Informatikai fejlesztés a Kaposvári Egyetemen
2007. október 3. 16:45, szerda - Forrás: MTI
Félmilliárd forint értékű informatikai fejlesztésről írt alá szerződést a Kaposvári Egyetem a HUMANsoft Kft.-vel szerdán Kaposváron.

Hirdetés

Az felsőoktatási intézmény 320 millió forint támogatást nyert az Oktatási Minisztérium Humánerőforrás Operatív Programjának pályázatán, amit 36 millió forint önerővel egészít ki. A fejlesztés korszerű, üzembiztos informatikai kiszolgáló környezetet és adattárolási rendszert, bővített hálózati infrastruktúrát, hatékony központi menedzsmentet, új biztonsági és egységesített levelezési rendszert eredményez - mondta Babinszky László, az egyetem rektora. Hozzátette: ezzel megalapozzák a wireless, azaz vezeték nélküli technológia bevezetését is.

A beruházással, amelynek során a teljes gépparkot, több mint 750 számítógépet hangolnak össze az új rendszerrel, december 15-éig végeznek. A Kaposvári Egyetemen ezzel olyan informatikai környezetet valósítanak meg, amely gyors és hatékony segítséget jelent a hallgatóknak a szakmai felkészülésben.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Rövidhírek, sajtóközlemények
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
szombi  
2007. okt. 04. 15:08 | válasz | #2
jaja. korrupció...
tvik  
2007. okt. 04. 09:33 | válasz | #1
Nem nagyon értem, hogy minek kell ehhez ilyen mértékű szoftverfejlesztés.
Szinte mindent meg lehet oldani ingyenes open source eszközökkel.