Egyre meg­bíz­ha­tób­bak a szá­mító­gépek
2006. június 27. 12:28, kedd
A Gartner saját felmérésének adatai szerint két-három év alatt megbízhatóbbá váltak az asztali és hordozható számítógépek és mindkét csoporton belül csökkent a meghibásodási arány.

Hirdetés

A felmérésben a 2003-2004 között, illetve a tavalyi és idei évben legyártott asztali számítógépeket és noteszgépeket hasonlították össze. Bár a gyártók hallgatása miatt nehéz pontos információt gyűjteni, az adatok alapján megállapították, hogy két-három év alatt javult a helyzet, a meghibásodások aránya egyértelműen csökkent, vagyis javult a komponensek és a konfigurációk minősége.

Az összehasonlítás során két értéket vette figyelembe, és azt vizsgálták meg, hogy az újonnan megvásárolt termékek hány százaléka hibásodik meg egy, illetve négy év alatt. Bár a tavalyi termékek esetében ez utóbbit csak becslésekkel állapíthatják meg, az elsőéves adatok alapján lehet következtetni az általános helyzetre. Ez pedig egyértelmű javulást mutat: a 2003-2004 során vásárolt asztali számítógépek 7 százaléka romlott el egy éven belül, négy év alatt pedig 15 százalékra nőtt az arány, a tavalyi és idei készülékeknél viszont 5, illetve 12 százalékos eredményt prognosztizálnak. Ennél jóval rosszabb a noteszgépek helyzete: itt 20, illetve 28 százalék áll szemben a 15 és 22 százalékos adattal.

A statisztika szerint tehát aki a mobil számítógépek mellett teszi le a voksát, nagy általánosságban rosszabbul jár. Mi sem mutatja ezt jobban annál, hogy a három évvel ezelőtt vásároltak közül minden ötödik gépet már az első 12 hónap során javíttatni kellett és a mostani 15 százalékos adat sem túl kedvező, ráadásul a felmérésben csak azon hibák szerepelnek, amelyek egy komponens cseréjét okozták. Mindkét csoportban az alaplapok és a merevlemezek bizonyultak a leggyakoribb áldozatnak, míg a noteszgépeknél ehhez jön még hozzá a képernyő, a billentyűzet, valamint a burkolat. Pozitív változás, hogy utóbbi területen visszaszorultak a kijelzőkkel kapcsolatos gondok, pedig korábban az első helyen szerepeltek.

Éppen a noteszgépek javításával kapcsolatos problémákat igyekszik enyhíteni az Intel, amely már bemutatta az első cserélhető komponensekre épülő ilyen készüléket. A program keretében a processzorgyártó hét fontos komponenst különít el, amelyek javítását, illetve cseréjét az eddigieknél jóval könnyebben kell elvégezni. Az ötletet eddig az ágazat is kedvezően fogadta.
Kapcsolódó linkek
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2006. jún. 28. 18:16 | válasz | #16
:D ez tök jó
2006. jún. 28. 15:51 | válasz | #15
Sztem a HDD-k esetében nem annyira érezhető a megbízhatóság fejlődése. Ez a tápokra is igaz, bár az is egyértelmű, hogy ha elszáll egy mai jobb táp, akkor nem rántja magával a teljes konfigot.

De mostanság ugyanannyi alkatrészt kell visszavinnem garanciális cserébe a komponens kicsomagolása után, mint 5 éve.

Az viszont igaz, hogy ha sikerült működő alkatrészeket összevadászni, akkor a gépek egészen tűrhető megbízhatósági szintet produkálnak.
2006. jún. 28. 13:20 | válasz | #14
Illetve:
"és azt vizsgálták meg, hogy az újonnan megvásárolt termékek hány százaléka hibásodik meg egy, illetve négy év alatt."
2006. jún. 28. 13:18 | válasz | #13
Odairta:
" a meghibásodások aránya egyértelműen csökkent, vagyis javult a komponensek és a konfigurációk minősége. "
user67     A felhasználó átmenetileg ki van tiltva. 
2006. jún. 28. 12:51 | válasz | #12
Azért odaírhatta volna a cikk írója a "hardveres szempontból" kitételt
2006. jún. 28. 12:19 | válasz | #11
Hát nem tom Ki mondta azt hogy megbizthatók a gépek de én naponta Lefagyasztom legalább 2x a gépemet. lehet bennemvan a hiba?
2006. jún. 28. 12:11 | válasz | #10
Használj envídiját attól biztos nemkapsz atisdrájver üzenetet!
2006. jún. 28. 08:05 | válasz | #9
én sem kaptam...
2006. jún. 28. 07:53 | válasz | #8
nekem is jó ideje van ATI-m és régebben pl.: az NFS Undergroundból átment kék halálba egy driver hiba miatt :)
2006. jún. 28. 07:05 | válasz | #7
Off:
Valami gubi lehet a gepeddel, meg az eletben hibauzit nem kaptam az Ati drivertol,pedig bennt figyel mar egy ideje egy Ati kartya (jo ideje:) )
Yv@n  
2006. jún. 28. 02:01 | válasz | #6
Nem tudom megmondani mikor dobott hátast nálam ati driver utóljára, de bőven 1 éven kívül eső időpont lehet. Persze a történet úgy teljes, hogy én nem szeretem, ha olvadt aluminium csöpög a ház aljára, többek között ezért sem érzek semmi kényszert, hogy 1-2% teljesítmény javulás érdekében a GPU-ra olvasztassam a hűtőbordát.
2006. jún. 28. 01:45 | válasz | #5
Utoljára akkor láttam, mikor rossz volt az alaplapom.
bertino   2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó 2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó2004. 12. 30. óta regisztrált VIP fórumozó
2006. jún. 27. 22:02 | galéria | válasz | #4
kékhalál rulez
2006. jún. 27. 19:36 | válasz | #3
szerintem ez minden gyártó érdeke, hogy jó minőségű terméket állítson elő. ergo az átlagos minőség mindig javul. javulnia is kell, hiszen egyre durvább technológiákat alkalmaznak, egyre kisebb helyre zsúfolnak dolgokat.
azért egy ilyen felmérés mégis akkor lenne pontos, ha nem csak a megbízhatóságot, hanem a vásárlók elégedettségét is néznék.. pl: amig ATI-ék nem tudnak olyan drivert írni, ami nem vág egyfolytában recovery errorokat a felhasználóhoz miközben a juser írtja az ellent, vagy mondjuk a dvd-ken az adat nem "talán" megmarad, hanem biztosan, addig ugyanúgy a "gépre" fogok haragudni, ha valami nem jó. ha meg haragszok akkor tökmindegy milyen megbízható a hardware..
2006. jún. 27. 19:00 | galéria | válasz | #2
:-
Visor  
2006. jún. 27. 18:57 | válasz | #1
Egyértelmű látszik az a tény, hogy a technika folymatosan, egyre jobban fejlődik.