![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Versenyellenesnek tartja az Apple-t egy streamszolgáltató
2011. június 8. 17:04, szerda
A szolgáltatás vezetői úgy érzik, hogy az amerikai vállalat akadályozza iPad-alkalmazásuk elterjedését, ezért a versenyhivatalhoz fordultak, de készek az EU versenyhatóságaihoz is elmenni.
A Simfy jelenleg az egyik legnépszerűbb német stream-szolgáltatás. Az oldalt 2007 decemberében hozta létre két mannheimi egyetemi hallgató és a jelenlegi formájában tavaly május óta működik. A cél az volt, hogy a felhasználók legálisan és bárhonnan hozzáférhessenek a feltöltött zeneszámokhoz. A portál működtetését reklámbevételekből finanszírozzák és jelenleg szerződése van a négy nagy (Sony Music, Universal Music, Warner Music, EMI) és számos kisebb kiadóval.
"Az Apple-ben mindig egy fontos partnert láttunk, ugyanakkor elfogadhatatlan, hogy a vállalat ennyire a piacot szabályozó módon működjön. Az App Store egy fontos piac a számunkra, amelyen keresztül elérhetjük az ügyfeleinket. A felhasználók szeretnék elérni az alkalmazásunkat. Az Apple és az Apple termékeinek nagy rajongói vagyunk, éppen ezért kiábrándító és érthetetlen a számunkra, hogy miért blokkolja a társaság hónapokon keresztül célzottan a hozzáférésünket ehhez a platformhoz" - jelentette ki Gerrit Schumann, a Simfy vezetője. Az alapító szerint az Apple azért viselkedik így, mert a Simfy közvetlen konkurenciát jelenthet a Steve Jobs által tegnap bejelentett iCloud nevű szolgáltatás számára. A stream-szolgáltató azt kérte a felhasználóktól és a hasonló problémával küzdő fejlesztőktől, hogy csatlakozzanak hozzá, támogassák a beadványát. A céljuk a tisztességes piaci feltételek megteremtése és hosszú távú biztosítása. Kilátásba helyezték, hogy ha erőfeszítéseik nem járnak sikerrel, akkor az üggyel megkeresik az Európai Versenyhivatalt is. Kapcsolódó cikkek
![]() HTC Desire 200 és 600, Samung Tizen telefonA HTC két új okostelefont dobna piacra a nyár elején, bár ezek közül csak az egyiket jelentették be.Sikeres a LiMux projektA müncheni közigazgatásban jelenleg már körülbelül 14 200 számítógépen használják a LiMux disztribúciót.Kompromisszumokkal jár táblagépeken a Windows 8Egyre több a Windows 8-as táblagép, áruk is mérséklődik, és mivel minden megszokott programot tudnak futtatni, az ember önkéntelenül is ugyanazokat a követelményeket várja el tőlük, mint a notebookoktól.Nehéz helyzetben a HTCA tajvani gyártónak nem csak a vetélytársaival kell megküzdenie, hanem számos belső problémával is.A szoftver néha erősebb a törvénynélMitchell Baker, a Mozilla első embere úgy vélte, hogy ha valaki megtartja az ellenőrzést az adatai fölött, akkor nem kell például amiatt aggódnia, ha a hűtőszekrénye tejet rendel.
| Hirdetés
|
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|