![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Blogot indított az orosz miniszterelnök
2009. április 23. 10:01, csütörtök - Forrás: MTI
Dmitrij Medvegyev orosz elnök internetes naplót indított a LiveJournal.com honlapon, s a blog az iránta érdelődő közösség létszámát tekintve már hivatalos indulása előtt, a kedden kezdődött teszt során a második helyre került a LiveJournal népszerűségi listáján.
Az államfő elődjétől, a televíziót előnyben részesítő Vlagyimir Putyintól eltérően már máskor is kimutatta érdeklődését az internet iránt, sőt el is mondta többször, hogy igen gyakran használja a hálót. Előbb blogot indított a Kreml honlapján, amelyet később önálló internetcímen helyeztek el és interaktívvá tették.
Az internethívek véleménye megoszlik az ötlet körül: egyesek örülnek, hogy az elnök elismeri a világháló jelentőségét, mások bírálják azért, mert szerintük az elnök valójában nem blogot ír, hanem közösséget alapított a rendkívül népszerű honlapon, s aggódnak, hogy az oda írt állásfoglalások ugyanolyan szigorú válogatáson esnek át, mint a Kreml honlapján. Tény, hogy a LiveJournalba érkező bejegyzéseket ugyanazok moderálják, akik a Kreml honlapján is dolgoznak. A moderátorok elsősorban a személyes kéréseket, a trágár szavakat tartalmazó, a latin betűkkel vagy rossz helyesírással írt, valamint a témához nem kapcsolódó bejegyzéseket szűrik ki. Szakértők a kezdeményezésben annak jelét látják, hogy Medvegyev ezzel is erősíteni akarja korszerű politikusi arculatát. Hozzáteszik, hogy az elnöknek - vagy a moderátoroknak - meg kell találniuk a megfelelő hangnemet. Ugyancsak a Kreml forrásaiból származó értesülés szerint Medvegyev néha olvasgatja a hivatalos honlapra érkező bejegyzéseket is, és amennyire ideje engedi, olvasni fogja a LiveJournalba érkezőket is. Mindenesetre nem Medvegyev a világ első vezető politikusa, aki az interneten is keresi választói kegyeit: Barack Obama új amerikai elnök már a választási kampányban is használta a világhálót, s jelenleg a Twitter minibloghonlapon és a Facebookon olvashatók bejegyzései. Volt internetnaplója elődjének, George Bushnak, vezet blogot Angela Merkel német kancellár, David Miliband brit külügyminiszter és többek között Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök is. Kapcsolódó cikkek
![]() | Hirdetés
Cikkek Hírek |
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán) |