Nem érdekes a minőség, ha ingyenes a tartalom?
2009. október 9. 16:10, péntek
A nemzeti futballszövetségeknek komoly és jelentős bevételük származik a közvetítési jogok értékesítéséből, ez az összeg azonban drasztikusan csökkenhet az interneten illegálisan terjesztett sportközvetítéseknek köszönhetően.

A szakértők szerint újabb mérföldkőhöz érkezett a sportközvetítések története a hétvégén megrendezésre kerülő Anglia - Ukrajna párharc kizárólagos online közvetítésével. A The Independent értesülései szerint ugyanis a közvetítési jogokat birtokló Kentaro a meccs kapcsán legkevesebb egymillió regisztrációra és online nézőre számít.

A kizárólagos online sugárzás kivételes, a közvetítési folyamat azonban nem. Naponta több ezer, akár millió focirajongó ül világszerte a számítógép előtt, hogy csapata aktuális mérkőzését nyomon kövesse. Ezeknek az online közvetítéseknek a jelentős része azonban nem legális, a műsorokat a közvetítési jogokat birtoklók engedélye nélkül terjesztik az interneten. Az ilyen illegálisan streamelt meccsek minősége a televíziós közvetítéshez képest rendkívül gyenge, ráadásul a kommentár a világ szinte bármelyik nyelvén szólhat. Ugyanakkor ezek a hiányosságok, ahogy a kalózkodás más formáinak esetében sem, úgy itt sem zavarják a nézőket, a lényeg számukra, hogy az "adás" ingyen van.

Az internetet az ingyenes tartalmak végtelen tárházának tekintő internetezők természetesen nem emelnek kifogást, a jelenség azonban komoly anyagi problémát is okozhat a nemzeti és nemzetközi sportszövetségek számára. A brit Premier League például közel 1 milliárd fontért értékesíti a mérkőzések televíziós közvetítési jogait, de az egyes meccseket a becslések szerint legkevesebb negyedmillió fő online nézi. Ha az internetes közvetítések minősége javul, azzal újabb nézőket vonhat el a legális platformoktól, amely viszont hamar a közvetítési bevételek drasztikus visszaeséséhez vezethet.

A problémára válaszul, a Premier League elindította a maga kalózkodás elleni programját, amelynek eredményeként a tavalyi szezonban több mint 1800, a mérkőzéseket illegálisan közvetítő weboldal ellen léptek föl. A film- és zeneipar képviselőivel együttműködve lobbizik a politikusoknál a probléma kezelése érdekében, valamint figyelemmel kíséri és támogatja a legújabb, a kalózkodás visszaszorítására irányuló informatikai módszerek alkalmazhatóságára vonatkozó kutatásokat. Mindemellett a szervezet igyekszik meggyőzni a hivatalos műsorszórókat, hogy az általuk közvetített meccseket saját weblapjukon online is sugározzák, azt remélve, hogy ezzel legális alternatívát kínálhatnak a streaming oldalak használói számára.
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Rövidhírek, sajtóközlemények
Az internet szabadságáért tüntettek Budapesten Az internet szabadságáért és a Hamisítás Elleni Kereskedelmi Megállapodás, az ACTA ratifikálása ellen tiltakoztak szombat délután mintegy ezren a fővárosban.King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
bippo  
2009. okt. 11. 19:19 | válasz | #11
Egyetértek azzal, amit mondasz, csak nem örülök neki, hogy így van.
Mert amíg a diginek jó eredmény az is, ha a fél országban elérhető csatornán mutatja, addig a többi néző mit csinál?! Értem én, hogy ezzel akarják oda csábítani őket, de ez Magyarországon, ahol szinte csak hűségidővel vehetsz szolgáltatást, nem reális elvárás, hogy az emberek hipp-hopp váltanak.

2009. okt. 11. 17:06 | válasz | #10
Ez alapján igen, rossz ember vagy. Ha nézni akarod akkor válts digire. Ennyi.A szolgáltatónak van joga "rinyálni", mert ő fizetett érte.
2009. okt. 11. 17:04 | válasz | #9
Éppen hogy a nézettségért veszik meg, tehát a néző éppen hogy nincs leszarva. Azért veszi meg egy tv a közvetítési jogokat, hogy azt az ő csatornájukon és az ő reklámjaikkal nézzék. Csak éppen egy kábeles nincs ingyen mint monjuk a TV2 vagy az RTL klub.Olyan ez mint a mozi. Vagy fizetsz érte és látod jó minőségben vagy marad az illegális stream.
bippo  
2009. okt. 10. 19:56 | válasz | #8
Itt azzal van a baj, hogy _úgy_ adják oda a legtöbbet kínálónak a jogot, hogy a néző le van sz*rva magasról, utána meg megy a rinya, hogy a néző alternatív megoldásokat keres. Ez itt a baj.
winnie  
2009. okt. 10. 19:39 | válasz | #7
sírni a nézők sírnak, akik nem képesek elfogadni, hogy úgy fair, hogy az kapja a jogokat, aki többet ad érte.
Zombee  
2009. okt. 10. 18:49 | válasz | #6
Én, mint néző, leszarom ezt. De ne sírjon senki, hogy stream-en nézek valamit, ha csak a Digi hálózatában látható, miközben én nem digis vagyok. Én itt most rossz ember vagyok?
bippo  
2009. okt. 09. 22:42 | válasz | #5
Tőlem mutassa, elvégre ő kapta meg a jogokat. (De Te meg ne adj hülyeséget a számba!). Csak ne csodálkozzanak, hogy ha a nagy pénzhajhászás közben leszarják a nézőket, akkor lesznek olyan nézők, akiknek ez nem tetszik.
winnie  
2009. okt. 09. 22:21 | válasz | #4
"Amíg olyanok történnek, hogy egy fontos meccset egy adott TV szolgáltató saját csatornája mutatja csak, ne csodálkozzon senki, hogy csomóan neten nézik. "

hadd mutassa már az, aki több pénzt ad érte, oké? ne sírjuk vissza kádárt.
2009. okt. 09. 19:28 | válasz | #3
...vagy talán az a fontos nekik, hogy LEGYEN. Ha nem adja egyik TV sem, akkor inkább örüljenek neki hogy látom a reklámjaikat, még ha más módon nem is tudnak belőlem pénzt csinálni. Ha meg van gyenge minőségű stream pénzért, meg gyenge minőségű stream ingyen, ne csodálkozzanak ha nem őket választják.
2009. okt. 09. 19:01 | válasz | #2
De bááázeg, a Magyar - Liverpoolt hol nézzem?
bippo  
2009. okt. 09. 18:54 | válasz | #1
Amíg olyanok történnek, hogy egy fontos meccset egy adott TV szolgáltató saját csatornája mutatja csak, ne csodálkozzon senki, hogy csomóan neten nézik.