diót, sőt, aki odafigyel, még vadállatokat is láthat.

A program célja, hogy közelebb hozzák a világ lakóihoz az Amazonas-medencét, amelyről még mindig túl keveset tudunk és hogy így hívják fel a figyelmet a brazil őserdők kipusztításának veszélyeire. A projektet az Amazonas Sustainable Foundation (FAS) nevű helyi alapítvány is támogatja. A szervezet fő feladatának tekinti a terület védelmét és megőrzését az utókor számára. Az Amazonas Sustainable Foundation képviselői 2009-ben léptek kapcsolatba a Google vezetőivel. Az egyeztetéseket követően tavaly nyáron érkeztek meg a vidékre a társaság különleges hajói és járművei, amely szisztematikusan feltérképezték az Amazonas-medencét.


Nem ez az első olyan projekt, amelynek célja Amazónia bemutatása. Tavaly júniusban jelentették be, hogy Botanikus Wikipedia néven internetes lexikon készül az IBM és a brazil kormány összefogásával. A lexikon Amazónia több ezer növényfaját fogja tartalmazni. A Wikiflora.org nevű portál létrehozott szabad enciklopédiát az olvasók gazdagíthatják a növényfajok leírásával és élőhelyének meghatározásával, a feltöltött információkat tudósok fésülik át és hagyják jóvá.

Kapcsolódó linkek
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
VRSDM  
2012. márc. 25. 14:58 | galéria | válasz | #4
körülbelül félmillió forintból megvan.
ha látni akarod láthatod... más kérdés másra költöd ezt a pénzt :)
Klon  
2012. márc. 24. 21:15 | válasz | #3
radical   2001. 05. 02. óta regisztrált VIP fórumozó 2001. 05. 02. óta regisztrált VIP fórumozó 2001. 05. 02. óta regisztrált VIP fórumozó2001. 05. 02. óta regisztrált VIP fórumozó2001. 05. 02. óta regisztrált VIP fórumozó
2012. márc. 24. 19:29 | galéria | válasz | #2
mi lol? az hogy egyébként sose látnád mi van ott?
2012. márc. 23. 20:26 | válasz | #1
lol?