Újabb részletek az Explorer 7-es verziójáról
2005. március 2. 22:11, szerda
Az internetes böngésző új változatát a legújabb információk szerint nem csak és kizárólag a 2-es szervizcsomaggal ellátott Windows XP operációs rendszerrel rendelkező számítógépeken lehet majd alkalmazni.

Hirdetés

Korábban Bill Gates azt nyilatkozta, hogy az Internet Explorer 7-es verzióját már csak a 2-es szervizcsomaggal kiegészített Windows XP Home-ot vagy Professionalt futtató PC-ken lehet majd használni. Azt megelőzően pedig még arról volt szó, hogy az új Internet Explorer-változat a Longhorn operációs rendszer része lesz.

A legfrissebb információk elég megbízhatónak tűnnek, lévén a Microsoft fejlesztőcsapatának blogján jelentek meg. Ezen adatok szerint az Internet Explorer 7-es használható lesz a 2-es szervizcsomaggal ellátott Windows XP Home és Professional, az egyes szervizcsomaggal kiegészített Windows Server 2003 és a Windows XP Professional 64 bites verziójú operációs rendszerek alatt is. A szakemberek szerint a korábbi elképzelés ilyen hirtelen való megváltoztatásának oka elsősorban az internetes böngészők piacán az Internet Explorer legfőbb konkurensének számító, a Mozilla Alapítvány által fejlesztett Firefox webböngésző néhány hónapon belül bekövetkezett hihetetlen népszerűsége lehet.

Az persze már egy másik kérdés, hogy a felhasználók egy része biztosan nem lesz elégedett a Microsoft döntésével. Elsősorban mindenképpen azok bosszankodhatnak, akik esetleg még Windows 2000 operációs rendszert használnak, és ilyenek akadnak szép számmal. Az a célkitűzés azonban nem változik, miszerint az Internet Explorer 7-es verziója legyen a redmondi szoftveróriás eddigi legbiztonságosabb internetes böngészője. Az amerikai vállalat szintén nem akar módosítani a tesztverzió nyári kiadási dátumán. A blogban az is olvasható, hogy az új Outlook Express az eredeti tervek szerint a Longhornban fog bemutatkozni.
Kapcsolódó linkek
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2005. márc. 06. 23:06 | válasz | #35
Régebben, miután feltettem az XP-t újra, és két hét múlva már lassú volt mint az állat, meg töltött, meg minden, akkor kipróbáltam egy másik böngészőt, halvván azt, hogy a FF biztonságosabb meg minden, le is futtattam egy víruskeresést, spyware keresést stb. és nem talált egyik sem semmi.
Aztán amikor legutóbb vmelyik oldalon jártam azt olvastam, hogy a FAT tábla, csak 40 Gb-ig használható biztonságosan (nekem FAT táblám volt) és akkor újratettem a gépet, NTFS-be. Most még mindig ugyanolyan jó, mint 2 hónapja az újratelepítés után, és IE-t használok + SP2 + egy rakat vírusos oldalon járok nap mint nap
És a gépnek semmi baja, vírus nincs rajta. Szóval szerintem az IE sem olyan rossz

KIP  
2005. márc. 05. 14:26 | válasz | #34
Nah jah, kell a munkához jóduma, kézimunkához...
LionTm  
2005. márc. 04. 13:44 | válasz | #33
A kollégák a fent emlitett böngészőt használják, ugyan annyi spyt, swaret talált náluk a kereső mint nálam ie. alatt. Mondjuk nem kéne hardcore oldalakat nézni aztán nem lenne baj.

Egyébként nálam is fent van. Mert kell a munkához.
LionTm  
2005. márc. 04. 13:41 | válasz | #32
arty  
2005. márc. 04. 12:06 | galéria | válasz | #31
sztem az IE-s látogatás után nem lesz többé lehetőséged firefoxot, avagy bármi mást elinditani ...

max reinstall után ;)
Tetsuo  
2005. márc. 04. 00:52 | válasz | #30
:DD Jól mondod, testvér!
h4x0r  
2005. márc. 03. 21:59 | galéria | válasz | #29
Sajnos azt az osvenyt mar benotte a gaz >:-)
2005. márc. 03. 20:16 | válasz | #28
Egy dolog ami jó lenne: Az egész grafikai megjelenítést újraírni az IE-ben. Gyorsulna az egész oprendszer, ha normálisan megírnák.

Vagy még jobb lenne, ha az Opera motorja lenne beépítve a Windowsba!

Álmodik a nyomor :(
2005. márc. 03. 19:37 | válasz | #26
"Aki imádja az IE-t, az menjen föl vele egy szexoldalra! Utána meg próbálja ki Firefox-al!
A különbség önmagáért beszél!"
A firefoxal még a sexoldalak is nagyobb élményt nyújtanak???
Mingyá le is töltöm, nem szeretnék kimaradni belőle :-)
blaze  
2005. márc. 03. 17:17 | válasz | #25
Aki imádja az IE-t, az menjen föl vele egy szexoldalra! Utána meg próbálja ki Firefox-al!
A különbség önmagáért beszél!

Axon  
2005. márc. 03. 15:26 | galéria | válasz | #24
Azért csak be kellene már mállalnod egy gyermeket, csak a különbségek érzékelése céljából is. Na meg esetleg egy nőt...
Axon  
2005. márc. 03. 15:23 | galéria | válasz | #23
Gondolom, hogy magyar nyelvből csak gyorstalpalót kaptál...
KIP  
2005. márc. 03. 13:52 | válasz | #22
Mindenki olyan böngészőt használ ami neki tetszik, ha meg vki nem ért hozzá annak meg úgyis mind1 (user error:)
2005. márc. 03. 13:42 | galéria | válasz | #21
2005. márc. 03. 13:41 | galéria | válasz | #20
statisztikailag be lehet bizonyítani , hogy szar lesz ^.^
2005. márc. 03. 13:40 | galéria | válasz | #19
az IE is szeret téged .. főleg mikor eláraszt spywarrel meg trójaiakkal .. persze okos megoldás hogy felteszünk 3 víruskergetőt meg 2 ms féle spywareharcolós programot .. ahelyett, hogy egy másik , megjegyzem 1000x többet nyújtó, böngészőt tegyünk fel...
2005. márc. 03. 13:03 | válasz | #18
Az utóbbi hónapokban döbbentem rá, hogy az emberek életét legjobban meghatározó dolog az a böngésző. Egy normális interneteléréssel rendelkező ember naponta legalább 6-8 órát tölt azzal, hogy a böngészőjéről elmélkedjen, csínosítgassa, elméleteket gyártson róla és a fórumokon agitáljon másokat a használatára.
Én régebben böngészőmet csak használtam (ma már tudom jól, kihasználtam), önző módon különböző oldalakat nyitottam meg vele, mit sem törődve az ő érzéseivel, de ma már tudom, ez hibás hozzáállás volt. A böngészőnek ugyanis lelke van! Ma már olyan nekem mint fogadott gyermekem, akit ápolni, szeretni és gondozni kell. Ma már minden időmet leköti, nem jut idő mellette internetezésre és hasonló léhaságokra, de boldog vagyok ha csak ránézek arra a gyönyörő pirospozsgás ikonjára.

2005. márc. 03. 12:36 | galéria | válasz | #17
Erről az egészről csak az jut eszembe, hogy ti olyan terméket fikáztok, ami még meg sem jelent, egy olyan termékcsalád fényében, ami egy 5 éve nem továbbfejlesztett böngésző kiváltására született - annak kitaposott ösvényén!

===============================
.:i2k:. melóból:
RpPRO  
2005. márc. 03. 11:42 | válasz | #16
De gonosz vagy. Nekem is pont ez futott at az agyamon. Mozilla marad tovabbra is. :)
arty  
2005. márc. 03. 10:43 | galéria | válasz | #15
lusta vagy KICSOMAGOLNI (telepiteni sem kell) a 8 megás firefoxot, de a 2-300 mb-os IE7-t autoupdéten stb keresztülküzdve, leszedni, telepiteni, beállitgatni nem leszel lusta? ;)

ráadásul a firefox win reinstall után is megy, nem kell ujratelepiteni ...

sztem, aki megszerette a firefoxot, semmi oka nem lesz visszatérni az MS marhaságára ...
2005. márc. 03. 10:26 | válasz | #14
"ugyse fogom használni
biztos csili-vili kis böngészö lesz, de ugyanugy használhatatlan mint az összes többi iexplorer"

Megpróbálok hasonló szinten hozzászólni:

Bár még nem láttam a két év múlva megjelenő Nokiát, de biztos egy rakat kaki lesz.

Illetve bár még nem láttam a jövőre megjelenő új Sharpot, de biztos király lesz.
2005. márc. 03. 09:52 | válasz | #13
majd fel "wizardoljuk" az ie 7 -est es, oszt mellejerakunk 1 drb Operat, + 1 drb Netscapet, + 1drb Firefoxot es vigan lehet bongeszkedni...a f...ba bele
Pheel  
2005. márc. 03. 09:40 | galéria | válasz | #12
"ide a rozsdást, hogy ehhez a böngészőhöz ugyanúgy fognak jönni szépen libasorban a "security update"-ek"

Ennek semmi értelme. Minden értelmes alkalmazáshoz jönnek security patchek...
LionTm  
2005. márc. 03. 09:34 | válasz | #11
Olyan mindegy én szeretem az ie... a sok paraszt aki meg nem tudja használni hát sáde.
RCH  
2005. márc. 03. 09:22 | válasz | #10
Kivancsi vagyok, hogy 700 mega alatt lesz-e az installja, vagy esetlegcsak DVD-n lehet majd megrendelni ;-) Esetleg a telepites elott erdemes-e nagyobb vincsit beszerezni?
2005. márc. 03. 09:21 | válasz | #9
Ezt a legmegbizhatóbb szöveget már 10 éve hallom.
JZO  
2005. márc. 03. 08:57 | válasz | #8
csak azért iparkodnak, mert kezdenek teret veszíteni a böngészők piacán. Tudható, hogy mit jelent, ha sietségből ad ki az MS egy szoftvert. Teli lesz buggal, után jön a 1000 és egyedik peccs, meg miatököm. Biztonság meg... ide a rozsdást, hogy ehhez a böngészőhöz ugyanúgy fognak jönni szépen libasorban a "security update"-ek.
Ombika  
2005. márc. 03. 08:52 | válasz | #7
Igy van,mert en sokszor lusta vagyok feltelepiteni :)))
Ackro  
2005. márc. 03. 08:29 | galéria | válasz | #6
hát csinálják! bánja a f...om! :)
2005. márc. 03. 07:14 | válasz | #5
Na így legyen ötösöm a lottón.....
h4x0r  
2005. márc. 03. 01:07 | galéria | válasz | #4
Majd belehuz az FF is :-)
2005. márc. 02. 22:46 | galéria | válasz | #3
Ha gyorsul és tényleg biztonságos lesz, szerintem megfékezheti a Firefox
terjedését valamelyest...
2005. márc. 02. 22:27 | válasz | #2
ugyse fogom használni
biztos csili-vili kis böngészö lesz, de ugyanugy használhatatlan mint az összes többi iexplorer
Keldor  
2005. márc. 02. 22:22 | válasz | #1
IE7 remélem jó lessz