Afrika internetelérése a legsebezhetőbb
2007. július 23. 10:16, hétfő
A fekete kontinens továbbra is igen rosszul áll a modern nemzetközi összeköttetések, optikai kábelek terén, ami sokakat újabb erőfeszítésekre ösztönöz. A helyzetet azonban nem lesz könnyű megváltoztatni.

Hirdetés

A New York Times összeállítása a ruandai példát emeli ki, amelyen keresztül az egész kontinens helyzetét igyekeznek jellemezni. A cikkből kiderül, hogy Afrika a kilencvenes években megvalósított fejlesztések ellenére még mindig egyetlen tengeralatti vonalon kapcsolódik az internet gerincéhez, emiatt pedig újabb kezdeményezésekre van szükség. Azonban még ez sem változtatna a helyi viszonyokon, a szolgáltatók monopóliumán, amelyet nyilván minden érintett cég igyekszik kihasználni.

Ruandában a nagy ígéretek után csaknem 10 évvel még mindig erős az ellentét egyes külföldi befektetők és a kormányzat között, ez utóbbi ugyanis a fejlesztések valóra váltását hiányolja. Bár több optikai szálon keresztül zajlik már a kommunikáció a szomszédos országokkal, az eredménnyel nincsenek megelégedve, főleg amiatt, mert a kelet-afrikai régió többi államához hasonlóan kénytelen műholdas összeköttetésre hagyatkozni. Ruanda ugyan a véres polgárháború után még mindig infrastruktúrájának és gazdaságának helyreállításával van elfoglalva, ebben azonban igen fontos szerepet játszana az internetes gerinchálózat fejlesztése.


A probléma forrása a kontinens gyenge összeköttetése a külvilággal. A mai napig egyetlen modern tengeralatti optikai szálat használnak, ez azonban a nyugati partokat köti össze Portugáliával. A keleti régió országai így többnyire kimaradnak a jóból, Ruandában például minden 1000-ből mindössze 5 állampolgárnak van internetelérése. A kép azonban meglehetősen vegyes, hiszen Kenya és Szudán már sokkal jobban áll ezen a téren, míg mobilelőfizetéssel a keleti-parti országokban 1000-ből 50-100 fő rendelkezik.

A megoldást egy keleti optikai szál jelentené, ez azonban a mai napig nem valósult meg és várhatóan még sokat csúszik majd. Eközben az összeköttetésekért felelős műholdak tovább öregednek - némelyik már 20 évnél is idősebb - így nem tudni, meddig tudják garantálni a problémamentes működést.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Tripax  
2007. júl. 25. 11:04 | válasz | #6
Európának is vagy 10-20 év kellene hogy kanadai színvonalon legyen, afrikának még ehhez képest társadalmi fejlődésen is átkéne esnie. Persze bármiféle jó irányba történő javulás dícséretes, reméljük a legjobbakat.
2007. júl. 24. 03:53 | válasz | #5
Először békét kell teremteni, ezután, vagy eközben minden országában egy működőképes demokratikus államot, aztán jöhet a többi.

Egyébként meg az utóbbi időben javult a gazdaságuk; részben azért mert Európa és Kína egymással versenyezve fektet a kontinensbe.

A népességnövekedéssel semmi baj nem lesz, csak rá kell nézni a fejlettebb államok értékeire.
2007. júl. 24. 03:37 | válasz | #4
Nézz utána Szingapúr népsűrűségének légyszíves.
2007. júl. 23. 23:09 | galéria | válasz | #3
Talán először Afrikában (nagy részén) az normális élet alapvető feltételeit kéne biztosítani.

1. Béke.
2. Tiszta ivóvíz.
3. Védőoltások, legalább a legalapvetőbbek.

A gond az, hogy ez mégjobban megugrasztaná a népesség növekedését és a látszólagos javulás romlást generálna és éhínséget az pedig háborút. Ördögi kör a javából...
shabba  
2007. júl. 23. 18:12 | válasz | #2
2007. júl. 23. 17:53 | válasz | #1
ehez képest az itthoni helyzet kész utópia, pedig valójában milyen szar szingapúrhoz képest...