Minden öt alkalmazottra jut egy nyomtató
2007. október 31. 19:30, szerda - Forrás: SG.hu
A hazai vállalatoknál átlagosan minden ötödik alkalmazottra jut egy printer. Az egyes szegmensekben nagy a különbség, de a kutatási eredmények erőteljesen koncentrált piacot írnak le.

Hirdetés

Az üzleti folyamatok és a kommunikáció elektronikus csatornákra és eszközökre terelése az utóbbi években a hazai vállalatok körében is általánossá vált, azonban a technológia fejlődésével sem utal komoly jel arra, hogy a papír használata kikopna az irodai gyakorlatból. Úgy tűnik, a korszerű nyomtatási megoldások elterjedése éppen hogy megkönynyíti a dokumentumok papírra vetését, így a felhasználók szívesen használják ezeket az eszközöket.

A BellResearch által elkészített jelentés kutatási eredményei rámutatnak: a nyomtató olyan hardver, amelyet egyetlen vállalkozás sem tud és nem is akar nélkülözni. A penetráció minden vizsgált szegmensben teljes, gyakorlatilag az összes PC-használó vállalat rendelkezik nyomtatóval, sőt az adatok szerint még az 1-9 fős mikrovállalatok is kettőt üzemeltetnek ezekből az eszközökből.

Mindez nagyon jól utal rá, hogy az információk papíron való megjelenítéséhez erősen ragaszkodnak a munkavállalók. Noha a mai, hálózatba kötött, nagy teljesítményű nyomtatókkal egész irodák, telephelyek kiszolgálása gazdaságosan megoldható egyetlen eszközzel, a nyomtatók cégmérethez viszonyított magas száma arra utal, hogy a centralizációs - és gazdaságossági - törekvésekkel szemben sokszor az egyén kényelme kerül előtérbe. Persze az sem feltétlenül racionális, ha egyegy kinyomtatott oldalért emeleteket kell le- vagy felsétálni, a vállalatok papírtakarékosságra [környezetvédelemre] való törekvésének mindenképpen ellentmond, ha kis túlzással minden második íróasztal mellé kerül egy-egy nyomtató.


A jelentés legfrissebb adatai szerint jelenleg több mint 610 ezer eszköz áll a nyomtatóval rendelkező üzleti szervezetek használatában. A mennyiség csaknem felét a mikrovállalatok üzemeltetik, míg a fennmaradó állomány nagyjából egyenlő arányban oszlik meg a 10-49 fős kis-, az 50-249 fős közép-, illetve a 250 fő feletti nagyvállalatok körében. A tavalyi évben összességében minden második cég vásárolt legalább egy új nyomtatót. A beszerzések iránt nyitottabbnak bizonyultak a közepes és a nagyvállalatok, amelyek 7080 százalékát találjuk a beszerzők között, szemben a mikro- és kisvállalatok 25, illetve 45 százalékos adatával. A jelentés arról is számot ad, hogy a vállalatméreten felül milyen tényezők voltak hatással a nyomtatóbeszerzésekre: a 10 főnél többet foglalkoztató vállalatok körében például a telephelyek száma és az árbevétel alakulása is kapcsolatban áll a megvalósult beszerzésekkel.

A vásárolt mennyiségben az egyes szegmensek jelentős különbségeket mutatnak. A mikro-és kisvállalatok jellemzően 1-1, a középvállalatok 3, a nagyvállalatok 12-13 nyomtatót szereztek be. Az értékesített hardverek több mint fele a mikrovállalatoknál talált gazdára, a fennmaradó hányadon körülbelül azonos arányban osztozott a további három vizsgált szegmens.

A jelentés részletesen beszámol az egyes gyártók, márkák mutatóiról is. Amennyiben kizárólag az értékesített darabszámokra fókuszálunk - az egyes márkák kínálata is igen jelentős diverzitást mutat az ár és a teljesítmény tekintetében -, látható, hogy 5-6 jelentős gyártó dominanciája érvényesül a piacon, míg a piramis csúcsát egyetlen vállalat foglalja el. A 2006-ban a 10 főnél több alkalmazottat foglalkoztató vállalatok szegmensében értékesített eszközök több mint négyötödét a legnépszerűbb öt gyártó szállította, ami erősen koncentrált piacra utal.
Kapcsolódó linkek
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Rövidhírek, sajtóközlemények
Az internet szabadságáért tüntettek Budapesten Az internet szabadságáért és a Hamisítás Elleni Kereskedelmi Megállapodás, az ACTA ratifikálása ellen tiltakoztak szombat délután mintegy ezren a fővárosban.King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás