Gyermekekre is kiterjedne a brit nemzeti adatbázis
2006. április 21. 03:28, péntek
A felnőtt lakosság alapvető adatait tartalmazó adatbázis létrehozói a gyermekekre is kiterjesztenék az új rendszert - ha azonosító kártyák nem is, de a brit fiatalokat összesítő dokumentumok tárháza elkészülhet.

Hirdetés

A silicon.com információja szerint a brit Kincstár megerősítette, hogy a felnőtt lakosság adatait tartalmazó adatbázis idővel az állami szektor alapvető nemzeti információs regiszterévé válik, amely elengedhetetlen lesz a személy­azono­sításban. A támogatók nagy jövőt látnak a programban, és kilátásba helyezték egy hasonló megoldás elkészítését, amely a gyermekekre is kiterjesztené az új technológiát.

Ez a program nem más, mint az Identity and Passport Service, amely az új, biometrikus azonosítókártyákkal együtt a személyi okmányok jelenlegi, elavultnak vélt rendszerét hivatott megújítani. A kormányzat szerint ez számos előnnyel járna, és nemcsak a hatóságok munkáját könnyítené meg, hanem az adminisztrációs szerveknek és a kutatócégeknek is segítséget jelentene. Éppen ezért támogatják a rendszer további kiterjesztését a gyermekekre, amely szerintük biztonságos, mégis könnyű módszert kínálna a személyes információk megosztása terén.

A Nemzeti Azonosító Regiszter (NIR) ugyanis a 16 éven felüli lakosság személyes adatait foglalná magában, tehát az ennél fiatalabbak kimaradnának ebből az "áldásból". "Az állampolgároknak és az állami szférának egyaránt érdeke, hogy a személyes adatok - név, lakcím, születési dátum, azonosítók - megosztása a jelenleginél szélesebb körben, ám biztonságosabb módon történjen" - jelentette ki Des Browne, a Kincstár igazgatója.

Ezzel a véleménnyel azonban nem mindenki ért egyet: a világhálón számos olyan oldalt találunk, amelyek éppen az új technológiák körüli veszélyekre figyelmeztetnek. Néhányan nem tartják biztonságosnak a módszert, mások viszont magát a koncepciót ítélik el, és minden eddiginél szigorúbb központi ellenőrzéstől tartanak. Néhány éven belül kiderül, hogy az "adatbázis-állam" rémképe megalapozott-e vagy sem.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2006. ápr. 21. 18:37 | válasz | #3
New World Order...
alkul már..alakul
2006. ápr. 21. 15:45 | válasz | #2
"Néhány éven belül kiderül, hogy az "adatbázis-állam" rémképe megalapozott-e vagy sem."

Pont amikor kiderül onnantól nem lehet majd fellépni ellene...
Smitiz  
2006. ápr. 21. 13:28 | válasz | #1
Ez egy nagyon praktikus és jó elképzelés, amíg rendeltetésszerűen használják és nem élnek vissza vele.... de úgyis vissza fognak