Augusztus legjobb ingyenes játékai
2010. augusztus 28. 12:19, szombat
Augusztusban a júliusinál kevesebb ingyenes játék jelent meg, de panaszra nem lehet ok. Ahogy a mondás is tartja: a kevesebb néha több. A hónap legjobbja mindenképpen a kisebb botrányt kavart Privates.

Hirdetés

A Channel 4 alkotása tulajdonképpen egy oktatóprogram, melynek célja, hogy bemutassa a tiniknek az óvszer előnyeit és szemléltesse az esetleges fertőzések hatásaival. A Privates egy oldalra scrollozós mászkálós játék, melyet akár a hazai szexuális felvilágosítási órákon is nyugodtan használhatnának.


Melyik tetszik a legjobban?
Egyik sem (42%)
Privates (31%)
The Curfew (11%)
The Journey Down (7%)
Morplee (7%)
By the Numbers (2%)
Összesen 121 válaszadó.
A második alkotás szintén a Channel 4 jóvoltából vált elérhetővé. A The Curfew leginkább a korai Black Dahlia illetve Phantasmagoria játékok megvalósítására emlékeztet, hiszen itt is valódi szereplők mozognak a programban, melyben a szabadságunkat kell kiharcolnunk a nem túl távoli jövőben. A The Curfew igazi unikum és ráadásul kellemes kaland, mindenképpen érdemes kipróbálni.

A harmadik cím a Morplee címet viseli és ez tulajdonképpen egy Space Invaders klón egy hatalmas csavarral. Miközben a lehulló ellenfeleket lövöldözgetjük, közben a képernyő közepén számos minijátékot is meg kell csinálnunk. Érdekes és eredeti, a hónap egyik legjobbja.



A végére kettő kalandjáték maradt, melyeket az Adventure Game Studio készített. Az első a The Journey Down - Chapter One: Over The Edge címet viseli és a készítője kerek 5 évet dolgozott a programon - egyedül. A játék a '90-es években simán megállta volna a helyét a műfajban és még ma is kellemes kikapcsolódást nyújthat a rajongóknak.

A By the Numbers szintén nagyon egyedi, hiszen ahhoz képest, hogy ingyenes, a készítők a motion captured technológiát használták fel a színészek szájmozgásának és gesztusainak rögzítésére. A program egyetlen szobában játszódik, ahol is egy emberrablási ügyet kell megoldanunk.
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2010. szept. 04. 15:40 | válasz | #7
"Adventure Game Studio készített". A mondat helyesen: amiket az Adventure Game Studio-VAL készítetTEK. Mivel az egy játékkészítő program, mint amilyen az RPG maker is...
2010. aug. 30. 00:51 | válasz | #6
volt egy ilyen sejtésem
Fbn Lx  
2010. aug. 29. 21:17 | galéria | válasz | #5
szerinted mért tartott órákig végigtolni? :D
2010. aug. 29. 15:53 | válasz | #4
Örökkévalóságig tölt.
Fbn Lx  
2010. aug. 29. 14:59 | galéria | válasz | #3
YOU CANT SHOOT ME, IM AIDS :DASD
Fbn Lx  
2010. aug. 28. 19:10 | galéria | válasz | #2
már elvagyok órák óta ezzel a curfewval, naggyon jó.
2010. aug. 28. 18:09 | válasz | #1
A Morplee nagyon vicces. Amolyan "Mi a franc?" érzést kelt, hogy gyakorlatilag öt másodpercenként teljesen különböző minijátékokat kell megoldani időre. :D