A gyártó piacra dobta "zöld" sorozatának legújabb tagját, amely rekordméretű kapacitást kínál a tárhelyre éhes felhasználók számára. A cég energiatakarékos működést ígér a méret csökkentésének igénye nélkül.
Hirdetés
A Western Digital a jelek szerint a kapacitásra helyezi a hangsúlyt, szerintük ugyanis a felhasználók anélkül szeretnének spórolni a villanyszámlán, hogy mindezért kompromisszumot kelljen kötniük a tárolókapacitást illetően. A WD Caviar Green Series család legújabb tagja ennek megfelelően minden eddiginél nagyobb méretben érkezik, az 1 és 1,5 TB-os változatok után ezúttal 2 TB-ot kínálnak.
A merevlemez mutatói kétségkívül elismerésre méltóak: 2 TB kapacitás, 4 darab 500 GB-os tányérral, SATA-300 interfész (elméleti 300 MB/s átviteli sebességgel), 32 MB-os buffer, valamint legfeljebb 7,4 wattos fogyasztás, ami üresjáratban mindössze 3,9 watt. Mindezt technológiák egész sora egészíti ki, amelyek feladata fogyasztás és a zajszint csökkentése, az élettartalom növelése, valamint a sebesség optimalizálása. Az IntelliPower ennek megfelelően a fordulatszám, az átviteli sebesség, valamint a gyorsítótár kezelésének összehangolásával igyekszik a legtöbbet kihozni a meghajtóból, az IntelliSeek a sebesség, a fogyasztás, a zajszint, illetve a vibráció tekintetében keresi az arany középutat, a NoTouch a kopás minimalizálásért felelős, a StableTrac pedig a motor helyzetének stabilizálásával csökkenti a vibrációt (ez utóbbi csak az új példány esetében elérhető).
A cég tisztában van azzal, hogy a 2 TB-os tárolókapacitás ma még sokaknak túlzásnak tűnhet, ám reménykednek abban, hogy rövid időn belül megfelelő keresletre találnak, elsősorban éppen a megnövelt méret révén. Az asztali számítógépekben használt 3,5 hüvelykes merevlemezek között jelenleg vetélytárs nélkül hódíthatnak, az új példány ára pedig nem nevezhető embertelennek: ez jelenleg 300 dollár, ami nyilván hamarosan csökkenésnek indul majd, különösen a konkurens gyártók hasonló termékeinek felbukkanásával.
Ezen riválisok közül a Seagate veheti fel a kesztyűt elsőként, hiszen ők már korábban bemutatták a mindössze 2 tányért használó 1 TB-os modelljüket - terveikről azonban további információk nem szivárogtak ki.
This message has been ROT-13 encrypted twice for higher security.
A bus station is where a bus stops, a train station is where a train stops. On my desk I have a work station...
nekem 640 es 1000es samujaim vannak, a 2 tányéros 640es kevésbé melegszik és halkabb is. viszont ez már a második 640es, az elsőt a hdsentinel jelzése alapján adatvesztés előtt cseréltetni tudtam :)
Nekem egy wd raptor muzsikál egy szerenak szánt gépben és csak dícsérni tudom eddig kop kop. Igaz nem is egy desktop pc-be szánt vinyoról van szó, de teszi ami a dolga és villám gyorsan D:(igaz hűtés az kötelező)
intel 386DX/486DLC 8MB edo ram integrált 2MB-os VGA Qvantum 210MB vinyó Dolby Pro Logic Speaker --> mindezt nem apuci pénzéből ÉS BÜSZKE VAGYOK RÁ!!!
Itt csak a rivális Seagate-tel van probléma, a szériahibáival meg a vásárlók lesz@rásával, a többi megállja a helyét (no meg a Seagate-nek van 1,5 terrása is ami 3 tányéros)
A tányérok száma max a melegedésnél kavarhat be picit... Én örülök a 2 terának, de kicsit drágának tartom még az árat...
5,25" merevlemezek mar voltak a piacon BigFoot neven. Nem valtak be. A teljesitmeny (veletlenszeru eleresi ido) forditottan aranyos a tanyer atmerojevel (a fej tobbet kell mozogjon, hogy atszelje a lemez feluletet).
Én azt sem bánnám ha az 5,25" fiókhoz terveznének merevlemezt mondjuk 8 - 10 tányérral. legalább 10 terás legyen meg növelhetik a tányér méretét is, hátértárnak pont jó lenne.
én arra lennék kíváncsi, hogy mennyire előnyös/hátrányos a több lemeztányér a winyókban mármint élettartam/megbízhatóság szempontjából. Ahogy növekedik a méretük, ez kulcskérdés lesz hiszen senki sem szeretne elbúcsúzni 1-2 tera véres verítékkel összehúzott cuccától.
A megbizhatosagrol szolva: ezeknek a hatalmas meghajtoknak rengeteg szektora hibasodik meg 3-5 ev alatt, de ezeket a logikai vezerlo kiveszi a forgalombol, hibajavito algoritmusokkal potolja az adatokat es a kapacitascsokkenes nem vevodik eszre.
Ha valakinek nincs szerencseje es beleesik abba a bizonyos 0,05%-ba, akkor a meghajto meghal es 5 even belul kicserelik.
Jé, még csak itt tartunk? Azt hittem, h már van régóta 2 TB merevlemez. Viszont arra emlékszek, h általános suli uccsó évében volt szó a megákról meg gigákról, és akkor meg volt említve a terrabájt is, mint 1024 gigabájt, de akkor még csak ilyen lol kategória volt.. Hm, nem is volt olyan rég.
"A cég tisztában van azzal, hogy a 2 TB-os tárolókapacitás ma még sokaknak túlzásnak tűnhet"
Hát... Túlzóan kevés. Ez még mindig nincs annyi információ, mint ami egy csótány idegrendszerének leírásához, és állapotának tárolásához kell. Néhány átlagos minőségű filmecske viszont talán még ráfér. (Minimum=1080p)
egy hete vagyok szerencsés tulajdonosa egy wd my book 1 tb külső hdd-nek, megelégeltem hogy folyton elkallódnak a lemezre kiírt filmek, meg aztán már a bőven akad 8 giga feletti hd filmem, azt mire írjam ki?..blueray lemezek még horror kategoria..tehát per pillanat az 1-1 tb os vinyók a megoldás film, és zenehalmozó kollegáknak..sőt haverom mutatott egy filmet (uj batman asszem ) aminek van egy olyan verziója ami, imax-ra forgatott jelentekkel van tele, 42 gb !!!..ugyhogy az 1 tb adat már bőven nem túlzó tárolókapacitás
Osztom! Dehogy túlzás, nehogy visszafoguk már a technika fejlődését olyan nevetséges indokokkal, hogy erre még nincs szükség. Várom a duplázást is:) Következő vinyóm tuti WD lesz, nagyon jókat hallani róla az utóbbi időben, és ahogy olvasom most is kitettek magukért.
Meg mellé 15-20e Ft-ért egy villámgyors 32GB-os SSD az XP/Win7-nek és a programoknak, és máris egész kellemes lesz a gép. (Ezt fogom eljátszani amint kijön a végleges Win7.)