![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Nyilvánossággal a spamküldők ellen
2006. január 25. 16:32, szerda
Rivaldafénybe állítaná és megszégyenítené a spamküldőket és a káros tartalmakon magukat megszedő cégeket egy új szövetség, amely többek között a Lenovót és a Sunt is soraiban tudhatja.
A több éves múltra visszatekintő projekt neves támogatókra támaszkodhat. A két egyetem saját társasága (Berkman Center for Internet & Society, illetve Oxford Internet Institute) a Google, a kínai Lenovo és a Sun anyagi segítségét is igénybe veszi, és több tengerentúli fogyasztói szervezet is tanácsokkal segíti őket. "Ez leginkább egy felvilágosító, figyelmeztető és oktató projekt" - jellemezte a kezdeményezést Vint Cerf, aki jelenleg a Google alkalmazásában áll. A weboldalon az internetezők által jelentett kártevőket, illetve azok készítőit tüntetnék fel, ezzel figyelmeztetve a kéretlen, ártó szándékú tartalmakra, és nem kívánt publicitást biztosítva a háttérben mesterkedő cégeknek, személyeknek. "Ezek a cégek túl hosszú ideig ügyeskedtek, millió dollárokat behajtva számítógépeink megfertőzése által" - nyilatkozta John Palfrey, a koalíció igazgatóhelyettese a Washington Post kérdésére. Ők tehát elsősorban a nyilvánosság erejét, és nem bírósági pereket állítanák szembe a spamküldőkkel, amelyek legnagyobbrészt még mindig az Egyesült Államokból küldik szét kéretlen tartalmaikat. Erre figyelmeztetett a Sophos legutóbbi felmérésben, hozzátéve, hogy a másik ilyen gócpont Kína, amely szintén jócskán maga mögött hagyja a harmadik Dél-Koreát és a negyedik Franciaországot. A Stop Badware Coalition egyelőre nem kívánta megnevezni a célpontokat, mivel ezt a havi rendszerességgel megjelenő jelentésekben teszik majd meg. A cégek és személyek feltüntetése mellett ezekben hasznos tippeket is közölnek majd, amelyek révén tisztára pucolhatjuk gépünket, illetve elkerülhetjük az újabb fertőzéseket. Reményeik szerint belátható időn belül kereskedelmi biztonsági megoldásokat is partnereik között üdvözölhetnek majd. Kapcsolódó cikkek
Kapcsolódó linkek
![]() VIA: itt az 50 dolláros minipécé Érdekes megoldással próbálkozik a jelenleg inkább helyét kereső gyártó, amely árában még az évekig oly sokat tárgyalt százdolláros laptopot is leveri, ám belső összetétele miatt komoly kétségeket támaszt jövőjét illetően.A táblagépek terén a Samsung megelőzte az AmazontAz idei esztendő első negyedévében a dél-koreai társaság sikeresen megelőzte az amerikai riválisát a tábla PC piacon és feljött a második helyre.A közösségi hálózatok felgyorsítják az információáramlástAz már korábban is ismert volt, hogy a közösségi honlapok a többi hálózatnál hatékonyabban képesek szétosztani az információkat, matematikailag azonban először sikerült ezt bizonyítani.Nehezen őrizhető meg a kulturális örökségünkA jelenlegi európai szerzői jog jelentős mértékben megnehezíti a különböző művek hosszú távú archiválását, éppen ezért lehetővé kellene tenni a könyvtárak számára az internetes tartalmak automatikus lementését, viszont korlátozni kellene a kópiák felhasználását - ezt sürgeti Eric Steinhauer, a Hageni Távegyetem könyvtárosa.
| Hirdetés
Cikkek Hírek |
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|