![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
2009-ig él a Microsoft elleni trösztellenes határozat
2006. május 15. 18:14, hétfő
Az amerikai igazságügyi minisztérium a szoftvercég lassúságára hivatkozva két évvel meghosszabbította a 2002-es trösztellenes rendelkezést. Az Internet Explorer új keresőjében eközben nem találtak kivetnivalót.
Az eredeti döntés alapján a Microsoft 2007-ig volt köteles licencelni a protokollokat és mellékelni a szükséges dokumentációt, ám lehetőség volt a határidő két éves meghosszabbítására. Emellett döntött a Justice Department, és ehhez a redmondi vállalat beleegyezését is megkapta, jóllehet a szoftvercég februárban elutasította a szándékos késlekedéssel kapcsolatos vádakat. A pénteken közzétett legfrissebb jelentésben a Microsoft 37 legutóbbi válaszának kétharmadát értékelték megfelelőnek, ami a minisztérium szerint előrelépésnek minősül, ám a folyamatos késlekedés és nehézségek arról győzték meg az illetékeseket, hogy új módszerre van szükség. A vállalat egyben ígéretet tett arra, hogy külön laboratóriumot hoznak létre, ahol a fejlesztők tesztelhetik saját termékeik kompatibilitását. Időközben az igazságügyi minisztérium megvizsgálta az Internet Explorer legújabb verziója kapcsán felmerült aggodalmakat, amelyek elsőként a Google részéről merültek fel. A böngésző és a Vista beépített keresőjéről van itt szó, amely a keresőcég szerint veszélyezteti pozíciójukat, és a Netscape esetéhez hasonlóan a Microsoft egyeduralomra való törekvését jelzi. A minisztérium illetékesei trösztellenes szakértők bevonásával úgy találták, hogy a lépés nem juttatja indokolatlan előnyhöz az MSN szolgáltatást, így a Google félelme megalapozatlan. A cég természetesen nem ért ezzel egyet. "Ha valóban egyszerű lépésről lenne szó, egyetlen kattintással választani lehetne a keresőmotorok közül" - szögezte le a Google szóvivője, hozzátéve, hogy a Microsoft megnehezítette a beépített kereső módosítását, ami egyértelműen jelzi törekvésüket. Kapcsolódó cikkek
Kapcsolódó linkek
![]() VIA: itt az 50 dolláros minipécé Érdekes megoldással próbálkozik a jelenleg inkább helyét kereső gyártó, amely árában még az évekig oly sokat tárgyalt százdolláros laptopot is leveri, ám belső összetétele miatt komoly kétségeket támaszt jövőjét illetően.A táblagépek terén a Samsung megelőzte az AmazontAz idei esztendő első negyedévében a dél-koreai társaság sikeresen megelőzte az amerikai riválisát a tábla PC piacon és feljött a második helyre.A közösségi hálózatok felgyorsítják az információáramlástAz már korábban is ismert volt, hogy a közösségi honlapok a többi hálózatnál hatékonyabban képesek szétosztani az információkat, matematikailag azonban először sikerült ezt bizonyítani.
| Hirdetés
Cikkek Hírek |
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|