Mobil jegyvásárlás tizenegy német régióban
2007. május 3. 11:34, csütörtök
Németország a Near Field Communication (NFC) technológia egyik fő alkalmazójának számít, éppen ezért nem meglepő, hogy a mobil jegyvásárlás bevezetéséről döntött tizenegy német közlekedési régió.

Hirdetés

Németországban egyre több közlekedési vállalat és szövetség fedezi fel az NFC technológia nyújtotta lehetőségeket. Az új megoldást először Hanau városában tesztelték, majd a bevezetése mellett döntött a Rajna-Majna Közlekedési Szövetség is, míg a Német Vasút tavaly határozott az új rendszerek kiépítése mellett. Ezenkívül már tavaly júniusban megszületett a döntés, hogy több városban és régióban, valamint kisebb településeken is felszerelik az új megoldást.

A projektet a Német Közlekedési Vállalatok Szövetsége (VDV) koordinálja és több közlekedési vállalat, illetve szövetség is részt vesz benne. Ezenkívül a program támogatói között van a Siemens, a Fraunhofer Intézet valamint a DVBLogPay. A célok között szerepel, hogy két éven belül a mobil jegyvásárlás tizenegy német nagyvárosban és közlekedési régióban valósuljon meg. Az érintett települések között van Chemnitz, Drezda, Düsseldorf, Essen, Hamburg, Lübeck, Nürnberg, Oberlausitz-Niederschlesien, Ulm, Vogtland régió és Wuppertal.

A cél az, hogy az emberek a mobiltelefonjuk segítségével is megvehessék a napijegyeket. A projekt technikai részéért a Siemens felel, míg a fizetési hálózat kiépítése a DVBLogPay feladata. Az IVI munkatársai pedig egy olyan szoftvert fejlesztenek ki, amely az utasoknak a tarifákkal és a menetrendekkel kapcsolatban nyújt tájékoztatást.

A felhasználóknak csupán annyi lesz a dolguk, hogy regisztrálják magukat a www.dashandyticket.de oldalon és ki kell választaniuk, hogy hogyan akarják kifizetni (hitel- vagy bankkártyával, közvetlenül bankszámláról stb.) a jegyeket. Ezután elküldenek egy Java-alapú programot, amit fel kell telepíteni a mobil készülékre és amelynek segítségével kiválaszthatók lesznek a jegyfajták és amivel ki is fizethetők. A jegyet a rendszer automatikusan a mobiltelefonra küldi és az érvényességét bármikor ellenőrizhetik.

Egyes régiókban (Drezdában, Düsseldorfban, Essenben, Oberlausitz-Niederschlesienben, Vogtlandban és Wuppertalban) lehetőség lesz az SMS-ben vagy telefonhívással történő jegyvásárlásra is. Hamburgban és Nürnbergben az utasoknak lehetőségük lesz menetrendek lekérdezésére, egyéni útvonalak összeállítására. A rendszer kifejlesztői gondoltak az adatvédelemre is: a teljes folyamatot titkosítják, így védett lesz az esetleges visszaélésekkel szemben és senkinek sem kell majd attól tartania, hogy általa meg sem rendelt jegyek tucatjainak árát számlázzák ki neki. A megoldással a közlekedési vállalatok csökkenthetik a költségeiket, gyorsabbá válhat a jegyvásárlás folyamata és 13 millió ember juthat új lehetőségekhez
HTC telefonok

Már 28 989 Ft-tól!

iPhone-ok

Már 98 900 Ft-tól!

ZTE okostelefonok

Már 31 623 Ft-tól!

Samsung okostelefonok

Már 26 990 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás