![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Még nem jött el a mozik alkonya
2006. március 24. 11:18, péntek - Forrás: Napi Online
Az Amerikai Filmszövetség felmérése szerint az Egyesült Államokban tavaly 5,6 százalékkal csökkent a filmszínházak forgalma, míg a világ összes mozija 7 százalékos forgalom-visszaesést volt kénytelen elszenvedni.
Azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a nézők igénye eltolódott a szuperprodukciók irányába. A fanatikus mozirajongók továbbra is mindent megnéznek, amit lehet, ám a kevésbé elszántak leginkább a "nagy durranás" filmekre ülnek be. Nem túl jó jel, hogy Hollywood kifogyni látszik az eredeti ötletekből: az új filmek egy jelentős része tavaly és idén is újrafeldolgozás vagy egy korábbi darab folytatása volt. Szakértők szerint tavaly két "kasszasikerre ítélt" film bemutatása hiányzott ahhoz, hogy elégedett lehessen a moziipar. Az alelnök szerint azért a forgalomcsökkenés még nem akkora, hogy végleg le kelljen engedni a függönyt a mozikban - bár egy multiplex már erre a sorsa jutott, viszont szakértők szerint így is több van belőlük Budapesten, mint amennyire szükség van. Reménykedni lehet például a magyar alkotások közönségcsalogató erejében; az újabb virágzását élő magyar film tavaly ugyanis 1,3 millió nézőt vonzott, ami 15 százalékos emelkedést jelent 2004-hez képest. A szakemberek szerint a művészfilmekre szakosodott arthálózatnak sem kell rettegnie a kifulladástól, mert viszonylag stabil a látogatóik bázisa és bevételük sem csökkent 2005-ben. Okot ad az optimizmusra az is, hogy idén az első két hónapban a látogatók száma és a bevétel is emelkedett a tavalyi év hasonló időszakához képest. Ez alapvetően a magyar filmeknek köszönhető, egyebek között a Csak szex és más semmi, a Tibor vagyok vagy az Üvegtigris második része sikerének. Kapcsolódó cikkek
![]() VIA: itt az 50 dolláros minipécé Érdekes megoldással próbálkozik a jelenleg inkább helyét kereső gyártó, amely árában még az évekig oly sokat tárgyalt százdolláros laptopot is leveri, ám belső összetétele miatt komoly kétségeket támaszt jövőjét illetően.A táblagépek terén a Samsung megelőzte az AmazontAz idei esztendő első negyedévében a dél-koreai társaság sikeresen megelőzte az amerikai riválisát a tábla PC piacon és feljött a második helyre.A közösségi hálózatok felgyorsítják az információáramlástAz már korábban is ismert volt, hogy a közösségi honlapok a többi hálózatnál hatékonyabban képesek szétosztani az információkat, matematikailag azonban először sikerült ezt bizonyítani.
| Hirdetés
Cikkek Hírek |
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán) Nem érkezett még hozzászólás |