Népszerű lesz a mobilos tévézés
2006. március 13. 15:43, hétfő
A világszerte zajló próbaüzemek a mobiltelevíziós (DVB-H) szolgáltatások iránti fokozott fogyasztói érdeklődést mutatják.

Hirdetés

A finnországi, nagy-britanniai, spanyol-, és franciaországi mobiltelevíziós (DVB-H) próbaüzemek egyértelműen igazolták a szolgáltatás iránti fogyasztói igényt, és a kereskedelmi mobiltelevíziós szolgáltatások jövőbeli üzleti modelljére vonatkozó fontos tanulságokkal jártak. A próbaüzemek a Nokia és többféle vállalat, például műsorszórók, mobilszolgáltatók, és televíziós társaságok részvételével zajlottak, amely jelzi a mobiltévé megvalósítása iránti széleskörű érdeklődést. Mindegyik próbaüzem során élő digitális televíziós tartalmat sugároztak a DVB-H hálózaton keresztül Nokia 7710 okostelefonokra.

A nagy-britanniai Oxfordban a próbaüzem folyamán mért adatok szerint a résztvevők 83 százaléka elégedett a szolgáltatással, valamivel több mint kétharmaduk (76 százalék) pedig arra számít, hogy a következő 12 hónap folyamán elkezdi használni a szolgáltatást. Franciaországban a válaszadók 68 százaléka, Spanyolországban 55 százaléka lenne hajlandó fizetni a szolgáltatásért. A spanyol résztvevők közel 75 százaléka ajánlaná a szolgáltatást barátainak vagy családtagjainak.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képekre a nagyobb változathoz

A szolgáltatásért fizetni is hajlandó felhasználók nagy százalékát jelző próbaüzemek arra is rávilágítottak, hogy az iparág számára mekkora potenciális kereskedelmi haszon rejtőzik a mobil-televíziózásban. A kialakuló legnépszerűbb árképzési modellt a programcsomagért fizetendő havi előfizetési díj jelenti. A helsinki próba során a résztvevők a havi 10 eurót elfogadható díjnak tartották, míg Franciaországban a válaszadók 68 százaléka fizetne havi 7 eurót a mobiltelevíziós szolgáltatásért.

A próbaüzemek során a televíziók és a hirdetők számára érdekes, új csúcsidőkre is fény derült. A nagy-britanniai eredmények szerint az ebédidőben elért nézői csúcs a hagyományos televíziónál magasabb volt, amely arra enged következtetni, hogy a felhasználók az ebédszünetben élvezik kedvenc műsoraikat. A francia válaszadók egy átlagos napon mintegy húsz percen át nézték a mobiltévét, a legtöbben korán reggel, ebédidőben, és este figyelték a műsorokat. A spanyol próbaüzem hasonló eredménnyel zárult: a felhasználók egész nap nézték a mobiltelevíziót, a csúcsidő pedig koraestére esett. A próbaüzem érdekes kérdése volt, hogy vajon hányan néznek otthon mobiltévét. A francia és a spanyol próbaüzemben résztvevők csaknem fele állította, hogy főként otthon nézett mobiltelevíziót.


A próbaüzemek legegyértelműbb tanulsága, hogy a felhasználók sokféle csatornát szeretnének nézni, de kifejezetten a mobiltelefonra szabott tartalmakkal. A legnépszerűbb tartalomtípusok között hírek, sport, zene, szappanoperák, és dokumentumfilmek szerepeltek. Az interaktivitás szintén fontos elvárás: a spanyol felhasználók több mint fele (58 százaléka) a rövidebb időtartamú televíziózáshoz megfelelő, speciális és interaktív tartalmakat szeretne látni. A finn próbaüzem során a san marinói és a monacói Forma 1 futam, és az UEFA Bajnokok Ligájának Liverpool-AC Milan mérkőzése szerepelt a legnépszerűbb 10 program között.

"Ezek a tesztek, és a jelenleg világszerte zajló próbaüzemek kulcsfontosságú elemei a mobiltelevízió fejlődésének, hiszen visszajelzést adnak a fogyasztói igényekről, és a nyereséges kereskedelmi szolgáltatások üzleti modelljeit is megmutatják" - jegyezte meg Ilkka Raiskinen, a Nokia multimédiás részlegének alelnöke. "Rendkívül elégedettek vagyunk a mobil- és a televíziós iparágban dolgozó különböző vállalatok egész sorát megmozgató próbaüzemek eredményeivel. A tesztek nagyon hasznosnak bizonyultak a mobiltelevíziós iparágban érdekelt felek számára."
HTC telefonok

Már 28 989 Ft-tól!

iPhone-ok

Már 98 900 Ft-tól!

ZTE okostelefonok

Már 31 623 Ft-tól!

Samsung okostelefonok

Már 26 990 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Gabest  
2006. márc. 15. 16:26 | válasz | #18
Akkor inkább rádión kéne tudni fogni a tv-k hangját is, de ilyen rádiót valamiért nem csinálnak...
Tetsuo  
2006. márc. 15. 00:32 | válasz | #17
Híreket rádión kell hallgatni, hokimeccset meg télleg jó nézni 300x200as képernyőn.. :P
Tetsuo  
2006. márc. 15. 00:30 | válasz | #16
"elvégre mobiltól nem várunk el DVD minőséget" Miért nem?
"a SE P900-am akksija kb 5-6 órát tuti kibírna folyamatos nézés mellett" Az jó szar.
Ez a fos LCD meg a Li-Ion akksi a technika? Akkor köszönöm nem kérek belőle.
A szolgálatásról viszont 1et értünk.
Gabest  
2006. márc. 14. 20:02 | válasz | #15
Nem értem, miért nem a DVB-T-t fogják ezek a mobilok? Túl egyszerű lenne a már elterjedőben lévőt használni?
kerob  
2006. márc. 14. 19:59 | válasz | #14
Szerintem ez nem lesz valami hosszútávú dolog, egyrészt az ára miatt, másrészt a műsorok minősége miatt(Mónika show, Győzi, Jerry Springer show stb.). A mobiltévézés max divat lesz egy ideig, de az igazi áttörést a mobil, beépített memóriával ellátott, filmlejátszásra is alkalmas készülékek fogják hozni, illetve az ezzel egybekötött OnLine filmletöltési lehetőség.
2006. márc. 14. 19:39 | válasz | #13
egyszer-egyszer biztos jól jöhet... útközben, buszon, vonaton, dugóban, túrán... meghallgatni a híreket, esetleg utazik az ember és látja kedvenc sporteseményeit, vagy épp filmjét...
2006. márc. 14. 16:02 | válasz | #12
Ki az a retardált aki mobilon néz tv-t?! :D
Ez egy szarság pfujjj !!!
Laky  
2006. márc. 14. 15:24 | galéria | válasz | #11
beszarás miket ki nem találnak :D

ReTeK  
2006. márc. 14. 10:34 | galéria | válasz | #10
majd lesz itt is DVB-H (kézikészülékre sugárzott digitális videó műsorszórás szabványa)
a DVB-T (földfelszíni sugárzás) hogy jön ide ?
Cat  
2006. márc. 13. 22:50 | galéria | válasz | #9
a teszt keretében fizetős filmcsatornák is nézhetők voltak, meg gondolom az újdonság varázsa - én is biztos kipróbálnám milyen, de hogy két hét mulva mit csinálnék, az más téma.
2006. márc. 13. 20:08 | válasz | #8
Itt csaka DVB-H szabványal vana gond!Magyarországon melyik is van ? Csak nem a T?
2006. márc. 13. 18:37 | válasz | #7
Gabest  
2006. márc. 13. 18:23 | válasz | #6
marhaszem, mmmm :P
endale  
2006. márc. 13. 18:09 | válasz | #5
Remélem kifolyik a szeme minden marhának aki otthon a mobilján bámulja majd a győzikét
2006. márc. 13. 17:51 | válasz | #4
320*208 már élvezhető. Tapasztalat :) (egyébként ha jól tudom még a DVD-nek is csak 700valamennyi*500valamennyi a felbontása, szóval a 800*600 teljesen fölösleges, elvégre mobiltól nem várunk el DVD minőséget). És a SE P900-am akksija kb 5-6 órát tuti kibírna folyamatos nézés mellett. Szóval a technika biztos jó lesz, én inkább csak a szolgáltatás miatt aggódom, hogy mit nyújt majd.
2006. márc. 13. 17:03 | válasz | #3
Hát igen, legalább 800x600-as LCD kellene a normális minőséghez, az meg még túl nagy és zabálja az aksit. Egyébiránt nem értem, hogy miért kérnek érte pénzt, mikor a normál DVB adás ingyenes. Én nem akarok azért fizetni, hogy reklámot nézhessek.
Az meg tényleg furcsa, hogy a felmértek közül sokan otthon leültek a nagykjépernyős tévéjük elé, elővették a rádiótelefont és azon nézték a tévét.
Zenty  
2006. márc. 13. 16:32 | válasz | #2
Elég gány a minősége :D
Meg ezekbe mekora aksi lehet?
Ha 10 perc allat le merül az igazán bravo...

2006. márc. 13. 16:26 | válasz | #1
Hát, én inkább maradok a régi jól bevált memóriakártya+DVDrip kombónál minthogy pénzért Győzikét meg Mónikasót nézzek. Előbb tanuljanak meg műsort szolgáltatni, utána lehet gondolkozni hogy mennyi legyen a havidíj. Majd ha a kábeltévé-előfizuhoz hasonlóan Spektrumot, Discoveryt és egyéb extra csatornákat is nézhetek a telefonomon, azért kipengetem azt az 5-10 Eurot.

Azt viszont nem értem ki az a marha aki otthon is a mobilján tévézik...