Megérkezett a videós iPod
2005. október 14. 08:34, péntek
Az Apple végre bejelentette legújabb modelljeit, melyek 2,5"-es képernyőjükön már videólejátszással (kisfilmek, mozgóképes podcast adások) is megbirkóznak. A konferencián a lejátszókhoz az új iMac G5 számítógép társult.

Hirdetés

Az újdonságok között a legújabb iMac, illetve a megújult iTunes is helyett kapott, amely immár videoanyagok, TV műsorok és mozifilmek letöltésre is alkalmas lesz - olvasható az Apple oldalán. "Az iPod igazi kasszasiker volt, itt az ideje, hogy folytassuk ezt a hagyományt" - vezette be Steve Jobs, az Apple elnöke, az új, videót is támogató MP3 lejátszó bemutatóját. "Igen, videót is lejátszik"- tette hozzá, cinikusan.

Az új modellek, fekete, illetve fehér színben lesznek kaphatóak, 2,5 inches kijelzővel 20, valamint 60 GB-os verzióban, 299 dolláros (körülbelül 60 ezer forint), illetve 399 dolláros (körülbelül 80 ezer forint) áron. Az cég ígérete szerint az új eszközökön akár 15 ezer zeneszámot, 25 ezer fotót vagy 150 órányi videot is tárolhatnak majd a szerencsés tulajdonosok.
Klikk ide! Klikk ide!
Klikk a képre a nagyobb változathoz

Az új iPod irányítása is az Apple egykezes navigációt is lehetővé tevő, Click Wheel tárcsájával történik de a megnövelt méretű színes kijelzőnek és az újratervezett grafikájú menürendszernek köszönhetően állításuk szerint ez még kényelmesebbé válik. A külön megvásárolható kiegészítőkkel - mint például az univerzális Dock és távirányító - az iPod illeszthető gyakorlatilag tetszőleges otthoni HiFi vagy videó rendszerhez. Az új 30 GByte-os modell akkumulátora akár 14, míg az új 60 GByte-os modell akár 20 óra mobil üzemidőt is biztosít, a használat módjától függően.

Jobs a konferenciát az iMac G5 számítógép bemutatásával kezdte, amely több mint egy centiméterrel vékonyabb mint elődje, ugyanakkor 15 százalékkal könnyebb is. A 17-inhes 1,9 GHz-es modell 1299 dollárba (köülbelül 260 ezer forint) fog kerülni, míg a 20-inches kijelzővel ellátott, 2,1 GHz-es változat 1699 dollárért (körülbelül 340 ezer forint) lesz elérhető. A iMac asztali gépeket beépített álló- és mozgóképet rögzítő iSight webkamerával és egy új Apple távvezérlővel szerelik fel, mellyel akár 9 méter távolságból is vezérelhetjükk zenéinket, a videók lejátszását valamint a fényképek megjelenítését.

Mindkét modell alapkiépítésben tartalmaz SuperDrive meghajtót, mely alkalmas DVD lemezek írására és saját DVD filmek készítésére. Az 533 MHz-es DDR2 SDRAM tár akár 2,5 GByte-ig bővíthető, a merevlemez kapacitása választható akár 500 GByte-ig is, a PCI Express ATI Radeon X600 vezérlő pedig 128 MByte saját memóriával bír. A csatlakozási lehetőségek terén a 10/100/1000Base-T Gigabit Ethernet hálózati kapu, az 54 Mbps sávszélességű AirPort Extreme vezeték-nélküli hálózati csatoló, illetve a beépített Bluetooth 2.0+EDR illesztő érdemel emíltést. Ezt egészíti ki összesen 5 USB kapu (melyek közül három USB 2.0) és két FireWire kapu. Az új iMac G5 modellek tartozéka a Mighty Mouse, mely programozható gombokat és többirányú pörgetőgolyót is kínál.

Az új iMac és iPod termékek egyértelműen a nappaliba történő betörést jelképezik, amelyet a Microsoft is igyekezett már megcélozni Media Center számítógépeivel. Azonban a két óriáscég közötti alapvető technológiai különbségek még mindig észrevehetőek. Míg a Media Center PC-k közvetlenül a tévére csatlakoztathatóak, lehetővé téve a felhasználóknak, hogy a TiVo digitális videofelvevőkhöz hasonlóan televíziós műsorokat vehessenek fel, addig az Apple-nél ez a lehetőség továbbra sem adott. A legtöbb új Macen illetve most már az új iPodon is található tévé kimenet, ám bemenettel továbbra sem nem látták el őket - fejtegette a PC World.

Az öt héttel az iTunes 5 megjelenése után nyilvánosságra hozott új "videós" iTunes online boltban 1.99 dollárt (körülbelül 400 forint) kell fizetni a nem másolható videoklipekért.
Kapcsolódó linkek
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.Élet Julian Assange árnyékábanJacob Appelbaum pontosan tudja, hogy milyen az, ha valakit megfigyelnek.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
lowdog  
2005. okt. 18. 16:10 | galéria | válasz | #33
nekem nagyon regi, 3. gen iPod 40GB-om van, a korabbiakat azert nem sirnam vissza, de ez nagyon jo.
a szines kijelzo nem nagyon erdekelt meg a fotok sem, ez a video-dolog sem rossz, de ha valtanek az a nagyobb HDD miatt lenne (60 de inkab 80GB) - vagy ha ez tonkremegy :)

jol olvastam a cikkben hogy van video kimenet rajta? szerintem ez fontos, ugyanis en sem elsosorban a a fejhallgatoval hallgatom a zenet, hanem kocsiban, otthon rakotom a hifire... jo, mert barhova megyek minden nalam, akarmit is legyen kedvem hallgatni... :)

2005. okt. 17. 19:59 | válasz | #32
áhh ipod... Pont az egyszerűségével győzött eddig, és váltig állítgatták nem is fogják emgváltoztatnia véleményüket... na ennyit ér az ipod, engedett a piaci (illetve ebbe lát több pénzt), elég magabiztos egy vállalat...
2005. okt. 15. 21:14 | válasz | #31
Hát ha lenne pénzem rá biztos iet vennék, de nincs sajna :(
mEkLaU  
2005. okt. 15. 11:20 | válasz | #30
Pontosan igy van...nem azt mondják h már te akkor is videot fogsz használni...Nekem van egy iPod U2-m mennyi minden szart lehet vele csinálni mégiscsak zenét hallgatok rajta kizárolag...
Utálom a demagóg embereket akik elhihetetik mindenkivel h ezek szarok aztá közük nem volt még hozzá..valszeg nem is lesz
mEkLaU  
2005. okt. 15. 11:18 | válasz | #29
Én például következö honapban veszek 30 gbos fekete változatot!
Pda-t nem vennék miután rájöttem h a laptop sokkal jobb és majd május junius környékén fogok venni powerbookot ami már teljes generáciováltáson esik majd arra keresztül.
Pda sztem azoknak valo akiknek kell egy olyan készülök viszonylag olcson amivel mindent lehet de semmiben sem igazán jo.Olyan mint a kombinált fogó

2005. okt. 15. 09:09 | galéria | válasz | #28
elb.sztam.

Namégegyszer :))

2005. okt. 15. 09:08 | galéria | válasz | #27
majdennyiért PDA-t kapsz, 2-3x ekkora kijelzővel és lejátsza a netről letöltött 350 MB-os Xvid-eket is.

Melyiket választanád ??


(PDA-n elforgatja a video-t, szóval a magassága a video szélessége :)))
Mberke  
2005. okt. 15. 09:02 | válasz | #26
Nem normális aki azt mondja ennek nincs értelme.
300 dolcsi, azaz semmivel nem emelték az árát. Raktak bele 20Gb helyett 30Gbot és raktak bele video lejátszást. Ami ha nem kell nem használod, még a menüt is el tudod tüntetni a beállításoknál. Vékonyabb lett és lehet fekete színben is kapni.
Könyörgöm többet kapunk a pénzünkért és ha nem kell nem használjuk!
mEkLaU  
2005. okt. 14. 23:56 | válasz | #25
Sok hozzászólásra lehetne reagálni de ez vmi fantasztikus!
Fotónézegetésre mobiltelefon.Azt a mobiltelefont nem sírod vissza, amin csak telefonálni lehetett meg sms-t küldeni?Sztem te ne ítélj el egy multimédia lejátszót amin videót is lehet nézni, ameddig telefonon nézegetesz képeket
smv  
2005. okt. 14. 23:03 | válasz | #24
Nekem meg egy vacak kis mp3 lejátszóm van, 14 volt, bővíthető, ami jó, mert alapból csak 256 megás. Persze szerintem bőven elég, úgyse hallgatok végig egyszerre ennél többet. Számcímeket stb is kiírja, 1 elemmel 20 órát bír (ez nálam azt jelenti, hogy 17-20 naponta cserélem az elemet). Szerintem jó vétel volt.
2005. okt. 14. 22:26 | válasz | #23
Ennyi pézért már lehet kapni jobbfajta PDA vagy Pocket gépet.
Mégiscsak nagyobb a kijelzője,memoria kártyákkal meg bővíthető.
Na ja, át kell konvertálni a videót, de utána nézhető..
vettem kemény 6E forintért 1 kis (szintén SD kártyával bővíthető) MP3 lejátszót.
Ugyan nem írja ki a szám címét-csak a kártyán levő sorszámot- de lehet léptetni, hangerőt szabályozni, 3-4 órát elmegy egy kis AAA tölthető elemmel. Kisebb, mint egy gyufás skatulya.
Maximálisan elégedett vagyok vele..
2005. okt. 14. 16:07 | válasz | #22
jó dolog tájékozatlanul itélkezni...
a kisebbik modell 89900,- Ft lesz. forrás http://www.xms.hu
Murdoc  
2005. okt. 14. 14:42 | válasz | #21
Magyarországon ha egyszer árulják ezeket, 120 e. pénz alatt a kisebb se lesz kapható. Szal ha egyszer ilyet veszek, kintről rendelek.
Macc  
2005. okt. 14. 14:33 | válasz | #20
Jobb mintha azt mondana, hogy lesz video aztan megse:)

OFF: bocs a sok hsz-ert
Macc  
2005. okt. 14. 14:32 | válasz | #19
Teljesen vilagos, hogy azert hazudik ilyeneket, hogy altassa a konkurenciat.
Macc  
2005. okt. 14. 14:31 | válasz | #18
Azert mutass egy telefont amin igy vegigporgeted a fotokat:)
Macc  
2005. okt. 14. 14:31 | válasz | #17
Azt azert nem kell elfelejteni, hogy barmilyen sajat videocuccot rarakhatsz (QT-> export mp4 v. h.264).
DKm  
2005. okt. 14. 13:39 | válasz | #16
Én visszasírom az első ipod-ot. Ami még csak zenét lejátszani tudodt. Sztem a fotónézegetés is baromság. arra ott a telefon...
DKm  
2005. okt. 14. 13:37 | válasz | #15
Minek kell egy ilyen kis szaron videózgatni??? Jobs azt mondta nem is olyan régen, hogy az ipod az marad egyszerű és nagyszerű. Erre berak videólejátszási funkciót.
2005. okt. 14. 12:29 | válasz | #14
"Az iPod igazi kasszasiker volt, itt az ideje, hogy folytassuk ezt a hagyományt" - vezette be Steve Jobs, az Apple elnöke

Ez jó, ezekszerint megváltoztatta a véleményét, mert nem túl rég még arra a kérdésre, hogy - tervezik-e a videólejátszást, FM rádiót - határozottan nemet mondott. :D
Aúgy nekem pont az FM hiánya miatt nem kellene az iPod, viszont technika és minőség tekintetében nincs kifogásom!

2005. okt. 14. 11:53 | galéria | válasz | #13
Én is, piszkosul várom már a folytatást :))

Egyébként igen, régóta várható volt, hogy valaki VÉGRE meglépi ezt (pláne, ha megnézték a torrent oldalakon a letöltési statisztikákat: 15.000-30.000 ember töltötte le, és még szedik ..)
Hogy pont az iPod, ez viszont sztem rossz ötlet.
Gyenge a lejátszó (min. 2x ekkora kijelző lenne a minimum, és én is azt nézném a metrón -ha hátba nem szúrnak érte :( -)
Minőséggel lehetne még piacot hódítani a P2P-től, pl elsőosztályú HDTV ripekkel
Az persze jó, hogy nem M$ kezdett bele a szar wmv formátumukkal
2005. okt. 14. 11:39 | válasz | #12
szep kis gep. tetszik az elsimult eleganciaja ezeknek a kis mac dolgoknak.

de pafi, szerintem egy kicsit draga :-)))

amugy tok mind1 mennyibe kerul, ugyis elkoltunk egy csomo penzt olyan dolgokra amikre nincs szuksegunk. fogyasztoi tarsadalomban elunk es igen is BSG-t akarok nezni a 13-as villamoson mert az nekem jo. sot, valaki capture-olje be a 'csak a kotozott boldondok...' sorozatot, mert az is nezni akarom!!!
pafi  
2005. okt. 14. 11:36 | válasz | #11
Én már megnéztem mindet! :-D
Oké, ez igaz, de szerintem az is qvanagy dolog, hogy egyáltalán odaadták az Apple-nek. Az hogy csak öt sorozat van, az szerintem azt jelenti, hogy még kivárnak a tvtársaságok. De ha nem lépnek, úgy járnak mint a zenei kiadók, akik a létükért küzdenek. (És remélem, hogy elbuknak.)
Ha az MS kezdett volna epizódokat árulni, akkor reklám lenne benne, és egy megnézés után megsemmisítette volna a fájl önmagát.
pafi  
2005. okt. 14. 11:31 | válasz | #10
Még valami (magammal beszélek, lol):
Az iPod H264-es kodeket játszik le, ami nem semmi, tekintve hogy:
- Ez lesz a következő DVD szabvány kodekje (Blue-Ray és a HD DVD is)
- iszonyat jó minősége van, de emellet iszonyat nagy a gépigénye is. (Min. 2 gigás P4 a 480p-hez.)
Milyen vas lehet benne, hogy elbírja? (Még ha 320x240 is csak.) Vagy már van készen valamilyen célproci?
HD videók, érdemes megnézni. (1080p-vel gépet tesztelni is lehet...) H264 kodek. QuickTime 7 kell hozzá.
IoIa  
2005. okt. 14. 11:30 | válasz | #9
Már hogyne lenne sok a "két dolcsi". Annyiért egy DVD-t ki lehet kölcsönözni, ami akár egy egész évadot tartalmaz, nem szutyok felbontásban és szintén reklámok nélkül...
Ennek a videos ipodnak a képernyője nagyon kicsi, ha videot akar nézni az ember. 7 coll a minimum, hogy elfogadható legyen egy film (közelről).
2005. okt. 14. 11:27 | galéria | válasz | #8
No de ekkora kijelzővel ???
Te tényleg ezen akarod nézni a BSG-t ?

Amúgy a 2 dolcsit én is azonnal és nevetve fizetném ki sorozat részenként pl HDTV Rip-ekért :))
pafi  
2005. okt. 14. 11:16 | válasz | #7
A cikk nem tér ki a szerintem legfontosabb eseményre:
A TV-sorozatokra. Iszonyatosan sokat töltenek epizódokat (Pl.: a Battlestar Galactica, amit epizódonként kb 50 ezren torrenteznek.), és a jobb sorozatokat már rengetegen látják már addigra, mire nálunk TV-be kerül. (Mint a Lost.)
Szerintem egy reklámmentes epizódért egyáltalán nem sok a két dolcsi.
Az Apple megint az elsők között (ha nem legelsőként) jelent meg egy nagyon nagy piacon.
pafi  
2005. okt. 14. 11:03 | válasz | #6
Na, mikor kezdi fikázni valaki, hogy drága?
2005. okt. 14. 10:30 | válasz | #5
Telleg annyira jo. A videokonferencia csodalatos, gyakorlatilag egyfajta videos Skype. Bar az Apple-nel ez elobb is megvolt mar (marmint a Skype elott), csak most beepitettek. A Windows Media Center egy vicc, szinte nincs ember, aki vett ilyet. Az meg, hogy nem tud tv-rol felvenni, total hujeseg, egy 30 dollaros kutyuvel meg lehet oldani. Igaz, azt nem az Apple adja. Szoval, a PC World csusztat rendesen szokasa szerint.
Macc  
2005. okt. 14. 09:56 | válasz | #4
Sztem nem roszak az uj gepek. Amugy mas helyeken a reakciokbol teljesen leveheto az a hozzaallas, hogy ha tudja az a baj, ha nem tudja az a baj:)
Azt vegyuk amugy figyelembe, hogy az uj modellek egyreszt annyiba kerulnek mint az elodeik, vagy olcsobbak (iMac 20") es amellett tobbet tudnak. Az iPod tovabbra is zenelejatszo, csak kepes video megjelenitesre mostantol ugyanazert az arert. Ez azert mar ne legyen baj. Amugy a FrontRow szerintem allat. Az iPod is teccik. Most eloszor gondolok ra, hogy erdemes lenne frissiteni:)

2005. okt. 14. 09:42 | galéria | válasz | #2
Hát, a francnak sem kellene ilyen miniatűr kijelző ... akkor már inkább egy PDA :p
dokar  
2005. okt. 14. 08:59 | válasz | #1
Ez most tényleg ennyire jó?