A szlovák versenyhivatal fennállása óta a legnagyobb bírságot, 885 millió koronát (28,4 millió dollárt) rótt ki a Deutsche Telekom szlovákiai leányvállalatára, a Slovak Telekom vezetékes szolgáltatóra, piaci erőfölénnyel való visszaélés miatt.
Hirdetés
A hivatal indoklása szerint a társaság nem engedte meg a hozzáférést a telefonhálózat utolsó, a telefonközponttól az ügyfélig tartó szakaszához internet-szolgáltatóknak, illetve kisebb telefontársaságoknak. A Slovak Telekom tulajdonában van Szlovákia egyetlen vezetékes telefonhálózata, beleértve a helyi huroknak nevezett utolsó szakaszt is.
A Slovak Telekom állítása szerint nem bizonyított, hogy korlátozták volna a hozzáférést. A vállalat fellebbez a döntés ellen, mert a bírság elviheti a cég teljes első negyedévi profitját. A cég tájékoztatása szerint a versenyhivatal döntésének megfelelően és az európai szabályozással összhangban biztosítani fogják a hozzáférést a többi szolgáltató számára.
A társaság 51 százaléka a Deutsche Telekom, fennmaradó része a szlovák kormány tulajdona. Szlovákiában ennél nagyobb bírságot, 1,35 milliárd koronát a pénzügyminisztérium rótt ki a Mol tulajdonában lévő Slovnaft kőolajipari vállalatra, egyelőre azonban a minisztérium újabb vizsgálata miatt függőben van az ügy.
"A társaság 51 százaléka a Deutsche Telekom, fennmaradó része a szlovák kormány tulajdona." Na akkor számoljunk. Az állam a teljes negyedévi bevételt megszerezheti (bírság formájában). A többi pedig kb. fele-fele. Okos (Bár a kormány nem helyénvaló abban a mondatban, inkább állam - mert főleg hazánkban láthatjuk, hogy a kettő nem egy és ugyan az)