Bajorország: zöld utat kaphatnak az online házkutatások
2008. február 14. 13:03, csütörtök
A bajor kormány elfogadta az online házkutatásokról szóló hivatalos jogszabály-módosítási előterjesztést és azt várhatóan rövid időn belül benyújtja a bajor parlament elé.
Hirdetés
"Az alkotmányvédelmi törvényhez elkészített módosítócsomagunkkal két fő célunk van. Az első, hogy a Német Alkotmányvédelmi Hivatalnak új, korszerű eszközei és lehetőségei nyíljanak a terroristák elleni fellépésre. Amikor a terroristák már a legújabb kommunikációs technológiákat használják, akkor a hivatal nem állhat a tíz évvel ezelőtti technikai színvonalon. A terrorista veszélyeket és a hasonló fenyegetéseket fel kell tudnunk deríteni, azért, hogy megvédhessük az ártatlan emberek életét és egészségét. A másik fő célunk pedig az, hogy a német szövetségi tartományok közül elsőként mi alkalmazzunk ilyen megoldást, megelőzzük még magát a német kormányt is" - jelentette ki Joachim Herrmann bajor belügyminiszter a kabinet ülésén.
Joachim Herrmann
"Azt, hogy minden törvényesen történjen a legszigorúbb szabályok biztosítják majd, így például minden akciót előzetesen engedélyeznie kell a bajor parlament úgynevezett G10 Bizottságának. Természetesen figyelembe fogjuk venni a február 27-én, a német alkotmánybíróság által kihirdetett döntés megállapításait és ezeket fokozatosan beépítjük a törvénybe. Éppen ezért a minisztertanács április elején összeül, hogy megvitassa az esetleges változtatásokat. A jogszabály-módosításról szóló előterjesztést csak ezután nyújtjuk be a bajor parlamentnek" - tette hozzá a politikus.
Herrmann hangsúlyozta, hogy az online házkutatásokra csak a különösen súlyos bűncselekmények esetében kerülhet majd sor, ezenkívül kiemelten óvni kell az adott személyek magánélethez fűződő jogait. Utóbbi azt jelenti, hogy ha a nyomozók egy bevetésen megfigyelt személy magánéletével kapcsolatos információkat rögzítenek, akkor a lehallgatást azonnal fel kell függeszteniük, az adatokat azonnal törölniük kell és azokat nem használhatják fel a későbbi eljárásokban sem. Ugyanez vonatkozik az ügyvédi vagy orvosi titoktartás alá eső információkra is. Ezenkívül további előírás, hogy minden megfigyelés legfeljebb egy hónapig tarthat.
A bajor belügyminiszter szerint az iszlám szélsőségesek egyre növekvő fenyegetése miatt az online házkutatásokra mindenképpen szükség van. Ezt támasztja alá az is, hogy a szövetségi belügyminisztérium néhány nappal ezelőtt hívta fel a figyelmet arra, hogy az al-Kaida Németországban több terrorcselekményt is el akar követni.
Mint ismeretes, Joachim Herrmann már január végén jelezte, hogy nem várják meg a német alkotmánybíróság döntését az online házkutatások kérdésében. "Nem várunk, nem várhatunk tovább az online házkutatásokkal, mert sajnos a terroristacselekmények veszélye nem virtuális, hanem nagyon is reális. Évente legfeljebb egy tucat ilyen akció lesz. Több száz vagy több ezer akció végrehajtásához sem a személyi, sem a technikai feltételek nem adottak jelenleg, és nem is szeretnénk ennyi internetes házkutatást végeztetni" - mondta akkor a bajor belügyminiszter.
minden topikot nem szemetelek össze , csak azt ahol a szép németes csengésű, nagyorrú honfitársaid próbálkoznak patkány törvényekkel és megszorításokkal és összeszemetelik e fórum oldalait.
Colonel Tom Edwards: Why is it so important that you want to contact the governments of our earth? Eros: Because of death. Because all you of Earth are idiots.
Nem akarok tippeket adni, de ezt az egész házkutásosdit simán ki lehet védeni. Elöször is telepíts egy viszonylag nehezebben támadható oprendszert. Aztán szépen megcsinálod a terveidet, jól becsomagolod valami tök hosszú és bonyolult jelszóval, bedugod a netkábelt, elküldöd, kihúzod a netkábelt. Ez alatt az idö alatt szerintem nem sok mindent találhatnak. Esetleg párhuzamosan egy másik gépen (amin semmi titkolnivaló nincs) lehet szörfölgetni.
"... ha a nyomozók egy bevetésen megfigyelt személy magánéletével kapcsolatos információkat ..." Azt esetleg tudja valaki, hogy honnan kezdödik a magánélet? Ha elmegyek a boltba kajáért? Az ott készült felvételeket törlik? Pedig ott pl. a tömegben simán lehet a pajtásokkal mindenféle csúnya dolgot csereberélni.
Az igazi iszlám vallású utálja az amerikai dolgokat. Ha van is számítógépe, biztosan nincs rajta semmi holivúdi szar, meg tingli-tangli "jogvédett" MP3. Ilyen átlátszó hazugságot ( h kiszivárgott, h az al-Kaida Németország ellen készül merényelni) már a magyar PMSZ-ZSDZS szavazók sem hisznek el, pedig ők mindent elhisznek. Ez pontosan az, aminek látszik: átkutatni mindenkinek az otthoni számítógépét, megtudni rólad minden megtudhatót. Ha valami gyanús dolgot találnak, akkor meg jól meg is büntetnek. Hogy Linuxot fel lehet-e ilyen mesterjelszóval törni? Remélem nem. :D
Ha én egy viszonylag ismeretlen kultúrkörből akarok valami titkos infót továbbítani, elég lenne csak a Korán bizonyos verseit elküldeni mindeféle titkosítás és takargatás nélkül. Ha maga a szöveg nem tartalmaz a készítő által kódolt mondatokat, akkor még a DaVinchi-kódos társaság sem tud vele mit kezdeni :D :D Ezeknek nem tanították, h az ellenfelet sosem szabad lebecsülni????
A bölcsek nem tudósok - a tudósok nem bölcsek
Lao-Ce
Naiv elképzelés, maximum ostoba, hanyag, vagy tájékozatlan felhasználók ellen lehetne ilyesmit csinálni, akik minden levelet megnyitnak, minden linkre rákattintanak, láncleveleket továbbküldenek, stb. Minden médium azt harsogja, hogy terrorizmus elleni küzdelem. Tehát erről a terroristák is valószínűleg értesültek már. Nem nagyon tudok elképzelni olyan hülye terroristát, maximum csak egy hülyét, aki nem védekezne megfelelő mértékben. Ha viszont védekeznek, akkor megfigyelni tényleg csak a hülyéket tudják. Ez az egész terrorizmus elleni küzdelem szerintem csak egy álca, mégpedig annak érdekében, hogy a globalista nagytőkések a teljhatalomra való törekvésükben minél kisebb ellenállásba ütközzenek.
Gondolom elsősorban Windowsra készültek fel, esetleg Linuxra, mert a tenorista talán nem egy amcsi zárt forrású, urban legendek szerint kémkedő oprendszerrel nyomul. Meg talán titkosítja az adatait, meg a hálózati kapcsolatot.
Na majd Al-Kaloidánál felraknak egy Plan 9 telepítést, aztán bajorok leshetnek :D
Fizikakönyvem: http://valek.webs.com/
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." /Petőfi Sándor/