4x-es Blu-ray író a Pioneertől
2007. augusztus 6. 10:06, hétfő
A Pioneer elkészült második generációs PC-s Blu-ray írójával, amely az elődnél nagyobb sebességet garantál. Az InfoDisc eközben bejelentette, hogy beindítja az első európai gyártósort a lemezek sokszorosításához.

Hirdetés

A gyártó még tavaly májusban mutatta be első Blu-ray íróját, amelyet az asztali számítógépekhez szánt. A korai terméknek több hátrányos tulajdonsága is volt, így például horribilis ára mellett még a régi illesztőszabványra épült és sebessége is komótos volt. Most ezen javítana a második generáció képviselője, a BDR-202, amely gyorsabb, olcsóbb és minden más szempontból is modernebb benyomást kelt.

Az új író/újraíró SATA illesztővel érkezik, 4x-es sebességgel pörköli a BD-R lemezeket, az újraírható BD-RE korongokkal pedig 2x-es iramban birkózik meg. A hagyományos DVD-R/+R lemezek 8x-os, a dupla rétegű DVD-R 2x-es, a DVD-R 2,4x-es sebességgel készül, a DVD-RW/+RW pedig 4x-es iramban. Ami az olvasást illeti, a készülék 2x-es sebességet kínál a Blu-ray korongoknál, az egyrétegű DVD-ket 8x-os, a kétrétegű példányokat pedig 6x-os sebességgel olvassa, emellett olvassa, írja és újraírja a megfelelő CD-korongokat is. Európában már kapható 490 eurós áron, míg az USA-ban csak később lesz elérhető 650-700 dollár között.


Pioneer BDR-202

A német InfoDisc eközben bejelentette, hogy az Oerlikon által szállított gyártósorra alapozva hamarosan beindítják az első európai sokszorosítót, amely a BR-ROM korongok replikálására rendezkedik be. Ezzel a kontinens első független gyártósorát nyitják meg, amely többek között lehetővé teszi a kisebb helyi kiadók, előadók igényeinek kielégítését, feloldozva őket az amerikai befolyás alól.

Elsőként az egyrétegű, 25 GB-os korongok sokszorosítása kezdődik meg, ám már dolgoznak a dupla rétegű, 50 GB-os kínáló lemezekhez szükséges technológia átvételén, amely a Sony eljárásán alapul majd.
Kapcsolódó linkek
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.Élet Julian Assange árnyékábanJacob Appelbaum pontosan tudja, hogy milyen az, ha valakit megfigyelnek.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2007. aug. 11. 00:23 | válasz | #28
Nem tudom az LG írot miért szidjátok semmi baja sincs 2 éve ugyanigy ír.
Viszont a Samsungról már nem lehet ugyanezt elmondani.
dez  
2007. aug. 08. 17:12 | válasz | #27
Ja, nem beszélve a napfényről! Annak nem szabad kitenni. De legjobb, ha teljesen sötét helyen van.
dez  
2007. aug. 08. 13:19 | válasz | #26
Nincs egyébként pl. lézer-nyomtatód? Úgy vettem észre, az ózon kis mennyiségben is igencsak árt a lemezeknek, gondolom oxidálja az adathordozó réteget.
dez  
2007. aug. 08. 13:16 | válasz | #25
No és milyen volt az a márkás? Pl. Philips? Na azt nem vennék... De jópár más márkát sem.

Üzletekben is találni hamisítványt! Sőt, úgy tűnik, ott még inkább, mert aki manapság ott vesz, az kevésbé "hozzáértő", könnyebb becsapni.

A Taiyo Yudenes dolog nem süketelés, amit valahol hallottam, hanem saját és közeli ismerősi köri tapasztalat, úgyhogy ne sértegess. Ez a legjobb alapanyag-márka. Pont. Évek után semmi bajuk a lemezeknek. Na persze ez nem 60Ft, hanem 120+.

Tudod, van egy olyan dolog is, hogy írásminőség-ellenőrzés. És tudod, van egy másik dolog is, a hibajavító kódolás, amiben az adatok a lemezen vannak. Tökéletes sosem lesz az írás, és kicsit nem mindegy, hogy mennyi PIE/PIF hiba van pl. MB-onként. Ha sok van, mint az olcsóbb típusoknál, az idővel bekövetkező degradáció jóval hamarabb vezet javíthatatlan hibákhoz...
Yurij  
2007. aug. 08. 10:04 | válasz | #24
Az IRT lemezeimen csak fényképek voltak.És házi kamerás felvétel.
Yurij  
2007. aug. 08. 10:01 | válasz | #23
Ja és még egy érdekes dolog a minap elökötörtam egy régi vhs kazettát ami kb 15 éves és eredeti másolt lemezem nincs és nem is lesz még vhs-be sem.Kifogástalanul müködik nem ugrál olyan vhs amilyenek lennie kell.Assziszem vissza térek a vhs-hez lehet nem olyan jó a képe és nincs rajta 5.1 de ezt legalább 10 év mulva is meg tudom nézni
Yurij  
2007. aug. 08. 09:59 | válasz | #22
Majdnem fog nemsoká.Nekem 2 éves márkás lemezeim mentek tönkre és nem 2db beszélek.
Mindet boltba vettem nem az utcai árustol.Ment a kukába nem egy db.
A Másik az eredeti lemezek a 4 éves filmeimet semmi nem játsza le.
Kb 30db lejátszon probáltuk.Irtam a forgalmazoknak is ez idáig semmi válasz.
A eredeti film gyüjteményem közel 500db na ebböl kb 30db talaltam idáig.
Mert mirre mindet átnézem(ujranézem)lesz egy kis idö.
Rengeteg olyat találtam ami el indul de a film bizonyos részein lefagy,a lemez makulátlan karcmentes.
Szoval nekem nekem ne süketeljetek ilyen Taiyo Yuden baromságal amitt valahol halott valaki és azt ismételgeti.Azért az is milyen érdekes hogy a nagy cégek nem dvd mentik az adatokat meg hdd-re.Nálunk ahol közel 10000ember dolgozik szalagra mentenek,ki probáltuk a dvd hdd rendszert is de nem vált be.
ddt500  
2007. aug. 08. 02:17 | válasz | #21
Ez érdekes. Nekem eddig az összes másolt dvd-m ugyan olyan jó mint újkorában.
dez  
2007. aug. 07. 19:10 | válasz | #20
Meg is bizonyosodhatunk róla, megfelelő programok segítségével, mert a gyárilag a lemezre írt alap adatok között szerepel a gyártó is.

Persze vannak hamisítások is, de ma már a nevesebbeket nem nagyon hamisítják, mert azok határozottabban odacsapnak, mert féltik a hírnevüket.
2007. aug. 07. 09:41 | válasz | #19
Egyébként egy Benq DW1655-öst nyüstölök kicsit több mint egy éve... elötte egy Nec 2500 ast használam (2510 re moddolva) kb 2 évig, csak már nem eszi meg az új lemezeket... Pontosabban nem olvashatók vissza amit megírok (kivéve ha valahonnan tudok szerezni 8x lemezt.. azt jól megírja).
2007. aug. 07. 09:36 | válasz | #18
A Verbatimoknál érdemes lehet figyelni a gyártás helyét, ha a gyártás helye Japán akkor a Taiyo Yuden alapanyagú lemezhez lehet szerencsénk, ami a legjobb a piacon :) ... De a más gyártmányú Verbatimok is nagyon jók, csak figyelni kell hol vesszük mert hamisítják...
dez  
2007. aug. 06. 23:44 | válasz | #17
Jaj, ne terjessz már butaságot. Persze, majd a Taiyo Yuden ugyanott készül, mint a Ritek retek...
duke  
2007. aug. 06. 22:16 | válasz | #16
"Talán nem a 60-70Ft-os gagyit kellene megvenni.."

Az mindendegy hogy mennyibe kerul.A draga "markas" lemez es a leggagyibb noname lemez is ugyan azon a kinai gyarto soron keszul,csak a vegen mas cimket nyomtatnak ra.
Pont annyi az eselye hogy a 60 forintos lemez jo minosegu legyen,mint annak,hogy egy sony verbatim tdk pedig total szar.Ez csak attol fugg,hogy a kinai gyartosort az adott napon mennyire sikerul pontosan beallitani.
Sanyix   "Rest in Peace Sanyix" 
2007. aug. 06. 21:00 | galéria | válasz | #15
Maradj, valakinek meg kell venni a gagyit is.

Egyébként nekem is pio 111D van, megírtam vele jósok lemezt, semmi baja, mind olvasható 1,5 év után is.
dez  
2007. aug. 06. 19:52 | válasz | #14
Talán nem a 60-70Ft-os gagyit kellene megvenni... Mégis az emberek többsége ilyet vesz.
dez  
2007. aug. 06. 19:51 | válasz | #13
Pioneer DVR-108, kb. 3 éve vettem, kb. 300 DVD-t írtam meg vele, és még most is úgy ír, mintha vadi új lenne. :)
avman  
2007. aug. 06. 19:22 | válasz | #12
ez ebben a formában erős sarkítás, sőt, hülyeség. de mindegy.
2007. aug. 06. 19:17 | galéria | válasz | #11
Hajrá, bár én maradok a Sony íróknál... :)
duke  
2007. aug. 06. 17:53 | válasz | #10
""dvd lemezek megbizhatatlansaga"????
En ilyenrol nem hallotam, nem is talalkoztam vele.
Rossz lehet neked."

Feltetelezem,hogy meg nem foglalkoztal irhato dvd lemezekkel(nem a gyariakra gondoltam).Na szoval az irhato lemezek 1-2 eves maximalis elettartamara gondoltam.De sokszor meg a fel evet sem birjak ki.Rovid tavu adattarolasra rendben van,de semmi ertekeset nem erdemes dvd-n tarolni.
2007. aug. 06. 15:50 | galéria | válasz | #9
Ez vajon mennyi idő alatt ír tele egy 25 Gb-os lemezt?
ddt500  
2007. aug. 06. 14:55 | válasz | #8
Az LG 1 év után kinyiffant és 2 hét volt a garanciális ügyintézés. Pioneer D-110 2 éve semmi hiba.
Kabuki   "Rest in Peace Kabuki" 
2007. aug. 06. 14:47 | válasz | #7
Nekem Pioneer D-111 íróm van, már 1.5 éves és pöpecül írja a DVD-ket, a Pioneer jó márka, szerintem inkább a DVD lemezeknél keresd a hiba okát! Egy biztos a fórumokon történő visszajelzések se támasztják alá amit leírtál... A Samsungot és az LG-t sokkal többen átkozzák
Lame  
2007. aug. 06. 14:46 | válasz | #6
"dvd lemezek megbizhatatlansaga"????
En ilyenrol nem hallotam, nem is talalkoztam vele.
Rossz lehet neked.
2007. aug. 06. 14:21 | válasz | #5
...na de mikör jönnek a 8ezer forintos LG BlueRay írók? :)
duke  
2007. aug. 06. 14:08 | válasz | #4
Nagyon kivancsi leszek mennyire terjed el,valik be a Blueray.A dvd lemezek megbizhatatlansaga utan,mar nem mernek bizni egy ujjabb muanyag lemezes adattaroloban.Legalabb is ertekes adatokat biztos nem tarolnek kizarolag ilyen lemezen.
2007. aug. 06. 13:20 | válasz | #3
neer
12346  
2007. aug. 06. 13:19 | galéria | válasz | #2
kíváncsi lennék, hogy ez is van-e olyan "jó" minőségű, mint a dvd írói. már a második pio író döglődik. nem olvassa vissza, amit fél perce írtam vele stb. vagy ez most általános, hogy szarok az írók 1-2 év után? 5-6 ezres tételnél annyira nem para ez, de azért 1xx ezernél nem oan jó^^
2007. aug. 06. 12:56 | válasz | #1
előre Pio