Szigorít a forgalomkorlátozáson a Virgin Media
2009. február 13. 22:01, péntek
Egyre több szolgáltató nyúl komolyabb eszközökhöz, hogy megőrizze hálózatának működőképességét, kizárva, vagy inkább lassítva azon előfizetőit, akiket elfog a letöltési láz.

Hirdetés

A brit Virgin Media neve sokak számára csenghet ismerősen, hiszen a cég korábban is megjelent a forgalomkorlátozásokkal kapcsolatos cikkekben, igaz, decemberben arról számolhattunk be, hogy elsőként kínálnak 50 megabites elérést az otthoni felhasználók számára. Akkor az is elhangzott, hogy teljes hálózatukon korlátozni kívánják a BitTorrent alkalmazásokat használók sebességét, amit később tagadtak, majd pedig magát a cáfolatot is letagadták.

Ezzel némi zavar támadt az Erőben, most azonban a cég egyértelműen jelezte, hogy mely irányba kívánnak elmenni annak érdekében, hogy megőrizzék a hálózat egészségét. A meglévő forgalomkorlátozási intézkedéséken ugyanis szigorítanak, kitolva a napi korlátnál figyelembe vett időszakot, valamint a sebesség visszafogásának időtartamát. Első körben Preston, Wigan, valamint Blackpool környékén vezetik be az intézkedést, a sikeres tesztperiódust követően várható azonban, hogy teljes hálózatukon életbe lép a szigorítás. Ez persze példát adhat a többi szolgáltatónak, bár ezzel kapcsolatban még nem érkezett hír.

Az új szabályok eredményeként a 2 megabites csomagot használó, "M"-kategóriás előfizetők hétköznapokon délután 4 és 9 óra között mindössze 500 MB-ot tölthetnek le (a 10 megabites eléréseknél ez 1200 MB, a 20 megabites csomagoknál pedig 3000 MB), ezt követően a sebesség 50, illetve 75 százaléka eltűnik a korlátozásnak köszönhetően. A hétvégén némileg megengedőbb a cég, hiszen 1250, 3000, illetve 7500 MB letöltését engedélyezik ellenintézkedés nélkül, itt azonban a csúcsidőszakot alaposan kitolták, és innentől kezdve délelőtt 11 és este 9 között mérik a forgalmat (szombaton és vasárnap).

A hivatalos indoklás szerint csökkenteni szeretnék azok számát, akiket érinthet a korlátozás (ez saját adataik szerint jelenleg a teljes előfizetői bázis 5 százaléka), miközben a maradék számára biztosítani akarják a kényelmes eléréseket - meglátjuk, hogyan fogadják majd a felhasználók a szigorúbb korlátozást.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Sanyix   "Rest in Peace Sanyix" 
2009. feb. 16. 12:02 | galéria | válasz | #20
"megőrizze hálózatának működőképességét"

Magyarul: Hogy megőrizze hatalmas profitjának nagy részét, mivel így nem kell fejleszteni az infrastruktúrát.

Ezek az adatmennyiségek szánik, ha azt nézem, hogy csak 8 megás netem van, és egy dvd 70-80 perc alatt lejön... és az már 4,3 giga. 50 megával meg...
2009. feb. 15. 19:53 | válasz | #19
Már ha lesz kihez átmenni.....
2009. feb. 15. 15:35 | válasz | #18
szigoríccsanak csak , ki nem szarja le ? majd átmennek az előfizetőik egy 821562323167856741327894. dik rangú szolgáltatóhoz, ahol szélessávon letorrenteznek majd azt amit nem szégyellnek
dez  
2009. feb. 14. 23:15 | válasz | #17
Azért azt ugye figyelitek, hogy aki többet fizet, többet is tölthet... Ez persze így van rendjén, hisz nincs kommunizmus. Igazából ezzel csak fel akarják tolni a többet töltőket a drágább csomagokra (a csórók persze szívnak, de a többieknek belefér, kint jobbak a viszonyok). Végül ugyanannyit fognak tölteni (leszámítva a totál extrémeket), csak több lesz a bevétel.
2009. feb. 14. 23:06 | válasz | #16
jaj hagyjál már ezzel a dumával. Direkt odaírtam, hogy máshol sem ennyire gáz a helyzet, hogy 500 megára kellene korlátozni. Egyébként amikor 1/0.5-ös digim volt, akkor is többet forgalmaztam..

Bakker, ezen a héten vagy három kurvaanyázós hozzászólást olvastam tőled, plusz még vagy háromszor beszóltál valakinek. Szerintem menny vissza WoWozni, ha ennyire antiszociális vagy, az való neked, ott csak NPC-kel kell "beszélgetni".
qwas  
2009. feb. 14. 21:30 | válasz | #15
A cégekből nem fognak megélni mert annyival kevesebbben is vannak mint a cégek meg az alkalmazottak aránya. Amugy meg a dolgozok a cegnél is torrenteznek. Hacsak nem tulszabályzott a cég.

bertino: amugy en inkabb választanék egy 3Mb-es ADSL-t korlátlanul mint egy megszoritásokkal meg feltételekkel teli 50Mb-es csillogó villogó szart.
bertino   2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
2009. feb. 14. 17:11 | galéria | válasz | #14
és utána milyen net lesz ?
valamilyen csak kell.
BT adsl ? :)
2009. feb. 14. 14:26 | válasz | #13
Én Leeds-ben élek másfél éve! És ez a Genny Virgin kb 6 hónapja korlátoz. Kb este 6-11ig éjfélig. Alig várom, hogy lejárjon a 18 hónap. Mehetnek a francba az 50megával a francba...
Narxis  
2009. feb. 14. 12:10 | válasz | #12
Elég szar a példa a digi, nincs kiépítve országosan, így könnyű villogni a sebességgel.
2009. feb. 14. 10:57 | válasz | #11
Az 500MB kb a használhatatlan kategória. Szánalmas.

Ekkora mennyiséget néha fél óra alatt hozok össze és itt mégsem ment tönkre még egy szolgáltató sem és a sebességek is rendben vannak (legalábbis a digikábelnél, de máshol sem ennyire problémás a helyzet)..
2009. feb. 14. 10:02 | galéria | válasz | #10
A Virgin belinkelt oldalán nincs szó arról, hogy csak a bittorrentet használókat korlátozzák.
Narxis  
2009. feb. 14. 09:42 | válasz | #9
Azért tudnak 50Mb-es netet adni mert korlátozzák a p2p-t. Ez inkább cégeknek lesz jó mert ott többnyire ftp-t használnak.
2009. feb. 14. 09:27 | galéria | válasz | #8
"to help us figure out how to improve the quality of service we provide to our customers."

Kísérlet nélkül is tudok adni egy bombabiztos tippet: Hálózatfejlesztés.
qwas  
2009. feb. 14. 09:10 | válasz | #7
Ezek után már csak azt magyarázza el nekem valaki, hogy ilyen korlát mellett mi értelme van az 50Mb-es netnek? Ki a célközönség?
2009. feb. 14. 07:19 | válasz | #6
Nem lesz szerintem ilyen egyszerű meccs, a net szolgáltatók részéről. Ahogy nőni fog a sávszél, a szolgáltatók, termékkereskedők, gyártók több gigás kis showkat is közzétehetnek, hogy az Ő terméküket vedd meg. Ez tök jó lenne, hisz akár Full HD-s tévéden néznél meg egy profi bemutatót mondjuk egy mobil telcsiről. Nem is lenne vele gond, mert 20 per alatt a tied lenne, hisz gyors a neted...de naponta csak 1 bemutatót nézhetsz meg:((

Arról nem is beszélve, hogy szerintem erősödni fog az online tárhelyek száma, mérete, hisz ki a facom írná ki pl a DVD-t, ha bárhol a világon percek alatt férne hozzá, sőőt le is tudna közvetlen onnan játszani egy filmet...

Meg ki tudja még milyen következménye lehet egy dúrván széles sávszélnek, de persze a forg. korlát egyenlőre ezt keresztül húúúúzza.
2009. feb. 14. 05:52 | galéria | válasz | #5
még jó hogy nem csak a torrent hálozat éppül a p2p-re, de azért az internetes tv- jó és minél többen használják:):) a korlátozások helyet inkább hálozatot kellene fejleszteni
2009. feb. 14. 02:09 | válasz | #4
Bruhaha! Még, hogy 5%! +80. Kábé. Egyébként pedig "Bármelyik p2p rendszert használod, (...) a lényeg az, hogy arra használod az internet kommunikációt, amire az tervezve lett; tartalmak szolgáltatására és fogadására."

A Virgin meg be fog halni. Erről jut eszembe:

Szűzen született.
Szűzen élt.
Szűzen halt meg.

Mi legyen a sírfelirata?

Felbontatlanul vissza.
Tetsuo  
2009. feb. 14. 01:06 | válasz | #3
pont Prestonban lakok.. kocsog Virgin. :(
2009. feb. 14. 00:58 | válasz | #2
Adnak 50 megabites vonalat, oszt korlátoznak, nonszeeeeeesz
bertino   2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
2009. feb. 13. 23:41 | galéria | válasz | #1
úúúúúúúúristen mekkora betonszánalom ez az egész fos