Európa megfúrja a Sony-BMG egyesülést
2006. július 14. 07:37, péntek
Az Európai Elsőfokú Bíróság megsemmisítette az Európai Bizottság azon határozatát, amely nemrég engedélyezte a Bertelsmann Music Group és a Sony Music egyesülését.

Hirdetés

Az illetékes tanács azzal indokolta ítéletét, hogy nem lát biztosítékot arra, hogy a két óriásvállalat az egyesülésük után nem fog visszaélni a piaci pozíciójával. A testület elutasította az Európai Bizottság korábbi érvelését, miszerint az európai zenepiac annyira kiegyensúlyozott és kedvezményekkel tarkított, hogy ezáltal lehetetlen lenne a cég számára, hogy piacvezető pozícióba kerüljön.

A bíróság ezzel jóváhagyta a Független Zenei Producerek és Kiadók Nemzetközi Egyesülete (Impala) beadványát, amelyet a 2500 tagot tömörítő szervezet még 2004 decemberében nyújtott be. Az Impala úgy vélte, az Európai Bizottság hibásan mérte fel az európai zenepiaci helyzetet és ezért támogatja a Sony Music és a Bertelsmann Music Group egyesülését. Michel Lambot, az Impala akkori elnöke úgy nyilatkozott, hogy ezzel a döntésével az Európai Unió a saját érdekeivel szemben cselekedett. Az Elsőfokú Bíróság ítélete óriási örömet okozott az Impala brüsszeli irodájában. "Nyilvánvaló, hogy ezután teljesen másként ítélik majd meg a zeneipari cégek fúziójának kérdését. Megváltozhat a kiadók egyesülésének és magának a zenének a megítélése is" - nyilatkozta Patrick Zelnik, az Impala jelenlegi elnöke.

Tény, a döntés valóban kihathat a további tervezett kiadóegyesítésekre is. Küszöbön áll ugyanis például az EMI és a Warner Music fúziója. A világ harmadik, illetve negyedik legnagyobb zenei kiadója ugyanis az egyesülését tervezi, azonban ez a folyamat várhatóan most meg fog torpanni, de az is előfordulhat, hogy megszakadnak a fúziós tárgyalások.

Az Európai Bizottságnak most két hete van eldönteni, hogy fellebbez-e a döntés ellen vagy sem. Az EB egyelőre kielemzi az ítéletet és csak azután dönt a fellebbezésről. Ugyanezt tervezi a Sony Music és a Bertelsmann Music Group is. Mindenesetre az európai zenei piac ezzel a döntéssel teljesen megváltozhat.
Kapcsolódó linkek
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Az internet szabadságáért tüntettek Budapesten Az internet szabadságáért és a Hamisítás Elleni Kereskedelmi Megállapodás, az ACTA ratifikálása ellen tiltakoztak szombat délután mintegy ezren a fővárosban.King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2006. júl. 14. 13:02 | válasz | #4
Én is nyugi.:-)
2006. júl. 14. 11:31 | galéria | válasz | #3
Úgy tudtam a BMG már rég a Sony tulajdona.
2006. júl. 14. 11:27 | válasz | #2
Hehe, mindenki fuzionálgat mostanában?
2006. júl. 14. 09:59 | válasz | #1
Kemény. Most akkor szétvásárolják a részvényeket?