Hatalmasat bukott a magyar Sherlock Holmes
2012. február 5. 20:40, vasárnap
Rettentő ígéretesnek tűnt a Sherlock Holmes nevében című magyar film, és nem is sikerült rosszul, azonban a közönség mégsem jutalmazta jegyvásárlással a lelkes filmeseket.

Hirdetés

Úgy tűnik, hogy továbbra sem érdeklődnek a magyarok a magyar filmek iránt, s ez az apátia már a fiatalabb korosztályra is átterjedt, pedig a gyerekeknek eddig viszonylag kevés negatív tapasztalata lehet a kortárs magyar filmművészet darabjaival szemben. Erre a legjobb példa a múlt héten bemutatott Sherlock Holmes nevében című kalandos ifjúsági krimi, vagy nyomozós ifjúsági kalandfilm. Annak ellenére, hogy a Hasfalmetszők és a Sohasevolt Glória rendezőjének filmjét nagyjából minden korosztály megnézhette volna, a gyerekektől kezdve a nosztalgiázó, gyermeklelkű felnőttekig, ritka nagy zakónak lehettünk szemtanúi.


A jól sikerült filmet ugyanis a nyitóhétvégéjén csak 1 008-an nézték meg itthon, ami magyar filmtől még nem számítana sokkolóan kevésnek, de ezt a filmet 22 kópiával támogatta meg forgalmazója, ami kifejezetten magasnak számít hazai produkciók esetében. A nézők közül 687-en budapestiek voltak, nekik köszönhetően a fővárosi vetítési átlag 6600 forint volt, ebből meg lehet saccolni, hogy átlagban hányan ültek be az egyes előadásokra. (Ez a teljesítmény egyébként a hétvégi toplistán még a 20 közé sem juttatta be a filmet.)
Szélesvásznú TV-k

Már 32 150 Ft-tól!

Házimozirendszerek

Már 19 900 Ft-tól!

részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Narxis  
2012. feb. 06. 16:39 | válasz | #10
Dettó.
2012. feb. 06. 15:14 | válasz | #9
Hát aki az utóbbi 2-3 napban ment moziba az alapból sem normális xDxD Kivéve ha nem egy utcasaroknyira van tőle a mozi :DD
Zombee  
2012. feb. 06. 15:01 | válasz | #8
Nincs benne Oroszlán Szonja, Mucsi, Scherer és Gesztesi, lehet, hogy értelmes is a film, ráadásul a nézők jó részének megvan az előítélete a sok moziban futó magyar közönségfilmek alacsony minőségével kapcsolatban.
2012. feb. 06. 11:56 | galéria | válasz | #7
Nálam ott bukik egy film, hogy ifjúsági akármi. Ki nem állhatom az okoskodó gyerekeket, kutyákat, halakat, majmokat, málnákat stb. :D
2012. feb. 06. 11:37 | válasz | #6
Én sem hallottam erről a filmről eddig, vagyis azt kell gondoljam a kampány nem volt elég hatékony...
Narxis  
2012. feb. 06. 11:06 | válasz | #5
Eléggé, de annyira gyenge, hogy már szinte tetszik. :D
2012. feb. 06. 09:43 | válasz | #4
Ez a film vicc, igaz? :D
endrev  
2012. feb. 06. 01:23 | válasz | #3
Na, végre valami!

De tényleg nem lehetett hallani. Srácok, még egy víruskampány is megteszi, vagy Facebook-kampány vagy valami! :)

Az előzetes alapján tényleg ígéretes, remélem a teljes egésze is ilyen jó dramaturgiailag, forgatókönyvileg és kamerahasználatilag. Az utóbbit megelőlegezem.
2012. feb. 06. 00:31 | válasz | #2
Ha követed a híreket, akkor itt vagy máshol bőven hallhattál volna róla. Akit érdekel a mozi, az hallott erről a filmről, és ez nyilván simán több ezer ember, vagy több tízezer. De aki bármennyire is követi a filmes híreket, az eleve tudja, hogy mi van a mozikban. Aki nem tudja, az nem követi.

Tényleg, mennyit hallottál A párizsi mumus című filmről, amit a hétvégén 6500 néző nézett meg? Vagy az Életrevalókról, ami már 30 ezer nézőnél jár és most is látták vagy 7 ezren?

2012. feb. 06. 00:01 | válasz | #1
Eddig nem is hallottam a filmről. Itt a probléma forrása. Kemény kampány kell, jó promo anyagok, poszterek etc. Ezeknek a minősége pedig szerintem nem feltétlenül csak pénz kérdése. Jah és nem, nem azért nem találkoztam vele, mert nem követem a filmes, sorozatos eseményeket. Pont hogy nem de. A külföldi filmekről tud az ember, bejáratott nevek és rendezők hozzák a számokat, itthon kevés az ilyen, sőt... Tudatni kelene minnél több emberrel és csatornán, hogy hé, itt van ez, sokat melóztunk vele, nem bánod meg ha megnézed, (aminek fele lehet kamu/ferdítés, süketduma lenen a promo anyagokon, de mégis találkozna vele az ember.)

Jellemző, hogy erről a filmről is csak akkor hallok, amikor kiderül mekkora bukta lett.