Közös amerikai-kínai kalózfogás
2007. július 25. 12:14, szerda
25 letartóztatott gyanúsított és összesen félmilliárd dollár értékű programokat tartalmazó több százezer CD a legújabb termékhamisítók elleni akció végeredménye.

Hirdetés

Először fogtak össze az amerikai és a kínai hatóságok a szoftverkalózok ellen és máris hatalmas sikerrel jártak. Az Amerikai Szövetségi Nyomozó iroda (FBI) Pekingben jelentette be, hogy a kínai közbiztonsági minisztériummal szoros együttműködésben sikerült jelentős sikereket elérni a termékhamisítók elleni harcban. Az amerikai és a kínai nyomozók a razziák során összesen 25 gyanúsítottat vettek őrizetbe, lefoglaltak 290 000 illegálisan másolt szoftvereket tartalmazó CD-t és bezártak hat másolóüzemet.

Az FBI és a China Public Security Bureau (PSB) munkatársainak közös nyomozása több éven át tartott. A termékhamisítók elsősorban Guangdong tartományban dolgoztak. A szoftverek többsége a Microsoft és a Symantec terméke, értékük félmilliárd dollár. A másolt alkalmazások 70 százalékát az amerikai piacra szánták a szoftverkalózok. A letartóztatott személyek között van egy régóta keresett Ma Kepei és tíz társa. Ma Kepeit 2003-ban New Yorkban már bíróság elé állították illegális szoftverhamisítás miatt, ő azonban időközben megszökött az országból és visszatért megszokott tevékenységéhez.


A Microsoft adatai szerint a kalóztermékek öt kontinensen összesen 27 államban bukkantak fel és a kereskedők becslések szerint 6 millió másolt szoftvert értékesítettek világszerte, amelyek értéke elérte a több mint kétmilliárd dollárt. Szakemberek szerint a mostani az eddigi legnagyobb ilyen jellegű kalózfogás. A lefoglalt szoftverek között voltak német, angol, holland, olasz, spanyol, horvát, kínai és koreai nyelvi verziójúak is, valamint 13 Microsoft-termék, köztük például a Windows Vista, a Windows XP és a Windows Server operációs rendszerek és az Office 2003 és 2007 irodai programcsomagok másolatai.

Kína az elmúlt 25 évben a világ legnagyobb hamis termékeket előállító államává vált. A kínálatban már nemcsak filmek, szoftverek, játékok, zenei albumok, de ruhák, autóalkatrészek és gyógyszerek is megtalálhatók. Az Amerikai Kereskedelmi Kamara információi szerint a kínai kalózáruk évente 250 milliárd dolláros kárt okoznak csak az amerikai gazdaságnak és évente 750 000 helyi munkahely megszűnését eredményezik.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2007. júl. 26. 04:14 | válasz | #4
mellesleg a másik, nem mókás ,hogy mindig nagyon nagyra kerekitett kamu számok vannak, és semmi háttere annak, hogy mia sz*rból hogyan számolták ki, mondjuk Artisjus/ASVA is hasonló abszolút hihetetlen adatokkal dobálódzik.
2007. júl. 26. 04:01 | válasz | #3
hm "kínai kalózáruk évente 250 milliárd dolláros kárt okoznak csak az amerikai gazdaságnak és évente 750 000 helyi munkahely megszűnését eredményezik. " tehát elmúlt 4 év fényében szegény usa gazdaság -1000 milliárd $ + 3 millió megszünt munkahely, ezt nem hiszem ,hogy ők(bárki) komolyan tudja venni :D, nemtom kivették-e ebből azokat az elbocsátásokat amikor kinn megszünetnek osztályokat és helyette indiába felvesznek 10000 embert+nyitnak egy új service centert, bár sztem ezt az outsourcing-t is benyomják :)
2007. júl. 25. 19:27 | válasz | #2
KIvégzik őket, nyugi, már kereseik a szerveiket befogató betegeket...
2007. júl. 25. 17:39 | válasz | #1
Erkölcsi győzelem? Mekkora esélye van, hogy nem végzik ki azt a 25 embert?
Persze tudom, az okotzott(?) anyagi kár .....