![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Kiszagolja a romlott halat az "elektronikus szimat"
2006. január 24. 22:37, kedd
Francia kutatók egy teljesen megbízható módszert dolgoztak ki a halak és más árucikkek frissességének a megállapítására. Az eljárás egyetlen hátránya, hogy a hozzá való készülék meglehetősen horribilis összegbe, 300 000 euróba kerül.
"Az áru minősége mindig szubjektív kérdés - ez az eszköz azonban racionális" - nyilatkozta a főpróbával kapcsolatban Victor Rodriquez, a La Rochelle-i kikötő kereskedelmi főnöke. A szakemberek azért is kísérték nagy figyelemmel az eFish bemutatkozását, mert kíváncsiak voltak arra, hogy az általuk korábban alkalmazott frissesség-megállapítási módszer mennyire volt hatásos. (Korábban az árucikkeket három frissességi fokozatba sorolták.)
Az "elektronikus szimat" kamerából és hat szenzorból áll és az adott termék állagát és illatát vizsgálja meg. Az eFish egy behemót, kerekeken guruló, rozsdamentes acéljószág, ami egy láda hal esetében a szükséges vizsgálatokat három perc alatt végzi el. Pierre Loonis, a La Rochelle-i Egyetem kutatója és az eFish megalkotója szerint azonban a végleges változat már akkora lesz mint egy miniatűr számítógép. Azonban nagy hátránya az ára is: jelenleg még 300 ezer euróba kerül.
Már megkezdődtek a kutatások, amelyek az eFish további hasznosítását célozzák meg, például Malajziában azt vizsgálják, hogy alkalmas lenne-e az eszköz a jó és a beteg olajpálmák megkülönböztetésére. Kapcsolódó cikkek
![]() VIA: itt az 50 dolláros minipécé Érdekes megoldással próbálkozik a jelenleg inkább helyét kereső gyártó, amely árában még az évekig oly sokat tárgyalt százdolláros laptopot is leveri, ám belső összetétele miatt komoly kétségeket támaszt jövőjét illetően.A táblagépek terén a Samsung megelőzte az AmazontAz idei esztendő első negyedévében a dél-koreai társaság sikeresen megelőzte az amerikai riválisát a tábla PC piacon és feljött a második helyre.A közösségi hálózatok felgyorsítják az információáramlástAz már korábban is ismert volt, hogy a közösségi honlapok a többi hálózatnál hatékonyabban képesek szétosztani az információkat, matematikailag azonban először sikerült ezt bizonyítani.Nehezen őrizhető meg a kulturális örökségünkA jelenlegi európai szerzői jog jelentős mértékben megnehezíti a különböző művek hosszú távú archiválását, éppen ezért lehetővé kellene tenni a könyvtárak számára az internetes tartalmak automatikus lementését, viszont korlátozni kellene a kópiák felhasználását - ezt sürgeti Eric Steinhauer, a Hageni Távegyetem könyvtárosa.
| Hirdetés
Cikkek Hírek |
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán) |