Főlényes győzelmet aratott a Taxidermia
2006. december 29. 11:21, péntek - Forrás: Napi Online
Magyarország kis, nyitott ország, és az idei játékfilmes felhozatalon látszik, hogy nem csak a GDP-növekedésünk van hozzákötve az európai és világtendenciákhoz, de az új mozibemutatók színvonala is.

Hirdetés

Lényegében azt kaptuk persze, amit vártunk, hiszen a filmek dandárját már a téli filmszemlén láthattuk, utána pedig ezt a termést eresztették be szép óvatosan a mozikba a forgalmazók.

Hajdu Szabolcs készített már jobbat, és készít is majd jobbat a Fehér tenyérnél, Fliegauf Benedek vagy Mundruczó Kornél nem gyártott új nagyjátékfilmet, így döntő fölénnyel nyert - szinte minden kategóriában - Pálfi György Taxidermiája. Ez a többgenerációs vér-, nyál- és ondómonstrum az egyetlen olyan darab, amit a nemzetközi színtéren is szégyenkezés nélkül vállalhat a magyar filmipar. Mind a mondanivaló, mind a megvalósítás szempontjából kiemelkedik a mezőnyből, amely a honi művektől szokatlan módon messze több, mint filmcsinálási próbálkozás: kinyilatkoztatás.



Ami a többieket illeti, az 1956-os évforduló kicsit rányomta a bélyegét a kínálatra: a történelmi filmek megszaporodása nyilván a bőséges forrásoknak is betudható. Ez utóbbi talán megmagyarázza azt is, hogy inkább az erőltetettség, mint az invenció volt jellemző némely darabra. Kudarccal végződött Szabó István próbálkozása is a Rokonok vászonra vitelekor, míg ha nem is átütő, de kedvelhető volt Bagó Bertalantól a szintén kosztümös Vadászat angolokra.

De ha már múltidézés, akkor leginkább Halász Péter elégikus-kísérleti Herminamező - Szellemjárása marad emlékezetes. Az irreguláris színház és film koronázatlan királya életére visszatekintve saját gyermekkorába vezette vissza a nézőket, akik a stáblistát követő sötétben eszmélnek csak rá igazából, hogy mit is vesztett a magyar filmgyártás a rendező halálával.
Szélesvásznú TV-k

Már 32 150 Ft-tól!

Házimozirendszerek

Már 19 900 Ft-tól!

részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
wanek   "Rest in Peace wanek" 
2007. jan. 10. 15:47 | válasz | #21
A Kontroll szerintem nagyon gyenge volt.
Mellesleg ezen a filmen is lehet röhögni. A film középső epizódja kifejezetten vicces.
Szelep  
2007. jan. 08. 12:00 | válasz | #20
:D
Igen..

Ez tényleg nem olyan film, mint pl. a Kontroll, aminek van művészi jellege, mégis mindenki tud rajta röhögni.
Mivel annyira nem értek hozzá, nem mondok véleményt, de sokkoló film volt. :)
2007. jan. 05. 14:10 | válasz | #19
Egyesek túljutottak az American Pie szintjén. Egyesek meg nem...
2007. jan. 05. 04:03 | válasz | #18
nekem nincsenek sötétebb jellemvonásaim
Szerencsére nem volt szerencsém a filmhez (direkt akartam így írni;), a barátnőm látta, aki nem idegenkedik a szélsőségektől, de 10 perc után kijött a filmről.
Egyesek normális, lelkileg egészséges eszközökkel is tudnak jó filmet készíteni, olyat ami kifejezi őket és mondani valójukat. Egyesek meg nem...
2007. jan. 04. 17:38 | válasz | #17
Az a nézet, hogy ez ilyen családtörténet, nagyapa-apa-fiú film téves. A karakterek csak azért így kapcsolódnak, hogy valahogy kapcsolódjanak, ez a szál mellékes.
A film mondanivalója a TEST, a nagyapa életét a testi fogyatékossága és a testi gyönyörök utáni vágy teszi tönkre. Az apa a testéből él, ez teszi híressé, és hiányosságai teszik örök másodikká, nyomorát is testének köszönheti. A fiú testekből él, teste miatt szenved és általa válik többé mint egy test.
Még sok-sok metafora van a testre a filmben, csak figyelmesen kell nézni.
mellon  
2007. jan. 04. 16:41 | válasz | #16
Miért? Minek kéne hívni?
Hogy nekem miről szól a film? Egy szóban: sorsokról.
És az a szörnyű, hogy mi is egy "beteg" világban élünk, mégha nem is ilyenben ahogy Pálfi lerajzolta nekünk, mert ez egy film, és nem dokumentum.
-----
Egy magyar filmnél egyáltalán nem szokványos, hogy külföldön (tengeren túl) is bemutatják. A film talált forgalmazót, és így megnyiltak a kapuk.
Az a vicces, hogy a magyar nézők többsége pont azokat a filmeket nem ismeri, amik külföldön is megállták a helyüket, elismeréssel. Pl: Hukkle, Werckmeister Harmóniák... Tény hogy rétegfilmek, de ismerni azért illene, legalább a nevét.
Egy érdekes történet: Pár hete kaptam a Last.fmről egy levelet amelyben azt kérik tőllem, hogy küldjek pár Víg Mihály számot. Víg Mihály neve onnan lehetett ismerős az illetőnek, hogy a Tarr Béla filmekhez ő komponálja a zenét (Sátántangó, Werckmeister Harmóniák...). Az érdekes nem is ez volt, hanem az amikor megnéztem az illető adatlapját. A fiú amerikai volt
Ronny  
2007. jan. 04. 13:31 | galéria | válasz | #15
mi van mögötte?
Ronny  
2007. jan. 04. 13:30 | galéria | válasz | #14
elég baj, hogy a mai világban ezt hívjuk filmművészetnek.
wanek   "Rest in Peace wanek" 
2007. jan. 04. 00:11 | válasz | #13
Jó a film. Kellőképpen abszurd.
2007. jan. 03. 12:11 | válasz | #12
A film segített rátapintani sötétebb jellemvonásaim közül jópár eredetére. Rendkívül hálás vagyok ezért a készítőknek, s remélem hogy még sok ilyen várható!
kricsi  
2007. jan. 02. 17:48 | válasz | #11
Szerintem hihetetlen jó film... mindenki nézze meg aki teheti , jah és ne csak a falat nézzétek hanem ami mögötte van azt is...
2007. jan. 02. 12:03 | válasz | #10
A pedofília is megosztja a közvéleményt. Az emberek egyik felének tetszik, a másik fele meg keressen más szórakozást!
m4G1c  
2006. dec. 31. 18:19 | válasz | #9
Egyáltalán nem fekszi meg, sőt ,a megnövekedett ingerküszöb miatt ez másfél óra tömény unalom nekik. Mondjuk nekem is. Egyszer majd talán ez az ország is felnő egy olyan szintre, hogy ne csak elvont, kirekesztett és már csak kritikus szemmel a társadalomra tekintő szűk csoportnak csináljanak filmeket. Ráadásul egy ilyen botrányhajhász filmmel kiállni külföld elé... tényleg szégyen.
(Gabest : az a baj, hogy maga a film osztja meg <minőségének megkérdőjelezhetősége>, nem pedig a tartalom, a mondanivaló. Cannibal Holocaust-feeling)
Gabest  
2006. dec. 31. 00:19 | válasz | #8
az a jó film ami megosztja a véleményt, legalább az egyik felének nagyon tetszett, másik fele meg keressen más szórakozást.
2006. dec. 30. 23:09 | galéria | válasz | #7
Megnéztem Pasolini összes művét és amellett is hulladéknak tartom. Nem értem hogy híres színészek hogy adhatták arcukat ehhez.
efraim  
2006. dec. 30. 23:05 | válasz | #6
A film jó, bar nyilvánvaló, hogy a Pókemberen es X-Men-en nevelôdött kisgyerekekenek megfekszi a gyomrát...
2006. dec. 30. 21:51 | válasz | #5
sosem értettem az ilyen művész filmekhez, de az tuti, hogy mikor ezt néztem 20 perc után már csak azért néztem mert akkor balf@szságnak tartottam :D
2006. dec. 30. 16:35 | válasz | #4
Ja. Szerintem is valami jó kartéjos kellene, nem a filmművészet, az csak a hüjéknek való!
2006. dec. 30. 16:09 | galéria | válasz | #3
Elég szörnyű ha ez a film képviseli a magyar filmművészetet....
mellon  
2006. dec. 30. 12:28 | válasz | #2
Nálam is az év magyar alkotása. Reméllem, hogy külföldön eredményesen képviseli majd a magyar filmművészetet.
DjDano  
2006. dec. 30. 00:44 | válasz | #1
ezt a szutykot dícséritek? persze megszokhattuk hogy az SG-n minden fordítva van