Mobiltelefon és agydaganat
2008. február 6. 12:31, szerda - Forrás: MTI
Japán szakemberek friss kutatási eredménye szerint a mobiltelefon nem növeli az agydaganat kialakulásának kockázatát.

Hirdetés

A japán szakemberek első ízben vizsgálták a mobiltelefonból származó sugárzás hatását az agy különböző részeire, de nem találtak semmi károsat. A tokiói orvostudományi egyetem munkatársai Jamagucsi Naohito vezetésével 322 agydaganatos és 683 egészséges ember esetében vetették össze a mobiltelefon használatát. A kutatók immár hatvan éve vizsgálják a rádiófrekvenciás mezők egészségügyi hatását világszerte. S noha az 1980-as évek óta teljesen elterjedt a mobiltelefon, az agydaganatos esetek száma alig változott.

A legtöbb ilyen irányú kutatás során semmiféle összefüggés nem mutatkozott a mobiltelefonok használata és az agydaganat kialakulása között. Az eddigi legnagyobb kutatás során 420 ezer embert vizsgáltak meg, de tíz év elteltével sem volt kimutatható káros hatás. Ám a szakemberek azt mondják, hogy mindennek ellenére az ez irányú kutatásokat folytatni kell. A japán kutatásról a British Journal of Cancer szakfolyóiratban jelent meg tanulmány.
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Rövidhírek, sajtóközlemények
King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.Élet Julian Assange árnyékábanJacob Appelbaum pontosan tudja, hogy milyen az, ha valakit megfigyelnek.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2008. feb. 10. 22:02 | válasz | #2
> A japán szakemberek első ízben vizsgálták a mobiltelefonból származó sugárzás hatását az agy különböző részeire, de nem találtak semmi károsat.

A "fuggetlen" kutatas, a Japan Telekommunikacios Vallalatok Egyesulete megbizasabol keszult.
Scroll  
2008. feb. 07. 20:12 | válasz | #1
Mi? "A tokiói női orvostudományi egyetem munkatársai"
Talán: A tokiói orvostudományi egyetem női munkatársai, akart lenni nem?