Folytatódik a YouTube kontra Thaiföld vita
2007. április 6. 18:51, péntek
Tovább mérgesedik a konfliktus a thaiföldi kormány és a népszerű videoportál között. Ugyan a korábban kifogásolt felvétel lekerült az oldalról, helyette más hasonló filmek jelentek meg.

Hirdetés

Mint ismeretes, a thaiföldi kormány, miután Bhumibol Adulyadej királyról gúnyos videó jelent meg a népszerű videoportálon, lehetetlenné tette a YouTube elérését. Korábban a portál tulajdonosa, a Google megtagadta azt a kérést, hogy távolítsa el a vitatott felvételt. Sittichai Pookaiyaudom helyi tájékoztatási miniszter ezután jelentette be, hogy blokkolják a portálhoz való hozzáféréseket. "Amennyiben úgy döntenek, hogy eltávolítják a videoklipet, azonnal megszüntetjük a blokádot" - közölte akkor a politikus.

Nos, ez nem történt meg. Ennek oka, hogy ugyan az ominózus videót eltávolították, helyette azonban másik került fel a honlapra. A filmen látni lehetett, amint az uralkodó arcába lábbakkal taposnak bele. Egy másik karikatúra a királyt majomként ábrázolta és azzal vádolta meg a katonai rezsimet, hogy gyűlölik a szólásszabadságot. Egy harmadik felvételen pedig egy fiatal férfi kijelentette: "Egy ilyen extravagáns homoszexuálistól több toleranciát várnék el". A Google mindenfajta együttműködést megtagadott, a tájékoztatási minisztérium viszont mindenképpen le szeretne ülni tárgyalni a felhasználók képviselőivel. "Felszólítottuk a thaiföldi kormányt, hogy szüntesse be a blokádot és türelmetlenül várjuk, hogy újra üdvözölhessük a helyi felhasználóinkat" - jelentette ki Julie Supan, a YouTube szóvivője.

A Riporterek Határok Nélkül nevű szervezet szerint a hozzáférések blokkolására Thaiföldnek semmi joga sincsen. Ilyen intézkedésről csak egy bíróság dönthetne. A 79 éves király egyébként tavaly júniusban ünnepelte kormányzásának 60 éves évfordulóját.
Kapcsolódó linkek
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.Élet Julian Assange árnyékábanJacob Appelbaum pontosan tudja, hogy milyen az, ha valakit megfigyelnek.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
kricsi  
2007. ápr. 08. 18:30 | válasz | #2
ez ilyen cikkek mindig csak felidegesítenek...
2007. ápr. 07. 02:30 | válasz | #1
Épp testben épp lélek itt valószínűleg találó:D Ekkora marhát! Nem megmondtam hogy ha nem is foglalkozna vele akkor a kutya nem nézné meg a róla készült videót?:DDDD
Idióták mindíg is lesznek. Mostmár nem 1-2 ember, hanem a fél világ rajta röhög....