![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Megjelent a Canon A510 digitális fényképezőgép
2005. január 20. 20:16, csütörtök
Megérkezett a Canon idei első digitális fényképezőgép bejelentése a Powershot A510 személyében. Érdekes módon a nevéből arra következtethetnénk, hogy az A400 leszármazottjával van dolgunk, de a gyártó bevallása szerint a népszerű A75 utódjával lesz gazdagabb, aki megvásárolja e modellt. Ez talán azt is jelenti, hogy az A sorozat egységesen három számjegyű típusjelölést kap a jövőben.
![]() Canon Powershot A510 A gép képességei egyébiránt megegyeznek az A75-ben megszokottakkal. Az expozíció minden téren manuálisan is vezérelhető, 5 cm-ről készíthetünk makrófelvételeket, vagy 640x480 pixeles felbontásban max. 30 másodperces mozgóképet. Az érzékenység ISO 50 és ISO 400 között, a záridő 1/2000 és 15 másodperc között szabályozható. A témamódoknál kapunk két új beállítást: egyet a kisgyermekek és háziállatok (Kids&Pets), egyet pedig az éjszakai fotózás (Night Snapshot) elősegítésére. A kiegészítő konverterek használatát egy újonnan kialakított, ún. floating lens barrel segíti, mellyel a konverterlencsék mindig az ideális pozícióban maradnak az optikai tengelyhez képest, így remélhetőleg minőségi maximumuk jobban kihasználható. Fejlődött a beépített vaku is, mégpedig abban, hogy a beállított optikai zoomnak megfelelően zoomol a vakureflektor is, így az a látószögnek megfelelő területet villanthat be. A külső villanó működése alapból nem támogatott, de a gép mellé megvásárolható a Canon HF-CD1 jelzésű vakuja, amely slave funkcióban, tehát a belső vaku elvillanásával aktiválódik. ![]() Klikk a képekre a nagyobb változathoz Az infólap tanúsága szerint 1,8" maradt a hátsó LCD mérete, felbontása viszont 3000 pixellel csökkent, 115 000 képpontra. CompactFlash memória helyett viszont SD-kártyát használhatunk, ebből egy 16 MB-ossal leszünk gazdagabbak a gép megvásárlásakor. Az előd 4 eleme/akkumulátora helyett ez esetben 2 elemet/akkumulátort használhatunk. A gép megvásárlásával ingyen regisztrációt kapunk 100 Mbyte erejéig a Canon Image Gateway online galériába. Erről a weboldalról egyébként nyitóképek és "zárhangok" is letölthetőek lesznek az A510-hez. A hazai vevőket érintő újdonság, hogy a gép az ígéretek szerint gyárilag tartalmazza majd a magyar nyelvű kezelőmenüt is. Megjelenése még e hónap végére várható, 200 dollár körüli nyitóáron, amely az elődmodell nagyjából egy évvel ezelőtti nyitóárához (300 dollár) képest kb. 33%-kal olcsóbb. Kapcsolódó cikkek
Kapcsolódó linkek
![]() VIA: itt az 50 dolláros minipécé Érdekes megoldással próbálkozik a jelenleg inkább helyét kereső gyártó, amely árában még az évekig oly sokat tárgyalt százdolláros laptopot is leveri, ám belső összetétele miatt komoly kétségeket támaszt jövőjét illetően.Titkolják forrásaikat a cégóriásoknál dolgozó kutatókAz olyan nagy technológiai konszernek, mint a Facebook, a Google vagy a Microsoft azt a stratégiát követik, hogy nem hozzák nyilvánosságra tudományos munkáik fontos részleteit.A táblagépek terén a Samsung megelőzte az AmazontAz idei esztendő első negyedévében a dél-koreai társaság sikeresen megelőzte az amerikai riválisát a tábla PC piacon és feljött a második helyre.A közösségi hálózatok felgyorsítják az információáramlástAz már korábban is ismert volt, hogy a közösségi honlapok a többi hálózatnál hatékonyabban képesek szétosztani az információkat, matematikailag azonban először sikerült ezt bizonyítani.Az Apple és a Samsung veszik a legtöbb félvezetőt Nemcsak az okostelefonok versenyében, de a félvezetőkre fordított összeg tekintetében is a címben szereplő két cég vezet, ami jól mutatja sikerük mértékét.
| Hirdetés
Cikkek Hírek |
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|