Akár Vista-ellenes szövetségként is felfogható a három cég között létrejött egyezség, amely elsősorban egymás szoftvereinek közös terjesztéséről szól. A hármas tagjai a Firefox, a Google Toolbar és a RealPlayer.
Hirdetés
A közlemény szerint a Google és a RealNetworks a korában megkötött megállapodás érvényességét tolta ki annak megújításával, míg harmadikként a Mozilla csatlakozott a szövetséghez. Mindhárom érdekelt saját fejlesztését szeretné népszerűsíteni, illetve a funkciók kibővítésével vonzóbb ajánlatként fellépni a konkurenciával szemben. A legnagyobb vetélytárs természetesen a Microsoft, amely készülő operációs rendszerével mindhármójuk számára fenyegetést jelent.
A közös terjesztés a következőképpen nézne ki: a RealPlayer telepítése közben a felhasználók kiválaszthatják, hogy ezzel egy időben a Firefox böngésző, valamint a Google Toolbar szoftver is feltelepüljön a gépre. Utóbbi cégeknek ez azért kedvező, mert a Real saját adatai szerint napi kétmilliós forgalmat bonyolít le, így vásárlói körükben újabb felhasználókra tehetnek szert. A Google Toolbar természetesen a kereséseket, a Firefox pedig az internetes böngészést hivatott megkönnyíteni, valamint biztonságosabbá tenni - szembehelyezkedve a Microsoft szoftvereivel, amelyeket e két szempont alapján minősítenek le.
Mindketten kiélezett versenyt vívnak a szoftvercéggel szemben, amely a Vista megérkezésével azonban komoly mértékben javíthat pozícióján. Bár legutóbb úgy nyilatkoztak, hogy engedélyezik, mi több, támogatják az alternatív alkalmazások használatát az operációs rendszer alatt, nem férhet hozzá kétség, hogy saját - beépített - megoldásaikat szeretnék előnyben részesíteni. Ez pedig kihathat a Firefox és a Google Toolbar népszerűségére, hiszen az Internet Explorer 7, valamint a Vista saját keresője a redmondi szoftverek eddigi hiányosságait hivatottak pótolni.
Nem meglepetés, hogy az egyezség pénzügyi vonatkozásait ezúttal sem hozták nyilvánosságra. Kérdés, hogy ez a hármas felállás mennyiben tud majd versenyezni a Microsofttal, amely mindegyik területen szeretné tovább növelni befolyását.
Obi, te is okos vagy, hogy véleményt mondasz egy olyan OS-ről ami hivatalosan meg sem jelent. Tesztelted te még anno az XP BETÁT? Csak megsúgom neked, hogy induláskor fél giga ramot evett be üres telepítés után. A végleges pedig 160-at.
Tehát még ne nagyon beszéljünk memória evésről. A mai BETA memoria éhsége ok, de még nincs kész. Ezt nem szabad elfelejteni...
Csak úgy elmondom hogy te vagy tájékozatlan.Ha megnéznéd valamelyik játéknak a gépigényét ahol íríják a Vista-t, akkor látnád hogy sokkal több ram kell hozzá.Ennyit rólad.
Ez az a realplayer ami egy nagy kalap trutyi? mert akkor nem repesek az örömtől...
Kétféle világ létezik. Az egyik amit látsz és a másik ami mögötte van. Ami mögötte van azt a pénz irányitja. Találd ki melyik világ irányitja melyiket.
"4x akkora a gépkövetelménye, csak azért hogy szebben csillogjon a startmenü.Kinek kellenek átlátszó-lebegő ablakok?" Annak aki megteheti. Ezerszer elmondták már, hogy nem kötelező bekapcsolni a csili-vilit. Játékok indításakor a Vista villámgyorsan kiüríti a memóriát amennyire tudja. Ha tájékozatlan vagy, legalább ne beszélj.
Vessen magára az aki IE-t használ.Meg ilyeneket hogy Windows Media Player A Vistaval nem fognak nagy babért aratni.4x akkora a gépkövetelménye, csak azért hogy szebben csillogjon a startmenü.Kinek kellenek átlátszó-lebegő ablakok? És egy ugyan olyan játék alatt sokkal nagyobb a gépigény, mert a Vista levesz 20 gb-ot a ramból.
"Ráadásul az az érdekes, hogy a Firefox jobban kezeli a Java, CSS, Flash technológiákat mint az IE." A Flash és a Java külső beépülő pluginokon keresztűl épül be, hasonlóképp mint az IE esetén. Szóval ezeket a techológiákat miért is kezelné jobban? Talán az ActiveX-es jogi mizériából fakadó "Az aktiváláshoz és használathoz kattintson a vezérlőre"probléma miatt - ami egy kis Javascript trükkel megoldható?
A CSS 2.1-et pedig jobban támogatja mint az IE (6-os változata), de az ACID2 teszten még nem hajlandó átmenni az 1.5.x-es széria.
Ráadásul az az érdekes, hogy a Firefox jobban kezeli a Java, CSS, Flash technológiákat mint az IE. :) IE részről folyton kompatibilitási gondok vannak CSS részről, Firefox alatt nincs semmilyen gond! :) Ráadásul a kémprogik /sütik/ is az IE-t jobban kedvelik, hehehe! :))