Megünnepelték a blogírók világnapját
2006. szeptember 1. 17:55, péntek - Forrás: MTI
Megünnepelték - immár második alkalommal - nemzetközi világnapjukat a naplójukat az interneten közzétévők, vagyis a blogosok.

Hirdetés

A világnapot a blog műfajából fakadóan természetesen nem egy hivatalos szervezet, hanem egy magánszemély, a magát Nir Ofirnak nevező izraeli naplóíró kezdeményezte - írta a BBC brit közszolgálati televízió és rádió honlapja.

Ofir ötlete az volt, hogy minden év augusztus 31-én a blogírók ajánljanak ismerőseiknek további öt naplót, mert tapasztalata szerint sokan csak a kedvenc blogjaikat olvassák el, így azonban lehetőségük nyílik több iromány megismerésére is. Sokan úgy gondolják, hogy a blogírás csak múló divat, ám a Technorati internetes portál szerint jelenleg több mint ötven millióan teszik közzé gondolataikat a világhálón.

Más felmérések arról tanúskodnak, hogy a blogok 66 százalékát nem frissítik két hónapon belül. A blog védelmezői úgy érvelnek, hogy a nyilvános naplóírás a legjobb módja a gondolatok szabad közzétételének, így ugyanis senki nem ellenőrzi azokat.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Rövidhírek, sajtóközlemények
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2006. szept. 04. 18:29 | válasz | #2
2006. szept. 01. 22:51 | galéria | válasz | #1
Mekkora marhaság ez...