Bill Gates 300 millió dollárt ad a fejlődők agráriumának
2008. január 25. 20:14, péntek - Forrás: MTI
Bill Gates pénteken a davosi Világgazdasági Fórumon bejelentette, hogy 306 millió dollárt adományoz az afrikai és ázsiai szegények megsegítésére, elsősorban az úgynevezett zöld mezőgazdasági technológiák támogatásával. A Gates és felesége által létrehozott alapítvány vagyona 37,6 milliárd dollár.

Hirdetés

Gates felajánlását a napokban általa meghirdetett "kreatív", értsd emberarcúbb kapitalizmus megteremtésének jegyében tette. A jelentések szerint helyszínül azért választotta Davost, mert a fórumon sok szó esik - a hivatalos megnyilatkozásokban is - egy újfajta társadalmi és fejlesztési felelősség szükségességéről, a vállalatok szintjén is.

Az ENSZ által meghirdetett humanitárius célokról a nemzetközi szervezet főtitkára mellett szólt Brown brit miniszterelnök és mások is. Több amerikai nagyvállalat képviselője felhívásban csatlakozott a közpolitika hatékonyságát segítendő együttműködéshez a nemzetközi szervezetekkel.

Bill Gates bejelentése kapcsán hangsúlyozta: a fejlődést felmutató országok, ha az olajtermelőket nem számítjuk most ide, gazdaságuk központi elemévé emelték a mezőgazdaságot.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Rövidhírek, sajtóközlemények
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2008. jan. 28. 20:49 | válasz | #2
> akkor lehet, mondom csak lehet, hogy a mezőgazdaság úgy fejlődne ahogyan képes és nem pedig ahogy a hatalom engedi neki.

A konkret esetben pedig:
hatalom = nagytermelok
2008. jan. 26. 09:10 | válasz | #1
:) most ha még az EU és persze részben az USA (de az EU-val ezen a téren nem lehet versenyezni), nem költené ennek az összegnek a többszörösét, a fejlett országok agráriumának a korlátozására (különböző felesleges előírások, de ami a legroszabb a TŐKÉVEL rendelkező nem effektív termelők szubvencionálása és még ettől is roszabb az effektív termelők leszorítása a megengedett mennyiségekkel - sőt ezt nem is annyira egyéni szinten hanem országos szinten), akkor lehet, mondom csak lehet, hogy a mezőgazdaság úgy fejlődne ahogyan képes és nem pedig ahogy a hatalom engedi neki.