![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Atom processzorokkal támad tábla PC fronton az Intel
2010. december 14. 05:21, kedd
A processzorgyártó vezetője bejelentette, hogy jövőre összesen 35 olyan modell jelenik meg a piacon, amelyik Atom CPU-kon alapul majd. A társaság két különböző termékvonalra épít.
Windows operációs rendszerek kerülnek a Toshiba, a Lenovo, a Dell, a Fujitsu, az Asus és a Motion Computing gépeire. A 2.2-es Froyo kódnevű és a 2.3-as Honeycomb kódnevű Android operációs rendszerekkel látja majd el termékeit a Cisco Systems, az Asus, az Openpeak, az AT&T, a Lenovo és az Avaya. Végül, de egyáltalán nem utolsósorban a MeeGo-t telepíti tábla PC-ire az Acer, a WeTab, az Indamixx és a Gemtek. A MeeGo-t az Intel és a Nokia közösen fejleszti, a két cég idén februárban lépett szövetségre. Az Oak Trail kódnevű Atom processzorokat építik be a Windowst futtató tábla PC-kbe. Otellini szerint ezek az eszközök a lehető legszéleskörűbb kompatibilitással tűnnek ki a többi termék közül. A Windows operációs rendszernek és az USB-portnak köszönhetően szinte minden berendezéssel összeköthetők lesznek. A Moorestown kódnevű Atom-generációval azokat az ügyfeleket akarják megcélozni, akik a különösen könnyű és kis méretű tábla PC-ket keresik. Ezeknek a készülékek a hosszú üzemidővel tűnnek majd ki. Bár ezek a CPU-k az x86-os architektúrára épülnek, az Intel esetükben nem ragaszkodik a Windows-kompatibilitáshoz, így várhatóan mindegyik Moorestown kódnevű Atomos gépre Android operációs rendszert fognak telepíteni. A szakember végül kitért az Intel processzoraival szállított okostelefonokra is. Mint elmondta, ez egy maraton- és nem sprintfutás. Mindez azt jelenti, hogy az első Medfield kódnevű Atomok csak 2011 végén, illetve 2012 elején mutatkozhatnak be az okostelefonokban. Az Intel vezetője már október közepén jelezte, hogy nagy hangsúlyt helyeznek a tábla PC-k piacára, itt ugyanis jelentős esélyeik vannak az első hely megszerzésére és nagyon komoly terveik vannak ebben a szegmensben. Szerinte az Intel "megnyerheti" a tábla PC-k területét, amire kellő biztosítékot jelent a jelenleg rendelkezésre álló gyártástechnológia, az architektúra, valamint a cég általános helyzete és ereje. Kapcsolódó cikkek
Kapcsolódó linkek
![]() Nehéz helyzetben a HTCA tajvani gyártónak nem csak a vetélytársaival kell megküzdenie, hanem számos belső problémával is.A szoftver néha erősebb a törvénynélMitchell Baker, a Mozilla első embere úgy vélte, hogy ha valaki megtartja az ellenőrzést az adatai fölött, akkor nem kell például amiatt aggódnia, ha a hűtőszekrénye tejet rendel.40 Gbps-os WiFi-vel kísérleteznek a mérnökökHosszú távon akár a jelenleg leggyorsabbnak számító optikai hálózat kiváltására is alkalmasnak tartják azon új vezetéknélküli technológiát, amely egyelőre a kísérletekben szerepel jól.Már a Qualcomm is megelőzi az AMD-t a processzorpiaconAz elmúlt év igazi változást hozott a mikroprocesszorok piacán.3200 x 1800 pixeles notebook-kijelzőA dél-koreai konszern az idei Display Week kapcsán mutatta be új notebookokba szánt kijelzőpanelt, amely a mobil számítógépekbe eddig beépített legnagyobb felbontású képernyőket is a háttérbe szorítja.
| Hirdetés
|
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán) |