![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Ellopták egy vérbank adatbázisát Kaliforniában
2004. december 22. 16:44, szerda
Több mint 100 ezer regisztrált adományozó és potenciális donor személyes adatait tulajdonították el azok a tolvajok, akik egy kaliforniai vérbank két számítógépét vitték magukkal.
Szakértők szerint az eset újra rávilágított arra, hogy az adatlopás egyre növekvő probléma napjainkban. Bár a tolvajok a személyes, illetve üzleti információkat elsősorban az interneten igyekeznek megszerezni, nem ritka a hagyományos módszer alkalmazása sem, amikor az adatokat tároló számítógépeket lopják el. A Well Fargo például októberben hasonló levélben értesítette ügyfeleit, miután egy év alatt harmadszor tűnt el értékes adatokat tartalmazó számítógép. A tavaly júliusban érvénybe lépett kaliforniai törvény előírja, hogy a vállalatok kötelesek késedelem nélkül értesíteni az érintett állampolgárokat, amennyiben személyes adataikat eltulajdonítják - a törvény a névre, a jogosítványra, a személyi számra, a bankszámlaszámra, a bankkártyaszámára, valamint azok PIN-kódjára egyaránt vonatkozik. A Delta új laptopjait egy templom mellett felállított mobil vérállomásról lopták el, ahol véradó napot hirdettek a helyi lakosság számára. John O'Neill, a Delta humán erőforrás igazgatója az újságíróknak elmondta, hogy a lopás ellenére két biztonsági funkció még megakadályozhatja az adatok eltulajdonítását, bár kérdéses, hogy ezek meddig képesek feltartóztatni a tolvajokat, ha azok valóban a személyes adatok megszerzésére törekednek. Az egyik ilyen funkció a Windows beépített jelszavas belépési rendszere, míg a másik egy egyedülálló, több lépésből álló procedúra, amely az adatbázis elindításához szükséges. A szoftvert ugyanis kifejezetten a Delta számára készítette egy független cég, amelyet O'Neill nem kívánt megnevezni. Hozzátette, hogy felülvizsgáljak a számítógépek és egyéb értékes berendezések kezelését, és a jövőben a vérbank nem igényli majd a véradók társadalombiztosítási számát. Kapcsolódó cikkek
![]() VIA: itt az 50 dolláros minipécé Érdekes megoldással próbálkozik a jelenleg inkább helyét kereső gyártó, amely árában még az évekig oly sokat tárgyalt százdolláros laptopot is leveri, ám belső összetétele miatt komoly kétségeket támaszt jövőjét illetően.Titkolják forrásaikat a cégóriásoknál dolgozó kutatókAz olyan nagy technológiai konszernek, mint a Facebook, a Google vagy a Microsoft azt a stratégiát követik, hogy nem hozzák nyilvánosságra tudományos munkáik fontos részleteit.A táblagépek terén a Samsung megelőzte az AmazontAz idei esztendő első negyedévében a dél-koreai társaság sikeresen megelőzte az amerikai riválisát a tábla PC piacon és feljött a második helyre.A közösségi hálózatok felgyorsítják az információáramlástAz már korábban is ismert volt, hogy a közösségi honlapok a többi hálózatnál hatékonyabban képesek szétosztani az információkat, matematikailag azonban először sikerült ezt bizonyítani.Az Apple és a Samsung veszik a legtöbb félvezetőt Nemcsak az okostelefonok versenyében, de a félvezetőkre fordított összeg tekintetében is a címben szereplő két cég vezet, ami jól mutatja sikerük mértékét.
| Hirdetés
Cikkek Hírek |
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|