Érdemes kipróbálni a Kockát
2012. január 31. 16:40, kedd
Akinek a fenti cím kapcsán a Kocka címet kapott horror jut eszébe, az sajnos csalódni fog. A Q.U.B.E. ugyanis nem a film adaptációja, hanem a Questionable Understanding of Block Extrusion rövidítése és egy logikai FPS.

Hirdetés

A Portal kritikai és anyagi sikere arra ösztökélte a Toxic Games fejlesztőit, hogy elkezdjék a Questionable Understanding of Block Extrusion (röviden Q.U.B.E.) címet kapott játékuk fejlesztését, mely hasonló stílusban indul. A játék elején egy fehér platformon találjuk magunkat, ahol különböző méretű sárga kockák és téglalapok vannak, a karunkon pedig fekete-fehér kesztyűk találhatók.



A játék lényege, hogy a kockák segítségével kialakítsunk egy lehetséges utat, melyen tovább mehetünk a következő szobába, ahol egy újabb kihívás vár ránk. A Q.U.B.E. nem rendelkezik történettel, de erre nincs is nagyon szüksége, hiszen maga a játékmenet remek és aki kicsit is fogékony erre a műfajra, az nem is fogja hiányolni a sztorit.

A fejtörők eleinte elég egyszerűek, de így szép lassan mindenki megtanulja a játék alapjait. Utána azonban nehezednek a dolgok és egy-egy fejtörőnél bizony alaposan megizzadunk majd. A Q.U.B.E. három környezetet kínál majd: egy fehér, szinte már steril szekció; egy fekete rész villogó kockákkal; egy kopottas laboratóriumi környezet.



A játék egyetlen negatívuma a mentési rendszer, mely néha képes furcsa dolgokra: nem ment rendesen vagy betöltés után egy jóval korábbi állást tölt vissza. Ráadásul nincs manuális mentés, azaz csak az auto-save rendszerre hagyatkozhatunk. Ennek ellenére a Q.U.B.E. egy remek játék lett, melyet minden Portal rajongónak érdemes kipróbálni és nem fog csalódni benne.

Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2012. feb. 07. 05:56 | válasz | #6
Nekem bejött. Egy pálya izzasztott meg rendesen, de pár órás játékidőnél hosszabbra senki se számítson. És talán a vége is jó lett.
viasz  
2012. feb. 01. 01:22 | válasz | #5
Mindjárt az első mondatnál elszomorodtam. Azért még biztos kipróbálom.
Seth   2003. 04. 14. óta regisztrált VIP fórumozó 2003. 04. 14. óta regisztrált VIP fórumozó 2003. 04. 14. óta regisztrált VIP fórumozó
2012. jan. 31. 23:26 | galéria | válasz | #4
Fekete humor volt mindegyik részben. Semmi komolyság
2012. jan. 31. 20:10 | válasz | #3
Azért az Unreal Development Kit megérdemelt volna két szót. Anélkül ez a játék sem lenne sehol.
2012. jan. 31. 19:39 | válasz | #2
Humor? Akkor csak a 2-vel játszottál? :) Azért az elsőben nem volt sok humor.
Mindenképp kipróbálom ezt. Nagyon bejövős a leírás után.

2012. jan. 31. 19:27 | válasz | #1
A portal nem csak a logikáról szólt, volt benne humor, kis izgalom stb.