A német vállalat szakembereinek köszönhetően a jövőben már olyan területeken, mint például élelmiszer-csomagolásokon vagy gyógyszeres dobozokon is megjelenhetnek majd a minikijelzők, ahol eddig erre - elsősorban költségokokból - nem volt lehetőség.
Hirdetés
A Siemens által a Frankfurtban megrendezett Plastics Electronics nevű kiállításon bemutatott miniatűr képernyők hajszálvékonyak, képesek a színes álló és mozgó felvételek megjelenítésére, és akár egy papír- vagy műanyagzacskóra, csomagolásra is felnyomtathatók, illetve felragaszthatók. A minikijelzők előnye továbbá, hogy a hagyományos LCD kijelzőknél jóval olcsóbban előállíthatók, környezetbarát kivitelben készülnek és akár már 2007-től megjelenhetnek a világpiacon.
A képernyőkön az adott termékekről bármilyen tetszőleges információ megjeleníthető, legyen szó alkotóelemekről vagy például egy műszaki készülék esetében a kezelési útmutatóról. A minikijelzőknek köszönhetően a jövőben egy gyógyszer csomagolásán elolvashatók lennének a legfontosabb információk, a gyógyszer adagolásáról stb. De a miniatűr képernyők akár a vásárlók szórakoztatásában is szerepet kaphatnak, például a segítségükkel akár animációs filmek vagy kis játékok is megjeleníthetők lesznek.
A kijelzők működését elemekkel biztosítják, ám ezek élettartama csupán néhány hónap. Mindez be is határolja a képernyők felhasználási lehetőségeit, hiszen egy több hónapon át tárolt és szállított áru esetében nem biztos, hogy jó megoldás a Siemens kijelzőinek a használata. Mindenesetre a vállalat munkatársai nem ülnek a babérjaikon, és azon dolgoznak, hogy később akár már kisebb filmek is megjeleníthetők legyenek az újfajta miniatűr képernyőkön.
szerintem jó ötlet...fejlesszék csak és majd 10év mulva amikor ránézek egy konzervre kiirja nekem hogy hogyan tudom elkészíteni meg stb... ha a méret nem korlátozott akkor plakátok is lehetnek belőle.jó cucc ez
Nyomtatott áramkör :))) Egyébként ha elalszik a kijelző akkor valszeg már a termék se jó :D Illetve ha sokáig működik mi a garancia arra hogy a szavatossági időt nem írja felül egy "okos" kis programkód/vírus? :)
Nem elég, hogy egy termék árában azt a sok szar reklámot is mefizettetik velünk, most még ezt is? Kell a francnak! Nyomtassák ki papírra/műanyagra, mint eddig, és még elem sem kell...
"hiszen egy több hónapon át tárolt és szállított áru esetében nem biztos, hogy jó megoldás a Siemens kijelzőinek a használata" ki mondta, h a kjelzőnek folyamatosan működnie kell?