Symantec szoftverek a Paksi Atomerőműben
2005. szeptember 15. 10:51, csütörtök - Forrás: SG.hu
Befejeződött a Paksi Atomerőmű Rt. üzleti környezetét kiszolgáló szerverek felmérése.

Hirdetés

A MINOR Rendszerház Rt. átkutatta az erőmű informatikai sérülékenységeit és a felügyeleti irányelveknek való megfelelését vizsgálta Symantec szoftverekkel. A termék bevezetését és a mérések elvégzését, illetve a kiértékelést követően a MINOR átadta a termékek használatával kapcsolatos tudását az Atomerőműnek, így az a későbbiekben akár hetente, havonta megismételheti a különböző irányelveknek és belső szabályoknak való megfelelés vizsgálatát.

A teljes projekt a Symantec Brigthmail Antispam bevezetésével kezdődött 2005 áprilisában, és az üzleti környezet mérésével befejeződött 2005 szeptember elején. A projekt nettó értéke szolgáltatással együtt több tízmillió forint volt. Az átállás során az erőmű zökkenőmentesen működött. A projekt fókusza egyrészről a kéretlen levelek szűrésének megalapozása, másrészről az üzleti alkalmazásokat kiszolgáló informatikai környezet nem megfelelő állapotából fakadó informatikai és üzleti kockázatok felmérése, és csökkentése volt.

A kockázatcsökkentés részeként a MINOR az atomerőműnek értékesített NetRecon és Enterprise Security Manager nevű szoftverrel az állapotfelmérés szakaszában a hálózat adott pontjáról felfedezhető hibákat tárta fel. A feltárt hibák súlyosságuk szerinti kategorizálását a két cég szakemberei közösen végezték.

Az üzleti alkalmazás környezet ISO17799 felügyeleti irányelveknek való megfeleltetését a Symantec Enterprise Security Manager (ESM) termékének bevezetésével oldotta meg a MINOR. Az ESM segítségével mérhetővé vált a HP-UX és Oracle, illetve Windows 2003 és MSSQL környezet. A becsomagolt mérések segítségével naprakész követelményrendszereknek és biztonsági trendeknek feleltetheti meg az atomerőmű gépeinek állapotát. A projekt folytatása lehet a közeljövőben az ESM más szerverekre történő kiterjesztése és a vállalat biztonsági állapotának szabványokon alapuló mérése és szinten tartása.
Kapcsolódó linkek
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

Rövidhírek, sajtóközlemények
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2005. szept. 16. 01:22 | válasz | #1
"MINOR átadta a termékek használatával kapcsolatos tudását az Atomerőműnek" te jó ég az öntudatra ébredt CÉG kommunikál az öntudatra ébredt atomokkal ?