Dell kontra Dell per
2006. február 24. 18:19, péntek
Általában nem hoz szerencsét, sőt gyakran átok, ha valakinek a neve megegyezik egy nagyvállalat vagy egy híres ember nevével. A legtöbb esetben ugyanis az átlagember húzza a rövidebbet - ezt most a saját bőrén tapasztalhatta a brit Paul Dell is.

Hirdetés

A férfi hosszabb ideje él Spanyolországban és egy webdizájnnal foglalkozó kiscéget vezet. Pechére valamilyen módon a Dell konszern tudomására jutott az ő és a vállalata létezése, így elkezdhet aggódni a weboldaláért. Paul Dell portálja ugyanis a dellwebsites.com nevet viseli és ezt az óriáscég nem tűrhette szó nélkül. Paul Dellnek ezért Párizsban kell bíróság elé állnia, a vád ellene "engedély nélküli reklámtevékenység".

A nagyvállalat beadványának értelmében a brit férfit kötelezni kell a doménnév átadására és és ezenkívül még 150 000 euró kártérítés megfizetésére is. Ám ez még mind nem elég, a dokumentum szerint Paul Dellnek annyiszor 500 dolláros kártérítést kellene fizetnie, ahányszor a weboldala tartalmazza a Dell nevet. Az, hogy saját családnevéről van szó, a felperes óriáscéget nem érdekli.

Paul Dellnek azonban esze ágában sincs leadnia a doménnevet, kártérítés fizetéséről hallani sem akar, mondván miért fizessen. Ő úgy véli, minden maradhatna így, ahogy jelenleg van és tovább működhetne a Dell Websites internetes ügynökség. A brit alperes egyúttal akciót is indított, amelynek keretében a help-paul-dell.com oldalon arra kér mindenkit, hogy segítsenek neki a konszern elleni perben. Mint írja, a tulajdonában lévő doménnév semmilyen módon sem sérti a Dell vállalat jogait, ráadásul cégének profilja látványosan különbözik a számítógépgyártó tevékenységi körétől.

Az ügy jelenleg döntetlenre áll. A Menorca szigetén élő brit férfi ugyanis kénytelen volt hétfőn megjelenni a párizsi bíróság előtt, ám döntés az első tárgyaláson még nem született.
Kapcsolódó linkek
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.Élet Julian Assange árnyékábanJacob Appelbaum pontosan tudja, hogy milyen az, ha valakit megfigyelnek.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Tetsuo  
2006. feb. 26. 00:24 | válasz | #13
Dell fuck Dell.
2006. feb. 25. 14:31 | válasz | #12
Ez azért vicces, mert a viszonylag fiatal alapytóját az ominózus cégnek Dell-nek hívják, magáról nevezte el a céget. Vicces lenen összes nevet csak 1x lehetne használni, mit csinálna a sok Smith, Kovács, stb? :)
2006. feb. 25. 13:31 | válasz | #11
Annó (1-2 éve) a Microsoft egy 17-18 éves srácot perelt be, mert regelt egy domaint és weboldalt csinált: MikeRowsoft.com (vagy MikeRoesoft) és mivel ez kiejtve hasonlít a microsoftra... így járt.
arty  
2006. feb. 25. 12:49 | galéria | válasz | #10
azért, az jó lenne, ha ezek után a dell fizetne némi kártéritést a faszinak ...

eddig is rühelltem a Dell-t, ezután sem változik.
2006. feb. 25. 09:38 | galéria | válasz | #9
Össze kéne kapcsolni a Vistával. Ha az MS használhatja a Vista utazási ügynökség nevét, akkor Paul Dell is a sajátját.
Kaadi  
2006. feb. 25. 07:39 | válasz | #8
Nem magánszemélyt próbál megkopasztani, hanem kiscéget, de nem sok esélye van a per megnyerésére:
1. a kiscég nem a (computergyártó) Dell nevét használta ki, hanem a tulajdonos nevét, ami teljesen jogos
2. a weboldal nem tesz semmilyen hivatkozást a nagy testvérre
3. az oldal egyik eleme (a Dell szót kivéve) sem hasonlít a jól ismert márkanévre és nem is tesz utalást arra (tehát nem követett el sem szerzői jogsértést sem illegális - negatív - reklámozást.
4. az kisvállalkozás weboldala többes számban van (ha Dellwebsite lenne "s" nélkül akkor a nagy gyártó jogosan mondhatná hogy ellopta az identitását) és jól kapcsolódik a webtervezési tevékenységhez
Szerintem a Dell vagy elvezti a pert, vagy peren kívüli megegyezés lesz belőle (ez utóbbi valószínűbb a korábbi eseteket nézve)
2006. feb. 24. 21:32 | válasz | #7
Csúnya egy világban élünk. Egy nagyvállalat akar egy magánszemélyt megkopasztani a neve miatt. Nagyon LOL!
izb  
2006. feb. 24. 20:37 | galéria | válasz | #6
egy szerencséje van,az pedig az hogy a tárgyalás nem a gyökér amcsiban lesz.
Ott minden megtörténhet,a köcsög jogrendszerük miatt.
És igy talán esélye is lesz arra hogy megnyerje a pert.
wbtist  
2006. feb. 24. 20:19 | galéria | válasz | #5
Szal ha nyitok 1 weboldalt mondjuk batysonyver.hu címmel, peperel a sony mert használom a nevét?
Ennyi erővel beperelhetnének a cégek minden fórumozót aki az aláírásában, hozzászólásában leírja valamelyik nevét.
Cheesy  
2006. feb. 24. 20:03 | válasz | #4
Itt a pénz beszél. A faszi kezdheti hirdetni a házát...
2006. feb. 24. 19:16 | válasz | #3
ez mekkora lol...
a DELLt kulonben is utálom egyszeruen hányok tole (sok más nagyvállalattal egyetemben :)) )
Enkil  
2006. feb. 24. 19:07 | válasz | #2
magyválalat vagyok
mindenkit eltaposok
és sokszor a jog felett is állok
CSOCSO  
2006. feb. 24. 19:03 | galéria | válasz | #1
nah ez szanalom...