 Hozzászólások A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Mi van akkor ha a VOLT nagyobb,de a farád az azonos?? Lehet-e használni így? pls???
|
Ipad egyedi dolog az Apple-től, ez tagadhatatlan, hiába van már régen a piacon, nem talált még igazi ellenfélre. Ennek megfelelően abban z Appple határozza meg, mit kér érte.
Nem ez a problémás, hanem a számítógépes üzletáguk. Abban igazából nincs semmi egyéni dolguk, mégis olyan árakat határoznak meg, aminek lényegében nincs semmi oka, hiszen hagyományos PC-s alkatrészekből épülnek fel a gépeik, mégis ezeket többszörös áron adják.
Felhasználó: mindig a gép a hibás
Rendszergazda: a hibát először ne a gépben keresd.
|
Én úgy fogalmaznék hogy van amiben drága van amiben nem. Azért pl a sok fika ellenére a komplett gépek nem olyan drágák, legalábbis otthon összedobálva sem jönne ki sokkal olcsóbban. Az ipad meg konkrétan a teljesítményéhez képest az egyik legolcsóbb a piacon.
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
Tudod mit, azt azért nagyon szívesen megnézem, mikor egy mezei user egy MAC Mini-ben merevlemezt cserél... Még én se mernék nekiugrani annak a miniatűr kis dögnek, nincs benne hely, nincs kipublikálva, mit hogyan kell szétpattintani ahhoz, hogy az alkatrészekhez hozzáférj, stb. Egy hagyományos laptopot több eséllyel fog egy kezdő szétszedni majd helyesen összerakni anélkül, hogy a gépben kárt okozna :)
Nem a matrica az érvem, tanulj meg magyarul, csupán megjegyeztem, hogy az Apple termékek a bolti termékektől pusztán abban különböznek, hogy a csomagolásukon, illetve egyes esetekben a termékeken is ott az Apple matrica. Ez nem érv, ez tény.
Nem értelek, hogy értve nem írtam konkrétumot? Leírtam, hogy az Apple árak 3-5x-ösek, mint más boltokban. Ez szerintem elég konkrét adat.
Az Apple Kingston memóriákat használ, ezen nincs értelme vitatkozni, ugyanis ezt egy, az Apple-nél foglalkozó szerviztechnikus kollégám mondta és mutatta nekem. Valóban, magán a memórián nincs matrica, ugyanis azt a csomagoláson találhatod meg, az bizonyítja ugyanis, hogy tényleg az Apple által forgalmazott termékről van szó (bár megjegyzem, volt már rá példa, hogy direkt Apple márkajelzésű matricával érkezett be memória a szervizbe).
Azt mondod, hogy az SSD-k "csak" 27ezer forinttal drágábbak. Oké, elfogadom, drágább alkatrészekre ezek szerint csak 1,5-2x szorzót tesznek, nem nagy "veszteség" számukra :D Megjegyzem, erre még rájön a szerviz költsége (írd és mond átlagosan 10ezer forint környéki számla), ami még dob egy "kicsit" azon a feláron.
De oké, fordítsuk meg a kérdést, ha már te mondtad: ha egy mezei boltban ugyanazokat az alkatrészeket jelentősen olcsóbban meg lehet kapni, akkor tessék mondani, mirefel vannak az Apple-nél ezek az irreális árkülönbségek? Főleg, hogy az Apple minden terméket a gyárból egyenesen a megrendelő boltba szállít, tehát még a nagyker-kisker árrés sincs a terméken rajta...
Ezek szerintem elég konkrét érvek arra, hogy az Apple irracionálisan drága. Ha ezt nem látod, akkor nagyon tudom sajnálni, mert szerintem ez szimpla matematika, a számok magukért beszélnek.
Felhasználó: mindig a gép a hibás
Rendszergazda: a hibát először ne a gépben keresd.

|
És egy HDD/SSD-t is ki tud cserélni egy mezei user is. Szintén nem kell hozzá szakszervíz.
|
Nézhetünk másik konkrétumot is a másik oldalról megközelítve. 750GB HDD kb 28.000HUF jelenleg. 128GB SSD kb 55-60.000HUF.
55e-28e=27e minimum. Az apple-nél a 128GB-os SSD felára 29.000Ft. Vagyis máris megdőlt az elméleted.
|
Szóval felhoztál egy Kingston memóriát ami mocskosul drága az apple-nél és nincs rajta apple matrica. Mert, hogy a matrica volt az érved. Értem. Konkrétumot nem tudtál írni csak feltételezed, hogy hatalmas az árrés sőt biztosan SOKKAL nagyobb, mint a Samué vagy más cégeké. Mindezt konkrétumok nélkül.
És nem nem Kingston memóriával szerelik a gépeket. Tehát az elméleted már meg is dőlt. Konkrétumok nélkül még mindig nem mondtál semmit sem. Egy memória modult meg még egy mezei user is ki tud cserélni ha kell. Ehhez nem kell szakszervíz.
Mindabból amit leírtál egyetlen egy dolog ami a lényeg, hogy memóriát nem az apple.hu-ról kell rendelni.
|
Apple esetében marha egyszerű a dolog, ugyanis a legtöbb termékük kifejezetten Apple szaküzletben vagy márkakereskedésben szerezhető be.
Ezáltal lényegében kiiktatják a nagyker - kisker láncszemeket, a terméke egyenesen a forgalmazóhoz kerül, aki a legtöbb esetben a márkaképviselet is.
Tehát ha megnézzük, a termék a gyártótól közvetlenül a kereskedőhöz, onnan meg a végfelhasználóhoz kerül, így csak 1 árrés található rajta.
Valóban, pontos értéket nem fogok tudni mondani, de nem is lényeges ezesetben a konkrét összeg, mivel már az sokat mondó tény, hogy az Apple által forgalmazott alkatrészek árai az ugyanolyan márkájú termékek árának 4-5x-öse is lehet! Tehát ugyan magát a pontos árrést nem tudhatom, de azt igen, hogy pofátlanul magas, lévén hagyományos PC-s eszközök, amik máshol megkaphatóak reális áron, egy Apple matrica vagy kötelező ajánlás miatt a reális árnak a többszöröséért kerül forgalomba és csakis az Apple-nél.
Csak egy példa (mint ezt a #62-ben már leírtam): az Apple gépekbe Kingstone 1333-as KIT-et szerelnek memóriának. Ebből a hagyományos, bolti verzió 17ezer forint, beszereléssel együtt 20ezer forint. Ugyanez a kit az Aplle-nél írd és mond 58ezer forint, beszereléssel együtt viszont már 73ezer forint. Szóval mivel a gépek kialakítása olyan, hogy javarészt csak az Apple szervízesei tudják őket szerelni, ezért a szolgáltatási díj (lsd. szervízdíj) is jelentősen nagyobb, ráadásul maga az alkatrész is 3x annyiba kerül, mint egy ugyanolyan rész Apple matrica nélkül.
Szóval nem kell számszerűsíteni az Apple árrését ahhoz, hogy lássuk, elég pofátlan, elég, ha összehasonlítjuk az őáltaluk adott termékeket és szolgáltatásokat más boltok termékeivel és szolgáltatásaival.
Felhasználó: mindig a gép a hibás
Rendszergazda: a hibát először ne a gépben keresd.

|
Szerintem csak már lefutott ennél a hírnél a flame, így nem olvassa már senki :)
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
Úgy látom a lényegi kérdésre már nincs válasz.
|
"Valóban, az OSX egy agyon optimalizált rendszer. Ez így igaz. De csendesen megjegyezném, hogy lényegében egy megbolondított Linux disztribúcióról van szó, amibe annyira belenyúltak, hogy sok esetben már egy bármilyen Linux disztron elfutó progi csak annyit tud tenni, hogy a képedbe röhögve közli, hogy a rendszer nem kompatibilis vele." epic :DD
|
Egy valamire lennék kíváncsi. Hogyan állapítod meg vagy honnan tudod, hogy az apple-nek mennyi az árrése??
|
Nos, akkor engedelmeddel most bemásolnám az árrésekről szóló gazdasági lexikoncikket:
"Kereskedelmi árrés: A kereskedelmi vállalatok kalkulációjában az az összeg, amely a beszerzési és az eladási ár között van. A kereskedelmi árrés fedezi a forgalmazás költségeit és tartalmazza a kereskedelmi vállalatok nyereségét. A termelői ár és a nagykereskedelmi ár között van a nagykereskedelmi árrés, a nagykereskedelmi ár és a fogyasztói ár között pedig a kiskereskedelmi árrés. A fogyasztói ár tehát a termelői árból és a két kereskedelmi árrésből tevődik össze."
Tehát ha jól látom, van a termelői ár, azaz az az ár, amiért a termék legyártható, vagy a nagykereskedelmi ár, ami ugye áll a termelői árból és a nagykereskedelmi árrésből és van a kiskereskedelmi ár, ami áll a termelői árból, a nagykereskedelmi árrésből és a kiskereskedelmi árrésből, vagy ha csak a nagykereskedelemtől vezetjük le, akkor természetesen csak a nagykereskedelmi árból és a kiskereskedelmi árrésből.
Felhasználó: mindig a gép a hibás
Rendszergazda: a hibát először ne a gépben keresd.

|
Az árrésnek csak egy fogalma van: összbevétel-összes költség ez az árrés.
Szóval ha már árrésről beszél valaki akkor szerintem idén a samunak nagyobb lesz az árrése év végére.
Persze attól a samu nem lesz kocsog cég, mert azt nem divat fikázni.
|
Ha már annyira nem tudjuk, mit is jelent az árrés, jó lenne, h megmondanád, hogy hol is használtuk helytelenül a kifejezést és hogy szerinted mit is takar.
Ja és ha lehet, ezt jó lenne, ha levezetnéd mind a kereskedelmi árrés, a nagykereskedelmi árrés és a kiskereskedelmi árrés fogalmánál is...
Felhasználó: mindig a gép a hibás
Rendszergazda: a hibát először ne a gépben keresd.
|
Szóval ha a szarszung gyerekekkel csináltatja a szarjait az rendben van, de ha az apple akkor az már mekkora kocsog cég. Csak a sok birkának. Mindkét cég gyártat a Foxconnal. És persze milyen jó, hogy olyan rohadt okos emberek vannak itt akik tudják, hogy az apple hogyan állapítja meg a termékei árait. Főleg, hogy ha tudnák, hogy mi is az az Árrés amit anyit hangoztatnak. Mert amit itt okoskodnak egyesek abból világosan kiderül, hogy fingjuk sincs róla.
|
Egyetértek. Én nagyon sokáig tevékenykedtem az informatikában, tavaly azonban végleg lehúztunk minden info tevékenységet a budin. Vállalom; ma Magyrországon kurva nagy mutyik nélkül nem tud megélni egy PC-vel foglalkozó bolt / iroda / üzlet.
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
A gyártási árat nézni egy terméknél felesleges, ugyanis arra még rájön a szállítás, a tárolás, a garanciavállalás. Mindez növeli az árakat (nem is kicsit). Ezek mind költségek, amiket az alapárba bele kell kalkulálni. Erre jönnek a helyi adók, ami megintcsak az alapárat fogja emelni. Ezután jön a nagyker, akiknek megintcsak szállítási költséget kell fizetnie, adót kell fizetnie, sok esetben vámot is kell fizetnie és még meg is kell élnie, tehát a költségeken felül ráteszi a maga 5-15%-át. És most jön a kereskedő, neki is meg kell élnie, tehát ő ráteszi a beszerzési költségeket, belekalkulálja, mekkora rés kell ahhoz, hogy a bolt fennmaradjon, majd hozzáad kb. 5-15%-ot, ami a saját haszna.
Szóval hiába nézzük a gyártási árat, mivel arra elég jelentős költségek jönnek még, ráadásul aki ezzel foglalkozik, az meg is akar élni belőle. Olyannyira ez a helyzet, hogy ma Magyarországon sorra szűnnek meg a PC-s boltok, mivel egyszerűen nem tudnak olyan árréssel dolgozni, amivel még fent tudnák saját magukat tartani. Mivel egyre kevesebb a fizetőképes kereslet, ráadásul a cégek inkább a kész gyári gépeket veszik, így a kisebb boltok elesnek a fizetőképes vásárlói kör legnagyobb részétől, ezáltal kénytelenek egyre nagyobb haszonkulcsot tenni az egyes termékekre, hogy a csökkenő eladás nyomán is fent tudjanak maradni.
Szóval lehet szidni a boltokat, de szerintem inkább azokat a gyártókat kellene inkább, akik elszipkázzák a fizetőképes vevőket (mert bár jelentősen drágább gépeket adnak el, de divatot teremtenek, plussz olyan szolgáltatásokat ajánlanak, amikkel egy kiskereskedő nem tud versenyezni), ezáltal ezt a helyzetet teremtik. Lehet szidni az államot is a magas adók és vámok miatt.
De szerintem nem azokat a kereskedőket kellene szidni, akik csak meg akarnak élni. Természetesen, mint mindenhol, az informatikában is vannak nyerészkedők, akik gyorsan akarnak nagyot kaszálni, így pofátlanul magas haszonkulcsot tesznek a termék árához, de ezek szoktak elsőnek megszűnni, mert egyszerűen nem vásárolnak tőlük. De a legtöbb bolt nem ilyen, egyszerűen a fennmaradásukért küzdenek.
Felhasználó: mindig a gép a hibás
Rendszergazda: a hibát először ne a gépben keresd.

|
Szerintem ha a 3 legnagyobb és legelterjedtebb gyártó legelterjedtebb USB-s TV tunerjét nem támogatja egy rendszer (konkrétan próbáltuk Items, Hauppage és Pinnacle tunerjét), akkor az már több, minthogy nem támogatja minden gyártó modelljét.
Valóban, az OSX egy agyon optimalizált rendszer. Ez így igaz. De csendesen megjegyezném, hogy lényegében egy megbolondított Linux disztribúcióról van szó, amibe annyira belenyúltak, hogy sok esetben már egy bármilyen Linux disztron elfutó progi csak annyit tud tenni, hogy a képedbe röhögve közli, hogy a rendszer nem kompatibilis vele.
A szerelésre továbbra is csak azt mondhatom, hogy nem állapot, hogy csak szakszerviz tud a géppel mit kezdeni. Rendben, beviszem a szervizbe és néha 10 perc alatt megoldják a problémát (megjegyezném ez legfeljebb a memória cseréjénél igaz a Mini esetében, minden máshoz a teljes gépet szét kell robbantani, amiért már hallottam Apple-es szakit is szitkozódni), csakhogy míg egy hagyományos PC-nél ezért a 10 percért otthagyok kb. 3000 forintot, addig az Apple esetében ez 10-15ezer forintnál indul. Mert ugye megtehetik, hiszen csak ők tudják szerelni... És akkor még ott van az alkatrész kérdése. Ahogy azt már leírtam, a szerviz csak a gyári alkatrészekkel hajlandó dolgozni, ami pl. azt eredményezi, hogy egy memória cserét (leírták a felárat lentebb), ha nem a gép megrendelésekor kéred, hanem később, szervizben, nem úszol meg 70ezer forint alatt. Ha valaki megmagyarázza, hogy azon kívül, hogy csak a szerviz csinálhatja és csak a gyári alkatrészekkel, mi magyarázza azt, hogy egy olyan szerelés ennyibe kerül az Apple-nél, míg ugyanezt egy hagyományos PC esetében megúszhatja a tulaj 17ezer + szervízdíjnak számítsunk 3ezer, azaz összesen 20 ezer forintból, na ha erre tud valaki értelmes magyarázatot tud adni, annak gratulálni fogok. Ja igen, és utána kérdeztem Apple szervizes ismerőstől, ők is Kingstone 1333-as KIT-et kapnak, csupán rajta van az Apple matricája. Szóval egy matrica lenne az a fennmaradó 55ezer forint...
Valóban, egyre többen vesznek Apple gépeket. És hogy miért? Mert divat és mert státusz szimbólum. Mióta befejezték az egyéni hardverek gyártását és hagyományos Intel-es alapokra helyezték a konfigurációkat, azóta egyetlen egyéni dolguk van: az agyon optimalizált, levédett, Linux alapú OSX-ük.
ÉS a slusszpoén:pont amiatt, hogy Intel-es alapokra helyezték a gyártást, hagyományos alkatrészekből simán össze lehet állítani egy olyan konfigurációt, amin fennakadás nélkül megy az OSX. Ja és persze mindezt egy Apple gép árának töredékéből... Más dolog, hogy ez nem legális, de megoldható.
Szóval lehet misztifikálni a "hihetetlenül stabil, ergonomikus (lásd csicsás)" Apple gépeket, de semmi olyat nem tudnak, amit egy hagyományos PC-vel ne lehetne jelentsen olcsóbban elérni.
Persze könnyű azt mondania a cégnek, hogy milyen nagyok a bevételeik, mikor az eszközeik árában 4-5x-ös árrés van...
Felhasználó: mindig a gép a hibás
Rendszergazda: a hibát először ne a gépben keresd.

|
Ám igazából össze sem tudod otthon rakni a méretei miatt ugyebár.
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
Az induló ára nem feltétlenül durva, sokkal olcsóbban nem tudod te sem összerakni, ezt pont egy másik topicban kiszámolták, valami 20-30e forinttal jött ki olcsóbban az otthon összerakott gép. Szerintem vissza tudod keresni.
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
Ugye tudod, hogy az iMac.be is notebook memória megy? Ugye most a gyári honlapot hasonlítod ami minden cég esetében full túlárazott szerintem, mindenesetre, mindenesetre nem igen ismerem az apple számítógépeit, közelről még egyet sem láttam :P
Egyébként nem kimondottan az appleről beszéltem hanem BÁRMELYIK cégről. Magyarországon egyébként közelebb kell lennie a gyártási ár 8 szoroshoz az árnak a sok hülye buzi adó miatt.
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
Egyébként hihetetlen, hogy mennyire él a csorda szellem és a népbutítás ... ennyi ember képes volt rávetni magát az új iPhone-ra, hogy ugyanazokat a programokat nyomkodják egy szinte ugyanolyan telefonon, mint eddig ... az igazi nép etetés.
X360 Live GamerTag: LazaHunter
PC BF:BC2 - BF3: LazaHunter
|
Én is ezt néztem a múltkor .... teljesen el vannak ezek durranva. Arról már ne is beszéljünk, hogy mi a gép induló ára.
X360 Live GamerTag: LazaHunter
PC BF:BC2 - BF3: LazaHunter
|
Nyolcszoros mi?
Felmész apple magyar honlapjára, venni akarsz egy iMac-et, bekonfigurálod:
4 GB 1333 MHz-es DDR3 SDRAM memória – 2 x 2 GB (alap) 8 GB 1333 MHz-es DDR3 SDRAM memória – 2 x 4 GB [+ 58 490 Ft]
Ez legalább HÚSSZOROS árrés a gyártási költséghez képest!
Az én istenemnek kalapácsa van, a tied egy keresztre szögezve halt meg .... összeraktad?
|
Hát a gyártási és eladási ár különbségének minimum 4-5x kell lennie egy átlagos termék esetében is. A nagyon nagy cégek két külön problémával szembesülnek - egyrészt a nagyobb "árrés" kell az aparátus eltartásához, másrészt, a nagy volumenű gyártás alacsonyan tarthatja a későbbi költségeket. Innentől a vállalt szolgáltatások amik az ár meghatározásánál szerepet játszanak. Szóval így én most azt mondanám, hogy 3-szoros és 8-szoros ár között kell mozogni valahol, de függ a kiindulási ártól is. Értelemszerűen egy olcsó eszközre százalékosan sokkal több különbség adódik mint egy drága termékre.
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
Szerintem meg most kurva nagy baromságot írtál. Kezdve az extra profitról, az emberek kizsákmányolásán át a többiig. Fingod sincs semmiről.
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
A gyàrtàsi ès eladàsi különbsèg az èrdekes szerintem.
|
Hihtetlen cinikus vagy, aki saját elmondása szerint kínában gyárta, csakhogy az extra profitból(emberek kizsákmányolása) státusz szimbólumokkal vegye körbe magát, az sokkal kártékonyabb a teljes társadalom szemszögéből, mint az aki szégyenkezve lelkiismeretfurdalással kénytelen megvenni a minimálisan szükséges dolgokat az életéhez...
|
Én megmondom neked. Attól függ melyikre vagy kíváncsi. A gyártási és eladási ár különbségére, vagy konkrétan a gyártó hasznára?
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
Azèrt arra kivàncsi lennèk, hogy mekkora árréssel dolgoznak ezek a cégek. Aztán annak fényében lehet véleményt mondani. Gyanítom, az almás brigád kitérne a hitéböl.
|
És belerakni egy olyan alaplapba amit kínai gyerekmunkások készítettek :)
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
Az két teljesen más mentalitás menőzni és többszörös árat kifizetni egy gyermekmunkával is előállított eszközzel. Vagy a kevésbé rossz hírű gyártót is szégyelni és lelkiismeret furdalással megvenni az amd procit. (gondolom ezt el sem tudják képzelni innen néhányan, hogy létezik ilyen gondolatvilág is).
|
A gyerekprostitúció ... a gyerekmunka mellett ...
Az én istenemnek kalapácsa van, a tied egy keresztre szögezve halt meg .... összeraktad?
|
Lehet és kell is a gyerekmunka miatt balhézni és nyilván senkit sem ment fel a bűne alól az, ha más is csinálja. Ha viszont kipécézel egy darab gyártót a gyakorlatilag összes közül, akinek a BESZÁLLÍTÓI esetén merült fel a gyanú, hogy gyerekeket is alkalmaznak, akkor hülyét csinálsz magadból. Ez kb. olyan, mint Pista bácsit a globális felmelegedés miatt cseszegetni, mert egyszer elfingta magát a buszon, ezzel is növelve az üvegházhatást.
|
Ezt már megbeszéltük máshol. Nem tudsz jobbat jelenleg. (ha meg igen akkor szólj és tárt karokkal várnak minden segélyszervezetnél)
Nem érdemes egy disznóval birkózni a pocsolyában. Mindketten mocskosok lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
|
"Természetesen AMD-t használok, mióta van egy minimális IT tudásom+ hallottam róla mit csinál az intel le is cseréltem."
Taiwan-on szerencsére nincs gyerekmunka a gyárakban, mert ott jobban fizet a prostítúció. Sírok bazdmeg, sírok...
"I have been a witness, and these pictures are my testimony. The events I have recorded should not be forgotten and must not be repeated." -James Nachtwey-
|
Nem tudok akkora facepalm-ot idelinkelni, amit te erdemelnel. Min fut neked az operacios rendszered? Salakpalyan?
http://gaborszantai.co.uk/
|
Azért ne felejtsd el, hogy amikor te egy Almás PC-t hazaviszel és bekapcsolod gyakorlatilag kész is vagy. Használhatod. Olyan szoftverkőrítést kapsz mellé amit PC-nél egy Windows rendszernél szintén ki kellene fizetned már nem is lenne olyan brutálisan drgább az Alma megoldása. Persze ha Linuxot használsz akkor szinte minden van ingyen. Igaz azok a szoftverek és maga az operációs rendszer nem nagyon vetekedhet az Alma igen jól optimalizált Operációs rendszerével. Nem nagyon hiszem, hogy minden USB-s TV tunert kellene támogatniuk. Van pár amit támogatnak te pont olyat használtál amit nem támogat.
A szerelés része meg megint rendben van. Vannak szakemberek amik 10 perc alatt megoldják azt amit egy otthoni szaki lehet egy nap alatt sem. Megkockáztatom ha nem munkanélküli az ember vagy nincs iszonyat sok szabad ideje olcsóbb szervizben javíttatni mint a szabad időt gépmókolásra "költeni".
Egyre többen vesznek Almát az ismerősi körömben én kitartok a Windows és a Linux mellet. De azért látom, hogy mit szeretnek benne és miért nem akarnak újra Windows-os gépet Linuxról nem is szólva.
honlapom szamitastechnika-eger.hu

|
Nem igazán értem hogy az operációs rendszert hogy keverted ide, azt a lehető legritkábban csinálják ázsiai szegény sorsú gyermekek a gyárban... Természetesen AMD-t használok, mióta van egy minimális IT tudásom+ hallottam róla mit csinál az intel le is cseréltem.
|
Igazad van, Azz Apple termékek tényleg stabilak és szépek.
De informatikusként felmerül bennem a kérdés: milyen áron?
Míg Linux és Windows alatt nem nagyon találkoztam olyan hardverelemmel, aminek igen hamar ne lett volna támogatása, addig Apple alatt pont nemrég futottam bele egy olyan problémába, hogy egy szimpla USB-s TV tunert nem igazán volt hajlandó kezelni.
Másik dolog: olyan, hogy elpusztíthatatlan rendszer, nem létezik. Ez vonatkozik mind a hardver mind a szoftver elemekre. Szoftver tekintetébe az Aplle nem vészes, lényegében egy agyonoptimalizált Linux a mai OS, tehát ha valami gubanc támad, akkor simán lehet újratelepíteni a rendszert. A programok már más tészta, ott találkoztam már olyannal, ami elég komoly fejfájást okozott, mire végre hajlandó volt együttműködni és be is indulni.
A hardveres rész már sokkal érdekesebb. Anno kijöttek a szép és kicsi MAC Mini PC-vel: az egész gépet belezsúfolták egy 20x20x8 cm-es dobozkáéba. Majd persze ez se volt elég vékony, fogták magukat és még lefaragtak a méretekből, így kaptak egy 20x20x4 cm-es dobozkát. De az Apple-nél ezzel se elégedtek meg, jöhetett az iMac, ami ugye egy monitorba összeépített PC.
Szép és jó dologi a formatervezés, csakhogy ezzel egyetlen dolgot értek el: a MAC Mini-t csakis és kizárólag szakszerviz tudja javítani, ami ugye garis időben nem gond, de azon túl elég húzós tud lenni a pénztárca számára. És akkor még nem említettem, hogy az ára alapon egy hagyományos PC-nek a 2-3x-osa (miközben belül egy az egyben ugyanazok a hagyományos PC-s cuccok vannak, mint egy bolti PC-ben), emellett bővíttetni megintcsak egy vagyon, főleg ha az általad használni kívánt eszközt az Apple nem támogatja...
Nem tagadom, a MAC gépek szépek, stílusosak, de szakmai szemmel nézve azt kell, hogy mondjam, hogy nem igazán van olyan különlegessége, amivel verhet egy hagyományos PC-t, sőt, inkább hátrányai vannak.
Felhasználó: mindig a gép a hibás
Rendszergazda: a hibát először ne a gépben keresd.

|
Van otthon egy Alma PC-d egy Alma táblád és egy Alma telefonod esetleg Alma routered ami egyben mentősegység is. Az összes hangtalanul teszi a dolgát, a formatervük mondhatni tökéletes de a legjobb az egészben a felhasználói élmény. Egy Almához nem kell hívnod a szomszédból pistikét. Minden logikus és maximálisan felhasználóbarát. Gyors azonnal történik minden egyszerűen kikezdhetetlenek a rendszereik. Aki ilyen rendszert "épít" otthon nem fog csatlakozni más rendszerekhez.
Itthon Linux-t tolok általában, a két rendszer még csak össze sem hasonlítható felhasználás szempontjából de még a Windows is mérföldekre van tőle.
A userek szeretik ha egyszerűen működnek a dolgok. És amellett igényes amit kézbe vesznek. Ez csak ennyiről szól. A többiek nem képesek ilyen szolgáltatás csomagot lepakolni az asztalra.
honlapom szamitastechnika-eger.hu
|
@modern Nagyon nincs halálra ítélve , mert sajnos ez jellemzi a mai piaci kultúrát , ha tetszik , ha nem s egy jó ideje így működik , s fog is , ha nem így működne , akkor nem lenne harmadik világ , s a világ legprofitálóbb cégei nem a gyógyszergyárak lennének.. A nyitott piacon a tőke uralkodik , így működött régen is , csak azóta szembetűnő , amióta itt a 21-ik századi "információs társadalom" ,amióta 1clickre van minden. pl: Amikor a 18.században Angliában bevezették az újfajta szövőgépeket , akkor több mint 1millió szövőmester és családja halt bele az éhezésbe technológia elterjedése után , mert szinte adott falvak lakosainak volt ez a szakvégzettsége , és a gép rengeteg ember munkáját feleslegessé tette. Amit felhoztam az már bocsánat , kézzel fogható dolog , a 4P piaci modell nemegy eleme. Lehet , hogy neked nem mond sokat , de arról én nem tehetek. Ha észrevetted volna nem érveltem egyetlen szavammal sem a szemlélet ETIKAI HELYESSÉGE mellett , hanem csak púder nélkül elmondtam , hogy milyen típusú piaci trendek és események teszik lehetővé nekik ezt a nagy profitot. Azért nagy a különbség a két dolog között. Egyetérteni nem értek ezzel egyet de ettől függetlenül ez van. S csak azért mert leírtam , hogy szerintem mi alkotja itt a profit nagy részét még nem vagyok "ultraliberális " XY mert éppenséggel a megmaradt szabadidőmben egy NGO szervezetnél segédkezem , ami által 111 országba szervezünk ingyenes oktatásokat , valamint a partnercégekkel szakmai képzéseket nemzetközi szinten , valamint segélyprogramokat.

|
Olyan nincs, hogy Apple-gyar, van pl. Foxconn, ami a vilag legnagyobb IT cegeinek gyart. Tehat az a szegeny kis kinai gyerek lehet pont a te draga Androidos telefonodat, esetleg Nokiadat rakta ossze, netan az Intellel hajtott laptopodoat vagy asztali gepedet.
Gondolom te AMD-s Linux-ot hasznalsz, igy tiszta a lelkiismereted, mert a Foxconn 5%-nyi gyerekmunkasa az alabbi cegek termekeit erinti a kicsi kezeivel:
Acer Inc. (Taiwan) Amazon.com (United States) Apple Inc. (United States) ASRock (Taiwan) Asus (Taiwan) Barnes & Noble (United States) Cisco (United States) Dell (United States) EVGA Corporation (United States) Hewlett-Packard (United States) Intel (United States) IBM (United States) Lenovo (China) Logitech (Switzerland) Microsoft (United States) MSI (Taiwan) Motorola (United States) Netgear (United States) Nintendo (Japan) Nokia (Finland) Panasonic (Japan) Philips (Netherlands) Sharp (Japan) Sony Ericsson (Japan/Sweden) Toshiba (Japan) Vizio (United States)
http://gaborszantai.co.uk/

|
Ej gondolom ilyen bullshit generátoros szöveget nyomnak az apple részvényeseknek is, hogy véletlenül se legyen lelkiismeret fúrdalásuk... na most a nagy hozzáértő jól elmondta a nagy semmit, viszont a valódi kézzelfogható dolgokkal mi lesz, pl az apple gyárban az egyszeri gyermekmunkással? Ő nem ül ott ezeknél a prezentációknál, ő nem hatja meg az hogy "övék a piacon lévő flash-storage-k legnagyobb része "... Ezt a személet, amit leírtál kb 100 éve nem illik felhozni sehol, ez a fajta ultraliberális picafelfogás mindenképpen halálra van ítélve ( szerencsére).
|
Ott az a kis minusz jel, aztán el is tűnnek az ilyen kisóvodások....
|
Ez jellemző az egész országunkra , mindenki ért mindenhez csak mellékesen rohadtul fingja sincs az adott témához.... Nem a vietkong embriómunkások miatt nagy a profitja , akik már az anyaméhben szallagon dolgoznak , hanem azért , mert már a 90's évek elejétől a piacon vannak , az új piaci belépők száma lecsükkent mert ebbe a technológiába új belépőként lehetetlen beleinvesztálni , rohamosan csökkenti a termékek előállítási ktg-t az erős beszállítói kapcsolatok , rendelkeznek a termék előállításához szükséges majdnem minden eszközzel , s ami még nagyott dob a profiton , hogy mivel övék a piacon lévő flash-storage-k legnagyobb része , ezért nagyon alacson áron pakolják bele az eszközökbe (a versenytársaknak pedig egyre drágább emiatt ez a technológia) , s nem azért olcsó nekik mert szar , hanem azért mert saját 500 millió usd-s gyártósoruk van , valamint folyamatosan nő a fogyasztói körük , mert meg tudják tartani a vásárlóik igen nagy részét , és még sorolhatnám.. Ha közgazdász szemmel nézed a céget , akkor beláthatod , hogy ennél sikeresebb üzletviteli stratégiával egyik cég sem rendelkezik , nem csak a termékek a húzóerők , hanem azt is meg kell figyelni , hogy milyen cégeket vásárolt fel , s mibe fektetett bele. Az androiddal nincs semmi bajom , mindenki azt használja , ami neki megfelel , csak azt nem szeretem , ha valaki valós okok nélkül osztja az észt. Csak zárójeles megjegyzés az iPad-hez , nem csak Facebook-ra lehet használni.. pl én az egyetemen gyakorlati órákon , marketing ,stb.. erről vetítem ppt-ket , ezen hordom az összes tananyagot , sokszor elég ha a ppt-khez note-ba beírok egy-két megjegyzést ( a beépített helyesírási programmal amúgy a szavak 93%-a esetén ékezethez sem kell nyúlni ) , munkahelyi emailek , excel táblák , nagyon kedven program a FlipBoard (androidra is kinn van természetesen , ha vágod az angolt , akkor a legjobb news reader :) ), játszani mondjuk ritkán szoktam rajta , inkább dolgozni... Otthon van egy MacMinim rákötve egy 32"-s Samsung Led tv-re , így nekem a notebook-t tökéletesen helyettesíti pl... De persze biztos van aki csak fecebook-zik stb.. de azért nem csak erre van példa :) A google-tól a gmail és szolgáltatásai jönnek be , a BlackBerry-től pedig a Business Service-k , tehát ezért ha valaki többségében ilyen márkájú cuccokat használ , az nem jelenti azt hogy csak ALMAALMAALMA :) Csak plusz poénként "Apple fan"-ként az egyik üzleti szoftver concept-l megnyertem egy nemzetközi BlackBerry versenyt BlackBerry :Ő)

|
Nyilván minden rendben ha más is csinálja ne is tegyünk ellene jól van ez... (ilyenkor valamiért az agymosott kifejezés jut az eszembe, hogy az apple nem tehet semmiről, mert más is csinálja, most ez olyan mintha a bíróságon valaki azzal védekeznek, hogy de tisztelt bíróság xy is gyilkolt bár őt nem kapták el így én sem vagyok bűnös... )
|
Én még a fogkefémet sem cserélem le egy év alatt! 
Már nézegetem ZTE Blade-eket(ilyesmiket), azok megfelelőek lennének számomra. De franc se fog 20 000ret adni értük használtan. Majd veszek egyet egy év múlva 10ért.
TheAnonPress : youtu.be/yX_ox-e4vTE youtu.be/RxwvWDz9bcc
|
Tehàt a kisebb àrrès feltètelezi a mègtöbb gyerekmunkàt? Csacsisàg. Szerintem pont ellenkezöleg. Azèrt ilyen nagy a profit mert görèny mòdon kizsàkmànyoljàk a melòsaikat.
|
Gaz amit csinalsz, fejezd be inkabb..
|
Mi van? Agyadra ment az ifos?
|
Biztosan pucéran mászkálsz az utcán, mert ha az iPhone-t gyerekmunkával csinálják, akkor mi mehet a ruhaiparban, ahol nagyságrendileg kisebb az árrés?
|
"Hidd el, hogy tényleg nem zavar." Jah a prostit sem a pénz érdekli, hanem a szerelem, a kuncsaftja meg csak beszélgetni akart.
|
Tök jó olvasni azt a cikket hogy "gyerekmunkával készülnek az iphoneok" majd rá 1 héttel "Kirobbanó profit az Apple-nél" valami nagyon el van rontva a fejekben...
|
Ha olcsobb lenne az imac meg iphone akkor kéne.
"I am the man who surpasses God!"
"Kill me and become a hero, or die by my hand and become one of my victims.""
"See you space cowboy..." "Roger, roger."
|
Hidd el, hogy tényleg nem zavar. Te viszont isznob és ibirka vagy, továbbá i(ngyenes)szendvicsember. Ezért nem tudtad megállni, hogy ne reagálj a hozzászólásomra. Én csupán a véleményemet írtam le, amire te egyből rábuktál, mint gyöngytyúk a takonyra. Valószínűleg ibirka voltodból zuhansz rá az ifos cuccokra is, mert igyöngytyúk szindrómában szenvedsz.
|
"Net, telefonálás, esetleg sms, fényképezés, ébresztőóra, max. emlékeztető és egy két gagyi játék. Na most elárulom neked, ez már az okos telefnok előtti alap telefonokban is mind megvolt."
Csakhogy azokat a telefonokat nem ezekre a funkciókra fejlesztették, így a direkt játékra, netezésre, fényképezésre optimalizált okostelefonok simán lenyomták őket. Megint csak a termékben rejlő szolgáltatás problémája jön elő. Az okostelefon nem telefon, hanem zsebszámítógép, amivel telefonálni IS lehet. Csak azért integrálták a telefonba a többi funkciót (és nem mondjuk az mp3 lejátszókba raktak telefon modult), mert a telefon az egyetlen olyan mobil eszköz, amit az emberek mindenképpen maguknál tartanak. Értsd: a kapu előtt a taxiból visszarohan a lakásba a telefonjáét, az MP3 lejátszóért meg nem.
"Azért ez egy olyan komoly limit, amit egy sima user talán még elnéz, de egy szakavatottabb ember nem igen."
Az apple ezért a "sima userek" márkája és nem a tech geekeké. És amint a mellékelt eladási mutatók jelzik, a "sima userek" vannak többen. Az apple abban erős, hogy felméri a célközönsége igényeit, és olyan termék-szolgáltatás kombót ad nekik, hogy ne is kelljen más szereplőt bevonni a játékba. Cserébe a user úgy tudja használni a high-end technológiát, hogy nem kell értenie hozzá és ez hatalmas előny ebben a szegmensben. 
|
Erre mást nem lehet mondani csak azt: "Nagyon durva"
|
Egyben van, de csak magával. Amint valami mással akarod kompatibilissá varázsolni, nem fog menni.
Azért ez egy olyan komoly limit, amit egy sima user talán még elnéz, de egy szakavatottabb ember nem igen.
Ezért is fontos az Apple-nak, hogy nem globális, hanem regionális méretekben gondolkodjon.
Pl. egyes országokban jóformán akkora Apple dominancia van, hogy a legnagyobb gyártók sem rúgnak labdába. Ezt jól megértették, így az emberek nem igen aggódnak a kompatibilitási dolgok miatt plusz egy jó kis katalizátor a leendő itermék tulajoknak, hogy inkább apple-t vegyenek.
|
Azhért jó lenn megnézni, hogy az átlag user az okostelón mely funkciókat használja.
Tippelhetek? Net, telefonálás, esetleg sms, fényképezés, ébresztőóra, max. emlékeztető és egy két gagyi játék.
Na most elárulom neked, ez már az okos telefnok előtti alap telefonokban is mind megvolt.
Akkor hol itt az igény?
|
Nincs mit szépíteni szoftver - hardver nagyon egyben van. Jó cuccok. A többiek kapaszkodhatnak.
honlapom szamitastechnika-eger.hu
|
A marketinggel kapcsolatban kering egy alapvető félreértés a köztudatban: a laikusok szerint a markertig arra való, hogy a cég gyárt valamit, a marketing meg lenyomja az emberek torkán. Aki kicsit is foglalkozott a témával, azt viszont tudja, hogy ez mennyire nincs így. A marketing a termék kitalálásánál kezdődik. A legjobb marketing stratégia mindig az, ha olyan terméket készítünk, ami úgy eltalálja az emberek igényeit, hogy maguktól jönnek be érte a boltba. Ilyenkor a marketing dolga mindössze annyi, hogy tudatják az emberekkel, hogy egyáltalán létezik ilyen termék. A másik nagyon fontos dolog a marketingben, hogy sohasem az eszköz számít, hanem a szolgáltatás, amit nyújt. A cégek nagy része azért megy csődbe, mert nem értette meg pontosan, hogy mi is a terméke és mi kell valójában a felhasználóinak. Így amikor egy másik cég olyan termékkel áll elő, ami az embereket ténylegesen érdeklő feladatokat jobban, kényelmesebben, hatékonyabban látja el, akkor az előző termék iránti kereslet egyszerűen megszűnik. Ha pl. az emberek x%-a csak netezik a gépén, akkor annak az x%-nak (és nem mindenkinek ) olyan eszköz kell, ami a netezést, mint legfőbb funkciót a lehető legjobb minőségben nyújtja. Ha pedig az emberek inkább ágyban fekve, metrón, kávézóban, stb. neteznének, akkor inkább tabletet fognak venni, mint asztali PC-t. Egyszerűen azért, mert amire nekik kell, arra jobb a tablet. Egyáltalán nem arról van tehát szó, hogy a gonosz marketingesek tudatmódosító eszközökkel rávennék az embereket, hogy olyat vegyenek, ami már van, vagy úgy általában nem is kell nekik. Egyszerűen régebben nem voltak olyan termékek, amik jobban ellátták volna azokat a feladatokat, amire az embereknek szükségük volt. Így amikor megjelennek, az új termékek leváltják a régieket. Ez persze csak a rendszer alapja és mint általában az élet, ez sem működik tökéletesen. Sok a hülye, sok a kapzsi, sok a sznob, stb. Nagy számokban azonban ezek mind marginális tényezők, amiket csak a médiabeli felülreprezentáltságuk miatt érzünk lényegesnek. 
|
Azt gondolsz, amit akarsz. Csak a statisztika mást mutat. Ha az emberek nem volnának befolyásolhatóak, akkor tized ennyi szar fogyna. Rengetegen megvesznek felesleges dolgokat, két hétig újdonság, majd mikor elmúlt a varázslat, megy a lomok közé.
|
Tehát szerinted én (mi) hülyék vagyunk, mert velünk el lehet hitetni. Az esetleg fel sem merül, hogy magunktól tudunk dönteni, hogy valami kell-e, avagy sem?
|
Nem tudsz olvasni? Le is írtam, hogyan. De csak neked még egyszer. Elhitetik veled a marketing segítségével, hogy szükséged van rá. Rád tukmálják, rád sózzák, bepaliznak vele. És, ahogy előttem is írták ez igaz mindenre manapság.
|
Mit jelent ez a "megvetetik"? Kik? Hogyan? Mivel? Kötelező? Fenyegetnek? Vagy...?
|
{ifos, isznob, ibirka} vs {engem nem zavar}
dehogynem zavar, kulonben leszarnad az egeszet es nem irsz egy felesleges troll-kommentet:)
http://gaborszantai.co.uk/
|
Felőlem olyan nyereséget érnek el, amilyet csak akarnak, én soha nem fogok ifos cuccokat venni. Az isznobok és az ibirkák vegyék csak, ha ettől lesznek boldogabbak, engem nem zavar.
|
Siri :)
Phenom II X4 940 BE, Gigabyte GA-MA790X-UD3P, 4GB DDR2, GeForce GTX 460 OC
Samsung 1TB SATA2 x 2, Corsair Force 60 SSD, Pio 216D, Logitech MOMO, LG 1750SQ TFT, Samsung 37A551 FullHD LCD TV
|
"Évente hozzák ki az újabb, és újabb modelleket, ami alig több, mint az előző modell. De megvetetik az emberekkel úgy, hogy bele is magyarázzák, hogy erre aztán tényleg szüksége van az embereknek. Ez az összes tabletre igaz kivétel nélkül."
Ez az összes háztartási elektronikai termékre igaz kivétel nélkül.
|
2012 van.
Az 1%-nyi desktop-hoz kotott geek es az 5% aki ezeken dolgozik, nem fogja meghatarozni a trendet. A laptopok mar most eleg erosek nagyobb szamitasok elvegzesere, amire lassan a felhoszolgaltatasoknak koszonhetoen szukseg sem lesz.
A tobbieknek meg eleg akarmilyen tablet/okostelefona, mi eleg fejlett ahhoz, hogy HD tv-re streamelje wireless a jatekot vagy mediat. Hosszabb szovegbevitelre meg mindenhez van mar wireless billentyuzet.
Nem lehet kivaltani a desktop gepeket minden teruleten, de a tobbsegnek nem lesz szuksege ra.
http://gaborszantai.co.uk/
|
mi ez a sz@r duma? akinek eddig netezésre meg levelezésre kellett csak egy eszköz, az pc-t vett, mert nem volt más. most tablet-et vesz, mert nem kell neki az a plusz, amit egy pc tud a tablethez képest.
syn7h37ic: a lájkolás, fészbukolás ugyanúgy a mai fogyasztói (informatikai?) társadalaom napi (felesleges) tevékenysége, mint egy fórumban való értelmetlen trollkodás és fröcsögés.
|
Ezek a termékek tökéletes eszközei a fogyasztói társadalomnak. Évente hozzák ki az újabb, és újabb modelleket, ami alig több, mint az előző modell. De megvetetik az emberekkel úgy, hogy bele is magyarázzák, hogy erre aztán tényleg szüksége van az embereknek. Ez az összes tabletre igaz kivétel nélkül. Persze lehet magyarázni, hogy ezért kell... azért kell... valójában azért, mert már nem tudom elképzelni az életemet a mindennapi netfüggőség miatt hogy ötpercenként ne másszak fel a féjszbúkra és lájkoljak, vagy megosszam másokkal, hogy épp most szarok a wc-n... Ezek a termékek a birkatársadalom pulikutyái, ezekkel lehet terelni a nyájat a boldog tudatlanság és az agyatlan pénzszórás felé.
|
Így van, ki mire használja, én például kiröhögöm a 9,7" -es kijelzőt meg a szifont is úgy ahogy van, az én pénzemet nem rabolják le ilyen túlárazott szarságokkal. (ez csak az én privát véleményem)
Asus M4A87TD EVO, AMD Phenom 2 X4 955BE, 2x4GB Corsair Vengeance, Powercolor Radeon HD6850 1GB, WD 1TB Caviar Green, Chieftec CTG 500W, Thermaltake Dokker BlackX
|
Az iPad2 és az iPhone 4S, kiegészítve az iOS rendszerrel nagyon jól összerakott, kiforrott cuccok, nem csoda az eredmény. Jelenleg másolni lehet őket, megelőzni nem.
|
"A tablet és az okostelefon nem alternatívája egy PC-nek, bakker!"
Ha csak netezni akarok és filmeket nézni, akkor mi újság szerinted? Mi volt 5 évvel ezelőtt és mi van most? Érted?
|
"A fogyasztók az elemzések szerint láthatóan egyre inkább a tableteket és az okostelefonokat választják a hagyományos személyi számítógépek helyett."
Mi már ez a sz@r megint? A tablet és az okostelefon nem alternatívája egy PC-nek, bakker! Mikor fogják már fel végre?! Meg amíg telefont évente, 2 évente vesz az ember, addig PC-t bőven elég 3-4 évente frissíteni, még ritkábban pedig kompletten cserélni. Imádom az ilyen brit tudós szindrómás újságírást.
Life is too good, to feel bad!
By Rapid (Listening to www.di.fm!)
(Gigabyte MA78GPM-DS2H, AMD Phenom 4 9650, Arctic Cooling Freezer 64 Pro, ASUS EAH5670 1GB, 4GB DDR2, 500GB + 1TB HDD, Samsung 204B)
|
|