Világhálós Larousse versenyben a Wikipediával
2008. május 13. 15:07, kedd - Forrás: MTI
A lexikonairól híres francia Larousse könyvkiadó bejelentette, hogy larousse.fr honlapon létrehozza az interneten "az első felhasználói közreműködéssel készített enciklopédiát", amely - a Wikipediával versenyben - lehetővé teszi állandó anyagának megtekintését és az internetezők szócikkeinek feldolgozását.

Hirdetés

A műfajok keveredésének elkerülése érdekében a két különböző forrásból eredő anyagokat világosan megkülönböztetik: az egyik oldalon a Larousse nyomtatott lexikonjának cikkei (mintegy 150 ezer cikk és 10 ezer fotó), a másikon az internetezők által készített anyagok lesznek. "Az emberek egyre inkább megszokják ezt a sokféleséget és különbséget tudnak tenni egy referenciaként kezelhető írás és egy vélemény között" - jelentette ki Line Karoubi, a kiadó szótár- és lexikonrészlegének helyettes vezetője, megemlítve az önkéntes szerzők által készített Wikipedia internetes tudástár nagy nemzetközi sikerét.

A larousse.fr azonban több ponton eltér majd a Wikipedia módszerétől. Míg az utóbbi írásai általában névtelenek és bármely internetező által módosíthatók, a Larousse önkéntes munkatársainak azonosítani kell magukat ahhoz, hogy a világhálóra feltegyék írásaikat, amelyeknek jogtulajdonosai maradnak - és amelyeknek szövegét csak ők maguk módosíthatják.

A Larousse nem az egyedüli a francia kiadók közül, amely internetre megy. A Le Robert 2008-tól a világhálóra teszi francia értelmező szótárát - ez fizetség ellenében lesz csak konzultálható. A Google is úgy döntött, hogy a keresőmotor mellé világhálós enciklopédiát állít: ezt a magukat azonosító internetezők szerkesztik majd, és reklámot is tartalmazhat.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Rövidhírek, sajtóközlemények
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
BandiG  
2008. máj. 14. 11:59 | válasz | #2
Szerintem eleg sok helyen fenntartassal kell kezelni a wikipedia anyagokat, de fogalomalkotonak vagy kiindulopontnak teljesen megfelelo. En is igen sokszor hasznalom. Erdemes elolvasni a vitalapot is mert onnan meg lehet tudni hogy melyik reszt tamadjak a legtobben.
2008. máj. 14. 07:26 | válasz | #1
jó hogy itt szórakoznak de a wikipedia majnem tökéletes, szerintem az esetek 90%-ban tökéletesen lehet használni