Blokkolják a gyerekpornót a szolgáltatók
2008. június 11. 14:37, szerda
Három nagy amerikai internetszolgáltató állapodott meg bizonyos oldalak elérésének blokkolásáról, amely ezáltal közvetlenül is érinti a felhasználókat. Ezzel az érintett cégek feladták korábbi álláspontjukat.

Hirdetés

A tengerentúli lapok a hét elején számoltak be arról, hogy a Verizon, a Sprint Nextel és a Time Warner Cable megállapodott bizonyos hírcsoportok és weboldalak blokkolásáról, mégpedig annak érdekében, hogy némileg visszaszorítsák a gyerekpornó áradatát az interneten. Az egyezség némi meglepetést keltett, hiszen a szolgáltató cégek korábban azzal védekeztek, hogy ők nem felelősek a felhasználók által feltöltött tartalmakért.

Az álláspont feladásához természetesen szükség volt némi ráhatásra és ez a New York állam főügyészi hivatalából érkezett. A hivatal azzal fenyegette meg a szolgáltatókat, hogy perbe fogják őket, amennyiben nem hajlandók együttműködni és eltávolítani az általuk felkutatott és beazonosított oldalakat. Külön hangsúlyt helyeztek a Usenet portál egyes hírcsoportjaira, hiszen itt 88 esetben találtak bizonyítékokat pornográf tartalmak feltöltésére - ezen hírcsoportok kifejezetten ilyen képek megosztására szakosodtak, és a pedofilok kedvelt forrásainak számítottak.

Andrew Cuomo főügyész korábban is nagy hangsúlyt helyezett az ilyen jellegű anyagok letiltására, visszaszorítására. Tavaly a Facebook nevű népszerű közösségi portált idézte be, miután az első megkeresésekre - véleményük szerint - lassan, vontatottan reagáltak. A komolyabb hangvétel azonban végül megállapodáshoz vezetett, amely az oldal és 49 amerikai állam főügyészei között jött létre.

Hasonlóan a korábbi ügyhöz, a szolgáltatók által bevezetett blokkolás nemcsak New York államban, hanem az egész USA-ban életbe lép majd. A lépés példát adhat más országok számára a gyerekpornó, és egyéb nem kívánt tartalmak visszaszorítása terén.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Mike  
2008. jún. 12. 11:54 | galéria | válasz | #13
USA-ban nem nehéz pedofilnak lenni
ha hozzáérzs egy gyerekhez, hogy felsegítsd az utcán mert pedofilt kiáltanak

uitthon 14+ fölöttivel dughatsz, ott kint ez pedofilia
ölni szabvad, a szex tabu

a legjobban azon szoktam röhögni, amikor mondjuk egy félmeztelen reklámfotó esetén is pedofiliát vizionálnak egyesek, nem is akarom mondani hogy ki a pedofil, ha egy félmeztelen gyerekről is a szex jut az eszébe

vagy hány olyan játék van, ahol nem lehetnek egyerekek, mert akkor jaja pedofilok is játszhatnak ezzel a játékkal, ott volt a sims, jaj van benne gyerek egy szál fürdőruhában, összes pedofil erre izgul fel (legalábbis vmelyik valóban pedo? szenátor ezt bizonygatta ezerrel - ő biztos erre verte, normális embernek eszébe nem jutna ilyesmi)
Mike  
2008. jún. 12. 11:47 | galéria | válasz | #12
a gyerekpronó amerikában éppolyan hivószó mint a terrorizmus
2008. jún. 12. 09:10 | válasz | #11
A gyerekpornót üldözését helyeslem. Viszont.
Amcsiknál általában az a politikus erőlteti ezt, aki komoly szavazatokhoz szeretne jutni, nem a személyes meggyőződése áll az ügy hátterében. Meg amint tudjuk, az amcsi politikusok előszeretettel rendelnek maguknak kiskorúakat különböző "társaságoktól". Lehet, hogy ezért nem a gyerekpornót készítőkre akarnak lecsapni, hanem csak a mezei letöltőket akarják szívatni.

Tehát ennek csak úgy lehet gátat szabni, hogy a feltöltőket, készítőket, az aktusokat elkövető felnőtteket sittelik le. Azért mert valaki letölt valamit még nem feltétlenül pedofil. Persze, ha véletlenül nem jut a napi betevő filmjéhez, lehet, hogy erőszakossá válik és gyerekeket fog abajgatni. Kemény dió ez.

Jut eszembe, nálunk is keményebben odacsaphatnának a "pedofiloknak". Értem ezalatt azokat, akik 15 éves csajoknak már a 2. gyereket csinálják stb...gondolom nem kell ecsetelnem.
2008. jún. 12. 07:00 | galéria | válasz | #10
szerintem már szánalmas amit müvelnek. nem vok pedó, de szerintem sem a mezei júzerek üldözésével kellene kezdeni, hanem a gyerekfarmok tulajaival kéne leszámolni, akiknek soksoksoksoksok és még több dodó hasznot hoz a videók készítése, a kiccsávók "bérbeadása" stb stb. dehát ők tudják. tisztára mint az illegális szoftverhasználat ellen folytatott hadjárat
2008. jún. 11. 21:33 | válasz | #9
az arabokat nevezik így :)
2008. jún. 11. 19:47 | válasz | #8
Kik azok a kampósorrúak? Minden hozzászólásodnál megemlíted.
2008. jún. 11. 18:16 | válasz | #7
öldözni = üldözni.
2008. jún. 11. 18:15 | válasz | #6
"Es pont ezt talalta ki maganak,hogy uldozi pedofileket,..."

Ez önmagában nem lenne rossz dolog, csak a megfelelő módon kéne, nem az oldalt öldözni, hanem az aktív feltöltöket elkapni.
2008. jún. 11. 18:14 | válasz | #5
"arról nem beszélve, hogy a politikusok fele is pedofil"

Azt nem tudom, de az biztos, hogy a politikusok körében nem 5% a pszichopata.
duke  
2008. jún. 11. 17:55 | válasz | #4
"és minél kétségbeesettebbül próbálkoznak valami ellen, annál nagyobb ellenhatást váltanak ki, tkp.: ezzel a cikkel is csak tovább népszerűsítik ,"

Nem is azert csinaljak mert ezzel most jobb lenne a vilag.Hanem mert valami idiota gatlastalan politikus ebbol akar maganak politikai karriert csinalni.Es pont ezt talalta ki maganak,hogy uldozi pedofileket,mert akkor biztos nagyon nepszeru lesz a sok parasztnal.
2008. jún. 11. 17:23 | galéria | válasz | #3
arról nem beszélve, hogy a politikusok fele is pedofil
2008. jún. 11. 17:17 | válasz | #2
azt kell mondjam, hogy teljesen igazad van.
2008. jún. 11. 16:15 | válasz | #1
mikor veszik már észre ezek a semmihez se értő nagyorrú okostojás nagyfejű politikusok, hogy a Zinterneten SEMMIT sem lehet visszaszorítani, cenzorálni stb.. és minél kétségbeesettebbül próbálkoznak valami ellen, annál nagyobb ellenhatást váltanak ki, tkp.: ezzel a cikkel is csak tovább népszerűsítik , reklámozzák magát a gyerekpornót és aki eddig nem volt pedofil, majd ezután az lesz...

semmit sem tudnak tenni a dyndns.org a kínai és délszumátrai szigeteken elhelyezett DNS szervereken tárolt .info oldalak , a gnutellára feltöltött weblapok ellen az Amerikai egghead okostojások és magyar kampoósorrú okostojások az amerikába elhelyezett antiszemétista oldalak szerverei ellen.