FIPRESCI-nagydíj a Volvernek
2006. szeptember 12. 13:44, kedd - Forrás: SG.hu
A filmkritikusok nemzetközi szövetsége Pedro Almodóvar új művét, a Volvert találta az idei év legjobb filmjének.

Hirdetés

A nemzetközi szövetség több mint 350 filmkritikus tagja olyan filmek között válogatott, amelyeket 2005 augusztusa és 2006 júliusa között mutattak be. A fontos elismerést végül a spanyol rendező legutóbbi alkotása, a Volver nyerte el; olyan műveket követve a sorban, mint a Bin-jip - Lopakodó lelkek (Kim Ki-duk), A múlt nélküli ember (Aki Kaurismaki), A kör (Jafar Panahi) vagy a Magnolia (Paul Thomas Anderson).



Almodóvar nem első alkalommal részesült ebben az elismerésben, 1999-ben a Mindent anyámról hozta el a Grand Prix-t. A 2006-os Cannes-i Filmfesztiválon a Volver a legjobb forgatókönyv és a legjobb színésznő díját kapta meg - a teljes női szereplőgárda - és jelölték az Arany Pálmára is.

A 16. nagyjátékfilmjénél tartó alkotó a most megítélt FIPRESCI-nagydíjat szeptember 21-én, a San Sebastiani Nemzetközi Filmfesztiválon veheti át.
Kapcsolódó linkek
Szélesvásznú TV-k

Már 32 150 Ft-tól!

Házimozirendszerek

Már 19 900 Ft-tól!

részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás