Blood Bowl
2009. november 7. 11:23, szombat
Grafika: A Blood Bowl grafikai megvalósítása kissé idejétmúlt, mégis kijelenthető, hogy a stílus igényeit tökéletesen kielégíti. Persze aki érzékeny a játékok megvalósítására, az jobb, ha be se szerzi a játékot. A játékot meghajtó motor már elavult, nincsenek látványos kiegészítő elemek, a karakterek is vésővel lettek formálva, de a hangulat elviszi a játékot a hátán. Az egész remekül passzol a Warhammer világához, az animáció meglepően szépre sikeredett, ami a sok-sok vicces jelenet közvetítését még élvezetesebbé teszi. Nincsenek viszont több millió poligonból összetákolt karakterek és környezet. Az egész külcsín úgy két-három évvel ezelőtti benyomást kelt.

Kezelőfelület: A kameranézet is elbukik, mert teljesen láthatatlan szögekből próbálja meg a játék tolmácsolni az eseményeket. Emellett a tutorial is förtelmesen gyengére sikerült. Gyakorlatilag semmit nem tanul meg belőle az ember, így minden apró fortélyra akció közben kell rájönnünk, ami merőben megnehezíti a dolgunkat. A körökre osztott módnál is komoly figyelmet igényel a játék, nem nagyon van időnk gondolkodni, azonnal át kell látni az aktuális, éppen kialakult helyzetet.

A semmitmondó tutorial mód miatt a kezdő játékosok komoly gondban lesznek kezdetben, és akinek nincs kellő türelme, az biztosan nem fogja élvezni a játékot, mert nem fogja megtanulni kezelni sem. A fejlesztők részéről oltári nagy hiba, hogy nem kapott jobb gyakorló módot a Blood Bowl, sok potenciális vásárlótól esnek így el a fejlesztők.

Játszhatóság: A játék alapvetően körökre osztott, de van egy valósidejű akció része is. Előbbi során két félidős összecsapásokat vívunk, melyek 8-8 körig tartanak, a körök pedig addig zajlanak, míg el nem fogynak cselekvési lehetőségeink. A gyors játékmenetet kínáló valósidejű mód azonban mindenféle taktikázást és gondolkodást mellőz, a játék pedig egy teljesen más oldaláról mutatkozik be. Az addig nagyon élvezetes játékmenet egyensúlya felborul.

Ha elfelejtjük a valósidejű mód létezését, akkor egy addiktív, hangulatos, izgalmas, vérben és brutalitásban hiányt nem szenvedő, vicces betétekkel tarkított meccseket élvezhetünk végig, melyek komoly taktikai fegyelmet és odafigyelést igényelnek. A karrier módon kívül azonban a többi játékmód pocsék, semmitmondó, így sajnos ez is csak közepes.

Intelligencia, nehézség: A mesterséges intelligencia a körökre osztott módban nagyon erős, az ellenfelek agresszívak, kiválóan kezelik lépéseinket. A valós idejűben viszont minden a feje tetejére áll, ebbe a módba átkapcsolva a káosz lesz az úr, és a játék egy teljesen másik arcát mutatja. a pályán zajló események teljesen kaotikussá, átláthatatlanná válnak, és még a saját játékosaink feletti irányítást is elveszítjük. Mivel minden egyes küzdelem más és más, ami főként a karakterfejlődésnek köszönhető, végig érdekes mérkőzéseket vívhatunk.

Hangok, zene: A hangok és zenék szintén a Warhammer hangulatát idézik, igazi zúzdás betétek csendülnek fel. A karakterek beszólásai megmosolyogtatóak, a kommentár pedig a többi sportjátékhoz hasonlóan kellően profi, kiváló paródiája a valódi amerikai focis közvetítéseknek. A játék magyar felirattal érkezett hozzánk, aminek kivitelezése jóra sikeredett, egészen igényes lett, bár akad egy-két fordítás, ami inkább kínos, de csak elvétve véltünk ilyet felfedezni. Tisztes iparosmunka, semmi több.

Összefoglalás: A Blood Bowl egy szűk réteg igényeit fedi le, azt viszont meglehetősen jól teszi. A játék nem tökéletes, sok helyen igénytelen, összecsapott a kivitelezés, de ha ezek felett el tudunk menni, és át tudjuk adni magunkat az amerikai focit kifigurázó játékélménynek és a táblajátékok sajátosságaiban rejlő bájnak, akkor nagyon jól fogunk mulatni.
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.Élet Julian Assange árnyékábanJacob Appelbaum pontosan tudja, hogy milyen az, ha valakit megfigyelnek.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2010. szept. 15. 11:20 | válasz | #15
Én pár napja vettem meg a játékot sajnos,vagy nem sajnos, majd az idővel kiderül.A fenti cikk jellemzi legjobban a játékot(pedig,szinte minden újság hasábjain elolvastam a cikkeket),mert minden így van.Aki nem ismeri az erdeti táblás verziót,vagy nincs sok törelme annak nem ajánlott.A játékhoz kapott 50 oldalas füzet semmit nem fed fel a szábályokról,csak az utolsó szabály változtatásait ecseteli(és elég sok mindent elsunnyog).Az eredeti játékszabály le lehet tölteni,úgy 60-70 oldal,de akinek nincs nyomtatója(mint pl.nekem)az bajban lesz.Sőt,még a j.szabáy sem fed fel mindent ,mert az a tábláshoz és nem a digitális v.-hoz készült.Ezen feül társas j.-ban biztos szórakoztató,hogy sok mindenben a szerencse dönt,de itt frusztráló.Sokszor nem egyértelmű mi,miért sikerül/nem sikerül.Mikor papír forma "ezt" mutatja,de a a szerencse "úgy" dönt..stb.Remélem valahogy ráérzek,ha nem valahol becserélem.Meg kell gondolni a vételt,bár már olcsóbb ,de árából a mega games-ból 3 játék kijön.
2009. nov. 11. 13:46 | válasz | #14
2009. nov. 11. 11:14 | válasz | #13
Körökre osztott módot lehet hot-seatben nyomni?
2009. nov. 09. 22:16 | válasz | #12
easy mód? ja, az tényleg csak bemelegítésnek jó, kb minden játékban
2009. nov. 09. 08:52 | válasz | #11
Nem akarok kötözködni, de hogy lenne már az egyjátékos mód a lényeg a játékban? Pont a az a kihívás, amikor egy másik játékos ellen játszhatsz. Az egy dolog, hogy a multi rész elég béna lett, de már dolgoznak a javításokon, és még így is mérföldekkel nagyobb élvezettel bír, mint gép ellen játszani. Az csak bemelegítésnek jó.
2009. nov. 09. 01:05 | válasz | #10
igazából az igazi fanok multira nem ezt használják (eddig nem is használhatták ugye mivel idén jött ez ki), hanem egy egyszerű 2d-s dolgot (ami kb úgy néz ki mint a Football manager programokban a meccsek). Ennek az egyetlen hibája hogy még nem sikerült a legújabb szabálykönyvre frissíteni, de egyébként a táblás játék rajongóinak körében nagyon elterjedt.
(A Gamestar cikkjében mindez le van írva, persze konkrétumokkal, csak most nem volt kedvem utánanézni)
2009. nov. 08. 22:59 | válasz | #9
Hasonló jellegű játékot lehetne csinálni létező sportokhoz is.
2009. nov. 08. 10:53 | válasz | #8
Oké így nincs benne a save/load csít hogy nekem megfelelőt dobjon a gép, de szerintem ezt a játékosok döntsék el hogy kell e nekik ez vagy nem..

Online ligán kívül máshová tudod vinni single-beli csapatodat is, szóval nem lenne sok értelme. Amúgy pedig tényleg durva cheat lenne. Nem tudom, hogy trainer vagy klasszikus cheat létezik-e hozzá, de hiba lett volna ezt a lehetőséget beépíteni a játékba.

Értem én kell a kieg is.. de akkor ott már erős legyen a grafikai tuning, és minimum 3-4 új faj legyen benne..

Egyelőre egy ingyenes DLC van bejelentve, sötét elfekkel.
2009. nov. 08. 10:17 | válasz | #6
Esélyes.. Fura hogy nem tért ki a tervezési bakikra...

Ok a grafika valóban lehetett volna komolyabb is, de mivel erősen multiplatform cucc így ez még megbocsájtható.. na de hogy a Bloodbowl csapatok miért csak ilyen kis létszámban szerepelnek.. Értem én kell a kieg is.. de akkor ott már erős legyen a grafikai tuning, és minimum 3-4 új faj legyen benne..

Nem tudom más észrevette-e már de amikor jelzi hogy szintlépés történt, és szintelés előtt mentesz, akárhányszor töltöttem vissza az állás, mindíg ugyanaz a kockadobás jött elő.. Oké így nincs benne a save/load csít hogy nekem megfelelőt dobjon a gép, de szerintem ezt a játékosok döntsék el hogy kell e nekik ez vagy nem..

ezek után gondolom már nem hihető hogy ez csupán véletlen eredménye nálam.. Volt szintlépés közbeni áramszünet, és mikor újracsináltam mind3 játékosom ugyanazt dobta mint elsőnek.. szal próbálkoztam és...
PetruZ  
2009. nov. 08. 09:17 | válasz | #5
A szerző egy percet nem játszott a játékkal, amit leírt, nagyrészt hülyeség, szinte mondatonként cáfolható. :)
2009. nov. 08. 08:37 | válasz | #4
A tutorial csak a játék kezelését magyarázza el, arra kb. megfelel. A szabályokat viszont a szabálykönyvből kéne elolvasni, amire a játék kézikönyve is utal, csak a magyar változatnál elfelejtették a DVD-re felmásolni. De itt van.
2009. nov. 08. 07:47 | válasz | #3
Most jelent meg a dragon age talán arról kellene írni (mindig a frissől) nem ilyen több hónapos játékokról :S.
Higany  
2009. nov. 07. 23:21 | galéria | válasz | #2
Szerintem meg ez a játék is egy vicc!